reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pozwolenie na pracę - w praktyce......
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: GorzĂłw Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysłany: 8 Paź 2005, 0:17    Temat postu: Pozwolenie na pracę - w praktyce...... Odpowiedz z cytatem

WItam,

Niedługo zasilę szeregi Islandofilów, forum znam już na pamięc prawie i stąd pytanie....

Czytałem już informacje o czasie oczekiwania na work permit, natomiast mój przyszły pracodawca uparcie twierdzi w 3-m chyba już mailu, że otrzymanie pozwolenia zajmie 2 tygodnie....

Czy jest to moĹźliwe?

Może to taka firma, która potrafi to naprawdę załatwić w tym czasie? Czy też to zwykła ściemka, żeby dobre wrażenie zrobić?

Chętnie wysłucham Waszych opinii, za które z resztą z góry dziękuję - chodzi mi o to, żeby tez jakoś resztę czasu zaplanować w kraju..

D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Paź 2005, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak gościu ma wejścia i znajomości to pewnie mu się uda.
Słyszałem o tym że ludzie czekali po 2 tygodnie, ale osobiście nie znam nikogo takiego.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 10 Paź 2005, 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Któryś z forumowiczów czekał tylko dwa tygodnie, zdaje się Adam. Innego takiego przypadku nie znam. Ale owszem wiele zależy od Islandczyków. Chociaż ja i mój mąż mamy nie najlepsze doświadczenia. Ale nasz przypadek jest szczególny Smile Chyba jesteśmy pechowcami. Sad Osobiście sądzę, że jest to możliwe. I jak zawsze wszystkim Tobie również Davidson życzę powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2005, 14:36    Temat postu: przyjedzie pocztą czy jak? Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie takie podobne a jednak inne;-) hehe, a na serio : wysłaliśmy już z mężem papiery wszystkie na wyjazd do pracodawcy, on w odpowiedzi wysłał nam umowę o pracę. Po podpisaniu jej i zatwierdzeniu dowiedzieliśmy się, że mamy czekać na wizę. Z tego co wiem, powinniśmy oprócz wizy otrzymaqć pozwolenie na pracę. Czy to oznacza, że mamy czekać aż przyjedzie pocztą zawiadomienie, że mamy takie pozwolenie a to automatycvznie będzie oznaczało, że mamy jechać już po wizy czy jak? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
mariusx
Gość
PostWysłany: 17 Paź 2005, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czekalem 4 tygodnie.
Powrót do góry
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Paź 2005, 11:04    Temat postu: no tak ale...? Odpowiedz z cytatem

No tak, ok, wiem już, że czas oczekiwania w dużym stopniu zależy od "obrotności" Islandczyka, który pilotuje Twoją sprawę i jego znajomości w immigration, ale chodziło mi o to, czy przysyłają jakieś powiadomienie o otrzymaniu pozwolenia i jeśli tak to czy oznacza ono automatycznie, że już czekają na nas wizy z Wawie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 19 Paź 2005, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili nie odbiera się żadnych wiz z Warszawy, to już zamierzchła przeszłość. Jeśli dostaje się powiadomienie, że pracodawca dostał już pozwolenie to się wsiada i leci. A tam na miejscu wbijają odpowiednie stemple czy co tam do paszportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Paź 2005, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkleją ci naklejke. Coś na wzór vizy USA.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Paź 2005, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wiking, jeśli pozwolisz odezwę się do Ciebie na gadugadu... :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Paź 2005, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gigi oczywiście lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Paź 2005, 13:23    Temat postu: gadugadu Odpowiedz z cytatem

Ok, więc moje gg 1668615 - odezwałam się właśnie, jak będziesz to daj znać bo ja jestem z reguły na niewidocznym:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 21 Paź 2005, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry ze sie wtrace.
Viking czemu nio odpisujesz na mego maila???
Pogniewales sie czy co Crying or Very sad
Poza tym pozdrowka wszystkim tubylcom oraz czekajacym na pozwolenia itp. a wszczegolnosci dla Eliszeby z mezem i Justyny.
Niedlugo 1 wyplata ...urrraaaaaaa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Paź 2005, 2:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

corel ale ja nic od ciebie nie dostalem Shocked
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gigi_26

Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Paź 2005, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clorel - fajnie maszx, gratuluje first wypłaty i trzymaj za nas kciuki;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 28 Paź 2005, 11:31    Temat postu: hmmm... Odpowiedz z cytatem

Z tymi zezwoleniami na prace to jest faktycznie przedziwnie.Pamietam jak sama zalatwialam swojemu facetowi.CYRK NA KOLKACH!!!!!I udalo sie nam tylko przez znajomosci oczywiscie!
A teraz niedawno do Akranes przyjechala sobie grupka ludzi , zalatwiana praca przez firme z Polski etc etc I do jednego przyjechala dziewczyna z zamiarem znalezienie sobie pracy.Wiec ,ja trochu im potlumaczylam,ze w momencie skladania papierkow nie powinno jej byc na wyspie ,bo tak stanowi prawo.....no coz.Chyba kolejna cudactwo.....no nie dosc, ze laska nigdzie nie musiala jechac,to do tego wszystkiego, po bardzo krotkim czasie poszla sobie do pracy przy rybach bez wiekszych problemow i to do tego legalnie.malo tego !Jeszcze nie miala nr socjalnego.....slynne kennitala.Podobno szef suszarni ryb,gdzie miala pracowac osobiscie pojechal do emigracyjnego.Przedziwnie.....ale widac mozliwie.
Pozdrowka z Akranes
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 28 Paź 2005, 11:32    Temat postu: hmmm... Odpowiedz z cytatem

Z tymi zezwoleniami na prace to jest faktycznie przedziwnie.Pamietam jak sama zalatwialam swojemu facetowi.CYRK NA KOLKACH!!!!!I udalo sie nam tylko przez znajomosci oczywiscie!
A teraz niedawno do Akranes przyjechala sobie grupka ludzi , zalatwiana praca przez firme z Polski etc etc I do jednego przyjechala dziewczyna z zamiarem znalezienie sobie pracy.Wiec ,ja trochu im potlumaczylam,ze w momencie skladania papierkow nie powinno jej byc na wyspie ,bo tak stanowi prawo.....no coz.Chyba kolejna cudactwo.....no nie dosc, ze laska nigdzie nie musiala jechac,to do tego wszystkiego, po bardzo krotkim czasie poszla sobie do pracy przy rybach bez wiekszych problemow i to do tego legalnie.malo tego !Jeszcze nie miala nr socjalnego.....slynne kennitala.Podobno szef suszarni ryb,gdzie miala pracowac osobiscie pojechal do emigracyjnego.Przedziwnie.....ale widac mozliwie.
Pozdrowka z Akranes
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 28 Paź 2005, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez dwa m-ce dla czlonkow UE byly duze ulatwienia,w tym rowniez mozna bylo przebywac na terenie Islandii i czekac na zezwolenie.
Tak bylo zdaje sie do 1 pazdziernika.
Natomiast wg islandzkiego prawa powinno sie dostac odpowiedz w sprawie pozwolenia po trzech tygodniach od zlozenia papierow.Ci ktorzy czekaja dluzej powinni sie dowiadywac i maja do tego prawo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 28 Paź 2005, 17:07    Temat postu: no tak.... Odpowiedz z cytatem

O tych ulatwieniach tez slyszalam.podobno wrzesien i pazdziernik byly takie,ze mozna bylo przyjechac i czekac tutaj na zezwolenie.(dowiedzialam sie o tym doslownie przed chwila).A do tego w tym czasie przyjechalo 4,5 tys ludzi do pracy.I KOLEJNA NOWOSC,ALE JUZ NIE WIEM CZY PRAWDZIWA.....OD STYCZNIA NIC NIE ZMIENI SIE JEZELI CHODZI O ZALATWIANIE ZEZWOLENIA NA PRACE!!!!!!Tzn ze cala procedura papierkowa bedzie taka jaka byla wczesniej.......
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Paź 2005, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nigdy nie było mówione że od stycznia się coś zmieni.
Od 1 maja 2006 roku polscy beda mogli przyjezdzać do pracy bez pozwoleń. Beda traktowani jak obywatele starej unii. Ale tak jest na dzien dzisiejszy. Islandia w każdej chwili może to zmienić. Jak się rynek pracy nasyci to pewnie znowu wprowadza jakieś formalności.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 30 Paź 2005, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bardzo interesujace ... od tygodnia policja biega u nas po zakladach szuka i lapie tych bez zezwolen.....moze za duza liczba ludzi wjechala i wladze sie przestraszyly ze nie bedzie pracy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron