reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pomoc dla ,,zielonego''
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 12 Wrz 2005, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna napisał:
Cześć Corel

p.s. wysłałeś aż 4 zdjęcia?! Ja wysłałam tylko 2. Dziwne hmmm


Cze Justyna.
Tyle zdjęć chciał ... Może wrazie czego jak się tam zgubię to będzie
"poszukiwany, poszukiwana..." lol
Pozdrowka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 12 Wrz 2005, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już sama nie wiem jak z tymi dokumentami jest. Mężowi coś mówili, że odeślą pozwolenie na adres domowy, ale ja już nie wiem czy na pewno. Poza tym (Corel zna tą historię Very Happy ) po trzech miesiącach czekania kiedy zaczęliśmy się dopytywać okazało się, że potrzebne jest zaświadczenie o tym, ze mąż zdolny do pracy i papiery sobie leżały na biurku ! Dosłaliśmy to momentalnie faksem. Ale wcześniej jak się kontaktowaliśmy odpowiadali,że wszystko ok. Będąc na rozmowie mąż zrozumiał, że jak już dostanie pozwolenie to wtedy robi badania. Szczerze to już jesteśmy podłamani tym całym czekaniem...zaczęliśmy lekko wątpić. A może tak tylko sobie marudzę, bo poniedziałek...i skończył mi się urlop..... i muszę pracować za nędzne pieniądze:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 13 Wrz 2005, 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich .
Stało się ... lecę 18 września ewentualnie jak nie zdąży zgrać samolotów to 25 września. Very Happy
Pozdrowka :
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 13 Wrz 2005, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Wrz 2005, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s
Z tego co wiem to corel zalatwial sobie prace tutaj, wiec musi wiedziec gdzie bedzie pracowac Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 13 Wrz 2005, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Jeśli chodzi o ścisłość całą tę robotę nagrałem wyłącznie przez internet.... i szczerze mówiąc trochę dopisało mi szczęście.
Reszta odbywała się na zasadzie e-maili.
Miejscem jest Kopavogur i oczywiście zakład meblowy bo to mój fach Cool
Pozdrowka :
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 14 Wrz 2005, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Corel miał szczęście....Mój mąż był na Islandii...osobiście złożył papiery...wrócił do kraju, bo chciał żeby było zgodnie z procedurą....i czeka sobie 5-ty miesiąc...bo papiery przeleżały na biurku...i ciekawe jaki będzie finał...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 14 Wrz 2005, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Małe sprostowanie, lecę 20 września bo okazało się że w niedziele są sporo droższe bilety. Wtorek- Okęcie-Kopenhaga-Keflavik.
Może ktoś też leci. Niech się odezwie.
Pozdrowka:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 19 Wrz 2005, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
Wysokość podatku na dzien dzisiejszy to 37,73% w zaokrągleniu 38%.
Ale państwo troche oddaje. Co miesiac od podatku odpisuje sie 27,000 ISK pod warunkiem że załatwisz sobie w urzędzie skarbowym skattkort. Dostaje ją każdy kto legalnie pracuje na islandii.
.


Czesc viking_warrior...

Jestem teraz w Olafsvik, pracuje legalnie mam juz Kennitala i inne papierkowo melunkowe rzeczy za soba, czy mozesz napisac cos wiecej o skattkort, czy zalatwia sie to w Reykjaviku, jakie trzeba inne warunki spelniac by odpisac czesc kwoty od podatku, czy odpisy od podatu wpływaja na osobiste konto po pewnym czasie czy kazdego miesiaca?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Seba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Wrz 2005, 3:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skattkort zalatwiasz tam gdzie mieszkasz.
Na Islandii nic nie mozna odpisac od podatku. Jedyny zwrot ktory mozesz uzyskac to jak kupujesz mieszkanie na kredyt. Panstwo nalicza jakos zwrot /nie barzdzo wiem na jakiej zasadzie/, kolejny zwrot to jak masz dzieci i panstwo nie wyplaca ci tzw. rodzinnego. Wtedy po zakonczeniu roku podatkowego oddadza ci ta kwote.
Ewentualne odpisy lub doplaty do podatku sa wyplacane lub pobierane 1 sierpnia. Jezeli masz nadplacic podatek to urzad powiadomi twojego pracodawce i bedzie ci to odbijane od pensji w rownych ratach do konca roku.
Kwota 27.000 ISK /dzieki skattkort/ jest odpisywana co miesiac od twojego podatku.
Jezeli tego teraz nie wykorzystujesz / bo nie masz tej karty/ a zalatwisz ja sobie przed koncem roku, to 1 sierpnia przyszlego roku wyplaca ci te pieniadze, 27.000 ISK razy miesiecy ile tu jestes.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 16 Lis 2005, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podatek mozna obnizyc w przypadku :(er t.d. ellihrĂśrleiki, veikindi, slys, mannslĂĄt, veikindi eða fĂśtlun barns sem haldið er langvinnum sjĂşkdĂłmum, menntunarkostnaður barna 16 ĂĄra og eldri, verulegt eignatjĂłn, tĂśp ĂĄ Ăştistandandi krĂśfum o.fl ) czyli choroby ,wypadek ,smierc,choroba lub inwalidztwo dziecka,lub choroba przewlekla,oraz koszta zwiazne z edukacja dziecka 16 lat lub starszego.
Dokladnie http://www.rsk.is/birta_sidu.asp?vefslod=/skattar/laekkun.asp&val=3.0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron