reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Narkotyki na Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy jesteś za zniesieniem prohibicji na narkotyki (będą legalne, czyste, dobrej jakości, mniej uzależniające, nie będzie mafii i Państwo na tym zarobi)?
TAK - lepiej zalegalizować narkotyki, być może nawet mniej będzie narkomanów
53%
 53%  [ 32 ]
NIE - lepiej zaostrzyć przepisy i kary, bo po zalegalizowaniu mielibysmy samych ćpunów
33%
 33%  [ 20 ]
NIE MAM ZDANIA
13%
 13%  [ 8 ]
Wszystkich Gosw : 60

Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Lut 2004, 2:01    Temat postu: Narkotyki na Islandii Odpowiedz z cytatem

Ostatnio głośna jest sprawa trupa znalezionego w Neskaupstadur. Okazało się, ż to Litwin, który przemycał narkotyki.
Okazuje się, że na Islandii narkotyki są bardzo popularne, a bimber pędzi co drugi Islandzyk... Tak przynajmniej wynika z rozmowy z Polką, która mieszka na Islandii.
W tym kontekście dziwi trochę taka prawie prohibicja (szczególnie na alkohol), który jest bardzo drogi i nie zawsze do kupienia.
A może to nie prawda, a tylko margines, może Islandczycy to w większości spokojni i poczciwi potomkowie Wikingów? Może to paru wyrostków zażywa - chciałoby się rzec "w krzakach" lub "w parku" Smile? Tak przy okazji to biedni Islandczycy nie mają się gdzie "chować", no chyba, że między skałami.
Jeżeli coś wiecie - piszcie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 20 Lut 2004, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, szczerze powiedziawszy nie dziwie sie Islandczykom. Piekne krajobrazy dawno im sie opatrzyly, to co u nas nazywa sie jesienna depresja, u nich osiaga pewnie ekstremum. Umilaja sobie wiec zycie jak moga. Temat dotyczy chyba ogolnie swiata, nie tylko Islandii. osobiscie jestem przeciwko prohibicji, argumentow dostarczyla nam historia, wystarczy wspomniec Stany Zjednoczone.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Alia
Go
PostWysany: 20 Lut 2004, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu "101 Reykjavik" to mam wrażenie że tam wszyscy chodzą mocno nakręceni, ale co się dziwić w takim klimacie.
Powrt do gry
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 20 Lut 2004, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej, co się tak klimatu czepiacie? Ja nie uważam tego za powód dużego poziomu narkomanii i spożywania alkoholu. W innych krajach jest przecież podobnie. Może rzeczywiście "zakazany owoc" lepiej smakuje i po legalizacji sytuacja uległa by poprawie? hmmm.... nie jestem pewna
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 20 Lut 2004, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
ej, co się tak klimatu czepiacie? Ja nie uważam tego za powód dużego poziomu narkomanii i spożywania alkoholu. W innych krajach jest przecież podobnie. Może rzeczywiście "zakazany owoc" lepiej smakuje i po legalizacji sytuacja uległa by poprawie? hmmm.... nie jestem pewna

Jest podobnie, bo wszyscy jestesmy ludzmi. I pryska mit "spokojnych" Islandczykow.

Jesli chodzi o legalizacje to jestem za tym z tego powodu, ze jak ktos chce cpac to i tak bedzie, a tak przynajmniej bedzie nad tym jakas kontrola, rozwiazuje sie problem przemytu, czarnego rynku a kasiorka wpada do kasy Islandiia nie w rece bandziorow:-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Blida
Go
PostWysany: 21 Lut 2004, 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znam pare 'cpunkow' na islandii i jak zauwazylam, dostac narkotyki nie sprawia im zadnej trudnosci. jesli o chodzi o alkohol, tu musze przyznac, ze tam wyjatkowo duzo mlodziezy pije. czesto sami rodzice kupuja alkohol swoim nastolenim (15-16lat) dzieciom po to by miec spokoj i sie nie martwic co beda pily (bo i tak by pily) i w jakich ilosciach, chociaz oczywiscie tego i tak nie da sie dobrze skontrolowac.
zebyscie tylko zobaczyli 'centrum rozrywkowe', czyli Laugavegur w Reykjaviku w piatkowa czy sobotnia noc. wszedzie tylko podchmielone towarzystwo, ulica bardzo halasliwa (wlasnie przez te towarzystwo), ale to i tak ma swoj urok. chociaz nie mieszkalam w reykjaviku, to mialam okazje pare razy tam sie zabawic (wlasnie na Laugavegur) i bylo super. atmosfera jest niepowtarzalna Very Happy
Powrt do gry
IREK
Go
PostWysany: 21 Lut 2004, 23:55    Temat postu: zaskoczenie? Odpowiedz z cytatem

Ale to przecierz normalne z tym że nie jestem miłośnikiem mocnych trunków mam 19lat i alkohol juz mi obszedł-kurczę to chyba dobrze.Ale ta informacja troche mnie zaskoczyła nie ukrywam no ale czego miałem sie spodziewać ze wszyscy chodza na baczność i wogóle panuje ogólnokrajowy celibat na alkohol czy dragi?Nie!Nic bardziej mylnego pod tym wzgledem przecierz to taki sam kraj jak wiele innych.To i tak nie zmiania postaci rzeczy że Islandia to kochany kraj w którym kiedyś tam jak bardzo będe chcial i postaram sie w zyciu to zamieszkam Smile. :wink:
Powrt do gry
kwrb044

Doczy: 11 Lut 2009
Posty: 8
Skd: sie urwaliscie?!
PostWysany: 15 Sty 2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebna mi lista lekow z DXM (extromethorphanum) bez recepty! Jesli ktos zna to bardzo prosil bym o PW
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron