reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Pozwolenie na pracę - w praktyce......
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 31 Pa 2005, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie na Islandii jest nagonka na zatrudnionych nielegalnie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yiraki
Go
PostWysany: 12 Lis 2005, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:58, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Lis 2005, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zaświedczenia o niekaralności to na pewno jest ono potrzebne bo jak go nie ma to papiery pójdą do immigration ale potem się o to zaświdczenie prawdpodobnie upomną - oczywiście w jęz. angielskim od tłumacza oprócz oryginału. Ponadto już wiem na pewno że jest potrzebne ksero paszportu bo 3 tygodnie temu zadzwonili z immigration do naszego pracodawcy z prośbą o dosłanie ksero paszportów. Generalnie lepiej jest wysłać więcej tych papierków niż potem je dosylać przez co cała procedura uzyskania pozwolenia się mocno wydłuża bo jak wszyscy wiemy Islandczykom nigdzie się nie spieszy;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 13 Lis 2005, 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem już w czym tkwi problem z potrzebnymi dokumentami do residence permit ,otóż wszyscy macie rację Smile - spójrzcie co znalazłem na www.utl.is :

B - Residence permit on account of employment

The following must accompany the application:

Passport photo
Photocopy of passport (if the passport has been renewed)
Confirmation of financial support, i.e. an application for a work permit and an employment contract, see further on http://www.vinnumalastofnun.is
Confirmation of secure accommodation.

http://www.utl.is/index.php?bId=312

oraz

C - Residence permit on account of employment
with limitations

The following must accompany the application:

Passport photo
Photocopy of passport (if the passport has been renewed)
A confirmation of financial support, i.e. an application for a workpermit and an employment contract, see further on;
Confirmation of secure accommodation
Medical insurance
Criminal record certificate

http://www.utl.is/index.php?bId=312

Tak to wygląda zpunktu widzenia Útlendingastofnun [/b]
Powrt do gry
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Lis 2005, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, to już wiemy, strasznie przykre jest w tym wszystkim to, że w zasadzie nie ma miejsca gdzie można się dowiedzieć wszystkiego. Na przykład konsul honorowy w Sopocie umywa ręce i niczego się od niego nie dowiesz, bez sensu to po co on jest? dla tytułu i prestiżu, w końcu mamy sporo rodaków w Islandii i nie jest Etiopia żeby było tak ciężko dla Polaków o jakiekolwiek informacje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Pa 2005
Posty: 42
Skd: Gorzów Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysany: 17 Lis 2005, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj otrzymałem informację o pozytywnej decyzji i przyznaniu pozwolenia na pracę.

Akcja trwała dokładnie 5 tygodni (12.10-17.11.).

Nie było potrzebne zaśw. o niekaralności oraz polskie badanie lekarskie (czyli pewnie czeka nas trudniejsze islandzkie).

Może idzie ku lepszemu?

D.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
yiraki
Go
PostWysany: 17 Lis 2005, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:57, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 19 Lis 2005, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy ile to potrwa w moim przypadku.
Moje papiery są w imigracyjnym od środy 16 listopada ,mój pracodawca po rozmowie z urzędnikami twierdzi ,że zajmie to 2,3 tygodnie (podobnie mówili Davidsonowi) i dodatkowo nalega abym przyjechał jeszcze w grudniu.Mam nadzieję ,że ze wględu na zapotrzebowanie na ludzi z moim zawodem oraz zbliżające się święta rzeczywiście tak będzie.Poczekamy zobaczymy....Najważniejsze ,że pracuję w Polsce tylko do końca listopada Smile .
Pozdrawiam
Powrt do gry
yiraki
Go
PostWysany: 19 Lis 2005, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:56, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Lis 2005, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No my dostaliśmy papiery o pozwolenie i wysłaliśmy w sierpniu. W załączniku były: zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o zameldowaniu, akt małżeństwa (wymagany bo jedziemy razem z mężem), akt urodzenia naszej córeczki (wymagany przy składaniu aplikacji dla dziecka, które wyjeżdża razem z rodzicami bo wtedy się składa dla malucha oddzielną aplikację) i wysłaliśmy wszystko oczywiście wszystkie akty przetłumaczone na język angielski. Potem przysłali mężowi umowę o pracę do podpisania i odesłania - co też uczyniliśmy. Następnnie zawiadomili nas, że potrzebne są jeszcze kserokopie paszportów (co w aplikacji nie było podane). Teraz dowiedzieliśmy się, że Departament ds. Imigracji już jest załatwiuony, zatrudnienie też, ale.... musimy dosłać faxem kserokopie książeczki spawalniczej męża (ma pracować w stoczni w Reykjaviku) do związków zawodowych. Teściu, który tam pracuje już od kilku lat, rozmawiał z Islandczykiem, który tym się zajmuje i tamten powiedział mu że "all is already" i że wszystko jest dobrze i kazał przesłać te kopie do związków. Co też rzecz jasna uczyniliśmy. A teraz.... teraz nie wiemy co dalej i kiedy będzie nam dane opuścić granice "kraju przodków"......
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 21 Lis 2005, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gigi..pewnie już niedługo. Czego serdecznie życzęSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Lis 2005, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba - dzięki (odezwij się na gg czasem - jestem na niewidocznym najczęściej więc się odzywaj i nie patrz na słoneczko - jak będę przy kompie to odpowiem, jak u Was z wyjazdem?), teściu mówi, że nas zabierze pewnie po Nowym Roku bo na same święta to się nie opłaca jechać raczej... Czas pokaże, ja tam gotowa jestem nawet i na święta jechać ale nie wiem jak w końcu z tym pozwoleniem. Niby wszystko już załatwione a jednak nie mamy jeszcze możliwości jechać. Kto wie o co w tym wszystkim chodzi? Ponoć wszystko jest załatwione i OK.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 6 Gru 2005, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro mija trzeci tydzień jak czekam na zezwolenie z imigracyjnego. Mój pracodawca dzwonił w środę (dwa tygodnie od momentu złożenia papierów w imigracyjnym) do nich i dostał informację ,że wszystkie dokumenty są w porządku i procedura potrwa jeszcze "kilka dni" - mam tylko nadzieję , że te "kilka dni" to nie takie ichnie "mańana" bo prawdę powiedziawszy nie mogę się już doczekać. Wylot wstępnie planowałem na 15-ego grudnia i liczę na to ,że nie ulegnie to zmianie.
Pozdrawiam.
[/img]
Powrt do gry
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Gru 2005, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chris.... jak znam Islandczyków... to planuj po świętach;-) My mieliśmy papiery złożone 8 września, a jeszcze nie jedziemy.... Im się nigdzie nie spieszy. Ale z całego serca życzę Ci świąt i Sylwestra w Islandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 7 Gru 2005, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy No i właśnie przed chwilą zadzwonił mój pracodawca ! mam zezwolenie !! i lecę tak jak pisałem 15-ego!!! Tak więc od momentu złożenia dokumentów do uzyskania zezwolenia minęło 3 tygodnie - czyli jest to jednak możliwe Very Happy
Pozdrawiam.
Hehe trzeba zacząć się pakować Very Happy

...ale święta spędzę bez rodziny Sad
Powrt do gry
skinheads
Go
PostWysany: 7 Gru 2005, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz zaraz zaraz ja nic nie rozumie!!! jak wy to robicie skaldacie gdzies(gdzie?)jakies papaiery o pozwolenie na prace i co dalej?macie juz cos tam nagarnego czy skaldacie podanie o prace i oni (ci gdzie zlozyliscie )szukuja wam pracy?a co z mieskzaniem na isladni?to od razu jak skaldacie papery na parec to tez wam miszkanie szukaja czy wy musicie sobie sami wszystko jakos zalatwic a dopiero potem jak juz wiece ze macie mozliwosc pracy na islandi to wtedy staracie sie podanie pozwolenie skaldac?
Powrt do gry
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Gru 2005, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczesciarz............
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 7 Gru 2005, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku to było tak.....
1. założyłem konto na EURESIE - CV online
2. przeglądałem aktualne oferty pracy z Islandii (bo tylko Ona mnie interesowała)
3. po znalezieniu ciekawej oferty wypełniałem ankietę (CV) na stronie islandzkiego biura pracy (adres podawałem już wcześniej)
4. czekałem
5. i dalej czekałem
aż w końcu znalazłem TĄ ofertę !... zrobiłem tak jak w pkt.3-im i po tygodniu dostałem telefon z prośbą o CV-kę ,wysłałem tego samego dnia (net rządzi!) a następnego dnia zadzwonił facet i powiedział ,że mam tą pracę
po 4 dniach dostałem papiery (wysłane expresem) tj.:
-aplication for work permit
-aplication for resident permit
-contract of employment - 3 egzl. w tym jeden dla mnie

wypełniłem ,dołączyłem wymagane zaświadczenie o niekaralności ,2 zdjęcia i zaświadczenie o stanie zdrowia i wysłałem to jakieś miesiąc temu
3 tygodnie temu pracodawca je otrzymał i złożył w UTL
no i dzisiaj dostałem decyzję Very Happy

tak to wyglądało w moim przypadku ,ale wszystko jest sprawą indywidualną co widać po moich przedmówcach

...ale faktem jest ,że można załatwić to zdecydowanie krócej niz "ustawowe" 8 tygodni - czego wszystkim życzę Very Happy
Powrt do gry
music80s
Go
PostWysany: 7 Gru 2005, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:50, w caoci zmieniany 4 razy
Powrt do gry
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 7 Gru 2005, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi konkretnie o :
www.vinnumalastofnun.is/eures
w UTL składasz podania o pozwolenie na pracę i pobyt
a tu znajdziesz oferty pracy z islandzkiego pośredniaka :
http://www.vinnumalastofnun.is/starfavisir/Starfavisir.asp?Val=Starf
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron