reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kontrola celna - jak wygląda?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yiraki
Gość
PostWysłany: 27 Lis 2005, 16:20    Temat postu: Kontrola celna - jak wygląda? Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 27 Lis 2005, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe trzeba przemycac lekow na przeziebienie ,mozna je po prostu miec na wlasny uzytek. Podobnie z zywnoscia,jezeli nie jest to oczywiscie kielbasa czy inne mieso.A kontrola przebiega tak jak na kazdej granicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: GorzĂłw Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysłany: 27 Lis 2005, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
jezeli nie jest to oczywiscie kielbasa czy inne mieso.


Na ile prawdziwa jest informacja, że wszystko co pakowane próżniowo (wędliny, itp.) przechodzi bez problemu?

D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ted

Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skąd: katowice
PostWysłany: 28 Lis 2005, 15:08    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Z kontrola jest tak!Jak się spodoba celnikowi to przejeżdzasz od razu i cała kontrola trwa 10 minut!Nam sie tak udało,pokazalismy tylko bilety powrotne i powiedzieliśmy że jestesmy pierwszy raz na Islandi!Ale znajomych wzieli do takiego specjalnego garażu - o 9 rano tak jak przypłyneliśmy na miejsce i trzymali ich do godziny 21 wieczorem!!!Nie musze dodawać, że przeszukali ich bardzo szczegółowo!!!Także to chyba wszystko zależy jak sie trafi!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 29 Lis 2005, 3:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Davidson napisał:
Marta Luiza napisał:
jezeli nie jest to oczywiscie kielbasa czy inne mieso.


Na ile prawdziwa jest informacja, że wszystko co pakowane próżniowo (wędliny, itp.) przechodzi bez problemu?

D.


Nie wszystko co jest pakowane prozniowo przechodzi, na to w sumie z mojego doswiadczenia nie patrza. Patrza natomiast na to czy dana zywnosc jest gotowana, czyli nie wedzona, nie surowa , glownie chodzi tu o wedliny i sery,i najlepiej zeby byla informacja na opakowaniu w jezyku angielskim.
Mi ostatnio zabrali ser bo wlasnie nie mial informacji na opakowaniu. Najlepiej przewozic konserwy , jeszcze sie nie spotkalam zeby byl z tym jakis problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Lis 2005, 4:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuje umnie islandczyk którego brat jest celnikiem na lotnisku w Keflaviku i opowiadał mi kiedyś, że celnicy bardzo lubią polaków bo przeważnie mają dobre jedzenie. Jak się któremuś kończą zapasy w lodówce z kiełbasą to wtedy wnikliwie sprawdza bagaże w poszukiwaniu czegoś dobrego. Nie bardzo w to wierzyłem. Któregoś dnia przyszedł do pracy z polskimi wendlinami aby mi udowodnić że mówił prawde lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yiraki
Gość
PostWysłany: 29 Lis 2005, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usinięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 15 Kwi 2006, 23:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 29 Lis 2005, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepisy są jasne - nie wolno wwozić niegotowanych rzeczy, a więc mięsa, jajek itp. Nie chodzi o próżniowe zamknięcie ale o to gotowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Lis 2005, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu zgadza się. Ale jak się celnik uprze to dowali ci cło jak za złoto i tak mu to zostawisz lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 29 Lis 2005, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
Jolu zgadza się. Ale jak się celnik uprze to dowali ci cło jak za złoto i tak mu to zostawisz lol

Teraz to juz i tak jest , nie dosc ze placi sie kare to jeszcze i zabieraja.
Jesli znajda cos co przypadnie im do gustu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Lis 2005, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zapłacisz cło to możesz to sobie zabrać.
Ale przeważnie jest tak wysokie że nie opłaca się go płacić za parę wendlin.
To nie jest kara tylko cło.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 29 Lis 2005, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki.. czytajcie uważnie.. Co mam zostawić, jeśli nie będę wwozić niegotowanych rzeczy? Przecież właśnie mówię, że przepisy są jasne i jeśli będziemy się ich trzymać to na granicy nie będziemy mieć np. kiełbaski, więc co mają nam zabrać? W poprzednim poście chciałam tylko podkreślić, że przepisy zabraniają wwozić produktów niegotowanych, a nie jedynie niezapakowanych próżniowo. Przecież często się zdarza, że kiełbasa jest zapakowana próżniowo, ale mimo to nie możemy jej wwieźć na Islandię, bo tu chodzi o obróbke termiczną.

Kurcze.. z tego co wiem, to nie chodzi tylko o cło.. Islandczycy boją się chorób przenoszonych w niegotowanych mięsach, jajkach itp., dlatego nie pozwalają ich wwozić. Więc muszą zabrać je na granicy, bo inaczej przepis byłby bez sensu.

A jeśli ktoś ktoś chce przemycić trochę polskiego mięska, to oczywiście musi się liczyć z tym, że może mu ten numer nie przejść. Trzeb się po prostu najeść w Polsce i niepotrzebnie nie narażać na stresy na granicy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 30 Lis 2005, 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
Jak zapłacisz cło to możesz to sobie zabrać.
Ale przeważnie jest tak wysokie że nie opłaca się go płacić za parę wendlin.
To nie jest kara tylko cło.

Tu sie mylisz. Ostatnio nie dosc ze mi zabrali ten nieszczesny ser to musialam zaplacic nie clo ale wlasnie kare i i oddac zywnosc. Jak pan celnik mi objasnil ,ze wyraznie prawo mowi . zakaz jest wwozenia takich rzeczy i nie moze mnie wpuscic z tym do kraju.
Clo sie tez owszem placi jezeli przekroczy sie okreslona ilosc towaru dozwolonego . Wiec samo przez sie rozumie ,ze jezeli dozwolony to po zaplaceniu cla mozesz to sobie spowrotem zabrac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Lis 2005, 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego nie wiedziałem lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: GorzĂłw Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysłany: 30 Lis 2005, 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynym rozwiązaniem w takim razie, jest wziąć żywą świnię na sznurku i w razie pytania celnika, uczciwie odpowiadać, że jest gotowana..... Gotowana na śmierć w wannie Smile

Trochę siedziałem w Szwecji, myślałem, że w przypadku Skandynawii nic już mnie nie zdziwi......

A jednak........

D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 4 Gru 2005, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powiedzcie mi czy paczke zywnosciową można wyslac z Polski czy jak?
Domyslam sie ze ja tez przetrzepią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 4 Gru 2005, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to my mielismy chyba cholerne szczęscie, przylecielismy samolotem w 3 osoby kazdy po 1 l. wodki i po 5kg nadmiarowego bagazu , dekoder polsatu 2 laptopy aparat cyfrowy, kamera i troche polskiego jedzenia. I nawet nas nikt nie pytal o nic kompletnie a 3 celnikow ktorzy byli na koncu nawet nie zwrocili na nas uwagi, kompletnie nic, jak bym do niemiec przez granice jechal, prawie sie nie zatrzymujac. Wiec chyba mielismy szczescie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc może niech ktoś tak praktycznie napisze jak powinien wyglądać taki...MINI ZESTAW ŻYWNOŚCIOWY, jaki spokojnie i bez obaw można ze sobą wziąść jak sie jedzie do pracy w Islandii. Czyli tak w praktycznie w podpunktach co ze sobą bierzemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli tak w praktycznie w podpunktach co ze sobą bierzemy


1. Paszport
2. Bilet
3. Karty kredytowe

Mysle ze na poczatek ci wystarczy Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lubsko

Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Gru 2005, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dużo mi pomogłes i na temat .........ale chyba sie domyslasz, że nie o to pytałem.
Proszę o sensowną odpowiedz i na temat. Nie ma pojęcia więc pytam i prosze o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron