reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
murzyn

Doczy: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skd: Iceland
PostWysany: 29 Lis 2005, 10:14    Temat postu: dot pracy w reydafiordur Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Jestem tu prawie rok i przez rok śledzę wasze posty. Nie dziwię się dyletantctwu tych, którzy tu jeszcze nie byli ale dziwię się wam, ze narzekacie iż jest ciężko. Chociaż nie spotkałem jeszcze osoby, która by mi powiedziała, ze jego praca jest lekka, wspaniała, itd. bo każdy uważa iż tylko on ciężko pracuje. Ja nie narzekam i robić tego nie będę, bo tak wybrałem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Lis 2005, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chociaż nie spotkałem jeszcze osoby, która by mi powiedziała, ze jego praca jest lekka, wspaniała


Widzisz nie rozmawiałeś ze mną. Ja mam lekką prace i ją lubie Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 29 Lis 2005, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:57, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 1 Gru 2005, 2:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak tak! I może w Korei północnej.??


A mamy, mamy jednego rodzynka który pracował u Kima, budował rafinerię lol


A tak poważnie, to tutaj jest SANATORIUM, naprawdę - kto może przyjechac niech sie spieszy, jeszcze tylko 500 ludków może pomieścić ftv.


Cytat:
No w końcu rozruszałem ten temat. Mówisz Mariusx , rok w Iraku, Iranie ..ale tam chyba były inne warunki , prawda ? dzień i noc były te same ... no i ...ta temperatura....w kufajkach o płaszczach przeciwdeszczowych tam nikt nie pracuje - byłem w Kuwejcie pół roku , dlatego zadałem parę prostych pytań, nie oczekiwałem takiego gniewu, cóż , albo to pisał kawaler , albo człowiek żonaty , który na mnie wyładował swój gniew - może pora porozmawiać z dobrym lekarzem ?



DWA lata, DWA lata, nie rok. Poza tym jest tutaj bardzo OK. To niestety nie był gniew, tylko wyrażenie stosunku emocjonalnego, do tekstu.
Odnosnie lekarza, jest chyba dobry, przyjechał tydzień temu z Polski, a wczesniej odbył turę w Iraku.
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 1 Gru 2005, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde...chicho ludziska...nie krzyczcie...spie jeszcze bo dzis zaczynam nocki, a wy sie bluzgacie...

a Marius_x dobrze to napisal...SANATORIUM....krioterapia jest tutaj na porzadku dziennym Very Happy. Ale nie ma tutaj zle przeciez Very Happy
pozdrawaim

aha...zalozyli wifi w FTV Very Happy jeszcze nie kazdy ma zasieg ale 60% tak Smile i to dobry Smile dobrym rozwiazaniem jest karta wifi z wyjsciem na antene + antena oczywiscie, przepustowosc dobra Smile cena ok 170zl/miesiac Very Happy

pozdrawaim wszystkich Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
murzyn

Doczy: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skd: Iceland
PostWysany: 1 Gru 2005, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruszam podobnie jak barth_x dziś do portu i pokażemy tym z pierwszej zmiany co to prawdziwa robota. Niech się więc uczą od nas. Acha te koszulki co nam rozdali to szmelc z odrzutu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 1 Gru 2005, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ruszam podobnie jak barth_x dziś do portu i pokażemy tym z pierwszej zmiany co to prawdziwa robota. Niech się więc uczą od nas.


Pewnie, 300% normy, a potem 1000% - właśnie tego nie potrafię zrozumieć, wyścigi szczurów budowlanych czy jak ??????
Powrt do gry
tedyx
Go
PostWysany: 2 Gru 2005, 0:28    Temat postu: Mam już tylko badania do zrobienia .... Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam Was wszystkich w Fjardaal !
Ha ! powiedzcie mi proszę .. na jakim jestem etapie do wyjazdu , skoro
- pozytywnie przeszedlem rozmowę kwal.
i określono , że wylot byłby na pocz. stycznia
- mam złożony komplet dokumentów
- mam skierowanie na badania lekarskie na jutro
<o wynik się nie martwię>
- podano mi kwotę zarobku /tyg. ..

... cooooo ?
Czy sprawa jeszcze jest w malinach .. i na lodzie pisana ?

Acha .. Czy warto zabrać laptopa <kocham mieć kompa pod ręką>
Czy teraz już roboty przebiegają pod dachem
(ze ścianami i ogrzewaniem?)
Będę wdzięczny !
Powrt do gry
mariusx
Go
PostWysany: 2 Gru 2005, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrt do gry
murzyn

Doczy: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skd: Iceland
PostWysany: 2 Gru 2005, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusx
moze ojciec ci opowiadal o niejakim Pstrowskim ale to zupełnie inna bajka. Nie chodzi o pobijanie norm ale o lepsza organizacje a przez to czlowiek sie mniej narobi a zrobi wiecej i przy tym bezpieczniej kapewu? Zreszta jestes za mlody aby to zrozumiec
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
murzyn

Doczy: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skd: Iceland
PostWysany: 2 Gru 2005, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tedyxa
Chłopie czy ty nie potrafisz czytac kliknij kilka stron do tylu a znajdziesz odpowiedz na swoje pytania. Musisz czekac, czekac i czekac. Z tego co tu slyszalem przyjada jeszcze 3 grupy styczen i luty Moze sie zalapiesz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
murzyn

Doczy: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skd: Iceland
PostWysany: 2 Gru 2005, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha .. Czy warto zabrać laptopa <kocham mieć kompa pod ręką>
Czy teraz już roboty przebiegają pod dachem
(ze ścianami i ogrzewaniem?)
Będę wdzięczny !
_________________
....I panienkami jeszcze. Byli tu już tacy co po wyjsciu z kampa scinalo ich z nog i wracali do Polski. Widze ze ty lalus jestes wiec nie decyduj sie na przyjazd bo cie przewieje i uschniesz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 2 Gru 2005, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że to zawsze Polacy, Polakom chcą lepiej pracę zorganizować. Widzę że jesteś zwolennikiem niemieckiej organizacji pracy dla Polaków pracujących w budownictwie. Czyli 12h z jedną przerwą, na pełnych obrotach, a płacić jak za 8h?????????????????????????????????????????
Powrt do gry
Artur
Go
PostWysany: 2 Gru 2005, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieplutką halę ...he he he - to ja, kurcze,w Polsce za psie pieniądze stawiałem suwnice na mrozie jak było -25 st.C , a tam takie maminsynki mają zamiar pracować ? no nie ...!..SmileSmile Jeszcze laptopa i panienki ...to może nie do Islandii ale na Lazurowym wybrzeżu poszukaj se koleś roboty ..Smile

Najlepsze jest to , że macie jeszcze siłę walić w klawiaturę i odpisywać nam Smile - znaczy nie jest tak źle. Co do Pstrowskiego - to znam gościa - robiło na niego kilkunastu więźniow - Niemców. Oni robili, a on spijał śmietankę ..i został "bohaterem"a tam w Islandii...powolutku , spokojnie - z tego co czytałem na Fjardaalproject - to roboty są robione w terminie.

Pozdrawiam wszystkich ...pewnie niedługo się spotkamy na wyspie , to wymienimy doświadczenia .Smile

PS. MariusX - jakieś te zdjęcie niewyraźne - w nocy było robione , czy tajemnica firmy i nie wolno zdjęć z budowy zamieszczać ? Smile
Powrt do gry
tedyx
Go
PostWysany: 2 Gru 2005, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="murzyn"]Acha .. Czy warto zabrać laptopa <kocham mieć kompa pod ręką>
_________________
....I panienkami jeszcze. [/quote]
Murzyn !
Dziękuję Ci ... wiem, że zażartowałeś !
Musisz przyznać , że roboty postępują i tak się organizuje, że na zimę , gdy zimne wiatry, pracuje się pod dachem <Jeśli inżynierki pomyślą (a napewno pomyśleli), to tak to JEST !> A ja myślę, że i ogrzewanie hal już przypłynęło statkiem.
A co do kompa ... On mi do pracy potrzebny a nie do zabawy .. no i do kontaktów z rodzinką za pół darmo ... No i zarabiałem na nim pieniążki.
.... to tytułem zwykłej klarowności ..

Ale Bardzo ci dziękuję za posta ! ...
Dziś jestem po badaniach .. papiery do Islandii .. i gdzieś jeszcze - już mi wysłali ... Nawet z grubsza termin .. i dokładną gażę mi podali <ale termin - KURNA - bez gwarancji>
Powrt do gry
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 3 Gru 2005, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomnij o ciepłej hali, dach jescze w malinach. Jak jestes elektrykiem to dadzą cie do betoniarzy, jak pozostałych - pewnie pozimujesz tam do marca.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Adriana
Go
PostWysany: 4 Gru 2005, 4:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niniejszym chciałabym się z Wami przywitać Smile
Mam na imię Adriana, mam 22 lata, mieszkam w Pruszkowie... i niebawem dołączę do Was! Już poprostu nie mogę się doczekać. Jestem juz po rozmowie z przedstawicielem Bechtela, mam za sobą całe papierki i badania lekarskie... ponoć mam przylecieć do Was pod koniec stycznia - jak to realnie wygląda, nie wiem. W każdym bądź razie, będę pracowała w tzw. cateringu...
Mam problemy z funkcjonowaniem tego forum, wgląd w poprzednie strony tego tematu jest nieomal niemożliwy.
Bardzo prosze o podpowiedź, jak rzeczywiście długo musze jeszcze czekac na przyjazd do Was .

Pozdrawiam ciepło,
Adriana

Surprised)
Powrt do gry
murzyn

Doczy: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skd: Iceland
PostWysany: 4 Gru 2005, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisa:
Ciekawe, że to zawsze Polacy, Polakom chcą lepiej pracę zorganizować. Widzę że jesteś zwolennikiem niemieckiej organizacji pracy dla Polaków pracujących w budownictwie. Czyli 12h z jedną przerwą, na pełnych obrotach, a płacić jak za 8h?????????????????????????????????????????
Nie rozumiem twojego pytania. Niemieckiej? Co nie płacą ci tu nadliczbowych? To specyfika wszystkich budow. Jest robota ktora trzeba jak najszybciej wykonac to sie robi. Tak jest na calym swiecie.
I jeszcze o Pstrowskim i tu znowu niemieccy pomagierzy skąd te informacje? Napisze ci jedno gdyby kazdy chociaz w czesci pracowal jak Pstrowski, to teraz zaden Polak nie wyjechalby z kraju aby zarobic na chleb. Ide spac bo jestem po nocy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Artur
Go
PostWysany: 4 Gru 2005, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o wątek Pstrowskiego - to teść mi opowiadał - pracowali na jednej kopalni. Do wątku dodam jedynie że potem wypluł płuca -- bo, aby robotę przyspieszyć nie baczył na gazy postrzałowe - tylko w nie wchodził. Niemcy tam byli po prostu więźniami - to normalne w tych czasach na kopalniach pracowali więźniowie.Oto co pisze encyklopedia :

Wincenty PSTROWSKI, urodził się w 1904. Górnik, od 1928 pracował w kopalniach w Polsce i Belgii. Powrócił do Polski w 1946 r. Członek PPR. Pracując jako rębacz w kopalni „Jadwiga” 27 lipca 1947 ogłosił list otwarty do górników, wzywający do współzawodnictwa pracy i przekraczania norm. Ogłoszony przez propagandę komunistyczną jako pierwszy „przodownik pracy”. Zmarł w 1948 r.

W głównej mierze chodziło nie o jego wydajność ale o propagandę komunistyczną. Zwróćcie , proszę uwagę jak długo pracował z tą dużą wydajnością . Robotę trzeba sobie rozłożyć na całe życie - ja mówił mój nieżyjący już Tata. Smile

Jeśli chodzi o Niemieckie place budowy i pracujących tam Polakow. Smile - wyczułem w tej opini drwinę - ale fakt, tak jak w Islandi w Niemczech się nie pracuje - nie ma tyle przerw na posiłki . Budowałem fabrykę w Polsce wraz z Niemieckimi kolegami . Wydajnością są daleko w tyle - nie potrafią sobie tak pracy zorganizowac jak my. Oni muszą mieć wszystko przygotowane. Jeden drobny , niedopracowany szczegół w planach budowlanych czy w planach maszyny i klną i bezradnie rozkładaja ręce. My natomiast - Polacy pogłówkujemy , pomyślimy i zanim inżynier prowadzący przyjdzie na miejsce, już ma podanych jak na tacy, kilka możliwych rozwiązań.

Niemieckie place budowy - heh - tam jakby właściciele mogli to by wogóle nie płacili i nie robili przerw na posiłek. Tylko ropić i ropić ..Smile

Po woli praca w Niemczech staje się dla nas uciążliwa. No może nie wszędzie ale mniej nas tam sznują , niż gdzie indziej - oczywiście to jest tylko moje zdanie , ktos inny może mieć inne odczucia.


A Koleżankę pozdrawiam - też się tam wybieram Smile
Powrt do gry
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 4 Gru 2005, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do murzyna

Brawo, brawo, własnie takich stachanowców tutaj potrzebujemy. Najlepiej żeby pracowali za 150 euro tygodniowo, po dwanascie godzin dziennie, bez przerw, bez sprzętu - własnymi RĘCAMI. Niech robią rzeczy, których nikt normalny za takie pieniądze nie zrobi. Zreszta Freud miał racje z tą podświadomością MURZYNIE.


do artura

Moim zdaniem niejaki mariusx miał na myśli dokładnie to co napisałeś.


Pozdrawiam kobietkę, weź jakieś tabletki, czy plasterki - po świętach 5 msc bez kobiet, ciężko bedzie, heheeeeeee.
Prawdopodobnie będziesz pracowała w firmie ESS, nie w Bechtelu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 19 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron