reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

dentysta
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 12 Sie 2009, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Niestety nic nie doradzę ale sam mam proźbę do Ciebie: jak już będzie po wszystkim to daj znać jak to wygląda, bo moja młoda będzie miała taki zabieg za kilka miesięcy.

Pzdr


Ok. dam znać,mam nadzieję,że będzie dobrze

Czekam dalej na podpowiedzi
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ikorni

Doczy: 23 Lip 2009
Posty: 9
PostWysany: 12 Sie 2009, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejko!!!
Moja córka będzie miała taki zabieg przeprowadzony za pół miesiąca, tzn uśpienie i szlifowanie ząbków, ona ma dopiero rok i trzy miesiące i tez bardzo się boję tej narkozy, ale musimy to zrobić aby ząbki stałe były zdrowe. Z tego co czytałam inne fora na temat dzieci pod narkozą to większość dzieci znosi ją bardzo dobrze, tylko są bardzo głodne bo przed i po nie można nic dziecku jeść. A czy możesz mi napisać ile twoje dziecko ma lat i jakie badania są potrzebne przed tym zabiegiem i czy w ogóle jakieś robią.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 12 Sie 2009, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ikorni napisa:
Hejko!!!
Moja córka będzie miała taki zabieg przeprowadzony za pół miesiąca, tzn uśpienie i szlifowanie ząbków, ona ma dopiero rok i trzy miesiące i tez bardzo się boję tej narkozy, ale musimy to zrobić aby ząbki stałe były zdrowe. Z tego co czytałam inne fora na temat dzieci pod narkozą to większość dzieci znosi ją bardzo dobrze, tylko są bardzo głodne bo przed i po nie można nic dziecku jeść. A czy możesz mi napisać ile twoje dziecko ma lat i jakie badania są potrzebne przed tym zabiegiem i czy w ogóle jakieś robią.



Moja córka niedługo kończy 5 latek. Z tego co się dowiedziałam rozmawiając z dentystą przez telefon dziecko nie może zjeść ani pić przed zabiegiem,nie może też być chore. Przed zabiegiem będzie na nas czekał lekarz,więc badana będzie. Moja córcia ma mieć wyrwanego 1 zęba,a wiele ząbków ma skruszonych ,więc mają jej "podorabiać",ale nie jestem pewna czy to wszystko będzie podczas jednego zabiegu,bo z tego co mówił to ten zabieg ma trwać tylko ok. 40 min. Kurcze jestem przerażona jak to będzie.Sad Nie znam osoby,która mogła by mi powiedzieć : moje dziecko było,jest tak i tak.... Więc dalej czekam na Wasze wypowiedzi...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Hanka79

Doczy: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skd: Kopavogur
PostWysany: 12 Sie 2009, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mój synuś przeszedł zabieg pod narkozą jak miał 4 latka. Zniósł to zadziwiająco dobrze i to ja byłam tą osobą która przeżywała cały czas ten zabieg i rwała włosy z głowy ze zdenerwowania lol Mojemu synowi wyrywali 2 ząbki, plombowali cztery i zakładali koronki na cztery ząbki. Wszystko podczas jednego zabiegu. Zabieg miał trwać ok. 1,5 godz. ale przeciągnęło się do 2,5. Myślałam że tam zwariuję! W szpitalu musieliśmy być na godzinę przed zabiegiem. Przebrali go w szpitalną koszulkę i podali płyn "ogłupiający". Jak już prawie spał to przyszła pielęgniarka i zawieźli go na salę operacyjną, cały czas byłam z nim. Tam podali mu jeszcze tlen i dziecko zasnęło jak aniołek. Popłakałam się od razu, lekarz mnie pocieszał, że nic mu nie będzie itd. Ale wiecie jak to mama, zawsze ma nerwa i tyle i nic nie pomoże, żadne pocieszanie. Tylko nie płaczcie przy dzieciach i nie okazujcie zdenerwowania. Zawołali mnie po zabiegu i siedziałam z nim godzinę w sali pooperacyjnej bo do momentu pełnego wybudzenia z narkozy monitorują pracę serca i siedziała ze mną lekarka i patrzyła w te monitorki. Synuś wyglądał strasznie bo po wyrwaniu zębów miał całą buźkę we krwi ale nie dał się powycierać bo płakał od razu nawet przez sen. Na drugi dzień już go nic nie bolało i wszystko było ok. Polecam ten sposób leczenia zębów bo dla dziecka to mniejszy stres i nie będzie miało awersji do dentysty. Pzdr.
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 13 Sie 2009, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hanka79..............napisz jeszcze jak duzo ten zabieg z portfela wyssal ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Karin.

Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 227
Skd: Wrocław || Reykjavik
PostWysany: 13 Sie 2009, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy takie zabiegi moga przejsc rowniez osoby dorosle [tzn chodzi o takie mefa znieczulenie razem ze spiaczka najlepiej] i ile to kosztuje ?;P
_________________
:-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Karin.

Doczy: 25 Wrz 2008
Posty: 227
Skd: Wrocław || Reykjavik
PostWysany: 13 Sie 2009, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*mega;)
_________________
:-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 13 Sie 2009, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
Hanka79..............napisz jeszcze jak duzo ten zabieg z portfela wyssal ?


Zabieg mojej córeczki wyjdzie 76000 isk,tylko że jak wiadomo za dziecko do 16 roku zwracają 75%
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 13 Sie 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
svavec napisa:
Hanka79..............napisz jeszcze jak duzo ten zabieg z portfela wyssal ?


Zabieg mojej córeczki wyjdzie 76000 isk,tylko że jak wiadomo za dziecko do 16 roku zwracają 75%


czy owa suma jest juz po zwrocie ,czy od tej kwoty zwracaja 75% ?
( naiwne pytanie Wink )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hanka79

Doczy: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skd: Kopavogur
PostWysany: 14 Sie 2009, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
Hanka79..............napisz jeszcze jak duzo ten zabieg z portfela wyssal ?


Witam, zabieg kosztował 173.000ISK z czego ja zapłaciłam dentyście 40.000ISK i szpitalowi 18.900ISK. W moim przypadku dentysta również przeprowadza zabiegi w szpitalu więc rozliczenie się było proste bo to on załatwia sobie dopłatę z Tryggingastofnun a ja tylko płaciłam różnicę. Więc obyło się bez biegania po urzędach. Pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 18 Sie 2009, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,moja córeczka już po zabiegu,jestem naprawdę szczęśliwa,że mamy to z głowy. Powiem tak:nie było przyjemnie,ale też nie źle. Ale może od początku: Najpierw wyszedł do nas lekarz anestezjolg,który zadał kilka pytań typu ile dziecko ma lat,ile waży,czy miała już przeprowadzane jakiekolwiek inne zabiegi,operacje,a potem wszystko się potoczyło szybko,niestety za szybko. Od momentu wejścia do gabinetu do momentu ,w którym moje dziecko już spało minęły jakieś trzy minuty,a co najgorsze dostała maskę tlenową z zaskoczenia,bez oswojenia się z nią w najmniejszym stopniu,więc zasypiała walcząc z lekarzem,próbując ją ściągać z siebie,z przerażeniem. Ten strach towarzyszył jej przy przebudzeniu przez co wybudzenie przebiegało naprawdę nieprzyjemnie,wręcz ciężko. Piszę to po to żeby nastepni rodzice mogli wyeliminować jak najwięcej błędów,mogłoby się wydawać małych,jednak wiele znaczących. Jestem przekonana ,że gdyby moja córeczka zasypiała spokojnie,inaczej wyglądałoby jej przebudzenie. Ale to tyle nieprzyjemności,złych stron. Ze strony dentysty wszystko wyglądało super,dużego bólu nie było,podałam małej tylko pół tabletki paracetamolu,kiedy dwie godziny później zaczęło ją pobolewać,a miała robione naprawdę sporo-6 ząbków wyrywanych,kilka plombowanych. Na drugi dzień mogłoby się wydawać ,że dzień wcześniej nic wyjątkowego się nie zdażyło,gdyby nie ogromna luka z przodu z powodu braku ząbków Smile Zyczę powodzenia nastepnym,trzymam kciuki,nie martwcie się-będzie dobrze!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KMK

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 60
PostWysany: 18 Sie 2009, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ a ile twoja córcia ma lat ? Bo dentysta do którego chodzę z 6 letnim dzieckiem nie chce usunąć mu żadnego ząbka tylko zakłada mu koronki które sporo kosztują . Oczywiście są to mleczne ząbki , które pewnie za chwilę zaczną wypadać .
I jak to jest z tym zwrotem ? Bo jak oddawałam rachunki to pani powiedziała , że zwracają od 50 do 75%. Jak się okazało zwrócili mi ok 40%
Dzisiaj przyszło od nich pisemko z wyliczeniami i się okazuje że oni mają swój cennik i według niego obliczają zwrot za leczenie.
Nic z tego nie rozumiem . Może być tak że dentysta do którego chodzę z dzieckiem ma zawyżone ceny usług ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 18 Sie 2009, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KMK napisa:
@ni@ a ile twoja córcia ma lat ? Bo dentysta do którego chodzę z 6 letnim dzieckiem nie chce usunąć mu żadnego ząbka tylko zakłada mu koronki które sporo kosztują . Oczywiście są to mleczne ząbki , które pewnie za chwilę zaczną wypadać .
I jak to jest z tym zwrotem ? Bo jak oddawałam rachunki to pani powiedziała , że zwracają od 50 do 75%. Jak się okazało zwrócili mi ok 40%
Dzisiaj przyszło od nich pisemko z wyliczeniami i się okazuje że oni mają swój cennik i według niego obliczają zwrot za leczenie.
Nic z tego nie rozumiem . Może być tak że dentysta do którego chodzę z dzieckiem ma zawyżone ceny usług ?


Moja córcia ma 5 lat,dentysta u którego byłam w Reykjaviku na ul.Flatahraun 5a nazywa się Helgi Hansson. Zrozmowy z nim wynika,że jest on zdania,że przy mleczakach nie należy za dużo robić,np. przy dziecku w moim wieku ponieważ mleczaki zaraz wypadną,ale też robi wszystko żeby nie wyrywać.
Jeśli chodzi o ten zwrot to ja też jestem z tego cała głupia,ponieważ do tej pory wiedziałam,że dziecku oddają 75%,jednak ja dostałam tylko 40%,myślałam ,że nie dostałam całości,bo oni mi ją odliczyli automatycznie,więc poszłam jeszcze się zapytać u mnie w mieście,ale niestety nie dowiedziałam się wiele,ponieważ pani mnie obsługująca nie potrafiła mi udzielić odpowiedzi na moje pytania,tylko stwierdziła ,że może mi posłać rachunek do właściwego urzędu i poczekamy na odpowiedź czy jeszcze coś mi zostanie zwrócone,jednak mój rachunek jest bez podpisu dentysty,więc musiałabym to uzupełnić i nie wiem czy jeszcze się specjalnie po to wybiorę do Reykjaviku,bo i tak przypuszczam,że więcej mi nie zwrócąSad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KMK

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 60
PostWysany: 18 Sie 2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że nic nie wskóram z tym zwrotem .
Ja też zastanawiałam się nad znieczuleniem ogólnym , ale jak sie okazało dziecko znosi dzielnie leczenie , lekarz ma z nim dobry kontakt . Czyli uznaliśmy że niepotrzebne będzie usypianie , którego przyznam szczerze bardzo się bałam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Shadow

Doczy: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skd: Seljahverfi
PostWysany: 24 Sie 2009, 13:47    Temat postu: Dentysta Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może od ktorej godz.przyjmuje ten dentysta co ma zone asystentke na Hafnarfiordur??? pilne!! bo dzwonie i nikt nie odbiera.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 24 Sie 2009, 14:36    Temat postu: Den.. Odpowiedz z cytatem

Własnie od ktorej godziny przyjmuje ten dentysta na Hafnarfiordur????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
e_miilka

Doczy: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Skd: B.
PostWysany: 2 Wrz 2009, 22:21    Temat postu: Re: Den.. Odpowiedz z cytatem

hej mogłabym otrzymac pełny adres dentysty na Hafnarfiordur tylko bez islandzkich znaków bo na forum nie da sie odczytac a RVK tak za bardzo nie znam. a potrzebny mi pilnie dentysta Smile dzieki z góry Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen WP Kontakt
rafal26

Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 156
Skd: Hafnarfjörður
PostWysany: 3 Wrz 2009, 6:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ja.is/hradleit/?q=hafnarfj%C3%B6r%C3%B0ur+tannl%C3%A6knar&=Leita
kilku do wyboru
_________________
gabeer
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kwiatek637
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 09 Wrz 2009
Posty: 15
PostWysany: 12 Wrz 2009, 17:43    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy ktoś się orientuje ile kosztuje wyrwanie i wstawienie zęba jedynki /chodzi mi o to żeby odpisała osoba która wie bo wstawiała/ i czy ubezpieczalnia zwraca coś za taki zabieg Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Koniu0739

Doczy: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysany: 12 Wrz 2009, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Selfoss zaplacilem 16 tysiecy za wyrwanie ale nie wstawialem, za dentyste nie zwraca w ogole ubezpieczalnia!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nastpny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron