reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kupno mieszkania-doradzcie prosze
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wielkaniewiadoma
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 4
PostWysłany: 24 Sie 2009, 21:48    Temat postu: Kupno mieszkania-doradzcie prosze Odpowiedz z cytatem

Postanowilam napisac tutaj bo wiem ze czesciej odwiedzacie ten temat i mam nadzieje ze admin nie przeniesie . Na Islandii jest kryzys nikt nie wie co i jak dalej.. Czy moze ktos mi doradzic czy kupno mieszkania na chwile obecna to glupia decyzja ? Teraz wynajmuje , mam zamiar tu zostac dalej.. Cena mieszkania atrakcyjna , czy warto w tym kryzysie targowac sie ..Co radzicie czy ktos moze z Waszych znajomych kupil w ostatnim czasie ? I jak z pozyczka ,prosze doradzcie.. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 24 Sie 2009, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja co prawda nie nosze sie z zakupem mieszkania ale sporo o tym z Islandczykami rozmawiam, na chwile obecna kazdy Ci odradzi kupna, uzbroic sie w cierpliwosc i wynajmowac jeszcze jakies 2 do 4 lat.
Powrót do góry
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 24 Sie 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja za to slyszalem, ze to dobry moment na przejecie mieszkania z kredytem, wielu islandczykow odda mieszkanie w zamian za przejecie rat rezygnujac z kasy jaka utopil jako udzial wlasny (10-20 %) 2-4 lata temu brali po kilka mieszkani pod wynajem, ale wiadomo czasy sie zmienily, trend jest raczej na opuszczanie wyspy co za tym idzie jest sporo pustostanow. koles z pracy wział mieszkanie w ten sposob w maju i nie narzeka, raty ma na poziamie 85-90 tys isk. a do tego jeden kredyt mu sie konczy za 4 lata i pozostanie tylko jeden (hipoteka byla z 2 kredytow w 2 roznych bankach) okolo 55-6- tys. nie wiem na jakio okres, ale czy to wazne? ))) Wink
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bednarczyk

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 52
PostWysłany: 24 Sie 2009, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co masz topic pieniadze w błoto, lepiej wez kredyt na dom i zawsze masz pewnosc ze bedziesz go miala!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkaniewiadoma
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 4
PostWysłany: 24 Sie 2009, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bednarczyk napisał:
co masz topic pieniadze w błoto, lepiej wez kredyt na dom i zawsze masz pewnosc ze bedziesz go miala!!!


Mieszkanie nie jest drogie i chce wplacic mala czesc ,ale podobno pozyczki rosna z miesiaca na miesiac pomimo tego ze pozyczka jest w islandzkich koronach ,sama nie wiem co robic . Martwie sie tym ze sytuacja na Islandii sie bardziej pogorszy Sad i wszystko pojdzie na marne ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 24 Sie 2009, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja za to slyszalem, ze to dobry moment na przejecie mieszkania z kredytem, wielu islandczykow odda mieszkanie w zamian za przejecie rat rezygnujac z kasy jaka utopil jako udzial wlasny (10-20 %) 2-4 lata temu brali po kilka mieszkani pod wynajem, ale wiadomo czasy sie zmienily, trend jest raczej na opuszczanie wyspy co za tym idzie jest sporo pustostanow. koles z pracy wział mieszkanie w ten sposob w maju i nie narzeka, raty ma na poziamie 85-90 tys isk. a do tego jeden kredyt mu sie konczy za 4 lata i pozostanie tylko jeden (hipoteka byla z 2 kredytow w 2 roznych bankach) okolo 55-6- tys. nie wiem na jakio okres, ale czy to wazne? ))) Wink

Jasne ze to dobry moment jednak niczego nie mozemy byc pewni.
Korona moze wzrosnac do 230 za euro i brac kredyt w obcych walutach to dalej spore ryzyko.
Przejecie kredytu-ok, z tym ze mieszkanie ktore bylo warte przed kryzysem 14 milionow, teraz jest warte kilka milionow mniej a do splacenia mamy 2 razy wiecej.
Generalnie trudna decyzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 24 Sie 2009, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielka niewiadoma-czy zamierzasz zostac na islandi dlugo?
inflacja i zwiazana z nia indeksacja bedzie sie stopniowo zmniejszac ,ale % beda wysokie od kredytow.Przesledz to na www.ils.is na kalkulatorze ,pamietaj o sredniej inflacji ok 2 %(40 letni kredyt).To jesli bedzie ok ,ale jesli bedzie dlugotrwala stagnacja?Samo Ice save to 13 tys euro na kazda "glowke" a juz nas kolejne banki podaja do sadow.Ogolnie ciezko doradzac bo nikt nie wie co bedzie.
Mozna sie wstrzymac jeszcze pol roku i zobaczyc jaki bedzie rok 2010.Co do euro to i kredytow w walutach to chyba nie jest dobry pomysl.Wg prognozy Banku centralnego nastepne 1.5 roku korona sie nie umocni.Tz nie umocni sie tak znaczaco aby robilo to roznice duza(170kr euro)
pz jak bedziesz na kalkulatorze zwroc uwage po jakim czasie kredyt sie podwaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 27 Sie 2009, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie orientuje sie w tym za bardzo, ale jak jest w syt, kiedy nie da sie splacac kredytu - czy wystarczy samo "oddanie" domu bankowi? czyli placi sie...placi...placi, az do momentu, kiedy sie stwierdza, ze nie da rady sie juz placic, wobec czego oddajemy bankowi dom - czyli tak jakby wyjdzie nas, ze sie wynajmowalo, ale bez poczucia, ze ktos nagle moze nas wyprosic. ale nie wiem czy tak mozna, wie ktos?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 27 Sie 2009, 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomijajac bardziej skomplikowane wyliczenia....
Jak masz stala prace ,niezagrozona,chcesz zostac na Islandii i stac Cie na splacanie kredytu teraz to smialo szukaj .... teraz mozna wytargac mieszkania za ,przyslowiowo ,drobne pieniazki od zdesperowanych ludzi ,ktorych nie stac na splate rat po utracie pracy.
Kredyt ...owszem ,ale nigdy w walutach obcych .Nikt nie potrafi przewidziec co stanie sie jutro z kursami walut.

Z drugiej strony ...jak nie masz rodziny,dzieci ....to wstrzymalbym sie te pol roku jak przedmowca juz wczesniej zaznaczyl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 27 Sie 2009, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DmX81 napisał:
nie orientuje sie w tym za bardzo, ale jak jest w syt, kiedy nie da sie splacac kredytu - czy wystarczy samo "oddanie" domu bankowi? czyli placi sie...placi...placi, az do momentu, kiedy sie stwierdza, ze nie da rady sie juz placic, wobec czego oddajemy bankowi dom - czyli tak jakby wyjdzie nas, ze sie wynajmowalo, ale bez poczucia, ze ktos nagle moze nas wyprosic. ale nie wiem czy tak mozna, wie ktos?

nie ma czegos takiego jak oddanie domu
jest greiðslujĂśfnun
frysting lĂĄna
greiðsluaðlĂśgun
lub sprzedaz
albo bankructwo(za dlugi scigaja )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 27 Sie 2009, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja jest zbyt niestabilna aby cokolwiek doradzić.
Ja swoje mieszkanie "kupiłam" w 2005 roku wpłacając 20% jego wartości, a na chwile obecna sprzedając je nawet nie odzyskałabym pieniędzy które w nie włożyłam. Nie wiadomo czy sytuacja się nie pogorszy, a niestety wiele na to wskazuje i czy tym samym ludziom wystarczy aby spłacać pożyczki zaci8agniete w banku.
Ja bym nie kupiła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkaniewiadoma
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 4
PostWysłany: 27 Sie 2009, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedzi , wstrzymam sie pomimo tego ze mam stala prace i zamiar tu zostac . Przespalam sie z tym i mysle ze trzeba odczekac bo sytuacja sie z dnia nadzien pogarsza z tego co sie slyszy . Mam nadzieje ze cos wymysla i sie to wszystko pouklada , slyszala tez ze maja obnizac ceny mieszkac moze za rok poczekamy Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 27 Sie 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie wiadomość o jeszcze większym spadku cen mieszkań nie jest zbyt radosna ale mimo to życzę Ci abyś dokonała korzystnego zakupu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 28 Sie 2009, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkaniewiadoma napisał:
Dzieki za odpowiedzi , wstrzymam sie pomimo tego ze mam stala prace i zamiar tu zostac . Przespalam sie z tym i mysle ze trzeba odczekac bo sytuacja sie z dnia nadzien pogarsza z tego co sie slyszy . Mam nadzieje ze cos wymysla i sie to wszystko pouklada , slyszala tez ze maja obnizac ceny mieszkac moze za rok poczekamy Smile Pozdrawiam


Kto ma obnizac ceny mieszkan ...... ?. Bankruci .
W tej chwili ceny srednie poszly w dol ze wzgledu na desperatow ,lub sprzedaz nieruchomosci przejetych przez bank .Kupowalem juz mieszkanie 2 razy i teraz nie dostane tyle ile bym chcial wiec nie sprzedam ,wiekszosc tak zrobi .
Czekajac na polepszenie sytuacji...pamietaj ,ze wszystkim sie polepszy ,bankruci sprzedaja swoje mieszkania ,zamienia na mniejsze i wtedy moze nie byc super tanich ofert - 30 %, z korzystnymi kredytami do przejecia.
Poczekac ...tak ,ale max pol roku ,ale pilnie wypatrujac dobrej oferty dzien w dzien.
( jak masz zamiar kupic nowe mieszkanie to warto czekac bo ich cena napewno spadnie ,deweloperzy musza jakos sprzedac nowiuskie budynki )
Takie jest moje skromne zdanie,nie pewniak! ,z ktorym nie wszyscy moga sie zgodzic .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 28 Sie 2009, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoście tego co pisał svavec, moim zdaniem nie tyle ważne czy teraz ceny są już niskie (ciekawe czy zejdą do 1000 eur za metr) ale to jak jest dostępny kredyt - ile trzeba wrzucić swojego udziału oraz najważniejsza sprawa kiedy ustabilizuje się niska 2-3% inflacja. Kredyt w ISK jest powiązany inflacją - chyba nie chcesz spłacać 40 letniego kredytu z inflacja wynoszącą ok 10% rocznie, przez najbliższe 1-2 lata. Szkoda udziału własnego można go milej spożytkować chociażby w Haspennie Wink.

Teraz tanio można wynająć mieszkanie. Kupno swojego lokum dochodową inwestycją nie jest patrząc jak rośnie kredyt, a ceny nieruchomości stoją w miejscu. Kolejny balon na rynku mieszkaniowym może za 10 lat dopiero.
Jakbym się zdecydował na kupno, to tylko w dobrej lokalizacji, blisko uniwersytetu, wtedy co prawda płacisz drożej ale brak problemu z wynajęciem jakby się odechciało Tobie mieszkać w Islandii, lub Breidholt, nie dość że taniej to i obcokrajowcy chętnie wynajmują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
gosia293

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd: keflavik
PostWysłany: 28 Sie 2009, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupiliśmy mieszkanie w zeszłym roku w maju,na poczatku tego roku w rozliczeniu rodatkowym uwzględnilismy wkład własny,liczyliśmy na jakiś zwrot.okazało się że na zwrot mogą liczyć osoby które zakupiły mieszkanie w pierwszym kwartale roku!!!czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją,bo prawdę mówiąc troszkę się rozczarowałam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
surtsey

Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 39
PostWysłany: 28 Sie 2009, 14:33    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

ja kupiłem w 3 kwartale i nie dostałem zwrotu ... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 28 Sie 2009, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie naliczaja tylko za domostwa zakupione w pierwszym kwartale.tak jest napisane na kalkulatorze.
http://www.rsk.is/einstakl/abf/vaxtb/vaxtabætur_fjĂĄrhæðir_2009
patrz reiknivĂŠl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosia293

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd: keflavik
PostWysłany: 28 Sie 2009, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie z tej strony się dowiedzieliśmy.ale gdzie tu logika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkaniewiadoma
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 4
PostWysłany: 29 Sie 2009, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to znaczy ze warto kupic mieszkanie w pierwszym kwartale roku tylko i wylacznie Smile Ci co kupili mieszkanie w drugim kwartale dostana zwrot za rok ,rozliczamy sie w marcu za caly ubiegly rok wiec drugi kwartal nalicza sie do nastepnego roku, czy ja czegos nie rozumiem??..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron