reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 29, 30, 31  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 27 Sie 2009, 16:36    Temat postu: Zarobki Odpowiedz z cytatem

Znam islandczyka ktory pracuje dla elektrowni Islandzkiej kładzie centralne ma wszystkie uprawnienia koparka itd. fachman naprawde i zarabia 40 tys.tygodniowo + orlof i nadgodziny. Zwykły robol .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Sie 2009, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matrix35 napisa:
a czy ktos sie orientuje jakie srednie zarobki maja islandczyce na Islandii?nie mysle o prezesach tylko o zwyklych "robolach".Bo obcokrajowca to najnizsze wszedzie daja ale jak sie ma sprawa z islandczykami

Na tych samych stanowiskach islandczycy zarabiają tyle samo co nieislandczycy, przynajmniej w mojej firmie(zatrudniającej w sumie kilka tysięcy ludzi więc jakiś pogląd na sprawę to daje)

Pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Sie 2009, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również nie przypominam sobie sytuacji aby Islandczycy zarabiali więcej ode mnie jeżeli zajmowałam takie samo stanowisko jak oni więc ten post nieco mnie zdziwił.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piotr10

Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 10
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 27 Sie 2009, 20:16    Temat postu: Re: przelewy Odpowiedz z cytatem

szczepan napisa:
Powinnas zapłacic nie mniej jak 1100 koro za godz.

zastanów się co ty mówisz 1100 za godz. .A ile ty zarobisz za godz. pracy na rękę. Very Happy to jak weźmiesz sobie do pilnowania 5-oro dzieciaków to myślisz że zarobisz 5500 tyś. za godz. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
piotr10

Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 10
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 27 Sie 2009, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
matrix35 napisa:
a czy ktos sie orientuje jakie srednie zarobki maja islandczyce na Islandii?nie mysle o prezesach tylko o zwyklych "robolach".Bo obcokrajowca to najnizsze wszedzie daja ale jak sie ma sprawa z islandczykami

Na tych samych stanowiskach islandczycy zarabiają tyle samo co nieislandczycy, przynajmniej w mojej firmie(zatrudniającej w sumie kilka tysięcy ludzi więc jakiś pogląd na sprawę to daje)

Pzdr

a czy ty widziałeś ich zarobki na papierze na własne oczy,że zarabiają tyle samo co ty?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
piotr10

Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 10
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 27 Sie 2009, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Również nie przypominam sobie sytuacji aby Islandczycy zarabiali więcej ode mnie jeżeli zajmowałam takie samo stanowisko jak oni więc ten post nieco mnie zdziwił.

to mało widziałeś i gówno wiesz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Sie 2009, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr10 napisa:

a czy ty widziałeś ich zarobki na papierze na własne oczy,że zarabiają tyle samo co ty?

Z twojego pytania wynika, że niby ja powiedziałem, że zarabiam tyle co ktośtam. Przeczytaj jeszczcze raz to co napisałem bo tam nigdzie czegoś takiego nie ma, napisałem tylko, że na tych samych stanowiskach ludzie zarabiają tyle samo bez względu na pochodzenie.
Odpowiadając na pierwszą część pytania: tak, widziałem ich zarobki, chociaż nie na papierze.

Pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Sie 2009, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr10 napisa:
turboneta napisa:
Również nie przypominam sobie sytuacji aby Islandczycy zarabiali więcej ode mnie jeżeli zajmowałam takie samo stanowisko jak oni więc ten post nieco mnie zdziwił.

to mało widziałeś i gówno wiesz.


Myślę, ze widziałam więcej od Ciebie Smile

Jakbyś miał problem z rozumieniem tego co jest zawarte w treści to przypomnę, ze napisałam, iż to ja nie byłam świadkiem takich sytuacji aby Islandczycy zarabiali więcej ode mnie.
Jakiego rodzaju doświadczenia mają inne osoby tego nie wiem, natomiast z kręgu moich znajomych również nikt nie zaznał czegoś takiego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 27 Sie 2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze obcokrajowcy zarabiaja mniej, moze nie we wszystkich przypadkach ale w 80 procentach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
bartekpawlik3
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Doczy: 10 Sie 2009
Posty: 20
PostWysany: 27 Sie 2009, 23:34    Temat postu: zarobki Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
Oczywiscie ze obcokrajowcy zarabiaja mniej, moze nie we wszystkich przypadkach ale w 80 procentach.
to te 80 % ludzi jest oszukiwane przez samych siebie gdyz niema roznicy jakiego jest sie pochodzenia sa ustalone stawki za kazda prace i zalezy tez od stazu w danej firmie bo zawsze na poczatku ma sie podstawowa stawke i z zbiegiem czasu rosnie a jesli ktos pracuje tyle samo co islandczyk i zarabia mniej to znaczy o conajmniej 1000 koron to niech zmieni firme
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 28 Sie 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkalem sie z podzialem na obcokrajowcow i islandczykow ,aczkolwiek slyszalem .W "budzetowce" sa przewaznie rowne stawki do tego co sie wykonuje , wyksztalcenie lub szkolenia plus staz pracy jest czynnikiem roznicy w zarobkach ,ale generalnie to samo wyksztalcenie ,ta sama praca plus ten sam staz = te same zarobki....to jest budzetowka .
W firmach prywatnych bardziej liczy sie jakosc lub czasami szybkosc pracy ,jestes dobry/a w tym co robisz dostaniesz wiecej ,robisz szybciej niz inni ...dostaniesz wiecej ,a roznice zarobkow w sektorze prywatnym moga byc bardzo duze .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 28 Sie 2009, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pozatym ....ten jest szczesliwy kto wogole ma teraz prace ....niezaleznie od zarobkow Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piotr10

Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 10
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 28 Sie 2009, 3:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
piotr10 napisa:
turboneta napisa:
Również nie przypominam sobie sytuacji aby Islandczycy zarabiali więcej ode mnie jeżeli zajmowałam takie samo stanowisko jak oni więc ten post nieco mnie zdziwił.

to mało widziałeś i gówno wiesz.


Myślę, ze widziałam więcej od Ciebie Smile

Jakbyś miał problem z rozumieniem tego co jest zawarte w treści to przypomnę, ze napisałam, iż to ja nie byłam świadkiem takich sytuacji aby Islandczycy zarabiali więcej ode mnie.
Jakiego rodzaju doświadczenia mają inne osoby tego nie wiem, natomiast z kręgu moich znajomych również nikt nie zaznał czegoś takiego.

jeśli można wiedzieć to w ilu firmach na Islandii pracowałeś
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 28 Sie 2009, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie pamiętam w ilu firmach pracowałam szanowny Piotrze ale na Islandię przyjechałam i podjęłam pierwszą pracę w 1999 roku.
Uważam, że jeżeli ktoś z obcokrajowców zarabia mniej od Islandczyków za taką samą pracę to daje się po prostu najzwyczajniej w świecie oszukiwać i nie potrafi dbać o swoje interesy. Jeżeli dotyczy to Ciebie to proponuję udać się na rozmowę do związków zawodowych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
matrix35
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 12 Sie 2009
Posty: 39
PostWysany: 28 Sie 2009, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Nawet nie pamiętam w ilu firmach pracowałam szanowny Piotrze ale na Islandię przyjechałam i podjęłam pierwszą pracę w 1999 roku.
Uważam, że jeżeli ktoś z obcokrajowców zarabia mniej od Islandczyków za taką samą pracę to daje się po prostu najzwyczajniej w świecie oszukiwać i nie potrafi dbać o swoje interesy. Jeżeli dotyczy to Ciebie to proponuję udać się na rozmowę do związków zawodowych.

a mozna wiedziec jaka teraz prace wykonujesz i ile zarabiasz?
ja tu juz jestem 4 lata i nie wiem ile islandczyce w mojej firmie zarabiaja ale ja mam 180 tys brutto
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 28 Sie 2009, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Nawet nie pamiętam w ilu firmach pracowałam szanowny Piotrze ale na Islandię przyjechałam i podjęłam pierwszą pracę w 1999 roku.
Uważam, że jeżeli ktoś z obcokrajowców zarabia mniej od Islandczyków za taką samą pracę to daje się po prostu najzwyczajniej w świecie oszukiwać i nie potrafi dbać o swoje interesy. Jeżeli dotyczy to Ciebie to proponuję udać się na rozmowę do związków zawodowych.


wez pod uwage czas pracy jeszcze, jak Islandczyk pracuje 10 lat na jakim stanowisku a ty na tym samym rok, to on napewno ma wiecej. W innm razie jezeli zaczeliscie tak samo to macie to samo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 28 Sie 2009, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansswis napisa:
turboneta napisa:
Nawet nie pamiętam w ilu firmach pracowałam szanowny Piotrze ale na Islandię przyjechałam i podjęłam pierwszą pracę w 1999 roku.
Uważam, że jeżeli ktoś z obcokrajowców zarabia mniej od Islandczyków za taką samą pracę to daje się po prostu najzwyczajniej w świecie oszukiwać i nie potrafi dbać o swoje interesy. Jeżeli dotyczy to Ciebie to proponuję udać się na rozmowę do związków zawodowych.


wez pod uwage czas pracy jeszcze, jak Islandczyk pracuje 10 lat na jakim stanowisku a ty na tym samym rok, to on napewno ma wiecej. W innm razie jezeli zaczeliscie tak samo to macie to samo.


No proszę Cię. O czym my rozmawiamy? Przecież to oczywiste, ze staż pracy ma znaczenie w takich sytuacjach. Ja również pracując jakiś czas w tym samym miejscu miałam wyższą stawkę godzinową od Islandczyków którzy dopiero rozpoczynali pracę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skd: z Kądś
PostWysany: 28 Sie 2009, 15:35    Temat postu: Zarobki Odpowiedz z cytatem

Co za różnica czy masz duży staż czy nie jak szef będzie w porządku to da ci większą stawke a jak nie to ci nie da,tylko bedziesz miała najniższa,a jak ci nie pasuje to cie zwolni i juz.I nawet związki ci nie pomoga w tym skoro stawka bedzie adekwatna i taka ktora nalezy do janizszych i bedzie akceptowana.Ludzie tu mieszkaja ( Polacy ) po 20 lat i nie pisza nic na forum na te tematy a ty Tyrboneta to wszystkie rozumy pozjadałaś na kazdym wątku tego Forum.Pmiętacie jak ruscy u nas pracowali za czapkę gruszek? to samo powiedzmy jest tu.Islandczyk to islandczyk ,jest u siebie i zawsze bedzie zarabiał wiecej.A ze mozliwe jest ze ktos zarabia wiecej lub tyle samo co Islandczyk to chyba znikomy temat.Tez tu nie jestem od dzisiaj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 28 Sie 2009, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórym wydaje się, ze forum jest tylko dla osób które mieszkają na Islandii po kilka lat lub krócej. Bardzo ciekawy argument: "ludzie to tu mieszkają po 20 lat i nic nie piszą na tym forum...."
A ja pytam: no i co z tego, że mieszkają po 20 lat i nie piszą?
Znam takich którzy mieszkają po 40 lat na Islandii i tez nie piszą ale co to ma do rzeczy?
Nie przypominam też sobie abym pisała w każdym wątku, a jeślibym pisała to co z tego? Piszę tam gdzie mam ochotę i nikomu nic do tego, bo ja również nie sugeruję nikomu gdzie ma pisać.


Jeżeli natomiast chodzi o związki zawodowe to maja one dużo do rzeczy i byłam świadkiem nie jednej sprawy którą wygrywały w obronie pracownika.
Wielu ludzi nie prosi o pomoc, bo maja za małą wiarę, że coś to da.
A szkoda.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
matrix35
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 12 Sie 2009
Posty: 39
PostWysany: 28 Sie 2009, 16:26    Temat postu: Re: Zarobki Odpowiedz z cytatem

seljahverfi napisa:
Co za różnica czy masz duży staż czy nie jak szef będzie w porządku to da ci większą stawke a jak nie to ci nie da,tylko bedziesz miała najniższa,a jak ci nie pasuje to cie zwolni i juz.I nawet związki ci nie pomoga w tym skoro stawka bedzie adekwatna i taka ktora nalezy do janizszych i bedzie akceptowana.Ludzie tu mieszkaja ( Polacy ) po 20 lat i nie pisza nic na forum na te tematy a ty Tyrboneta to wszystkie rozumy pozjadałaś na kazdym wątku tego Forum.Pmiętacie jak ruscy u nas pracowali za czapkę gruszek? to samo powiedzmy jest tu.Islandczyk to islandczyk ,jest u siebie i zawsze bedzie zarabiał wiecej.A ze mozliwe jest ze ktos zarabia wiecej lub tyle samo co Islandczyk to chyba znikomy temat.Tez tu nie jestem od dzisiaj.

Popieram Twoja wypowiedz i to ze Turbonetka pozjadala wszystkie rozumy.Zawsze ma cos ciekawego do powiedzenia-rowniez w tym temacie i jak to sie fajnie sklada ze bylas swiadkiem spraw ktore zwiazki wygrywaly.
Oczywiscie ze oni sa u siebie i zawsze dostana wiecej niz obcokrajowcy-tak jest na calym swiecie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 29, 30, 31  Nastpny
Strona 21 z 31

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron