reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
denis
Go
PostWysany: 12 Gru 2005, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!!!!
Poinformujcie mnie czy pracują na budowie spawacze?
Powrt do gry
grzegosz
Go
PostWysany: 12 Gru 2005, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Owszem, pracują.

Pozdrawiam.
Powrt do gry
Adriana
Go
PostWysany: 13 Gru 2005, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bert a Ty kiedy lecisz? Masz już termin?
Bardzo bardzo bardzo bym chciała prędko być w Islandii... Sad Sad Sad
Powrt do gry
bartekkef
Go
PostWysany: 13 Gru 2005, 10:37    Temat postu: Niesamowite Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, dlaczego tyle osób interesuje się pracą w Reyđarfjörđur, a tak niewielki odzew ma moja informacja o możliwości pracy na lotnisku.

Zyjąc tu, w Islandii, nasłuchałem się już niebywałych historii na temat oszustw w Reyđarfjörđur. Dwaj moi koledzy z Keflaviku pojechali nawet na rzekomo umówiony tam kontrakt, po czym wrócili następnym samolotem, bo niestety warunki kontraktu nie zgadzały się z telefonicznymi zapewnieniami.

Natomiast, kiedy zamieszczam krótką notkę na temat możliwości pracy na lotnisku... cisza.
Ja rozumiem, że ludzie są sceptyczni, ale moi drodzy, dosłownie dwie osoby zadały mi więcej pytań.

A mówią, że w Polsce bezrobocie wynosi 19 procent i ludzie wszystko oddaliby za możliwość pracy.

Szczerze mnie to wszystko dziwi.
Powrt do gry
music80s
Go
PostWysany: 13 Gru 2005, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:31, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
bartekkef
Go
PostWysany: 13 Gru 2005, 11:09    Temat postu: właśnie Odpowiedz z cytatem

zainteresowałeś siętylko ty i jeszcze jeden gość

zastanawiam się, czy może sięgnąć po doradztwo personalne, albo coś takiego

zaręczam, że nie ma tu żadnej ściemy, a o szczegółach poinformuję może nawet jutro. Pozdrawiam
Powrt do gry
Kasimir
Go
PostWysany: 13 Gru 2005, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bert-Cracoff napisa:
witam Panowie i Panie
Z tego co mi wiadomo nowa grupa wyjeżdża dopracy 08,01,06 nastepna w lutym 06


Bert czy wiadomo ci w której grupie jadą elektrycy
ja jestem już do wyjazdu ale nikt więcej nic nie wie
pozdrowionka lol
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 14 Gru 2005, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ello ewerybady Very Happy

heheh wiec tak pytanie zadane przez kogos (wybaczcie nie opamietam) 5000 ile to w zlotowkach mozna przelisczyc oczywiscie.
Membrana (spodnie, kurtka lub inne ciuchy) 3000 kosztuje okolo 150 zl, za spodnie ale nie sprawdza sie tutaj, ja osobiscie za 5000 jakis ceflex, muflex czy inna super mega podobna hehehe do goretexa firma kosztuje ok 220zl za spodnie, 300 za kurtke, naprawde ciuchy przeciwwietrzne i przeciwdeszczowe sa tutaj niezbedne.
Jednego zaluje, ze nie kupilem gore texu, bo inne membrany mozna naprawde porownac do folii chyba, ze sie myle Smile

Co do technicznego jezyka, wprawdzie trzeba znac przedewszystkim jezyk budowlany, tutaj polecam 'polsko-angielsko-niemiecki' ilustrowany slownik budowlany (Wilhelm K. Killer)- Wyd. ARKADY, naprawde sie sprawdza:)

Ponadto, nie spotkalem osoby tutaj ktora by powiedziala ze jest ciezko, nikt wbrew pozorom nie pracuje na akord, czasami zdarza sie (jak slusznie zauwazyl 'Murzyn') ze wystarczy odrobina dobrej logistyki i planowania , tak potrzebnej zwlaszcza przy rozladunku stali w porcie (to moj 3 statek) aby praca stala sie efektywniejsza, szybsza (w koncu jeden dzien postoju statku to ok20kola zielonych) a przede przede wszystkim bezpieczniejsza, bo uwierzcie mi na slowa ze zonglerka paczek z elemantami o wadze przeszlo 5 ton na wysokosci kilkunastu metrow wykonywana przez dzwigi jest niebezpieczna przy tym wietrze.

Efekt??
1 statek - 3500ton - rozladunek 4 dni
2 statek - 4500ton - rozladunek 5,5 dnia
3 ostatni statek - 5500ton - rozladunek 4,5 dnia

roznica??? wiadomo

ponadto jak juz wczesniej pisalem TTA ktorzy chca tu przyjechac ale nie chce im sie lookac na poprzednie strony (w sumie najwiekszy temat na calym ICELANDZIE Smile) powtorze:

TTA (Technical Trade Assistant) nie ma sprecyzowanej funkcji na buidowie, jedni pracuja w biurach w papierach i rysunkach, inni pracuja jako brygadzisci na budowie jeszcze innni pracuja niespelna fizycznie...rozne dziedziny. NIe wolno jednak zapomniec faktu - LACZNIK POMIEDZY SZEFAMI A ZALOGA!!! czyli tlumacz

Po nowym roku ma sie to zmienic, a jak bedzie czas pokaze, w sumie w styczniu konczy mi sie pol roku pracy dla wujka.

Mariusz_x postuje tak czasami podchwytliwie i wysyla zdjecia nocne kiepskiej jakosci, ale nie ma sie co przejmowac, tym sprzetem lepszego sie nie da zrobic Wink hihihihhh a ponadto Marius_x pracuje na nocki wiec dnia nie widzial od ladnych parunastu dni, to musi niesc za soba jakis skutek Very Happy

Tak czy inaczej praca jest dobra, nie ma co narzekac, ale uslyszalem kiedys taka odpowiedz na moje pytanie ktore brzmialo...
'dlaczego my polacy zawsze narzekamy, zawsze cos nam nie tak, zawsze malo, zawsze zle, zawsze inaczej niz chcielibysmy'....

i oto odpowiedz:
...'jestesmy polakami, wiec zawsze bedziemy walczyc, czy to przyniesie skutek czy tez nie, i nie wazne ile osob w boju padnie, wazne ze bedziemy walczyc'... (ps. z sierpem na czolgi)

rece mi opadly i poszedlem na piwo za 17 zeta przy papierosie za 30zl.


dobra rada dla wszystkich, patrzcie na galy co podpisujecie, czytajcie jak trzeba 100 razy kontrakt przed podpisaniem, i nie mowcie pozniej, 'JA NIE WIEDZIALEM'...a jest tutaj wiele takich osob.


No dobra to moze cos od siebie teraz (AHA INFO DLA WSZYSTKICH...jak prz\eczytacie poprzednie strony znajdziecie wszystkie informacje, powtarzam WSZYSTKIE!!! wiec nie pytajcie raz jeszcze bo z pewnoscia stracicie wiecej czasu czekajac na odpowiedz niz czytajac caly temat od deski do deski Very Happy

No a ode mnie zycze wszystkich Wesolych Swiat Very Happy hihihhi, skoro po swietach bedzie nas tutaj tylu zrobimy jakas imprezke forumowiczow w BBQ w celu zapoznania sie z wszyskimi Very Happy
trzymanko i pamietajcie : POTRZEBUJEMY WAS TUTAJ Smile wiec bierzcie gacie i przyjezdzajcie, z plasterkami albo i bez Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 14 Gru 2005, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha jeszcze jedno Very Happy
tak telewizory z natury dzialaja, jak oczywiscie sa podpiete do sieci zasilajacej Very Happy hihihhhh

ponadto akcja z losowym alkotestem ihihhihhh...jak dasz w palnik dzien przed praca badz pewien ze dziwnym zbiegiem okolicznosci komputer ciepbie tez wylosuje Very Happy hehehe

Co do anteny do wifi, musi byc w karcie albo laptoku wyjscie na takowa jesli jest znajdz cus na allegro, koszt ok.50zl (moze marius_x cos powie na ten temat?)

narka...kurcze juz 5 miesiecy minelo w IS...szybciutko to leci
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Idzik
Go
PostWysany: 14 Gru 2005, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barth_X dzieki za odpowiedz !
Ja tylko jescze jedno pytanie (przyznaje nie przesledzilem jeszcze calego tematu) .Chodzi mi o ciuchy , na umowie jest ze daja takie i smakie, kombinezony na wiatr , na snieg itp. A piszesz zeby wziasc odziez outdoorowa.Faktycznie daja ?
No ale jak trzeba to sie wezmie.Coprawda w tym roku kupilem fajny komplecik ale szkoda mi go "uwalic" , kupi sie cos czarnego Smile Kurta z gore-texu to wciaz spory wydatek , jak sie trafi za 700PLN juz jest okazja.
Pozdrawiam ze slonecznego Sopotu hehe
Powrt do gry
Adriana
Go
PostWysany: 14 Gru 2005, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję wszystkim, którzy leca na poczatku stycznia.
Gratuluję i zazdroszczę...

Jutro mam spotkanie o 10:00 z właściwą osobą, która ma mnie rekrutować. 3majcie kciuki, bym i ja może tez wyleciała 8. stycznia...

Pozdrowionka z Krakowa, zakrapiane żubrówką... ;-)


Adrianka
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 15 Gru 2005, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe trzymam kciuki Smile ale bez zubrowki Smile

a odnosnie mojego poprzednika, powiedzialem ludzie-czytajcie kontrakty i wszystkie papiery ktore wam dadza. Ciezko by bylo jesli kazdy mialby pracowac w swoich ciuchach...dostaniesz tutaj buty normalne, zimowe, kombinezony, kurtki, wszystko do pracy, czapki, kawiczki i nawet skarpetki i sznurowki...doslownie wszystko co potrzebujesz do pracy dostajesz od wujka, ale rany julek jesli chodzi o ciuchy outdoorowe, to dobrze zaznaczyles...OUTDOOROWE...przy wyjsciu gdziekoliwek, przy deszczu dzinsy mokre sa w okolo 23 sekundy (przejscie z baraku do kantyny) i po zawodach, choroba etc.

Ponadto...przeczytaj caly temat a ci sie wiele spraw rozjasni Very Happy bardzo wiele, bo najprawdopodobniej wszystkie...

pozdrawaim i zabieram sie do pracy Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
tedyx
Go
PostWysany: 15 Gru 2005, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POzdrawiam Wszystkich z Fjardaal ! Wracajcie na Święta i Nowey rok w zdrowiu i z Satysfakcją , ze zrobiliście Dobrą Robotę .. zwałaszcza dla SIEBIE i waszych BLISKICH !
Udanych, wreszcie beztroskich Świąt w sympatycznej i rodzinnej atmosferze ... itd.
Życzy Tadeusz

Pytanie : .. Mam ponoć wyznaczony termin wylotu na 29.01.2005.
Może już znacie dokładnie terminy, inne daty przylotu na budowę Nowych Ekip?
Mam zadeklarowane stanowisko : Inżynier Budowy.
.. jaki zakres obowiązków ma taki człowiek .. (nie wiem jak się przygotować "teoretycznie" ... czy również pracuje z brygadą ?
Jaki Bank i sposób korzystania z konta bankowego (na podst. doświadczenia) jest najbardziej korzystny TAM na budowie i dla Rodziny w Polsce ?
<Dziękuję z góry za konkrety>
Powrt do gry
Adriana
Go
PostWysany: 15 Gru 2005, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż...

Nie wiem, czym sobie zasłużyłam...
Byłam w Krakowie, po raz drugi na rozmowie. Za pierwszym razem okazało się, że Terry wogóle nie miał prawa rekrutować do pracy w ESS.
Dziś okazało się, że w ESS wogóle nie chcą przyjmować kobiet z Polski - tak mi powiedziała Pani z Islandii...

Dlaczego?... : Neutral

Czuję się strasznie. Zakpiono ze mnie kreśląc przede mną wizje, jakie były moim marzeniem...

Skończyło się tak, że w RIMEC`u byłam dwa razy, straciłam 600 zł na przejazdy, nikt mi nie wytłumaczył podłoża sytuacji... Straciłam czas, pieniądze i mnóstwo pozytywnej energii, którą w sobie nosiłam dzięki obietnicom bez pokrycia jakie usłyszałam w Krakowie...

Kpina...

Z łazami w oczach... mówię, że raczej nie spotkamy się na wyspie...

A tak bardzo chciałam przyjechać...
Powrt do gry
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 16 Gru 2005, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym nadal walczyla. Wiem, ze duzo kobiet z Polski pracuje w Islandii. Np w piekarniach, przy rybach. Probuj dalej. lol
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 16 Gru 2005, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i dziwi mnie to bo w ess tez jest kilka polek...uderz w inne miejsce, w innych ludzi moze oni cos wskoraja Very Happy
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Bert-Cracoff
Go
PostWysany: 17 Gru 2005, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bert czy wiadomo ci w której grupie jadą elektrycy
ja jestem już do wyjazdu ale nikt więcej nic nie wie
pozdrowionka lol[/quote]


Przykro mi ale tylko tyle wiem
Powrt do gry
Bert-Cracoff
Go
PostWysany: 17 Gru 2005, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:::::::::size=7]ponadto akcja z losowym alkotestem ihihhihhh...jak dasz w palnik dzien przed praca badz pewien ze dziwnym zbiegiem okolicznosci komputer ciepbie tez wylosuje Very Happy hehehe

Co do anteny do wifi, musi byc w karcie albo laptoku wyjscie na takowa jesli jest znajdz cus na allegro, koszt ok.50zl (moze marius_x cos powie na ten temat?)

narka...kurcze juz 5 miesiecy minelo w IS...szybciutko to leci[/quote][/size]::::::::::::








co wracasz na Islandie cy juz masz dosc????? ;)Bert
Powrt do gry
barth_x

Doczy: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skd: Kraków AGH
PostWysany: 18 Gru 2005, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

of siur ze wracam Smile podoba mi sie tutaj chociaz jedyne co daje popalic to zmiany pogody z godziny na godzine, ale czlowiek nie taki co by sobie nie poradzil, do domciu jade dzisiaj o 1 w nocy, w zasadzie to juz bedzie poniedzialek. Dzis zamykamy budowe, w swieta bedzie tylko kilkanascie-dziesiat (z subkontraktorami) osob pracowalo takze do zobaczenia wszystkim po swietach Very Happy
duzo zdrowia i wytrwalosci wszystkim zycze:)
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
grzegosz
Go
PostWysany: 18 Gru 2005, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Tak jest, dobrze kolega barth_x mówi, trzeba się zbierać, wyjeżdżamy dzisiaj o 2 w nocy Smile No i oby bez problemów, bo wczoraj jakieś samoloty nie wystartowały z Egilsstadir :/

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i dobrej zabawy sylwestrowej. No i szczęścia i powodzenia w Nowym Roku Smile

Pozdrawiam.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 21 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron