reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

pytanie odnosnie wizy do usa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
artur1961
Go
PostWysany: 3 Cze 2009, 19:01    Temat postu: pytanie odnosnie wizy do usa Odpowiedz z cytatem

jak w temacie mam pytanie czy gdy mam zaproszenie do stanow to jak musze dalej zalatwiac zeby dostac wize,czy musze dzwonic i sie umawiac na jakies spotkanie czy po prostu jechac do reykiaviku odrazu.
Dzieki z gory za pomoc
Powrt do gry
szczepan

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Cze 2009, 19:43    Temat postu: viza Odpowiedz z cytatem

Zeby do Stanow poleciec musisz miec wize, chyba ze masz pasek islandzki to kupujesz bilet i lecisz. Jak masz zaproszenie to Ci moze jedynie pomoc w ubieganiu sie o wize.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 3 Cze 2009, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele formularzy do wypełnienia starając się o wizę plus opłata, wyznaczają Ci potem termin spotkania z pracownikiem ambasady i przeprowadza on z Tobą rozmowę. Pyta na niej o wiele rzeczy więc należy być do tego przygotowanym i uzbroić się w cierpliwość.

Jednak to, ze masz zaproszenie nie jest równoznaczne z tym, że otrzymasz wizę.


Dostałam ją ale dlatego, ze miałam po pierwsze mieszkanie i musiałam przedstawić dokumenty potwierdzające ten fakt i stałą pracę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szczepan

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Cze 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Jest wiele formularzy do wypełnienia starając się o wizę plus opłata, wyznaczają Ci potem termin spotkania z pracownikiem ambasady i przeprowadza on z Tobą rozmowę. Pyta na niej o wiele rzeczy więc należy być do tego przygotowanym i uzbroić się w cierpliwość.

Jednak to, ze masz zaproszenie nie jest równoznaczne z tym, że otrzymasz wizę.


Dostałam ją ale dlatego, ze miałam po pierwsze mieszkanie i musiałam przedstawić dokumenty potwierdzające ten fakt i stałą pracę.
Nie trzeba byc posiadaczem mieszkania, zeby dostac wize, nie opowiadaj bajek Very Happy To jest tylko atut.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 3 Cze 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczepan napisa:
turboneta napisa:
Jest wiele formularzy do wypełnienia starając się o wizę plus opłata, wyznaczają Ci potem termin spotkania z pracownikiem ambasady i przeprowadza on z Tobą rozmowę. Pyta na niej o wiele rzeczy więc należy być do tego przygotowanym i uzbroić się w cierpliwość.

Jednak to, ze masz zaproszenie nie jest równoznaczne z tym, że otrzymasz wizę.


Dostałam ją ale dlatego, ze miałam po pierwsze mieszkanie i musiałam przedstawić dokumenty potwierdzające ten fakt i stałą pracę.
Nie trzeba byc posiadaczem mieszkania, zeby dostac wize, nie opowiadaj bajek Very Happy To jest tylko atut.


Oczywiście, ze był to tylko i wyłącznie atut natomiast znam kilkanaście przypadków osób które starały się o wizę do USA i jej nie dostały więc jest to jednak dosyć spory atut. Jest to pewność dla urzędników ambasady, że ma się do czego wrócić, bo tak naprawdę im chodzi przede wszystkim o to aby wyeliminować tych którzy zostaną w USA na stałe Smile

Dodam tylko, że wizę otrzymałam ale potem odechciało mi się zwiedzać Stany Zjednoczone i z niej nie skorzystałam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 3 Cze 2009, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie, po co pchac sie do tego panstwa polglowkow Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 4 Cze 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisa:
tu Sxxxxn przyklasnac musze

mieszkalem w tym kraju czas jakis i stwierdzam, ze jest to kraj nie do zycia

a z tymi wizami to hipokryzja na maksa, bo taki urzednik potrafi ci powiedziec, ze jestes potencjalnym imigrantem i nie da ci wizy, mimo, ze masz stala prace, samochod i sporo innych rzeczy, a przez zielona granice z meksyku wjezdzaja ludzie sznureczkiem

jak to mowi moj kolega: "to sa k... panie Zdzisiu"


Zgadzam się, że wszystko zależy od widzimisię urzędnika ambasady który przeprowadza rozmowę z osobą ubiegającą się o wizę.
Ja byłam dwa razy, bo za pierwszym razem była jakaś drobna nieścisłość w jednym z pytań. Pan który ze mną rozmawiał przypominał mi swoim zachowaniem pracownika gestapo...Natomiast kiedy wybrałam się tam z uściśloną informacją trafiłam na niezwykle uprzejmego pracownika który po zadaniu mi kilku pytań przybił pieczątkę i z uśmiechem życzył miłego pobytu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Iwonaa

Doczy: 20 Lis 2008
Posty: 44
PostWysany: 4 Cze 2009, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby dostac wize musisz; miec zaproszenie, paszport, wypełnieniony formularz, ktory mozna sciagnac z neta, nastepnie dzwonisz do konsulatu i umawiasz sie na wizyte (teraz na wizyte czeka sie pare dni) pozniej musisz wplacic na konto odpowiednia kwote pieniedzy (chyba tylko za to ze Ci powie TAK lub NIE) i jedziesz z tymi papierkami do konsulatu usa.
mnie zadali tylko 3 pytania, po co?, do kogo? i na ile bym chciala?
i 9 dni pozniej bylam w usa Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 4 Cze 2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonaa napisa:
zeby dostac wize musisz; miec zaproszenie, paszport, wypełnieniony formularz, ktory mozna sciagnac z neta, nastepnie dzwonisz do konsulatu i umawiasz sie na wizyte (teraz na wizyte czeka sie pare dni) pozniej musisz wplacic na konto odpowiednia kwote pieniedzy (chyba tylko za to ze Ci powie TAK lub NIE) i jedziesz z tymi papierkami do konsulatu usa.
mnie zadali tylko 3 pytania, po co?, do kogo? i na ile bym chciala?
i 9 dni pozniej bylam w usa Very Happy


ty mowisz o konsulacie w reykjaviku czy w bombaju ?

w reykjaviku nic sie nie wplaca na konto ani nie umawia telefonicznie

na spotaknie rejestrujesz sie przez internet, placisz bezposrednio w konsulacie (koronami lub dolarami), nie jest wymagane tez zadne zaproszenie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 4 Cze 2009, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
Iwonaa napisa:
zeby dostac wize musisz; miec zaproszenie, paszport, wypełnieniony formularz, ktory mozna sciagnac z neta, nastepnie dzwonisz do konsulatu i umawiasz sie na wizyte (teraz na wizyte czeka sie pare dni) pozniej musisz wplacic na konto odpowiednia kwote pieniedzy (chyba tylko za to ze Ci powie TAK lub NIE) i jedziesz z tymi papierkami do konsulatu usa.
mnie zadali tylko 3 pytania, po co?, do kogo? i na ile bym chciala?
i 9 dni pozniej bylam w usa Very Happy


ty mowisz o konsulacie w reykjaviku czy w bombaju ?

w reykjaviku nic sie nie wplaca na konto ani nie umawia telefonicznie

na spotaknie rejestrujesz sie przez internet, placisz bezposrednio w konsulacie (koronami lub dolarami), nie jest wymagane tez zadne zaproszenie


A mnie jakaś amnezja dopadła, bo nie pamiętam czy umawiałam sie telefoniczne czy podczas rejestracji przez internet...dzwoniłam do nich kilka razy ale wyleciało mi z głowy czy podczas tych rozmów się umawiałam na spotkanie.

Na pewno natomiast opłaty wnosiłam będą już w środku i również nie miałam zaproszenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
polishaction

Doczy: 04 Lip 2009
Posty: 2
PostWysany: 13 Wrz 2009, 19:48    Temat postu: Zniesieni wiz do USA dla Polaków Odpowiedz z cytatem

Polacy nie będą już mieli szans na zniesienie wizy do USA. Jedyną szansą pozostaje masowa akcja Polonii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron