reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Lista płac
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 26 Gru 2005, 19:30    Temat postu: Lista płac Odpowiedz z cytatem

A ,może by tak utworzyć liste płac polaków pracujących na Islandii Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 26 Gru 2005, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minimalna stawka na godzinę na Islandii wynosi 630 isk, tak stanowi prawo.
Większość pracowników budujących hutę ma 649 isk/h, plus gratis: wyżywienie i zakwaterowanie.
Powrót do góry
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 26 Gru 2005, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisał:
Minimalna stawka na godzinę na Islandii wynosi 630 isk, tak stanowi prawo.
Większość pracowników budujących hutę ma 649 isk/h, plus gratis: wyżywienie i zakwaterowanie.

netto czy brutto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Gru 2005, 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Minimalna stawka na godzinę na Islandii wynosi 630 isk, tak stanowi prawo.


Robisz male zamieszanie.
Jest to troche bardziej skomplikowane. Zalezy jaka wykonujesz prace i do jakich zwiazkow nalezysz.

Cytat:
plus gratis: wyĹźywienie i zakwaterowanie.


Znowu nie taki gratis. Znajomy pracuje przy hucie i mowil zupelnie co innego. Jakies pieniazki zabieraja.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2005, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minimalna stawka nie zalezy od związków zawodowych, jast taka sama na całej Islandii.
Wyżywienie przy budowie huty jest opłacone przez Bechtel - pracuję tam, wiem co piszę. Znajomego poproś żeby dokładnie przeczytał co pisze na jego pasku z wypłaty, być może nalezy do 70% osób, które nie rozumieją tego co czytają Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Gru 2005, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Minimalna stawka nie zalezy od związków zawodowych, jast taka sama na całej Islandii.


Mylisz sie. Co cztery lata zwiazki zawodowe ustalaja jaka bedzie minimalna stawka i jaka bedzie podwyzka kazdego 1 stycznia przez kolejne cztery lata. Po tych ustaleniach zwiazki wysylaja do pracownikow plan podwyzek z zapytaniem czy jest to akceptowane. Jezeli wiekszosc opowie sie za tym to jest to realizowane, w przypadku odrzucenia debatuja dalej. Ja i moja zona nalezymy do dwoch roznych zwiazkow. Nigdy sie nie zdazylo tak aby stawka minimalna byla taka sama. Roznica jest nie wielka, ale jest!!! Plan podwyzek rowniez sie rozni miedzy zwiazkami.
Ty wiesz lepiej jestes tu od paru miesiecy budujac hute i mozesz sie nazywac ZNAWCA ISLANDII

Cytat:
Znajomego poproś żeby dokładnie przeczytał co pisze na jego pasku z wypłaty, być może nalezy do 70% osób, które nie rozumieją tego co czytają


Znajomy akurat nalezy do 0,02% ktorzy znaja zarowno islandzki, angielski i polski. Dlatego ty pracujesz fizycznie, a on sprawdza czy dobrze wykonujesz swoja prace i sie nie opieprzasz.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 27 Gru 2005, 14:48    Temat postu: Re: LISTA PŁAC Odpowiedz z cytatem

Paqos napisał:
A ,może by tak utworzyć liste płac polaków pracujących na Islandii Very Happy

tylko po co ? wywolalo by to niepotrzebne nerwy ...znamy nasze wady narodowe... Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Gru 2005, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym okazalo by sie zw wszyscy zarabiaja powyzej 250 tys. miesiecznie na reke.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 27 Gru 2005, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze i tez prawda Sad . Chyba ze ankieta anonimowa Smile , nikomu chyba by wtedy nie zalezalo na oszukiwaniu hmmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2005, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hohohooo, ale PAN VIKING się obruszył, ale mi dop................, ale sobie użył - tylko niech nie zapomni pampersa zmienić, bo cały Reykjavik zasmrodzi.

Cieszę się, że potwierdzasz moje informacjie o płacy minimalnej na Islandii.
Może twój znajomy pracuje na jakiejś innej budowie?, bo u nas WYŻYWIENIE JEST OPŁACANE PRZEZ BECHTEL, ba mamy to ujęte w kontraktach.
No ale on nie pracuje fizycznie, tylko nas pilnuje, to może żywi się sam, któż to wie.

Nie pozdrawiam Cię, bo wyszedłeś na WIELKIEGO PALANTA heheee.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Gru 2005, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nazywaj mnie Palantem bo pomysla ze jestesmy bracmi.

Cytat:
Cieszę się, że potwierdzasz moje informacjie o płacy minimalnej na Islandii.

Widzisz masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Nie potwierdzilem twojej informacji. Moze tez nie rozumiesz co czytasz jak dostajesz co dwa tygodnie LAUNASEDILL. Za bilety do Polski tez pewnie nie placicie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 2:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za bilety lotnicze płacimy z własnej kieszeni:), natomiast wyżywienie płaci firma, jest nawet taka pozycja w wynagrodzeniu( w polsce nazywa się to "wynagrodzenie w naturze")

Poza tym, nie obraź się - wszystkie informacje mamy w j.polskim, zarówno ze strony zw.zawodowych, jak i pracodawcy. Dlatego też jestem pewny tego, o czym piszę.
Odnośnie płac, to faktycznie w układzie trójstronnym(mamy, mamy po naszemu:) ) dopuszczone są inne stawki, w zależności od grupy zawodowej, a nawet przynaleznosci związkowej - ale stawki te nie są "obowiązkowe", ich stosowanie zalezy od "dobrej woli " pracodawcy. Natomiast 630 brutto, to jest minimum za godzinę pracy na Islandii

Islandzkie Prawo Pracy

W powyĹźszym tekscie znajdziesz duĹźo informacji.

Czy wasi pracodawcy wypłacili pracownikom dodatek świąteczny?, jeden czy dwa?
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 28 Gru 2005, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatek byl jeden -Swiateczny ,ale dodatkowo w tym roku wszystcy zrzeszeni w zwiazkach pod ASI dostali 26 tys .rodzaj "lapowki" Very Happy zeby nie pojsc do strajkow...bo prawie runely w gruzach podstawy podpisanych wczesniej kontraktow miedzy pracodawcami i pracownikami.Za duza infalacja pozarla prawie cale podwyzki......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28 Gru 2005, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miala byc lista plac Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Horpyna

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skąd: KALISZ
PostWysłany: 29 Gru 2005, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pracowałem w fabryce to nikt nigdy nie wiedział ile zarabia kolega. Uważałem to za zdrowe pomimo anomaliów panujących w Polsce. Normalne szefostwo zawsze wyróżnia dobrych i fachowych pracowników. Ja mam cichą nadzieję, że Islandia jest krajem wolnym od nepotyzmu i jaskrawego kumoterstwa tak wszechobecnego w Polsce.
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
skinheads
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2005, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje nie sluchac wiecej wiking warior bo on to w kazdym temacie sie madrzy wszystko wie najlepiej a w rzeczywistosci robi zawsze zamieszanie i g...... mu z tego wychodzi moze ban? moze jdnak rzeczywiscie wszystko wie przeciez jst islandczykiem rodowitym a nie polakiem ...
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 29 Gru 2005, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.
Kto na forum dostaje bana a kto nie będę decydować ja. Ja nie zauważyłem, żeby Viking prowokował jakieś kłótnie. Ja zazwyczaj widze, że ktoś, kto mało wie pisze jakieś głupoty i Viking to prostuje. Jestem święcie przekonany, że na temat warunków pracy itp. Viking wie więcej niż Ty.
2.
Fragment
Cytat:
jst islandczykiem rodowitym a nie polakiem ...
uważam za naganny. Nie Ty dziecko będziesz decydować o czyimś odczyciu bycia Polakiem, Islandczykiem, Chińczykiem itp. Poza tym "Islandczyk" i "Polak" piszemy z dużej litery!!!!
3.
12 grudnia otrzymałeś swoje pierwsze ostrzeżenie. Wtedy też dałem Ci czas do zdecydowania co chcesz zrobić ze swoim nickiem. Jego długość przekracza dozwoloną ilość znaków. Miałeś podjąć decyzję i sam ale tego nie zrobiłeś. Masz 24 godziny na podjęcie decyzji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 29 Gru 2005, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dość że długi nick to jeszcze z podtekstem...
Rosnie nam tu jakaś Biała Siła walcząca o czystość narodu czy co???

Słuchaj chłopie, jak siedzisz w swoim Kaliszu to nam sie do islandzkiej roboty nie wtryniaj i nie ważne czy obywatel Polak czy Islandczyk czy Rusek czy jaki inny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paqos

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 53
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 29 Gru 2005, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze juz nie robmy tej ankiety Sad bo sie zaczynaja jakies klotnie a to mial byc piękny koniec roku lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 29 Gru 2005, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to Polak z Polakiem. Jednak wiem, ze niektorzy odwiedzajacy te strony ani nie zadzieraja nosa ( bo udalo im sie prace w Islandii podlapac), i potrafia byc zyczliwi. Jak tu jestescie to uczcie sie od tubylcow byc bardziej otwarci i mniej komfliktowi.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron