reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
Bert-Cracoff
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2005, 11:40    Temat postu: Huta Odpowiedz z cytatem

No Panowie ja juz złozyłem dokumenty ,jestem po badaniach i dalij lipa,nic tylko czekac ..........i tak mozna...........czekac i czekac

MIłej zabawy w sylwestra ;o)
Powrót do góry
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 27 Gru 2005, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze rozmowa kwalfikacyjna,Trzeba czekać na wizę conajmniej 8 tygodni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bert-Cracoff
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2005, 20:00    Temat postu: huta Odpowiedz z cytatem

a no zapomiałem dodac ze jest juz po rozmowie kwalifikacyjnej z Terrym
Powrót do góry
adamus
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2005, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartx lub mariusx, czy byliscie u siebie w Urzedach Skarbowych dowiedziec sie jak rozliczyc dochod z Islandii ?
Ja bylem i kobietki w US nie za bardzo wiedza jak to ugryzc. Poza tym w umowie o unikaniu podwojnego opdatkowania w art.15p.2 jest ciekawy zapis, ze jezeli nie przebywasz w ciagu roku kalendarzowego dluzej niz 183 dni to podatki powinienes placic w Polsce, poza tym jesli siedziba firmy nie znajduje sie na Islandii to rowniez podatki powinienes placic w Polsce. Jak byscie cos sie dowiedzieli na ten temat to dajcie znac. Pozdrawiam
ADAM
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2005, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to złe wiadomości Waść podajesz, bardzo złe, wynika z nich że mamy płacić podatek w Polsce. (ale w taki razie nie powinniśmy płacić na Islandii??!!??).
Jutro zapytam się u nas w US, ciekawe jaka wersja panuje.
Powrót do góry
rush
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko co do podatków od jakiej sumy przeskakuje się w próg 45%towy?No i z kolei czy trzeba obowiązkowo informować skarbówkę.NIe śledziłem dokładnie całego forum ale była gdzieś wczesniej mowa o zakładaniu konta na miejscu.
Powrót do góry
adamus
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusx, mi sie wydaje, ze jak bedziemy sie rozliczac w Islandii to chyba trzeba bedzie sie zwrocic o zwrot calego podatku zaplaconego tam i wowczas zaplacic w Polsce,tu na pewno nie chodzi o placenie tam i tu.
Ale czekam na odpowiedziec z twojej skarbowki, moze beda lepiej zorientowani
Pozdrawiam
Powrót do góry
adamus
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy sie wskakuje w wyzszy prog to nie wiem, pewnie ktos bardziej zaznajomiony z tematem wie, ale skarbowke to kazdy informuje lub nie - na wlasne ryzyko.
Powrót do góry
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 28 Gru 2005, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest coś takiego jak porozumienie o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adamus
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest UMOWA

między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Islandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku,

sporządzona w Reykjaviku dnia 19 czerwca 1998 r.

(Dz. U. z dnia 1 paĹşdziernika 1999 r.)
Jak chcesz to sciagnij ja sobie z www.abc.com.pl i poczytaj.
Powrót do góry
Horpyna

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skąd: KALISZ
PostWysłany: 28 Gru 2005, 13:18    Temat postu: Podatek Odpowiedz z cytatem

Niestety podatek w Polsce trzeba również płacić

Są dwie metody liczenia podatku uzupełniającego

1. Metoda wyłączenia z progresją
2. Metoda odliczenia proporcjonalnego

Islandia nie jest krajem wymienianym w tabelach (jak Wielka Brytania czy Niemcy) według jakiej metody się płaci, dlatego należy dokładnie sprawdzić w umowie o pracę jaka metoda została zaproponowana. ( to w umowie musi być wyszczególnione).
W przypadku metody odliczenia proporcjonalnego należy w Polsce dopłacić różnicę np. 40% - 36,5% = 3,5% od przychodu. Przychód w Islandii liczy się jako dochód. Jedynym odliczeniem od przychodu jest dieta (chyba zarobek jednego miesiąca z skali całego roku)

Jak się praktycznie liczy według metody wyłączenia z progresją niestety nie wiem. Ta metoda jest jednak chyba korzystniejsza.

Do rozliczenia ostatecznego w Polsce można oczywiście dołączyć dochody żony i rozliczać się wspólnie. Nie wiem czy można doliczać żonę [?!]do dochodów w Islandii. Warto byłoby sprawdzić bo po co zostawiać tam niepotrzebnie tyle kasy.

Obecnie brak przepisów wykonawczych na rok 2005 w omawianej sprawie. Informacje na ten temat w skarbówkach mają sie pojawić w ciągu 2-3 tygodni.
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser


Ostatnio zmieniony przez Horpyna dnia 28 Gru 2005, 13:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Horpyna

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skąd: KALISZ
PostWysłany: 28 Gru 2005, 13:36    Temat postu: Więcej o podatku Odpowiedz z cytatem

Przepisy dla osób zatrudnionych za granicą. Stan prawny na dzień 01.01.2005 r

http://www.wcip.pl/pliki/0030.pdf

Proszę o komentarz i praktyczne podejście do problemu w Waszych Urzędach Skarbowych
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rush
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko mówiąc nie ma co kombinować tylko informować o wszystkim fiskusa,mam troche większy problem bo wziąlem troszku odprawy z mojego zakładu i teraz podatek wskoczy na górny szczebel. Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
barth_x

Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: KrakĂłw AGH
PostWysłany: 28 Gru 2005, 17:03    Temat postu: no dobra Panie i Panowie Odpowiedz z cytatem

Pierwsza sprawa i podstaowa do Panow Horpyna oraz Vikinga podajacego sie za jakoby wariora, warjota tudziez innego czlowieka.

Zeby nazwac kogos CWANIAKIEM trzeba miec ku temu podstawy, zwlaszcza na tak duzym portalu jakim jest ICELAND.PL, w najwiekszym temacie, ktorego przeczytalo lub obejrzalo niespelna 30tys osob. Troche szacunku do tych chlopie, ktorzy ten temat zakladali i ktorzy usilnie pracowali po nocach, w nerwach i pisali wszystko co do joty-by innym takim jak wy bylo lzej w zalatwianiu roboty.

-Pisalismy od poczatku, od okresu rekrutacji, rozmow kwalifikacyjnych, badan lekarskich, przeddzien wyjazdu, no i oczywiscie po przyjezdzie.

-Czego nie wzielismy, co trzeba miec, jak z mieszkaniem, praca, kampem, zarciem, kontaktami, internetem, czapkami, kobietami, pogoda....powiedziec by mozna ze wszysko.

Nie dla cholernej przyjemnosci z pisania, tylko dla innych, by bylo im lzej, prosciej i szybciej w zalatwianiu pracy. Sami wiemy jak ciezko z praca jest w polsce, dlatego robilismy to wlasnie.

Przykro mi teraz widzac kpiacych ludzi takich jak Wy panowie ktorzy tak to oceniaja.

Powiem to tak, jestescie poprostu leniami jak byk, Horpyn jak widac czegos sie nauczyl, zaczal szukac na wlasna reke kontaktu i go znalazl. Wcale nie czytajkac forum od deski do deski. Dlaczego wiec wieszac psy na ludziach ktorzy cos dla was zrobili, ale wy z LENISTWA nie chcecie z tego skorzystac Panowie?

Nie ladnie, nie ladnie.

Rozsadnym byloby pozostawienie tematu jako tylko do odczytu, dla ludzi ktorzy rzeczywiscie potrzebuja pomocy i szukaja informacji, wielu juz skorzystalo z tych informacji i podziekowalo w Islandii, to czlowieka cieszy.

Adamus i Maris, nie wiem jak z podatkami u mnie, zapytam jutro i dam Wam znac jak u mnie panowie z tym jest, tylko obawiam sie opierzchalosci urzedniczek i ich niewiedzy. Ale bede miec to na pulsie. Adamus daj mi swoj namiar polski na priva prosze Very Happy

tak czy inaczej pozdrawaim, poniewaz tak polska cecha jak zawisc u mnie nie ma miejsca:D
i oczywiscie zycze wszystkim nowym powodzenia, a zakres wieku jak na kazdej budowie...od 20-65 (najstarszy tta nie mam pojecia ile ma lat ale wyglada na okolo 55 lub wiecej) pozdrawiam...
_________________
Wszechpolacy do Wszechpolandii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Gru 2005, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Vikinga podajacego sie za jakoby wariora


warrior Panie warrior!!!

Cytat:
ICELAND.PL, w najwiekszym temacie, ktorego przeczytalo lub obejrzalo niespelna 30tys osob. Troche szacunku do tych chlopie, ktorzy ten temat zakladali i ktorzy usilnie pracowali po nocach, w nerwach i pisali wszystko co do joty-by innym takim jak wy bylo lzej w zalatwianiu roboty.


Zawsze staje w obronie tych co stworzyli ten portal. A tak dla twojej informacji na Islandii bylem za nim powstal ten portal, wiec nie znalazlem pracy dzieki niemu.

Cytat:
warjota


Jak lekarz postawil ci taka diagnoze to nie oznacza, ze wszyscy musza byc tacy jak ty.

Cytat:
Przykro mi teraz widzac kpiacych ludzi takich jak Wy panowie ktorzy tak to oceniaja.


Z nikogo w tym temacie nie kpilem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rush
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2005, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sledzilem calego forum i niezbyt wiem czy wsrót budowniczych sa osoby uzdolnione muzycznie.W każdym badz razie aby urozmajcić sobie czas weekendowy mam zamiar skrzyknac jakas załoge z zamiarem wspólnego pogrywania,aby kontynuować to co robiłem w Polsce.Nasuwa się jednak pytanie czy są ku temu warunki,chetni i co bodaj najważniejsze-czas?Ja bynajmniej prucz laptopa pragnę czegoś wiecej Exclamation Co wy na to?Z gory przepraszam ze odbieglem od kwintesencji zagadnienia jaką jest huta.
Powrót do góry
Horpyna

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skąd: KALISZ
PostWysłany: 28 Gru 2005, 23:56    Temat postu: Do andrew prockop Odpowiedz z cytatem

Pieronie, a ja kiedyś robiłem na grubej K.W.K "Makoszowy" w Zabrzu-Makoszowy jako telefonista (Oddział MPV) - tam też byli ludzie uzdolnieni muzycznie, ja recytowałem tylko wiersze. ( lubię wiersze A. Asnyka).

Doświadczalna "Barbara" to jeszcze istnieje?

gorol Horpyna
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
colo
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2005, 11:39    Temat postu: podatek Odpowiedz z cytatem

co do podatków to ma być opis całego skomplikowanego zagadnienia - w dzisiejszej "Gazecie Prawnej". Mam właśnie zamiar skoczyć do kiosku i kupić . Zobaczymy czy człowiek z tego coś zrozumie.
Powrót do góry
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 29 Gru 2005, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Śledzę niejako od początku cały wątek (a jest on dość obszerny).
Sama mieszkam i pracuję obecnie w Reykjaviku, ale los rodaków na obczyxnie nie jest mi obojętny Very Happy

Bardzo dużo tu pomysłów na przesyłanie pieniędzy do Polszy, dyskusje o walutach i przeliczeniach.

Podzielę sie informacją o tym jak my robimy wysyłając pieniądze rodzinie.Nie miałam czasu przesledzić całosci bo byc może ktos tu juz na to wpadł.

Zakładając konto w banku np. Sparisjódur (nie mam isl. fontów Sad ), zakładamy od razu drugie konto do którego również wydają kartę. Ową kartę wysyłamy poleconym do Polski dopiero potem podajemy wszystkie piny dla bezpieczeństwa (wtedy karta w przesyłce jest nieaktywna).

Gdy chcemy zrobić rodzinie przelew to za pośrednictwem netu (to tutaj normalka taki hiemabank) lub udając sie do banku. Kasa jest po godzinie dostepna bo przesyłasz ją tylko tu z 1 konta na 2.
Z tego co się orientuję to jest niewielka strata przy wypłacaniu tych pieniedzy w Polskim bankomacie, na pewno jest jakies przeliczenie.Wysyłam np. 5000 ISK mam raz wpłaca całe 250 zł, a niekiedy tylko 240 bo odliczą prowizję albo kurs jest niższy nie wiem dokładnie.
W każdym bądź razie jest to dobry i szybki sposób na wysyłkę.
Nie dotyczy on chyba problemu jak będziecie zjeżdżać z kontraktu, bo przy wiekszej kwocie może być różnica.
My w każdym razie nigdzie sie sta nie wybieramy a jadąc na wakacje do Polski też przelewamy sobie opkreśloną kwote na dane konto (dla limitu Very Happy Very Happy Very Happy )lub korzystamy z bieżącego.

Pozdrówka dla wszystkich, mam nadzieję ze pogoda was nie wykańcza!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 29 Gru 2005, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Horpyno!!!

Jesli doswiadczalna "Barbara" to ta eksperymentalna kopalnia koło Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych S.A. to zapewniam cie że ma sie dobrze i dalej doświadcza Very Happy
O innym takim tworze w miopm rodzinnym miescie nic nie wiem, choć mogę byc niedoinformowana lub nie na bieżąco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 23 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron