reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Praca w dw贸ch miejscach
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
milek

Do潮czy: 23 Pa 2007
Posty: 61
Sk眃: Selfoss
PostWys砤ny: 28 Sty 2008, 21:42    Temat postu: Praca w dw贸ch miejscach Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie, moja 偶ona jest zatrudniona w jednej firmie i teraz zaczyna prace w drugiej lecz nie na pelny etat lecz raz, dwa razy w tygodniu.
Mo偶e wie ktos jak to formalnie zorganizowa膰? Jak sprawa wygl膮da z kart膮 podatkow膮 skoro jeden pracodawca ja ma? ksero? xxxx wystarczy?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 28 Sty 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, mysle 偶e Jej pracodawca powinien wszystko wiedziec i on powinien tym si臋 zaj膮膰, zawsze mo偶na go o to zapyta膰... mo偶e kto艣 inny pomo偶e bardziej, ale wszystko na ko艅cu j臋zyka... przewa偶nie islandczycy skorzy s膮 do pomocy (przynajmniej ja nie mam z tym problemu, ale nas pracuje tylko kilku a firma du偶a i na islandii bardzo znana) no chyba 偶e to jaka艣 艂ajza... powiedz 偶onie niech z nim pogada i my艣l臋 偶e wszystko da si臋 za艂atwi膰...powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 28 Sty 2008, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karte podatkowa moze miec tylko jeden pracodawca, czyli z tej drugiej pracy bedzie niestety musiala placic pelny podatek.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 28 Sty 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
karte podatkowa moze miec tylko jeden pracodawca, czyli z tej drugiej pracy bedzie niestety musiala placic pelny podatek.


Gdzies kiedys czytalem tutaj na forum, ze mozna sobie podzielic te ulge podatkowa w taki sposob, ze w jednej pracy bedzie np. 50% ulgi (czyli 50% z ~32.150isk ) i w drugiej pracy tak samo.

Nie wiem na ile to jest prawda.

Najlepiej zapytac w pracy , no chyba ze ani be ani me
Powr髏 do g髍y
kazimiera

Do潮czy: 26 Sie 2007
Posty: 72
Sk眃: Reykjav铆k
PostWys砤ny: 28 Sty 2008, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ulge podatkowa (ktora jest stala) albo wykorzysta jeden pracodawca albo obydwoje np 75% + 25% drugi
-wg mnie jest to zupelnie nieistotne, bo skatkort uprawnia cie do zaplacenia mniejszego podatku o dana sume ale ktory nalezny podatek sie uszczupli nie ma to znaczenia...kwota jest ta sama
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Froskur

Do潮czy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 28 Sty 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
karte podatkowa moze miec tylko jeden pracodawca, czyli z tej drugiej pracy bedzie niestety musiala placic pelny podatek.


to nie jest prawda. Fizycznie moze miejc ja jeden ale z karty podatkowej moga korzystac obaj pracodawcy, beda oni rozliczac wtedy kwote wolna od podatku wspolnie, zaleznie od etatu - np jeden 60 drugi 40%.(mozna to ustalic)
Ale ma to sens jedynie przy podejmowaniu 2ch lub wiecej prac niepelnoetatowych.

Jezeli 1szy pracodawca ze wzgledu na wysokosc wyplaty (czyli tez podatku) w pelni wykorzystuje kwote wolna od podatku (co ma chyba zawsze miejsce na pelnym etacie), to nie ma sensu dzielic tego na innych pracodawcow.

Stety czy nie - kwota wolna od podatku jest tylko jedna w miesiacu na wszystkich pracodawcow- ilu by ich nie bylo.

Zazwyczaj mimo wszxystko drugi pracodawca karte chce zobaczyc.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 29 Sty 2008, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mo偶e wie ktos jak to formalnie zorganizowa膰?


Jakie formalno艣ci?
Podpisuje kontrakt i chodzi do pracy. Nikogo nie musi powiadamia膰. Nie musi przenosi膰 karty podatkowej. Chyba ze chce dzieli膰 i mie膰 cz臋艣膰 odpisu w jednej i w drugiej co jest bez sensu. Bo kwota i tak b臋dzie ta sama.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
markud

Do潮czy: 26 Wrz 2008
Posty: 19
PostWys砤ny: 11 Sty 2009, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej mam pytanko czy bedac w polsce na wychowawczym moge podjac legalna prace w islandii
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
afganskibicz
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWys砤ny: 11 Sty 2009, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

markud napisa:
hej mam pytanko czy bedac w polsce na wychowawczym moge podjac legalna prace w islandii

jasne , nikt si臋 nie dowie Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kasiajablonska

Do潮czy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Sk眃: Akureyri
PostWys砤ny: 13 Sty 2009, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak sie dowie??? Rolling Eyes
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yourbrotherthebeer

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 13 Sty 2009, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to niech nie podejmuje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
markud

Do潮czy: 26 Wrz 2008
Posty: 19
PostWys砤ny: 22 Sty 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz wszystko wiem serdeczne dzieki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kocur
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 10 Pa 2008
Posty: 236
PostWys砤ny: 25 Sty 2009, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he fajna wymiana zda艅 Smile

Podj膮膰 prace mo偶e, ale lepiej nikomu si臋 nie chwali膰. Pewnie nikt tego nie wyczai. Na pytanie czy kto艣 si臋 dowie nikt nie jest w stanie odpowiedzie膰, bo to precedens i nikt nigdy wcze艣niej czego艣 takiego nie wybada艂. Mo偶liwe, 偶e nie sta艂o by si臋 nic wielkiego, ale lepiej tego nie sprawdza膰 i jak co艣 to siedzie膰 cicho Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
RainbowInTheDark

Do潮czy: 05 Pa 2009
Posty: 59
PostWys砤ny: 5 Pa 2009, 10:35    Temat postu: Re: Praca w dw贸ch miejscach Odpowiedz z cytatem

milek napisa:
Witam, mam pytanie, moja 偶ona jest zatrudniona w jednej firmie i teraz zaczyna prace w drugiej lecz nie na pelny etat lecz raz, dwa razy w tygodniu.
Mo偶e wie ktos jak to formalnie zorganizowa膰? Jak sprawa wygl膮da z kart膮 podatkow膮 skoro jeden pracodawca ja ma? ksero? **** wystarczy?

szczerze mowiac, nie wiem, czy oplaci jej sie praca w dwoch firmach, ja tak pracowalam w tamtym roku i niestety nie oplaca sie to ze wzgledu na podatek, jaki pozniej skroja!! a co do karty podatkowej to nie ma problemu z wyrobieniem nowej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 5 Pa 2009, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By膰 mo偶e przepisy si臋 zmieni艂y ale jak ja pracowa艂am w dw贸ch miejscach to kart臋 podatkow膮 mia艂am w zak艂adzie pracy w kt贸rym procentowo pracowa艂am wi臋cej.
Zgadzam si臋 jednak z przedpi艣c膮, 偶e nie bardzo jest to op艂acalne ze wzgl臋du na podatek. Im wi臋cej si臋 pracuje tym wi臋cej p贸藕niej fiskus 偶yczy sobie do swojej przepastnej kieszonki Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 5 Pa 2009, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tej samej zasadzie mozna stwierdzic ze nie oplaca sie robic nadgodzin bo z nadgodziny 40% podatek z偶era, jak w drugiej pracy dobra stawka to sie oplaca tam chadza膰 imho
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 5 Pa 2009, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed艂ug mnie si臋 nie op艂aca, dodatkowa praca czy nadgodziny to dodatkowy trud za kt贸ry p艂aca jest niewsp贸艂mierna do trudu jaki si臋 w ni膮 wk艂ada. Pracowa艂am tak przez jaki艣 czas i gdybym mog艂a cofn膮膰 czas to nie podj臋艂abym po raz kolejny takiej decyzji.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
svavec
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 5 Pa 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Wed艂ug mnie si臋 nie op艂aca, dodatkowa praca czy nadgodziny to dodatkowy trud za kt贸ry p艂aca jest niewsp贸艂mierna do trudu jaki si臋 w ni膮 wk艂ada. Pracowa艂am tak przez jaki艣 czas i gdybym mog艂a cofn膮膰 czas to nie podj臋艂abym po raz kolejny takiej decyzji.


Kwestia tego co sie robi Wink
Ja "cholernie" lubie moja prace i moglbym siedziec w niej bez przerwy ,a jak jeszcze cos mozna z tego zarobic .... bajka.
Tylko malo tej pracy w aktualnym okresie Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 5 Pa 2009, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
turboneta napisa:
Wed艂ug mnie si臋 nie op艂aca, dodatkowa praca czy nadgodziny to dodatkowy trud za kt贸ry p艂aca jest niewsp贸艂mierna do trudu jaki si臋 w ni膮 wk艂ada. Pracowa艂am tak przez jaki艣 czas i gdybym mog艂a cofn膮膰 czas to nie podj臋艂abym po raz kolejny takiej decyzji.


Kwestia tego co sie robi Wink
Ja "cholernie" lubie moja prace i moglbym siedziec w niej bez przerwy ,a jak jeszcze cos mozna z tego zarobic .... bajka.


Podziwiam Smile
I zazdroszcz臋 pracy zgodnej z tym ulubieniem swoim Smile
P贸ki co u mnie jest z tym po艂owicznie( troch臋 za du偶o papierzysk )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agatka

Do潮czy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWys砤ny: 6 Pa 2009, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron