reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szok - lista

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 7 Sie 2005, 22:09    Temat postu: Szok - lista Odpowiedz z cytatem

To wprost nieprzyzwoite, żeby tyle zarabiać Shocked

No to teraz już wiem kto kupi najdroższą rezydencję na świecie(okolice Londynu), będzie to bez wątpienia Islandczyk Exclamation Cena , bagatelka: 70 mln funtów Exclamation

Niech sie za to gubi w tych 103 pokojach, niech ma problem którą z ośmiu limuzyn wybrać do jazdy właśnie dziś, niech ma dylemat w którym z 5 basenów się wykąpać i aby zarazem kolor kafelków dobrze komponował z kolorem kąpielówek dzis ubranych.

Te dylematy będą mu spędzać sen z powiek do tego stopnia, że wieczorami( pokonując 23-hektarową powierzchnię posiadłości),będzie się skradał przez tylną furtkę do sąsiada - Eltona Johna, aby ten pośpiewał mu dla pokrzepienia skołatanej wielkimi troskami duszy.
Niech mu tam! Niech ma Exclamation
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 7 Sie 2005, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Bardzo podoba mi sie twoj punkt widzenia Steva -tak pokrzepiajacy ze tak naprawde majac mniej ,,mamy tez mniej klopotow,,,tak trzymac Very Happy ale to chyba jest nieprzyzwoite zeby az tyle zarabiac,nawet jakby czlowiek nie chcial tego powiedziec to sie cisnie na usta.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 8 Sie 2005, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wydaję, że to wspaniałe, że są ludzie, którzy zarabiają duże (nawet bardzo) pieniądze. Warto dodać, że to jest lista z pensjami! Na Islandii są ludzie, którzy są bogatsi (pokazuje to przykład z Björgólfura Thora Björgólfssona, który jest najbogatszy a pensję ma "w normie". Ale to jest całkowicie przyzwoite, że tyle dostają - w końcu to prywatne firmy im tyle płacą - na tyle wyceniono ich pracę, umiejętności etc. Dzięki temu, że Ci ludzie tak dużo zarabiają, my (zarabiający mniej, znacznie mniej, mało) mamy do kogo mierzyć. Przecież każdy z nas marzy, żeby być bogatszym. Czemu? Bo zazdrościmy tym z czołówki najlepiej zarabiajających. I póki jest zazdrość konstryktywna to super... Gdyby nie było tych na czele listy, to byśmy nie marzyli o bogactwie, bo byśmy nie wiedzieli co to takiego...
Gdybyśmy wygrali w totka 115 milionów Euro (ostatnia wygrana - czytaliście?)- czy to by było nieprzyzwoite? A niby można by powiedzieć, że ta osoba nie zapracowała na to...
Marzymy, żeby nasze dzieci dostały kiedyś super pracę, za super pieniądze - im większe tym lepsze. My też o takich pracach marzymy. Nikt nie marzy o niskiej pensji Smile

Nieprzyzwoite jest to, że taki prezes PKN Orlen - spółki jakby nie było państwowej - bierze milionowe odprawy. To jest wręcz skandal. Nieprzyzwoite jest, że polityk w biednym kraju zarabia kilkanaście razy więcej niż pielęgniarka, czy nauczyciel. Politycy powinni dużo zarabiać, tak samo wysocy urzędnicy państwowi - pod warunkiem, że są kompetentni. Bo jak zatrudnić na państwową posadę eksperta jeśli w prywatnym sektorze płaci mu się sto razy tyle? Ale dopóki jest aż taka rozbieżność między pensją uczciwie pracującego człowieka a pensją polityka (hipotetycznie można założyć, że też uczciwie pracującego :wink: ) - to jest nieprzywoite. Ale już to, że premier bogatego kraju, czyli Islandii zarabia 50 tysięcy złotych jest według mnie normalne.

Zawsze też analizując wynagrodzenia na wyspie musimy brać pod uwagę fakt przepaści finansowej jaka dzieli Polskę i Islandię.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 8 Sie 2005, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuto, skoro jesteśmy przy temacie "finansowym", powiedz czy w Islandii bywają takie przepaście między bogatymi a biednymi jak u nas.
Przepaść jest napewno ogromna, choćby porównując bogaczy z wczorajszej listy do reszty.

Ale napewno nie ma takiej skrajnej nędzy. Mieszkasz tam,obracasz sie w jakimś określonym środowisku, ale napewno zróżnicowanym, jak wszędzie, pod względem zamożności.
Obserwujesz otoczenie, to pewnie widzisz ludzi biedniejszych, więc ciekawa jestem jak wygląda islandzka bieda, czy świadczenia, zapomogi otrzymywane z instytucji do tego powołanych, zapewniają biedniejszym(bezrobotnym) ludziom godne życie.Bezrobocie wprawdzie jest tam bardzo małe, ale jednak istnieje.

Myślę,że w Islandii jest jakaś grupa biedniejsza, ale nie biedna w pełnym tego słowa znaczeniu.Czy mam rację?

Napewno niejeden średnio zamożny( zamożny po polsku) Polak chętnie zamienił by się miejscem z "biedakiem" z Wyspy Very Happy Very Happy
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 8 Sie 2005, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawde mowiac nie za bardzo rozumiem w jaki sposob stworzono tą liste, bo jesli umieszczono na niej ludzi, ktorzy zarabiaja w granicach 300tys ISK, to chyba jakies nieporozumienie.... Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 8 Sie 2005, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio malo mam czasu na sledzenie tego co sie dzieje ale "rzucilo mi sie juz kilka razy w ucho" ze coraz glosniej mowi sie o zwiekszajacej sie przepasci pomiedzy najbogatszymi i tymi ktorzy maja najmniej .Alarmujace sa szczegolnie info ze np Fundusze emrytalne nie przynosza zyskow a pensyjki zarzadzajacych w gore .Do tego mowi sie o przeinwestowaniu przez banki poza granicami -co stwarza niebezpieczenstwo ze wszystko ..runie (banki pozyczaja sobie tez nawzajem)nie jestem ekonomista i nie mam pojecia tak naprawde jaka powinna byc relacja pomiedzy pensja dyrektora a robola "przy piecu".Ale na islandii sa rowniez ludzie biedni -szczegolnie sa to matki samotne z grupka dzieci lub osoby na rentach.renty sa przesmiesznie male i jesli taka osoba mieszka w Rvk to po oplaceniu wynajmu mieszkania,pradu i lekarstw ,zostaje jej 10 tys na zycie :W ubiegle swieta byl pokazywany film o matkach samotnych i osobach na rentach -codziennie chodzily po pomoc do organizacji gdzie dostawaly jedzenie i ubrania a na swieta slodycze i jakies prezenty.Powiem wam ze nieswojo sie to ogladalo bo istaniej taki mit ze tu jest kraj mlekiem i miodem plynacy.Mysle ze kluczem do sukcesu i prospery na Is jest praca ,male bezrobocie i kredyty dla wszystkich -nie tylko dla mlodych malzenstw Very Happy .Bo napewno nie sa Islandczycy oszczedni-mlodzi ludzie czesto zyja potwornie rozrzutnie,nie brak tez snobistycznego podejscia.Wszystko jest ok dopoki to sie trzyma kupy ale cos ostatnio strasznie alarmuja ze po zakonczeniu budowy tych wielkich inwestycji islandzka gospodarka wyladuje twardo na ... Confused I powiem wam ze nie cieszy mnie ze dyrektor banku tyle zarabia gdyz ja wciaz place takie same procenty od pozyczek i nawet za kazde uztycie debeta -11 kr-to skandal ,przy takiech zyskach mogli by popuscic...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Sie 2005, 2:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenny napisa:
prawde mowiac nie za bardzo rozumiem w jaki sposob stworzono tą liste, bo jesli umieszczono na niej ludzi, ktorzy zarabiaja w granicach 300tys ISK, to chyba jakies nieporozumienie.... Question


Lista, o której mowa w artykule (ta przygotowywana od 1921 roku) nie jest listą najbogatszych Islandczyków, tylko ogólnie tzw. islandzką listą płac. Na podstawie tegorocznej listy, wybrano do artykułu nazwiska menadżerów największych islandzkich firm i przedstawiono ich zarobki. W tekście artykułu pada zdanie:
Na podstawie tegorocznej listy można zauważyć, że wynagrodzenia prezesów, szefów rad nadzorczych itp. najważniejszych islandzkich spółek, rosną z roku na rok, natomiast spadły pensję rybaków, którzy przez lata byli na Islandii w grupie osób bardzo dobrze zarabiających.

Artykuł ma pokazać ile zarabiają szefowie islandzkich firm, a nie ile zarabiają wszyscy Islandczycy. Pokazuje ile wynoszą pensję prezesów itp. Widać to na przykładzie najbogatszego Islandczyka Björgólfura Thora Björgólfssona. Powinien być na czele jako najbogatszy a jest niziutko... To dlatego, że lista pokazuje tylko pensję a nie ogólnie stan majątkowy. A sama lista zarobków szefów firm została oparta na liście płac - ta była podstawą do jej przygotowania.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 5 Sty 2006, 1:21    Temat postu: Co to jest bieda? Odpowiedz z cytatem

Steva napisa:
..........

Myślę,że w Islandii jest jakaś grupa biedniejsza, ale nie biedna w pełnym tego słowa znaczeniu.Czy mam rację?

Napewno niejeden średnio zamożny( zamożny po polsku) Polak chętnie zamienił by się miejscem z "biedakiem" z Wyspy Very Happy Very Happy



Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Mój kolega była 6 miesięcy na delegacji w Angoli i po powrocie stwierdził, że nie uwierzy nigdy w życiu, że Polacy są biedni. My jedna szukamy pracy poza Polską.

Więc jak to w końcu jest, są biedni Islandczycy i biedni Polacy czy nie?
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 14 Sty 2006, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno niektorzy slyszeli ze wielka burze wywolaly ostatnio kontakty "zamykajace wspolprace z firma" kilku zarzadzajacych icelandair.pewna pani dostala 160 mln koron -przepracowala w firmie 3 miesiace a ,drugi pan 130 mln .Ludzie na Islandii byli w w szoku gdyz takich pieniedzy nie zarobi malzenstwo przez cale zycie swoje....Pozniej w jeden z audycji radiowych uslyszalam ze ,jest konieczne placenie ludziom takich pieniedzy gdyz sa niocenieni dla firmy przynosza im zyski ,trzeba im placici tyle aby nie poszli do konkurencji.Wiecie co ...co za bzdury.Po pierwsze TAAKKIIEE kontrakty oni maja tylko dlatego ze w tym samym czasie sila negocjowali z pilotami wydluzenie czasu pracy(oszczednoisc dla firmy),po drugie jest to bezczelne wykorzystywanie pozycji na rynku ,gdyz tak naprawde icelandair nie ma duzej konkurencji,po trzecie ..gdzie oni by poszli ,,,do jakiej konkurencji do icelandexpres??'Mysle ze jest to tz KLIKA.I tu kieruje slowa szczegolnie do tych zagorzalych fanow polityki zachodu-tej z ta liberalna twarza.Jak juz wszystkie mozliwe bogactwa zostana skupione w rekach kilku najbogatszych , my zwykli ludzie staniemy sie niewolnikami.Gdyz jedyne co my bedziemy miec beda podatki dla bogatych.Juz teraz jest taka przepasc miedzy krajami uprzemyslowionymi a rozwijajacymi sie ...a tak naprawde to skad sie wzielo to bogactwo?Zagrabione na podbijanych terenachi ,wyekspoloatowane za darmo ...przechodzi z pokoloenia na pokolenie ...Dlaczego Ameryka nie cierpi Castro...chyba dlatego ze ich przepedzil z wyspy...przepedzil ich chciwe rece.Uwazam ze prywata ,koncentracja bogactw i chciwosc ,kryminal przeszly juz wszlekie granice.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 15 Sty 2006, 23:24    Temat postu: Lepperiada Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
zycie jest takie skomplikowane


Tak ale komunizm też dał ciała, jedynie socjalizm typu szwedzkiego jakoś się broni. Może Lepper coś u Chińczyków załatwi. lol
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 16 Sty 2006, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie uwazam ze komuznizm to wyjscie ale trzeba nakreslic jakies granice ,poniewaz ludzka chciwosc nie ma granic.Swiat teraz dazy do tej samej sytuacji ktora byla kilka setek lat temu .Tylko teraz sie to nazywa dla dobra spoleczenstwa ,ekspansja firm,zwkiekszanie zyskow....a tak naprawde ...wyzysk.I moze u nas jeszcze nie ale w biednych krajach juz od dawna a moze od zawsze.Nic nie dziala mi tak na nerwy jak podkreslanie ze Usa czy Rosja sa jakimis tam potenatami gospodarczymi ...za takie obszary zniszczonej przyrody ,za ta podbijane plynace krwia ziemie.Wszystko ograbione i pochodzace z koloni-z niewolnictwa ,,,tylko teraz pomnozone ,wyprane ,zainewestowane w ladne i dobre firmy.I dla info liberalow nie znam wyjscia z takiej sytuacji i nie wiem co trzeba by zrobic. .Moze juz sie nie da nic zrobic...jednak faktem pozostaje ze wszystkie bogactwa na ziemi sa w rekach malego procenciku spoleczenstwa .Spojrzmy na Boliwie gdzie 65 lat temu 10 % ludnosci wymieralao na plantacjach bananow a za jakiekolweiek proby oporu kula w leb.i nie zawaham sie i napisze ze sa jeszcze miejsca na ziemi gdzie wciaz stosuje sie te metode Evil or Very Mad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 17 Sty 2006, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale zawsze moge sie pocieszyc ze na liscie nieprzyzwoicie malo zarabiajacych jestem w pierwszej 10 lol

pozdrawiam wszystkich serdecznie Exclamation
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron