reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 4 Lis 2009, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest normalne, po prostu stawka godzinowa w nocy jest wyższa w porównaniu do dziennej, zwykle stawka ta jest o 40% procent wyższa. np jeśli w kontrakcie masz 1000 kr/h to w trakcie zmiany nocnej masz 1400 kr/h. sorry ale czemu pracodawca miałby Ci płacić stawkę nocną skoro pracujesz w dzień?? możesz jedynie się kłócić i starać nadal pracowac w dotychczasowym nocnym trybie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobiety w ciąży mają przywileje:
w momencie,kiedy praca staje się uciążliwa lub zagrażająca zdrowiu płodu lub przyszłej matki pracodawca OBOWIĄZANY jest do
a) skrócenia godzin pracy przy tej samej stawce, czyli przy 4h pracy np płaci Ci za 8h
b) przeniesienie na inne stanowisko
lub
c) w radykalnych przypadkach wysyła Cię na przedwczesny macierzyński

moim zdaniem możesz to podpiąć pod b)
ale to tylko gdybania... zapytaj w związkach... Smile
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:23    Temat postu: Ciąża Odpowiedz z cytatem

Teraz to trzeba sie cieszyć ze jej nie zwolnił bo ma do tego pełne prawo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:25    Temat postu: Ciąza Odpowiedz z cytatem

A odnosnie przedwczesnego mcierzynskiego to nie musi byc to radykalna sytuacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:41    Temat postu: Re: Ciąża Odpowiedz z cytatem

Shadow napisał:
Teraz to trzeba sie cieszyć ze jej nie zwolnił bo ma do tego pełne prawo.


nie wiesz, o czym piszesz....

KOBIET W CIĄŻY NIE MOŻNA ZWOLNIĆ... takie jest prawo Twisted Evil
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:42    Temat postu: Re: Ciąza Odpowiedz z cytatem

Shadow napisał:
A odnosnie przedwczesnego mcierzynskiego to nie musi byc to radykalna sytuacja.


ta???? czyli jaka np???? ;]
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:50    Temat postu: Ciąza Odpowiedz z cytatem

To widze ze słabo uciebie z wiadomosciami ,niestety prawo sie zmieniło znam taki temat ,mało tego oparty został on o związki Efling .Upadek wyspy przyczynił sie do tego własnie ze kobieta w ciazy jest jeszcze bardziej zagrozona ,a co za ty idzie? własnie te zwolnienie.I nie pokazuj tu swoich mądrosci jakie posiadasz odnosnie Prawa pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna zwolnic w wyjatkowch sytuacjach
Óheimilt er að segja barnshafandi konum upp stĂśrfum, nema gildar ĂĄstæður sĂŠu fyrir hendi. Ekki verður endilega alltaf lagður sami skilningur Ă­ hvað sĂŠu gildar ĂĄstæður. Það geta verið ĂĄstæður tengdar konunni sĂŠrstaklega og eins ĂĄstæður sem tengjast fyrirtækinu. Skoða verður bakgrunn uppsagnarinnar Ă­ hverju tilviki fyrir sig og meta stĂśðuna Ăşt frĂĄ þvĂ­. Almennt sĂŠð telst til gildra ĂĄstæðna að fyrirtæki flytji Ă­ annað umdæmi, fyrirtæki sĂŠ lagt niður eða um gjaldþrot fyrirtækis sĂŠ að ræða.

m.i.n w przypadku kiedy firma zostanie przeniesiona, zostanie rozwiazana lub zabnkrutuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:54    Temat postu: Ciaza Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie np.w Polsce tez jest zmiana prawa odnosnie posad urzędniczych od 2010 roku pracodawca bedzie mial prawo zwolnic kobiety w ciazy.I co?? tu tez napiszesz ze nie moze ? wiec powtarzam ,nie jest to wymyslone tylko taka sytuacja miała miejsce miesiac temu,Efling rozłozył rece i powiedział "Miał prawo"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 4 Lis 2009, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
mozna zwolnic w wyjatkowch sytuacjach
Óheimilt er að segja barnshafandi konum upp stĂśrfum, nema gildar ĂĄstæður sĂŠu fyrir hendi. Ekki verður endilega alltaf lagður sami skilningur Ă­ hvað sĂŠu gildar ĂĄstæður. Það geta verið ĂĄstæður tengdar konunni sĂŠrstaklega og eins ĂĄstæður sem tengjast fyrirtækinu. Skoða verður bakgrunn uppsagnarinnar Ă­ hverju tilviki fyrir sig og meta stĂśðuna Ăşt frĂĄ þvĂ­. Almennt sĂŠð telst til gildra ĂĄstæðna að fyrirtæki flytji Ă­ annað umdæmi, fyrirtæki sĂŠ lagt niður eða um gjaldþrot fyrirtækis sĂŠ að ræða.

m.i.n w przypadku kiedy firma zostanie przeniesiona, zostanie rozwiazana lub zabnkrutuje.
Sytuacja o której wspominam nie była wyjatkowa,była zwyczajna gdzie poprostu bylo wypowiedzienie i finito,mówie ,Efling nie dał rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty chyba źle wiadomości czytasz Twisted Evil od 2010 roku w Polsce będą zwalniać, ale gdzie?????? Twisted Evil ipod jakim warunkiem???? Twisted Evil znajdź mi ten artykuł i go wklej.... ok??? bo ja chyba jakiś inny czytałam...

i tak jak napisała karuta: kobiety w ciąży mozna zwalniać tylko w wyjątkowych sytuacjach, więc nie pisz bzdur... i nie wprowadzaj w błąd innych...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://biznes.onet.pl/rzad-zwolnienia-w-urzedach-nie-omina-kobiet-w-ciaz,18574,1575541,1,prasa-detal

nauka czytania ze zrozumieniem się kłania... trzecia klasa szkoły podstawowej... Twisted Evil
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 5 Lis 2009, 0:18    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Kobieto ty widze ze jestes druga Turboneta ,czy ty czytasz co ja pisze????!! ze taka sytuacja miała miejsce tu w Islandii i sprawa znalazła sie na biurku w Eflingu i nic to nie dało i nie było zadnego konkretnego powodu zwolnienia,poprostu nie było szefowi na reke i ją zwolnił,ani firma nie padła ani nie znieniła miejsca wiec mi nie gadaj tu tego co ty wiesz ,to ze powszechnie wiadomo ze tak bylo to kazdy wie ale juz tak nie jest.Wiec nie madrzyj sie bo nie masz racji.A odnosnie Polskiego prawa pracy to jak jestes taka ciekawa to sama se poszukaj.Wiec jak ci szef powie ze jest kryzys i musi kogos zwolnic i padnie na ciebie a ty akurat bedzieszw ciazy to co mu odpowiesz? ze nie moze ?hahahahah alez oczywiscie ze moze i to zrobi.Przespij sie z nowymi wiadomosciami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 2:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może ją zwolnić tylko musi mieć ku temu konkretny powód a taki, uwierzcie mi, zawsze się znajdzie w dobie kryzysu. Bez różnicy czy to kobieta w ciąży czy weteran wojenny, pracodawca już tak to zachachmęcić może, że sam nie będzie wiedział w końcu czemu ją zwalnia ;D ale nie każdy w taki sposób do kobiet w ciąży podchodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 2:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe jak się sprawy mają odnośnie ciąży urojonej hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 2:39    Temat postu: Re: .. Odpowiedz z cytatem

Shadow napisał:
Kobieto ty widze ze jestes druga Turboneta ,czy ty czytasz co ja pisze????!! ze taka sytuacja miała miejsce tu w Islandii i sprawa znalazła sie na biurku w Eflingu i nic to nie dało i nie było zadnego konkretnego powodu zwolnienia,poprostu nie było szefowi na reke i ją zwolnił,ani firma nie padła ani nie znieniła miejsca wiec mi nie gadaj tu tego co ty wiesz ,to ze powszechnie wiadomo ze tak bylo to kazdy wie ale juz tak nie jest.Wiec nie madrzyj sie bo nie masz racji.A odnosnie Polskiego prawa pracy to jak jestes taka ciekawa to sama se poszukaj.Wiec jak ci szef powie ze jest kryzys i musi kogos zwolnic i padnie na ciebie a ty akurat bedzieszw ciazy to co mu odpowiesz? ze nie moze ?hahahahah alez oczywiscie ze moze i to zrobi.Przespij sie z nowymi wiadomosciami.


jużmisię nawet z Twojegobełkotania fragmentu nie chce wycinać... widocznie firma upadała, albo koleżanka była na okesie próbnym, czyli nie miała podpisanego kontraktu (który jest umową wiążącą)... I jacku myslisz się: nikt nie może Cię zwolnić, ponieważ trawa jest dzisiaj zielona a jutro będzie brązowa.... W momencie, kiedy kobieta pracuje w danej firmie na pełnych prawach (czyli na umowie o pracę) na czas okreslony lub nie, szef nie ma prawa jej tykać do czasu wygaśnięcia, obustronnego rozwiązania kontraktu LUB w wyjątkowych sytuacjach, o których napisała karuta z wklejeniem fragmentu... tylko, że widać ludzie wolą swoimi przemyśleniami się popisywać niż wiadomościami.. otórz jestem w ciąży, znam swoje prawa i nie boję się o to, bo facet musiałby mieć superpowód, aby mnie zwolnić... Smile
i takj, ak już napisałam wcześniej.... sama wkleiłam Ci ten artykuł, więc może to Ty powinnaś się przespać, bo niedowidzisz...

moją koleżankę też zwolnił facet, jak była w ciąży... nie miała kontraktu, pracowała tylkona okrsie próbnym... było bardzo dużo biegania, tłumaczenia, załatwiania... ale wywalczyła odszkodowanie ;] więc da się....
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miało być Jacku, mylisz się, sorka...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Creator

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 38
PostWysłany: 5 Lis 2009, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szeroko zakrojona dyskusja sie zrobila Wink

Dorzuce pytanko ....

Czy pracodawca ma prawo zwolnic pracownice w ciazy jezeli ta nie poinformowala jeszcze ,ze jest w stanie blogoslawionym ?
Np kobieta dostaje dostaje wypowiedzenie i wtedy przypomina jej sie ,ze miala powiedziec o faktycznej ciazy .

Jezeli moze to ...
Czy pracodawca moze sie wypiac i powiedziec ,ze nie wiedzial o stanie pracownicy pomimo ,ze ta osobiscie go poinformowala?

Jezeli moze to .....

Czy lepiej jest miec swiadkow o przekazaniu takiej informacji do pracodawcy lub miec pisemne potwierdzenie ,ze owa informacje sie przekazalo ?


Tak tylko polemizuje sobie Wink
_________________
Elektro i Mechanika - Rzetelne podejscie to podstawa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bednarczyk

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 52
PostWysłany: 5 Lis 2009, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisał:
ciekawe jak się sprawy mają odnośnie ciąży urojonej hehe


a pozamacicznej??

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Creator... myślę, że sprawa jest przegrana, bo pracodawca MUSI wiedzieć o tego typu sytuacji.... myślę, że łatwo się może z tego wywinąć... ale tomoja opinia i w tym przyapdku poszłabym to sprawdzić w ziwązkach lub uprawnika, skoro Efling ostatnio się wypina na ludzi, jak toktoś wcześniej napisał Twisted Evil
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 23 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron