reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jak przedluzyc 3 miesieczny pobyt nie opuszczając Islandii?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 20 Sty 2006, 13:59    Temat postu: Jak przedluzyc 3 miesieczny pobyt nie opuszczając Islandii? Odpowiedz z cytatem

Jestem w Islandii dwa miesiace ......w jaki sposob moge przedluzyc swoj 3 miesieczny pobyt nie opuszczajac granic Islandii.......Prosze o odpowiedz i jednoczesnie moderatora o usuniecie tego postu po uzyskaniu odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 21 Sty 2006, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze na tym forum sa sami experci ktorzy maja sie za niewiadomo jak madrych......jednak nikt nie potrafi odpowiedziec na jedno wydaje sie proste pytanie . Druga obcja jest taka ze jednak sprawdza sie zasada ze za granica Polski polak polaka najchetniej utopil by w lyzce wody.....yczliwosc ....nie ma co.... Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 21 Sty 2006, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem o co ci chodzi...z twojego postu wynika ze jestes tu jako turysta a turysta moze byc chyba tylko 3 mies.W innym wypadku wystepujesz o pozwolenie na pobyt,lub prace -ale zawsze musisz opuscic kraj ,poczytaj sobie stare posty lub uzyj maszyny "szukaj".Na stronach ahus znajdziesz informacje o zasadach pozostawania tu.A skoro jestes tak niewiadomo jak madry ze wydedukowales ze wszyscy sa niezyczliwi i chca utopic w lyzcze wody ,to juz chyba nie muisz nas prosic o odpowiedz ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 21 Sty 2006, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
nie wiem o co ci chodzi...z twojego postu wynika ze jestes tu jako turysta a turysta moze byc chyba tylko 3 mies.W innym wypadku wystepujesz o pozwolenie na pobyt,lub prace -ale zawsze musisz opuscic kraj ,poczytaj sobie stare posty lub uzyj maszyny "szukaj".Na stronach ahus znajdziesz informacje o zasadach pozostawania tu.A skoro jestes tak niewiadomo jak madry ze wydedukowales ze wszyscy sa niezyczliwi i chca utopic w lyzcze wody ,to juz chyba nie muisz nas prosic o odpowiedz ....


To nie chodzi o to.....po prostu zobaczylem ze moj post przeczytalo ponad 40 osob i nikt nie raczyl nawet doradzic co zrobic w danej sytuacji.....wiec poddalem w watpliwosc zyczliwosc Polakow ew ich znawstwo w temacie. Nie musisz az tak sie denerwowac poniewaznie jestem z tych ktorzy zawsze nosza do gory glowe i po dwoch miesiacach zapomnieli gdzie ich miejsce.........nie znam po prostu tutejszych realiow i szukalem dobrej rady na tym forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Sty 2006, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moĹźe nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 23 Sty 2006, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat był wałkowany wielokrotnie(to znaczy jaka jest procedura legalnego wyjazdu). Mój mąż był w podobnej sytuacji. Też był na Islandii turystycznie, a ponieważ nie udało mu się uzyskac odpowiedzi na pytanie czy można przedłużyć pobyt będąc tam(dokładnie to wg. informacji, które zebraliśmy należało bezwględnie z Islandii wyjechać) , tak też postąpił i po 3 miesiącach wrócił do Polski. Wcześniej oczywiście znalazł w Islandii pracę i po dłuuugim oczekiwaniu na pozwolenie w listopadzie poleciał ponownie. Nie wiem czy jest jakiś inny sposób. Żeby być w zgodzie z literą islandzkiego prawa należy chyba postąpić tak jak mój mąż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23 Sty 2006, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak napisał:
Widze ze na tym forum sa sami experci ktorzy maja sie za niewiadomo jak madrych......jednak nikt nie potrafi odpowiedziec na jedno wydaje sie proste pytanie . Druga obcja jest taka ze jednak sprawdza sie zasada ze za granica Polski polak polaka najchetniej utopil by w lyzce wody.....yczliwosc ....nie ma co.... Mad


wez pod uwage, ze nie jest naszym celem (o ile mi wiadomo) udzielanie porad o tematyce: jak obejść islandzkie prawo (tak to troche zrozumialem). mysle, ze uczestnicy forum są tymi, którzy nie topią rodaków w łyżce wody, sam sie mozesz o tym przekonac czytając.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 23 Sty 2006, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisał:
jeszcze polak napisał:
Widze ze na tym forum sa sami experci ktorzy maja sie za niewiadomo jak madrych......jednak nikt nie potrafi odpowiedziec na jedno wydaje sie proste pytanie . Druga obcja jest taka ze jednak sprawdza sie zasada ze za granica Polski polak polaka najchetniej utopil by w lyzce wody.....yczliwosc ....nie ma co.... Mad


wez pod uwage, ze nie jest naszym celem (o ile mi wiadomo) udzielanie porad o tematyce: jak obejść islandzkie prawo (tak to troche zrozumialem). mysle, ze uczestnicy forum są tymi, którzy nie topią rodaków w łyżce wody, sam sie mozesz o tym przekonac czytając.


Ja wcale nie chce omijac islandskiego prawa.....a juz na pewno nie tutaj.....po prostu mieszkam tutaj u swojej kobiety ktora ma obywatelstwo islandskie ......ale niestety nie bardzo wiemy jak to zalatwic....a nie chce mi sie wydawac 300 dolarow tylko po to zeby jechac do Londynu i z powrotem....bo chyba o to w tym wszystkim chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23 Sty 2006, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli Twoja kobieta zna islandzki, to moze warto popytac na forach islandzkich dotyczących prawa - jedno powinno jakies być. Z tego co ja czytam w sieci, wynika ze trzeba ubiegać się o pozwolenie na pobyt i... nic więcej.

Jesli istnieje jakiś sposób, to może warto wydać troche pieniędzy i udać się do prawnika na Wyspie. Może się to opłacić zwłaszcza jeśli zamierzasz tam przebywać wielokrotność tych 3 miesięcy.

Kolezanka z Islandii pisze mi na gg, ze wize turystyczną (domyślną) mozna bez problemów przedłużyc - jesli masz odpowiednie pieniadze lub kogoś kto Cie utrzyma. Podobno to formalność, także jeśli kobieta ma obywatelstwo... to nie powinno być problemów. Więcej nie wiem...

http://www.utl.is - a Ci są od spraw emigracyjnych Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Sty 2006, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
po prostu mieszkam tutaj u swojej kobiety ktora ma obywatelstwo islandskie


Najprościej było by udać się do jubilera, zakupić pierścionek i się kobiecie oświadczyć. Wtedy bez problemu mozesz zostać i nawet po 3 latach dostaniesz obywatelstwo Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Sty 2006, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak. to najszybszy i najpewniejszy ze sposobow o jakich slyszalem Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24 Sty 2006, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking: weź pod uwage jeszcze, ze Ona musi powiedzieć TAK! Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
jeszcze polak

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysłany: 24 Sty 2006, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisał:
viking: weź pod uwage jeszcze, ze Ona musi powiedzieć TAK! Smile


pasuje mi tenpobyt jak najszybciej zalatwic bo bede musial wyjechac.......a wlasnie czy wyjazd na jedna dobe wystarczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron