reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Turyści w Reykjaviku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 1 Lut 2006, 23:16    Temat postu: Turyści w Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Wcale im się nie dziwię, że są zadowoleni z pobytu w tym mieście.Jest tak inne od wszystkich pozostałych, że patrzy się na nie z otwartą buzią i chciało by się tak trwać i trwać. Przede wszystkim niska i różnokolorowa zabudowa. Kolory są bardzo śmiałe, co czyni to miasto bajkowym.
Wszędzie indziej spotyka się szarości i wszystkie jej odmiany, broń Boże czerwień karminową, albo zieleń wiosenną. Nie wiem dlaczego, czyżby mała pewność siebie, jakieś kompleksy, czy cos jeszcze innego?
Mnie zafascynowało w Reykjaviku to o czym piszę wyżej,a ponadto czystość tych zabudowań, wyglądają jakby oddane do użytku wczoraj.Czyzby Reykjavik nie posiadał na stanie graficiarzy? :DNie ma też ruder, slumsów, miasto jakby spod igły.
Czystość ulic jest też zadziwiająca, Islandczycy wyprzedzają nas kulturą o dobre lata świetlne. W terenie zdarzało mi się spotykać różne śmieciuszki, ale to już napewno "dzieło" turystów.
A tak jako ciekawostkę podam, w ślad za czasopismem Voyage, że na Mauritiusie spotyka się jedynie śmieci w postaci płatków kwiatowych, miłe prawda? i pachnące przy okazji( te śmieci) Wink Wydawało by się , że wysepka zagubiona gdzieś na oceanie, daleko od cywilizacji, a jednak...Zawód sprzątacza ma tam napewno powodzenie, przeciez sama przyjemność tańczyć ze szczotką wśród pachnących płatków kwiatowych lol Ale to jest zasługa nie tylko autochtonów, ale licznych a jednocześnie kulturalnych turystów.
Trzeba dodać, że tubylcy to potomkowie Anglików, Francuzów i Hiszpanów więc to zobowiązuje...
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Lut 2006, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skad informacje o pochodzeniu tubylcow? Jesli juz Wielka Brytania to raczej Irladczycy niz Anglicy. Nie wiem dokladnie genezy pochodzenai tych ludzi , ale odnosnie ich pochodzenia to mam inne zdanie. Odnosnie czystosci to faktycznie jest tam czysto. ale uwazam , ze i Polska nie nalezy do brudnych krajow.Bo czasami to roznie bywa w innych krajach.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lut 2006, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
A skad informacje o pochodzeniu tubylcow? Jesli juz Wielka Brytania to raczej Irladczycy niz Anglicy. Nie wiem dokladnie genezy pochodzenai tych ludzi , ale odnosnie ich pochodzenia to mam inne zdanie.

Kobieto, czytaj co ktoś pisze.. Chodzi o Mauritius a nie o Islandię!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Lut 2006, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli pisalas o Rejkiawiku, a potem o tej wysepce to widocznie uwazalam, ze nadal piszesz o Islandii. Kobieto wybacz.[/list]
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron