reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

jak uwolnic sie od pracy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregi146

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 13
PostWysłany: 3 Sty 2010, 19:28    Temat postu: jak uwolnic sie od pracy Odpowiedz z cytatem

witam ,,mam wypowiedzenie od 1 grudnia,znalazlem inna prace ale cos mi sie wydaje za szef nie bedzie chcial mnie zwolnic,,co robic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 3 Sty 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś tu nie tak,skoro masz juz wypowiedzenie to jak nie bedzie chciał cie zwolnic? Shocked
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 3 Sty 2010, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe sformuowanie Very Happy
Powrót do góry
gregi146

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 13
PostWysłany: 3 Sty 2010, 21:31    Temat postu: jak uwolnic sie od pracy Odpowiedz z cytatem

bo ponoc wypowiedzenie obowiazuje 3 miesiace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 3 Sty 2010, 21:36    Temat postu: Re: jak uwolnic sie od pracy Odpowiedz z cytatem

gregi146 napisał:
bo ponoc wypowiedzenie obowiazuje 3 miesiace
Po 2 latach należy sie miesiąc,aaaa zapewnie chodzilo o to ze klega chciał sie przedwczesnie zwolnic a nie czekac na koniec wypowiedzienia...
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 3 Sty 2010, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba ze tak Smile
Powrót do góry
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 3 Sty 2010, 22:08    Temat postu: Re: jak uwolnic sie od pracy Odpowiedz z cytatem

gregi146 napisał:
witam ,,mam wypowiedzenie od 1 grudnia,znalazlem inna prace ale cos mi sie wydaje za szef nie bedzie chcial mnie zwolnic,,co robic?


To jak bedziesz dumal czy ci sie wydaje czy nie to na pewno szybciej sie nie zwolnisz. Zazwyczaj szefostwo idzie na reke osobom na wypowiedzeniu i tak jestes zwolniony wiec co im zalezy trzymac sie dluzej czy krocej. musisz isc i sie zapytac osobiscie bo nikt inny ci w tej sprawie nic wiecej nie powie. pozdrawiam.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 3 Sty 2010, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie Smile , jesli to jeszcze 3 miesiace to zysk dla zakladu, pracownikowi nie trzeba dawac wtedy podwyzki ani innych swiadczen, aczkolwiek jesli pracodawca w porzadku to da wolne od reki Smile
Powrót do góry
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 3 Sty 2010, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy pracodawca chyba zdaje sobie sprawe ,ze z ksiezyca nie spadles i gdzies pracowales ,wiec wie i liczy sie z okresem wypowiedzenia u ostatniego pracodawcy .
Rozmowa ,rozmowa i jeszcze raz rozmowa ....,ale nie na forum tylko smigaj do jednego i drugiego szefa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
herde.pl

Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 4 Sty 2010, 20:09    Temat postu: Re: jak uwolnic sie od pracy Odpowiedz z cytatem

gregi146 napisał:
bo PONOĆ wypowiedzenie obowiazuje 3 miesiace


podpisując wypowiedzenie chyba zostałeś poinformowany na jaki czas je otrzymałeś, musisz po prostu
a) spytać pracodawcę czy możesz odejść za porozumieniem stron, jeżeli się nie zgodzi to
b) pracować dalej, lub
c) porzucić pracę i podjąć następną, wszystko zależy od Twojego podejścia do sprawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ziomex123-91

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 59
PostWysłany: 24 Sie 2013, 12:21    Temat postu: chcę się zwolnić Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałabym spytać jak tu jest z zasiłkiem kiedy sama się zwolnię??
Pracuję na Islandii już ponad rok w szklarnii. Ostatnio praca wymęcza mnie strasznie fizycznie i przede wszystkim psychicznie przez innych pracowników. nie mam już siły iść każdego dnia do roboty. kolezanka powiedziala mi ze w takim przypadku moge sie zwolnic i pojsc na zasilekj. tylko pytanie czy mi wtedy rónież przysługuje??
i kolejne moje pytanie jesli tak to co powinnam zrobic krok po kroku żeby ten zasiłek dostac? musze pojsc do szefa dogadac sie z nim jakos? podawac powod? czy tylko rozwiązać kontrakt? musi byc napisane ze np z mojej winy/jego albo ze za porozumieniem stron cyz to jest wazne? i ile mam okresu wypowiedzenia? jak to wygląda z składaniem wniosk,ów? z czekaniem na ten zaziłęk? i jak wygląda jak juz dostane?? musze sie co jakiś czas zgłaszać na jakieś rozmowy?
Tylko tu jest problem - nie posiadam prawa jazdy ani samochodu a raczej nikt nie bedzie mogl mnie wozic czy na takie rozmowy czy do innej pracy, bo moj chlopak pracuje a mieszkamy w malej wiosce oddalonej od selfossu o ponad 40km od fludiru tez ok 40 a juz o reykjaviku nie mowie dlatego moze byc ciezko z dojezdzaniem do nowej pracy a w mojej wiosce mysle ze juz zadnej pracy sie nie znajdzie.

Proszę o pomoc, bo już napprawdę nie daję rady, a do Polski nie mogę wrócić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 24 Sie 2013, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aj, aj, nieciekawa sytuacja. Jezeli zwolnisz sie sama, to niestety pracodawca wpissze ci zapewne, ze to ty rozwiazalas kontrakt, chyba ze masz jakiegos super pracodawce. A wedy niestety w urzedzie pracy nie patrza na to najlepiej, ja tak zrobilam i musialam odbyc 3 miesieczna "kare" - zwolnilam sie pod koniec kwienia, pierwszy zasilek otrzymalam w sierpniu, plus musialam pisac "list" do kierownictwa , dlaczego sie zwolnilam . Niby nic wielkiego, napisalam szczerze i zasilek dostalam, ale jednak trzeba to trzeba.
Polecam jednak przeniesic sie do jakiegos miasta, duzo wiekszy wybor pracy, lub szukac pracy z zamieszkaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziggi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 78
PostWysłany: 24 Sie 2013, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie koniecznie 3 miesiace,nawet do 6 miesiecy tzw kara..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rmkowalczyk

Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Katowice
PostWysłany: 26 Sie 2013, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężka sytuacja . Skontaktuj się z nowym pracodawcą i powiedz mu jaka jest sytuacja może wspólnie wymyślicie jakiś plan działania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomex123-91

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 59
PostWysłany: 19 Lut 2014, 19:52    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

jak wyglada sprawa jesli chce odejsc z pracy bo jestem gnębiona przez pracowników, nie mam juz sily, moj pracodawca kompletnie nic z tym nie robi, chce zaczac prace gdzie indziej ale nie wiem ile czasu mi zajmie zanim znajde nowa prace, ale chcialabym sie sama zwolnic, pewnie bede musiala przepracowac jakis miesiac lub wiecej jeszcze , (no chyba ze da sie zwolnic z dnia na dzien,bez okresu wypowiedzenia?) ale chcialabym spytac jak to jest z zasilkiem w takiej sytuacji? na jakiej zasadzie musze zerwac kontrakt, tak zeby jak najszybciej dostac zasilek. ile sie czeka na taki zasilek i co trzeba zrobic zeby go w ogole dostac, i jaka to jest w ogole kwota, co kiedy znajde nowa prace np za pol roku, jak wtedy zalatwic formalnosci z rezygnacja z zasilku??
ale wpierw najwazniejsze dla mnie pytanie:
czy nalezy mi sie zasilek, jak tak to po jakim czasie i w jakiej kwocie, jak szef napisze na wypowiedzeniu ze to ja sama sie zwalniam? (czy on musi wtedypisac powod, lub ja przy skladaniu wniosku o zasielk czy to jest zbedne?)?

prosze o szybka odpowiedz bo juz nie wytrzymuje psychicznie, mam straszna depresje, potrzebuuje odciac sie od tej toksycznej pracy i atmosfery.
a w marcu mija mi 3 lata jak bede pracowac nieprzerwalnie u tego pracodawcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 19 Lut 2014, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedy zwolnilam sie sama, i pracodawca napisal na zwolnieniu, ze zwolnilam sie sama, musialam napisac do vinnumalasofnunm podanie o zasilek z wyjasnieniem, dlaczego sie zwolnilam, i powiedziano mi w Vnmst, ze "lepiej, zeby bylo dobre". Widocznie bylo dobre, bo przynzano mi zasilek, w kwocie okolo 170 000 miesiecznie, ale musialam odczekac 3 miesiace "kary"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magdam

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Reyjanesbaer
PostWysłany: 7 Kwi 2014, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie było dobre. Gdyby było nie czekalabys z powodu tzw kary.

Samo wyjaśnianie nie pomaga,trzeba mieć dowody, ze działo sie w pracy źle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waalczynski

Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 2
PostWysłany: 15 Maj 2014, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taką samą sytuację i od dwóch miesięcy nie mogę nic znaleźć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joannabrodak

Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 1
PostWysłany: 18 Sie 2014, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bylam teraz...ale to byl zly okres....teraz pojade jak skoncze studio dopiero
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron