reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Nasze zloty
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 18 Cze 2004, 22:26    Temat postu: Nasze zloty Odpowiedz z cytatem

No wi臋c mam wst臋pne propozycje termin贸w naszych sta艂ych zlot贸w. Poniewa偶 rzeczywi艣cie fajne byloby sie spotykac podczas jakichs islandzkich 艣wi膮t, proponuj臋:

1) Pierwszy dzie艅 lata (przypadaj膮cy w czwartek mi臋dzy 19 a 25 kwietnia)
2) Weekend kupc贸w (pierwszy weekend sierpnia + nast臋pujacy po nim poniedzialek i wtorek)
3) 泞orrabl贸t (podczas miesi膮ca 泞orri'ego; pocz膮tek: 23 stycznia)

Wiekszosc islandzkich 艣wi膮t i innych waznych dat jest ruchoma (nie licze tu bozego narodzenia czy sylwestra, bo w te swieta to raczej nie bedziemy organizowac zlotow), wiec pozostaje zawsze kwestia ustalenia konkretnego terminu spotkan. Mozemy planowac spotkania na caly rok, a w kazdym nastepnym roku terminy nieco sie zmienia.
Weekend kupcow jest ciekawy, gdyz Islandczycy wybywaj膮 wtedy z miast i baluja (najliczniej na Vestmannaeyjar). Rozbijane sa namioty (duze do imprez, male do mieszkania:)) Moze i my w ten weekend jezdzilibysmy gdzies pod namioty? Mielibysmy zblizona atmosfere do tej, ktora panuje wtedy na Wyspie. No tak, tylko to jest 艣rodek wakacji i tu moze byc roznie, ale z drugiej strony nie ma wlasnie pracy ani szkoly, wiec, jesli bedziemy wiedziec wczesniej ze mamy ten dzien zarezerwowac, moze to jest ciekawy termin na spotkanie? No i to naprawde duze islandzkie 艣wi臋to. M贸wi膮 o nim nawet 艢wi臋to Narodowe!
Podczas 泞orrabl贸t Islandczycy racza si臋 swoimi specjalami na calego. To spotkanie mogloby sie odbywac u nas, w redakcji. Przygotowalibysmy pare ich (w膮tpliwego smaku) potraw i naszych pare na przegryzk臋 Smile Procz takiej cz臋艣ci kulinarnej bylyby na pewno inne atrakcje.
Myslalam tez nad tym, zeby jedno ze 艣wi膮t - zlotow obchodzi膰 za kazdnym razem w inym miescie Polski. Np. m贸glby to by膰 Pierwszy Dzie艅 Lata. Trudniej z organizacja takiego czegos, bo nie w kazdym miescie jest po paru Islandofili, ale za kazdym razem mamy inne miejsce i robi sie ciekawie. Na naszych stronach mozna znalezc wieksze info o kazdym ze 艣wi膮t, jezeli bedziecie mieli potrzeb臋 sobie cos o tym jeszcze poczytac.

No i jak sie Wam podobaja wst臋pne propozycje? Jesli nie, bede dawac dalsze, 艣wi膮t Ci na Islandii dostatek Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 19 Cze 2004, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu, 艣wietnie to zaplanowa艂a艣 Very Happy
1) Pierwszy dzie艅 lata - zlot co roku w innym mie艣cie to dobry pomys艂 i raczej nie b臋dzie wi臋kszych problem贸w z organizacj膮.. W przysz艂ym roku przyje偶d偶acie do Kielc! Very Happy Czwartek, wi臋c trzeba b臋dzie bra膰 urlop, ale to chyba nam nie przeszkodzi.
2) Weekend kupcow - namioty.. na pewno b臋dzie ciekawie. Pierwszy weekend sierpnia rozpoczyna si臋 7? Akurat wtedy mi pasuje, jedyny wakacyjny weekend, kt贸ry narazie mam wolny Very Happy Ale nie wiadomo jak innym... Ewentualnie swietowanie weekendu kupcow rozpoczniemy od przysz艂ego roku.
3) 泞orrabl贸t - mo偶e w styczniu dopisze islandzka pogoda :wink: Na pewno pomog臋 w przyrz膮dzaniu islandzkich wypiek贸w. Smile
Ju偶 zarezerwowa艂am terminy Very Happy
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 19 Cze 2004, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, narazie mi ul偶y艂o Smile Zobaczymy co tu si臋 dalej b臋dzie dzia艂o... Czekam!

Problem jest z tym sierpniowym weekendem tylko. Rzeczywiscie gdyby chodzilo o caly weekend, czyli od pi膮tku do niedzieli, to 6-8 bylby pierwszy. Islandczykom chyba bardziej chodzi o pierwszy poniedzialek sierpnia. Niby mowi sie weekend (juz wtedy wyjezdzaja), ale swietuja glownie w poniedzialek i wtorek. No i teraz jest problem, bo w tym roku wypada to 2-3 sierpnia, a Tobie Johanno, pasuje tydzien pozniej. Mozemy tak tez zrobic, ze wyjedziemy w niedziele lub nawet w poniedzialek i bedziemy do konca tygodnia (bedzie sie tu tez miescil 2-3). Ostatecznie mozemy tez cos przelozyc ale, nie bedziemy sie wtedy bawic rownolegle z Islandczykami Smile. Zobaczymy co inni powiedza.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 19 Cze 2004, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na cz臋艣膰 weekendu bym zd膮偶y艂a. Dok艂adnie wracam 1.08 i to z Czech, wi臋c mo偶e nawet mia艂abym po drodze Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 19 Cze 2004, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i musicie miec koniecznie Very Happy Very Happy Very Happy na Torrablot Very Happy Very Happy Very Happy islandzkie przysmaki :rekina, kwasne jaja baranie,glowy baranie ,i kwasne salcesony i inne specjaly . Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 19 Cze 2004, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekhem.. kwasne jaja baranie?

..to ja nie przyjezdzam ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 20 Cze 2004, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
ekhem.. kwasne jaja baranie?
..to ja nie przyjezdzam Wink


No niestety, zlot to nie tylko przyjemnosc ale i obowiazek sprobowania islandzkich specjalow Very Happy
Rekina bez problemu kupie w naszym osiedlowym sklepie, wyobrazacie sobie? Dokladnie to rekin islandzki! Tylko juz musze go kupic, bo trzeba go zakopac i czekac az zgnije... Ale robi臋 Wam smaczka, wiem... Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 14 Lip 2004, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co ze zlocikami? Nikt pr贸cz mnie si臋 nie wybiera? Smile

Wr贸ci艂am w艂a艣nie z Koszalina, ufff, ale si臋 tam nudzi艂am. Pogoda okropna, pociesza艂am si臋, 偶e taka islandzka :wink:
No i przerabia艂am podr臋cznik pana Bartoszka oraz czyta艂am islandzk膮 literatur臋. W "Duszpasterstwie ko艂o Lodowca" Laxness napisa艂, 偶e rekiny 艣mierdz膮 tylko przez 12 lat lol Wtedy ulatnia si臋 amoniak. Mo偶e p贸藕niej przytocz臋 ca艂y fragment, ale Jolu zakopuj ju偶 rekina, b臋dzie akurat na weekend kupc贸w 2016 :wink:

Ale mam teraz zaleg艂o艣ci na forum.. tyle wiadomo艣ci Smile Witam serdecznie nowych forumowicz贸w!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 15 Lip 2004, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
To co ze zlocikami?


No wlasnie nie wiem... Dalam narazie propozycje, nikt nic nie pisze. Przypuszczam ze towarzystwo porozjezdzalo sie na wakacje i ten termin sierpniowy nie wypali. Ale jeszcze chwile moge poczekac na ewentualne glosy w tej sprawie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 16 Lip 2004, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dalam narazie propozycje, nikt nic nie pisze.

Zatem ja b臋de pierwszy.

Cytat:
1) Pierwszy dzie艅 lata (przypadaj膮cy w czwartek mi臋dzy 19 a 25 kwietnia)
2) Weekend kupc贸w (pierwszy weekend sierpnia + nast臋pujacy po nim poniedzialek i wtorek)
3) 泞orrabl贸t (podczas miesi膮ca 泞orri'ego; pocz膮tek: 23 stycznia)

Wi臋c tak:
1. kwiecie艅 - czemu nie? ca艂kiem dobry termin, tylko 偶eby czasem si臋 nie pokry艂 z wielkanoc膮, bo wiadomo wtedy nie wypali ale poza tym chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby si臋 spotka膰 w kwietniu Smile
2. sierpie艅 - tutaj mog膮 by膰 problemy, wiadomo wakacje, ludzie wyje偶d偶aj膮, frekwencja mo偶e by膰 niska
3. stycze艅 - zaczyna si臋 sesja Sad

My艣l臋, 偶e mo偶naby zamiast np. sierpnia spr贸bowa膰 zorganizowa膰 jakie艣 spotkanie w pa藕dzierniku, wtedy jest ju偶 "po wszystkim" (tzn. wakacjach, sesji) a w szko艂ach i na uczelniach panuje jeszcze jako taki spok贸j Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 16 Lip 2004, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
johanna napisa:
To co ze zlocikami?


No wlasnie nie wiem... Dalam narazie propozycje, nikt nic nie pisze. Przypuszczam ze towarzystwo porozjezdzalo sie na wakacje i ten termin sierpniowy nie wypali. Ale jeszcze chwile moge poczekac na ewentualne glosy w tej sprawie.


Troche w tym prawdy jest. Ja rowniez za kilka dni wybywam i nie bedzie mnie jakis czas.. W proponowanym terminie wiec mnie nie bedzie. Najlepszy termin podal chyba Daniel. Pazdziernik dla uczniow/studentow to wymarzona pora na krotkie wyjazdy:)
A koniecznie trzeba cos zorganizowac, bo juz sie stesknilem;)) Zreszta nie dane mi bylo jeszcze poznac naszej szachistki- trzeba nadrobic!
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 16 Lip 2004, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tymbardziej, nikogo jeszcze nie znam Embarassed
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 0:10    Temat postu: Zloty, zlociki, spotkania i odwiedziny Odpowiedz z cytatem

Chcia艂bym przypomnie膰, 偶e poza nielicznymi wyjazdami, nasza Redakcja jest otwarta codziennie i zawsze mo偶na do nas wpa艣膰 w go艣ci...
Mo偶na przywie藕膰 fotki z Islandii, opowie艣ci, pami膮tki, kawa艂ek lawy, albo poprostu 偶yw膮 ciekawo艣膰 i entuzjazm Smile
Wpadajcie na herbatk臋 i kawa艂ek suszonej ryby...
Tylko nie r贸bcie tego za cz臋sto, bo nie b臋dzie news贸w Wink Smile

Czasem tak w 偶yciu bywa, 偶e um贸wi膰 trzy osoby w jednym terminie jest trudno, a co dopiero tak膮 rzesz臋 Islandofil贸w... Confused
Ale je艣li nie macie co w wakacje zrobi膰 przyjed藕cie zobaczy膰 Panoram臋 Rac艂awick膮, Zoo, Wie偶臋 Ci艣nie艅, Aul臋 Leopoldina i ... Redakcj臋 ICELAND.PL Very Happy
Dajcie zna膰 oczywi艣cie wcze艣niej, 偶e wpadniecie - bo czasem nas nie ma... je藕dzimy po Polsce i 艣wiecie Smile

Zawsze te偶 mo偶na zorganizowa膰 dwa lub trzy lub cztery Zloty i ka偶dy si臋 za艂apie Smile
Mo偶e kto艣 zna jakiego艣 mi艂ego sponsora, kt贸ry zafundowa艂by wszystkim aktywnym forumowiczom darmowy wyjazd na Zlot... na ISLANDI臉!!??
Oj, przyda艂by si臋 taki...
Tak my艣l臋, 偶e gdyby tylko najaktywniejsi forumowicze mieli jecha膰 za darmo na Islandi臋, to chyba mieliby艣my najwieksze forum w Polsce SmileSmile
Ale nie wiem czy "starsi" forumowicze zauwa偶yli jak 艂adnie si臋 to rozkr臋ci艂o. Du偶a to zas艂uga Johanny, Qotesa i innych kt贸rzy na pocz膮tku inicjowali pierwsze tematy (w razie sponsora macie bilet ju偶 chyba w kieszeni...) Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ju偶 mam wpraw臋 w islandzkich s艂odko艣ciach wi臋c mo偶e kiedy艣 zawitam z ciasteczkami z imbirem Very Happy
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 13:50    Temat postu: Ciasteczka Odpowiedz z cytatem

Evelyn napisa:
Ja ju偶 mam wpraw臋 w islandzkich s艂odko艣ciach wi臋c mo偶e kiedy艣 zawitam z ciasteczkami z imbirem Very Happy


Zapraszamy Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego podalam takie propozycje terminow? Otoz byl pomysl, aby spotykac sie pare razy w roku i to najfajniej byloby przy jakiejs islandzkiej okazji, a wiec podczas jakichs waznych swiat akurat w danych dniach obchodzonych. Wybralam najbardziej charakterystyczne dla Islandii swieta (procz Bozego Narodzenia, czy Wielkanocy - z oczywistych powodow). No w takich terminach je maja i nic na to nie poradze. Oczywiscie mozemy sie spotkac w zupelnie innym terminie, ale juz nie bedzie takiego islandzkiego "smaczku". Fajnie jest czu膰, 偶e w tym samym czasie Islandczycy tez bawia si臋, smakuj膮 potrawy, ktore my r贸wnie偶 mozolnie staralismy sie przygotowac.
Poza tym, zauwazcie, ze w ciagu roku zawsze cos komus wypadnie, bo jest nauka, praca, inne zajecia. Gdy propozycja pada na wakacje, wtedy - "wakacje, rozjazdy, moze lepiej w ciagu roku?"... Smile No tak juz jest... Czuje ze ciezko bedzie sie nam zebrac razem, szczegolnie by zanotowac dobra frekwencje..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest 偶e nigdy wszystkim nie spasuje ten sam termin :-) Dla mnie osobi艣cie idealnym terminem jest zima.. gdzie艣 w 艣niegu, du偶o 艣niegu -stycze艅. Tylko 偶e to w艂a艣nie wtedy sesja si臋 zaczyna...
A tak w og贸le to zlot mia艂by by膰 we Wroc艂awiu ?
Powr髏 do g髍y
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajnie by艂oby spotka膰 si臋 na zlocie, i to podczas jakiego艣 islandzkiego 艣wi臋ta tylko jako艣 nie da si臋 dopasowa膰 islandzkiej tradycji do polskiej rzeczywisto艣ci Sad
Musz臋 przyzna膰, 偶e zale偶y mi na zlociku, tym bardziej, 偶e na ostatni nie mog艂em przyjecha膰 czego bardzo 偶a艂uj臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 18 Lip 2004, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Evelyn. Poniewaz redakcja iceland.pl miesci sie w uroczym zakatku Wroclawia, wiec konsekwencja tego sa zloty wlasnie we Wrocku. Dla niektorych to dobrze, dla niektorych gorzej. Ja akurat zbytnio nie narzekam. :)

Ja, jesli mozna, jeszcze w sierpniu postaram sie na chilke wpasc do Was!
Wszak ostatnim razem nie zdazylem zwiedzic ani Panoramy Raclawickiej, ani zoo ;))) Zreszta, skarby, jakie kryja w sobie redakcyjne pomieszczenia warte sa przyjazdu nawet z najdalszych zakatkow kraju:)

Moze ktos rowniez sie skusi, zgramy terminy?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 18 Lip 2004, 15:39    Temat postu: Re: Zloty, zlociki, spotkania i odwiedziny Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisa:

Ale nie wiem czy "starsi" forumowicze zauwa偶yli jak 艂adnie si臋 to rozkr臋ci艂o. Du偶a to zas艂uga Johanny, Qotesa i innych kt贸rzy na pocz膮tku inicjowali pierwsze tematy (w razie sponsora macie bilet ju偶 chyba w kieszeni...) :)

Szczerze powiedziawszy doslownie wczoraj zwrocilem na to uwage:) Zreszta, po kilkudniowym pobycie w domu zostalem "zaatakowany" kilkunastoma nieprzeczytanymi postami- robi wrazenie.
Dzieki za mile slowa, nigdy czasu straconego na forum nie uwazalem za stracony:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron