reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Jak skutecznie szukać na Islandii pracy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Michał
Go
PostWysany: 15 Lut 2006, 9:43    Temat postu: Jak skutecznie szukać na Islandii pracy? Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy,bezskutecznie , usiłuję znalezć legalną pracę na Islandii. Chcę tam osiedlić się i pracować. Wyszukuję ofert w prasie i urzędach pracy, zarejestrowałem się w islandzkim biurze pracy on line. To wszystko nie działa. Zastanawiam się ,co robię zle.... Bardzo proszę o radę; jak to zmienić,jak robić to z większą skutecznością?
W Islandii spodziewam się znalezć to,czego w naszym kraju nie ma jak na lekarstwo, a mianowicie : spokój...
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi lol
Powrt do gry
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Lut 2006, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, musisz sobie odpowiedziec na pytanie jakie masz wyksztalcenie i co chcesz robic. Jesli studiowales etnologie, kulturoznastwo czy filologie klasyczna i chcesz pracowac w zawodzie to moze byc problem. Jesli masz wyksztalcenie techniczne i konkretne umiejetnosci/doswiadczenie to jest to duzy plus. Po prostu kontaktuj sie bezposrednio z wybranymi firmami.
Poszukiwani sa takze pracownicy budowlani roznej masci, ale nie tacy z gatunku "klade kafelki, robie instalacje wodne, gips-karton i sufity podwieszane". Najlepiej jesli specjalizujesz sie w jednej konkretnej rzeczy. Klade tynki - jestem w tym dobry, albo - jestem doswiadczonym elektrykiem (uwaga, najlepiej zarabiaja wlasnie doswiadczeni elektrycy, zaraz obok spawaczy). No i wtedy startuj do firm wykonawczych, one maja chroniczny niedobor pracownikow.
Kluczem jest CV, w ktorym podkreslisz swoje kwalifikacje. A tak na marginesie - jesli masz napisane, na przyklad, ze skonczyles germanistyke, a szukasz pracy jako murarz, to kazdy normalny pracodawca piec razy podejrzanie obejrzy takie CV. Widzial nawet jak pracodawca schowal takie CV na dno szuflady choc potrzebowal murarzy - koles wydal mu sie podejrzany. Dla ludzi nie znajacych innych realiow niz islandzkie germanista, ktory chce sam, z wlasnej woli, klasc cegly nie jest czlowiekiem normalnym...
To pierwsze przyszlo mi do glowy, moze cos z tego wywodu okaze ci sie przydane.
Wydaje mi sie, ze mozesz odwiedzic tez strone eures-jobs (czyli europejski bank ofert, Islandia tez tam jest), dla mnie system tego portalu byl bez zarzutu i nawet kiedys znalazlam przez eures fajna prace na wyspie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Michał
Go
PostWysany: 16 Lut 2006, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misie szukają Misiowa...
Niestety, a może na szczęście nie jestem germanistą. Strony euresu odwiedzam dosyć często. A moje CV.....Bożesz ty mój! Ileż to profesji poznałem i uprawiałem w ostatnich latach!
W Niderlandach byłem ogrodnikiem. Takim od projektowania i utrzymania ogrodów,rybek i takich tam różnych .
W Hamburgu malarzem i murarzem.......
to wszystko tymczasowe i nietrwałe........
ITD...ITD....
W tej chwili i od ostatnich trzech lat uprawiam tatuaże,piercing,fryzjerstwo...gdyby tylko było to możliwe,chciałbym przy tym pozostać.....pewnie możliwe nie będzie. Jestem dorosły i tę możliwość przyjmuję z podniesionym czołem i piersią wypiętą.
Nie akceptuję kłamstw i, niestety ,nie mogę napisać w swoim CV, ż e jestem elektrykiem, ale jestem uparciuszkiem i bardzo chcę znalezć Misiowo....
Powrt do gry
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Lut 2006, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... to moze wlasnie ten problem? Specjalista od wszystkiego jest specjalista od... niczego? Przynajmniej tak sie powszechnie uwaza, czas Leonardow minal bezpowrotnie. Jesli wiec chcesz pracowac w ogrodnictwie to napisz CV podkreslajac swoje doswiadczenie w ogrodnictwie. Jesli chcesz byc fryzjerem - skup sie na swoich osiagnieciach w tej branzy, moze idz jeszcze na jakies dodatkowe szkolenie, kurs, udokumentuj swoje umiejetnosci papierkiem. Nie sugeruje Ci klamstwa, mowie tylko, ze nie mozesz miec jednego CV, ktore zawiera dokladny opis twoich rozleglych doswiadczen zyciowych i wysylac go do wszystkich mozliwych firm. CV powinno byc napisane pod konkretna oferte pracy, a nie praca dobrana do Twojego CV.
A na Twoim miejscu - obstawialabym to rolnictwo... Dosc czesto widze ogloszenia o pracy na farmach. Jesli jestes gotowy na zycie z dala od cywilizacji. A i piercing mozna tam praktykowac, w koncu kolczykuje sie krowy, czyz nie? ;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 16 Lut 2006, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie jak pisze Basia na euresie duzo ogloszen na prace sezonowa przy krowkach ,owieczkach ,konikach oraz w brazny ogrodowej ,Malo placa ale mozna sie zaczepic i szukac dalej...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Michał
Go
PostWysany: 17 Lut 2006, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za rady!!!
Już podjąłem działania. Mam nadzieję, że to zadziała.....pewnie owszem.....
i jeszcze dwa słówka...no,może więcej.....
Leonardo był tylko jeden i żadnego więcej nie będzie, a wąska specjalizacja czasami zdrowiu szkodzi. Uczyc się trzeba i uczyć póki sił i zdrowia starczy. Uczyć,rozwijać i podejmować wyzwania!!!
Ja te istoty,którym instaluję kolczyki,nazywam kobietami.....jeśli jednak uważasz,że krowy są bardziej odpowiednie - niech Ci bedzie.... hmmm.....nie da rady........i tak są dla mnie kobietami....
a swoją drogą.....eee i hmmm....to sa tematy na prywatne rozmowy.
Jeszcze raz Bardzo Dziękuję!!!
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron