reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Gosw : 123

Autor Wiadomo
darek0122
Go
PostWysany: 16 Lut 2006, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja lecę 5 marca jako elektryk wybiera się ktoś z was w tym terminie
załatwiałem wszystko we wrocławiu i czekalem od listopada
Powrt do gry
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 17 Lut 2006, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faza69 napisa:
melosz napisa:
Jest łącze do internetu w pokoju ? Jaka cena abonamentu ?

Moi kochani wyjeżdżający tu i teraz rozwieje wszelkie tajemnice i zawiłości spraw internetu tu na miejscu :


1. Internet jest ale radiowy we wcześniej zasiedlonych kampach ponoć jest w pokojach.
2. Nowo zasiedlone nie mają interenetu
3. Na moje pytania co do przyszłości tej sprawy nikt nie umie udzielić konkretnej odpowiedzi.
4. Internet dostarcza Islandzka firma i z tego co wiem to ona wyposażyła kawiarenke w komputery.
5. Jest kawiarenka internetowa i stoi w niej pare kompów ale możesz na nich rozmawiać na GG ( już jest zainstalowane )przeglądać strony oczywiście poprzez filtry.
6. Nie wiem czemu ma to służyć ale kompy w kawiarence mają ograniczenia czasowe tzn. od włączenia masz 60 minut potem komp rozłącza Ci wszystko i na nowo musisz się logować.
7. Ale nie martwcie się są miejsca tak jak to z którego do was pisze gdzie dostęp jest bezproblemowy.
8. Co do opłat były jakieś przymiarki ale jak na razie internet jest free.

to chyba wszystko pozdrawiam


Bardzo Cie prosze napisz gdzie jest takie miejsce w Islandii gdzie internet jest za free..... Evil or Very Mad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mardo
Go
PostWysany: 17 Lut 2006, 4:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wyglada rekrutacja elektrykow w north star ? czy sa jakies egzaminy kwalifikacyjne ?
Powrt do gry
darek0122
Go
PostWysany: 17 Lut 2006, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak wyglada rekrutacja elektrykow w north star ? czy sa jakies egzaminy kwalifikacyjne ?

nie ma żadnego egzaminu jest tylko rozmowa i to tylko ogólna co robiłeś
jakie masz doświadczenie
Powrt do gry
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 17 Lut 2006, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja składałem we Wrocławiu jedziemy 12 marca.Kto jeszcze jedzie ? odezwijcie się.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
grzegosz
Go
PostWysany: 17 Lut 2006, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

murzyn napisał coś takiego:

Cytat:
...TTA to zwykły pracownik fizyczny tyle tylko ze ma dodatkowa dzialke tzn lacznosc pomiedzy szefem danego odcinka a zwyklymi pracownikami bo od niego wymaga sie znajomosci angielskiego. Przylatuja tu prawie sami TTA i pozniej medrkuja ze oni przyjeli sie jako prac. umyslowi. Zreszta to nawet kierownicy robia fizycznie jak jest taka potrzeba


Taa.... Szczególnie, że docelowo ma być 56 TTA, a pracowników ogólnie ok. 1200-1300. Faktycznie "prawie sami TTA" będą pracować, hyhy.

Pozdrawiam.
Powrt do gry
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 18 Lut 2006, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rush napisa:
Witam po dłuższej przerwie,nie odwiedzałem tego forum przez shizofrenie paranoidalną spowodowaną oczekiwaniem na datę wylotu i oto dziś padła w końcu magiczna cyfra 26 luty.
Tak więc po krótce tylko przypomnę że w moim przypadku okres oczekiwania to bez mała 7 miesięcy.
Składałem papierzyska i w Krakowie(z Bechtela kazali mi iść do urzędu pracy w tym mieście)po czym spróbowałem we Wrocławskim north-starze,a sam jestem z Zabrza.Jeżdziłem do Wrocławia chyba z pięć razy i w ten czwartek jadę po raz ostatni,okres oczekiwania to prawdziwa gehenna ale było warto jednak w dalszym ciągu towarzyszy mi niepokój,jednak niezmiernie mniejszy.
Biorąc pod uwagę to że zwolniłem się z naprawdę dobrej pracy i ciepłej posadki jako dyż.elektroenergetyk i operator nastawnii 60/110kv obawy są uzasadnione.
Życzę wszystkim powodzenia Wink Wink Wink



kolego jak dostaniesz 300 koron islandzkich na godzine i cztery razy dziennie badanie krwi na obecnosc w organizmie alkoholu i narkotykow to bardzo szybko bedziesz jechal z powrotem do Polski.Na dodatek straznika ktory gasi swiatlo o 22.00 ...............powodzenia na Bechtelu Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bert-Cracoff
Go
PostWysany: 19 Lut 2006, 9:36    Temat postu: huta Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kolego jak dostaniesz 300 koron islandzkich na godzine i cztery razy dziennie badanie krwi na obecnosc w organizmie alkoholu i narkotykow to bardzo szybko bedziesz jechal z powrotem do Polski.Na dodatek straznika ktory gasi swiatlo o 22.00 ...............powodzenia na Bechtelu


a co to obóz pracy?!
Pozdrawiam Bert
Powrt do gry
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 19 Lut 2006, 11:20    Temat postu: Czarne wizje niektórych zawiedzionych. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"kolego jak dostaniesz 300 koron islandzkich na godzine i cztery razy dziennie badanie krwi na obecnosc w organizmie alkoholu i narkotykow to bardzo szybko bedziesz jechal z powrotem do Polski.Na dodatek straznika ktory gasi swiatlo o 22.00 ...............powodzenia na Bechtelu Twisted Evil



Malkontent jesteś . Jak się nie chla i nie ćpa oraz normalnie pracuje to nikt nikogo nie prześladuje. Pamiętam jak Niemcy instalowali u nas w fabryce nowe urządzenia to Niemiec potrafił Kurda tureckiego wdeptać w błoto za lipę a Cygana, który normalnie pracował zawsze chwalił (trzeba przyznać że Cygan na stanowisku pracy zawsze miał super porządeczek), a jednego z polskich spawaczy stali nierdzewnej stawiał na wzór i kazał się niemieckim spawaczom od niego uczyć spawania w argonie. Jak jesteś przyzwyczajony do odwalania lipy w pracy to lepiej dać ci zasiłek abyś nie umarł z głodu i odsunąć od roboty abyś jej nie zepsuł.

Pozdrawiam

HORPYNA

p.s. Czyżby Bechtej nie zechciał Ciebie albo co gorsza po miesiącu powiedział, że się nie nadajesz. Przyznaj się, może dla innych będzie to jakaś nauczka.
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 19 Lut 2006, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie pracowalem na Bechtelu....ale znam tam duza ilosc Polakow i moge cos na ten temat powiedziec.....wiec nie wypisuj rzeczy o ktorych nie masz pojecia...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 19 Lut 2006, 16:44    Temat postu: Mający pojęcie Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak napisa:
Nigdy nie pracowalem na Bechtelu....ale znam tam duza ilosc Polakow i moge cos na ten temat powiedziec.....wiec nie wypisuj rzeczy o ktorych nie masz pojecia...


Ja za to widziałem dużo obiboków i wiem, że trzeba ich krótko trzymać bo inaczej rozkradną i rozniosą firmę. Gwarantuję Ci, że sporo takich widziałem. My Polacy nie potrafimy u siebie funkcjonować normalnie i u innych też próbujemy narzucać swoją bylejakość . Czy chciałbyś zatrudniać pijaka i narkomana? Ja nie, po co mi taki wałęsający się, śpiący i sikający po kątach nierób, na jego miejsce będę miał 10-u innych - NORMALNYCH.

Mający pojęcie.

Horpyna
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Forever
Go
PostWysany: 19 Lut 2006, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak napisa:
Nigdy nie pracowalem na Bechtelu....ale znam tam duza ilosc Polakow i moge cos na ten temat powiedziec.....wiec nie wypisuj rzeczy o ktorych nie masz pojecia...

Ty za to masz pojęcie, szkoda tylko,ze marne. Z tego co sie zdązylem zorientowac, to przebywasz w Islandii od 2 miesięcy i nie znasz za bardzo tutejszych realiów. Wysluchales kilku malkontetów , a teraz mądrzysz się w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia. Z tego co piszesz, przyjechales tu do swojej kobiety, siedzisz u niej na garnuszku i wypisujesz bzdury na forum zamiast zabrac sie za porzadną pracę. Wydaje mi sie ,że twoj pobyt tu wygląda nieco inaczej niz to sobie wyobrazałes i stąd twoje sarkastyczne wypowiedzi na forum.
Powrt do gry
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 19 Lut 2006, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forever napisa:
jeszcze polak napisa:
Nigdy nie pracowalem na Bechtelu....ale znam tam duza ilosc Polakow i moge cos na ten temat powiedziec.....wiec nie wypisuj rzeczy o ktorych nie masz pojecia...

Ty za to masz pojęcie, szkoda tylko,ze marne. Z tego co sie zdązylem zorientowac, to przebywasz w Islandii od 2 miesięcy i nie znasz za bardzo tutejszych realiów. Wysluchales kilku malkontetów , a teraz mądrzysz się w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia. Z tego co piszesz, przyjechales tu do swojej kobiety, siedzisz u niej na garnuszku i wypisujesz bzdury na forum zamiast zabrac sie za porzadną pracę. Wydaje mi sie ,że twoj pobyt tu wygląda nieco inaczej niz to sobie wyobrazałes i stąd twoje sarkastyczne wypowiedzi na forum.


Moje wypowiedzi nie sa sarkastyczne bo nie mam powodu aby tak bylo.....co do pracy to sam sie za nia zabierz i pilnuj swojego nosa....co do malkontentow to wyobraz sobie ze sa to ludzie ktorzy pracuja teraz gdzie indziej i jest im dobrze .....ale niestety doswiadczyli pracy w tej znanej firmie jaka jest Bechtel
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 19 Lut 2006, 17:47    Temat postu: Same takie sobie dywagacje Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak- konkrety, konkrety, bo w taki sposób to ja mogę powiedzieć, że bijesz swoją matkę jak zabrania Ci bić Twojej kobiety (co jest, mam nadzieję kompletną bzdurą). Jakoś Twoja wypowiedź jest samotna i pozbawiona potwierdzenia.

Napisz lepiej jak się czujesz jako turysta, zamieść parę zdjęć, to będzie ciekawe. Podaj sposób na znalezienie lepszej firmy niż Bechtel itp. itd. Nie strasz ludzi bo i tak wystarczający stres przeżywają przy wyjeździe.
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser


Ostatnio zmieniony przez Horpyna dnia 20 Lut 2006, 10:41, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 19 Lut 2006, 19:02    Temat postu: Re: Same takie sobie dywagacje Odpowiedz z cytatem

Horpyna napisa:
jeszcze polak- konkrety, konkrety, bo w taki sposób to ja mogę powiedzieć, że bijesz swoją matkę jak zabrania Ci bić Twojej kobiety (co jest, mam nadzieje kompletną bzdurą). Jakoś Twoja wypowiedź jest samotna i pozbawiona potwierdzenia.

Napisz lepiej jak się czujesz jako turysta, zamieść parę zdjęć, to będzie ciekawe. Podaj sposób na znalezienie lepszej firmy niż Bechtel itp. itd. Nie strasz ludzi bo i tak wystarczający stres przeżywają przy wyjeździe.


No wiec odpowiadam po kolei.....jakich konkretow ode mnie wymagasz ?....nie myslisz chyba ze podam Ci jakies nazwiska ludzi ktorzy pracowali w Bechtelu i zostali zwolnieni....jako turysta czuje sie swietnie....a poza tym to juz nie jestem tutaj jako turysta i nie widze powodu dlaczego mam podawac sposob na znalezienie lepszej firmy niz Bechtel poniewaz zwracalem sie o pomoc i rade na tym forum i nikt mi jej nie udzielil a sprawa mojego przedluzenia pobytu na Islandii bez wyjezdzania stad po 3 miesiacach okazala sie smiesznie latwa.....i nie musze juz opuszczac Islandii. Wracajac do Bechtela to nie wiem dokladnie jak to wyglada poniewaz mieszkam niedaleko Rekjaviku ale wytlumacz mi dlaczego teren gdzie mieszkaja pracownicy tej WSPANIALEJ firmy jest ogrodzony i pilnowany ......troszeczke kojarzy mi sie to z obozem pracy w dawnym ZSRR......Jezeli sie myle to wyprowadz mnie z bledu.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Forever
Go
PostWysany: 19 Lut 2006, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlaśnie dlatego,że pilnuje swojego nosa i zajmuje sie tym co trzeba pracuje tu juz z powodzeniem od kilku lat. Jestes tu od 2 miesiecy, a mądrzysz sie tak jakbys byl juz conajmniej 10 lat. Twoj przypadek, jest jednym z tych potwierdzających regulę,że "najwięcej do powiedzenia mają ci co dopiero na Islandię przyjechali". I gdzie ta twoja pokora o której piszesz w swoim pierwszym poscie.
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Lut 2006, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wracajac do Bechtela to nie wiem dokladnie jak to wyglada poniewaz mieszkam niedaleko Rekjaviku ale wytlumacz mi dlaczego teren gdzie mieszkaja pracownicy tej WSPANIALEJ firmy jest ogrodzony i pilnowany ......troszeczke kojarzy mi sie to z obozem pracy w dawnym ZSRR......Jezeli sie myle to wyprowadz mnie z bledu.....


I znowu kolejny gość co za dużo filmów z Bondem ogląda.
Człowieku a może tu chodzi o ochrone a nie odebranie wolności pracownikom.
Po co ja odpisuje na kretyńskie posty zastanawia się
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Horpyna

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skd: KALISZ
PostWysany: 19 Lut 2006, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba ignorować takie durne posty. Znajomy właśnie jedzie tam (luty 2006) jako ochroniarz (zawodowy ochroniarz).


Horpyna
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 19 Lut 2006, 23:19    Temat postu: Re: Same takie sobie dywagacje Odpowiedz z cytatem

jeszcze polak napisa:
[zwracalem sie o pomoc i rade na tym forum i nikt mi jej nie udzielil a sprawa mojego przedluzenia pobytu na Islandii bez wyjezdzania stad po 3 miesiacach okazala sie smiesznie latwa.....i nie musze juz opuszczac Islandii......

Pochwal sie jak to zrobiles,pomoz innym ktorzy moga byc w podobnej sytuacji ,,,jak sam sie przekonales nikt im tutaj nie pomoze Twisted Evil ,wiec ty badz tym dobrym smarytaninem..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
melosz

Doczy: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysany: 20 Lut 2006, 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ilu naszych pracowników wróciło do kraju od Bechtela ?
Czy były to dyscyplinarne powroty,czy może NAWIEDZENI FLUSTRACI uciekają ??????????????????????????????????????????????????????????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Nastpny
Strona 30 z 40

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron