reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zmiany w kredytach mieszkaniowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 18 Lis 2009, 13:17    Temat postu: Zmiany w kredytach mieszkaniowych Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:

Jest to obznizenie kredytu o 17 % ale wydluzenie okresu splaty na 3 lata.Czyli jesli na dzien dzisiiejszy placisz 61 tys to bedziesz placil 50 tys miesiecznie.Ale...nie wiadomo jak dlugo bo to bedzie i tak dalej rosnac w zaleznosci od inflacji.Jesli chcesz przyjac ta zmiane to nic nie musisz robic a jesli chcesz miec dalej kredyt taki jaki masz to musisz do 19 listopada powiadomosc bank lub zrobic to na stronie ibudalanasjĂłður lub innej.
Nie bede sie wdawac w szczegoly, bo w pracy jestem


Czy ktoś się orientuje jak to jest? Czy jeżeli mam kredyt który kończy mi się za 4 lata, to jeżeli nic z tym nie zrobię do jutra to mi go przedłużą o kolejne 3?

pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio

Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Lis 2009, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba zadzwonic do banku i powiedziec, że nie chce sie przedłużania kredytu i ze pozostaje sie przy tym co jest. Jezeli tego sie nie zrobi to sami automatycznie wydłuża
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 18 Lis 2009, 14:21    Temat postu: Re: Zmiany w kredytach mieszkaniowych Odpowiedz z cytatem

foo napisał:
esmerka31 napisał:

Jest to obznizenie kredytu o 17 % ale wydluzenie okresu splaty na 3 lata.Czyli jesli na dzien dzisiiejszy placisz 61 tys to bedziesz placil 50 tys miesiecznie.Ale...nie wiadomo jak dlugo bo to bedzie i tak dalej rosnac w zaleznosci od inflacji.Jesli chcesz przyjac ta zmiane to nic nie musisz robic a jesli chcesz miec dalej kredyt taki jaki masz to musisz do 19 listopada powiadomosc bank lub zrobic to na stronie ibudalanasjĂłður lub innej.
Nie bede sie wdawac w szczegoly, bo w pracy jestem


Czy ktoś się orientuje jak to jest? Czy jeżeli mam kredyt który kończy mi się za 4 lata, to jeżeli nic z tym nie zrobię do jutra to mi go przedłużą o kolejne 3?

pozdrawiam.


yassir
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 18 Lis 2009, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale pojedz do banku & niech ci to dadza na papierze - na gebe to wiesz jak jest ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 18 Lis 2009, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz kredyt w Ibudalanasjodur, nie musisz do nich jechac. Mozesz zrezygnowac z wydluzenia kredytu przez internet. http://www.ils.is/index.aspx?GroupId=1057
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gucio

Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Lis 2009, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rozmawiałam z sasiadka która pracuje w banku. Zapytałam czy te przedłużanie i zmniejszani raty o 17% jest dobrym rozwiązaniem. Powiedziała wprost, że nie. To jest dobre ale tylko na pierwsze kilka miesiecy bo pózniej wszystko pojdzie w gore tak jak teraz i ludzie beda uwiezieni w kredytach przez dłuższy czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio

Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Lis 2009, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo sie tyczy kredytĂłw na samochody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 19 Lis 2009, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie to, że w związku z podwyżką podatków wyczerpałem już swój limit oburzenia, to był bym strasznie oburzony na sposób przeprowadzania tego zabiegu :-]
Dla mnie to jest totalnie nieporozumienie: Twoje kredyty zostaną wydłużone o trzy lata jeżeli nie pozałatwiasz czegośtam. To raczej powinno być odwrotnie: chcesz sobie przedłużyć kredyt to rusz rzyć i załatw. Nie znoszę uszczęśliwiania na siłę.

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 19 Lis 2009, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, zgodze sie z toba. cala sprawa rozegrana w przeciagu kilku tygodni, listy rozeslane niecaly tydzien przed terminem ostatecznej decyzji. a przeciez sporo wlascicieli tutejszych mieszkan nie mieszka na islandii, dowiedza sie co jest grane jak beda chcieli ostatnia rate splacac, a tu niespodzianka.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 4 Lut 2010, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmniejszone raty odkladaja sie na innym koncie i powstaje z tego nowy kredycik, kltory trzeba bedzie zaczac splacac jak sie sytuacja troche poprawi na Islandii.I dluzej i wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron