reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

O firmie 2B s艂贸w prawdy kilka, a i o Polakach tak偶e

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Palli
Go舵
PostWys砤ny: 19 Lut 2006, 10:41    Temat postu: O firmie 2B s艂贸w prawdy kilka, a i o Polakach tak偶e Odpowiedz z cytatem

Nie zgodz臋 sie z tym, aby firma 2B oszukiwa艂a ludzi na Islandii, czy te偶 w Polsce. Firma ta przeprowadza rekrutacj臋 w Polsce, nast臋pnie wyselekcjonowana grupa (zg艂asza si臋 coraz wi臋cej ch臋tnych do pracy na Islandii Polak贸w) jedzie na Islandi臋 na warunkach, o kt贸rych mowa w kontrakcie i wszystkie warunki w nim zawarte s膮 spe艂niane. Niestety, co niekt贸rym Polakom zatrudnionym przez firm臋 2B woda sodowa uderzy艂a do g艂owy, gdy dowiedzieli si臋, 偶e na Islandii mo偶na zarobi膰 znacznie wi臋cej, ni偶 przewiduje to kontrakt z 2B i zacz臋艂a si臋 afera, a 偶e to brygadzi艣ci bij膮 biednych Polak贸w (od kiedy to wyszczekany zagranic膮 Polak da si臋 pobi膰?!), a 偶e to 2B wyczyszcza ich konta itd. Polacy udaj膮 si臋 do zwi膮zk贸w zawodowych szukaj膮c "pomocy" i w贸wczas kontrakty s膮 cz臋sto zrywane, a pracownicy podpisuj膮 nowe kontrakty bezpo艣rednio z pracodawc膮, czyli bez po艣rednik贸w, a tak膮 w艂a艣nie rol臋 pe艂ni firma 2B. Problem w tym, 偶e nie zawsze musi si臋 to od razu odzwierciedli膰 w zarobkach, a jest i wielu takich pracownik贸w, kt贸rych stawki godzinowe s膮 nawet i ni偶sze po podpisaniu nowych kontrakt贸w. Gdzie tu logika?! Polak jak wiadomo g艂upi zawsze po szkodzie, a i z twarz膮 te偶 nie zawsze najlepiej wychodzi, bo jak tutaj z twarz膮 wyj艣膰 mo偶e skoro odwraca si臋 czterema literami od firmy, kt贸ra go zatrudni艂a, znalaz艂a na Islandii dla niego prac臋, "dowioz艂a" na miejsce (co prawda koszty przelot贸w na Islandi臋 i z Islandii s膮 p贸藕niej potr膮cane z wyp艂aty, ale to przewiduje kontrakt podpisywany w Polsce), a i zadba艂a przede wszystkim o to, aby jego rodzina w Polsce tym samym mia艂a co do garnka w艂o偶y膰, ale jak to m贸wi stare porzekad艂o "dasz palec, a r臋k臋 we藕mie", czyli w Polsce bida a偶 piszczy, a tu Panem szkoda tylko, 偶e na cudzych w艂o艣ciach!
Powr髏 do g髍y
Tym
Go舵
PostWys砤ny: 19 Lut 2006, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszesz dokladnie pracuje da firmy 2B !!! Potwierdzam sytuacje paradoks ale do czego sa zdolni polacy za granica .....
Powr髏 do g髍y
KAPIboj

Do潮czy: 20 Sty 2006
Posty: 3
Sk眃: CZARNK脫W
PostWys砤ny: 21 Lut 2006, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Jestem by艂ym pracownikiem firmy 2b. W firmie tej pracowa艂em do
ko艅ca 2005 roku. Firma zorganizowa艂a ca艂y wyjazd na Islandi臋 , tz.
kupi艂a bilety na przelot , op艂aci艂a hostel po przylocie do Keflawiku , przetransportowa艂a do miejsca pracy ( 400 km. ) , kupi艂a karty telefoniczne do tel. kom. , wyp艂aci艂a zaliczk臋 na drobne wydatki przed
podj臋ciem pracy !!!! za艂o偶y艂a konto w islandzkim banku. Wynagrodzenie za przepracowane miesi膮ce otrzymywa艂em na konto.
Firma wyp艂aci艂a wszystko co mi si臋 nale偶a艂o. My艣l臋 , 偶e frma 2b ju偶
nie istnieje , a ja dzi臋ki tej firmie mam sta艂膮 prac臋 na Islandii.
Pozdrowka dla Leny i Eidura.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DmX81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 02 Lis 2005
Posty: 213
Sk眃: Z nienacka
PostWys砤ny: 6 Mar 2006, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moj ojciec pojechal z tej firmy na kontrakt.... a potem zaczelo sie opoznianie w wyplatami ( z pieniedzy i warunkow byl zadowolony bo bylo idealnie) ale cos zaczelo sie psuc, zwrocili sie o to ze opoznienia sa w oplatach - pracodawca potwierdzil ze juz dawno przelew poslal na konto... i podobno sie okazalo ze 2b odciagala sobie czesc z tych wyplat ktore mieli dostac pracownicy...takie ja mam informacje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron