reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 195, 196, 197 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 28 Lut 2010, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisa:
kubutkowa napisa:
Badanie w 12 tyg kosztowa艂o w pa偶dzierniku 8tys koron.Nie sadze zeby teraz kosztowa艂o wiele wiecej teraz.
M艂ody wiek absolutnie nie wyklucza wystapienia chorob genetycznych u p艂odu, tak samo jak fakt braku takich przypadk贸w w rodzinie.Moze sie to przydarzy膰 ka偶demu.
Poza tym xxxx膮c od wartosci diagnostycznych ,jest to pierwsza okazja 偶eby zobaczy膰 swoje dziecko,pos艂ucha膰 serduszka. Potem jest dopiero w 20 tyg i nie ma wiecej.
Ja uwazam ,ze warto to badanie przeprowadzi膰.Za bardziej absurdalne uwazam usg 4d za 17tys ,ktore diagnostycznie nic nie wnosi,sluzy tylko zaspokojeniu ciekawosci rodzicow.Ale to oczywiscie osobista sprawa kazdego rodzica.

ja je robi艂am rok temu w pa藕dzierniku i bez ubezpieczenia jeszcze wtedy.wiec dlatego tyle zap艂aci艂am.jak chcia艂am uzyska膰 zwrot to mi powiedzieli 偶e nie mog臋 bo nie by艂am ubezpieczona.rachunek do tej pory gdzie艣 le偶y.na pami膮tk臋.b臋dzie mi przypomina艂o Very Happy Very Happy jak pyta艂am po艂o偶n膮 ile zap艂ac臋 to powiedzia艂a 7ty艣 z czym艣 ju偶 nie pami臋tam juz dok艂adnie.za艣piewali 18.000by艂o po badaniu wiec nie by艂o wyjscia musia艂am zap艂aci膰.
dobrze 偶e do porodu naby艂am praw do ubezpieczenia.Very Happy wtedy bym dopiero zaplaci艂a


plote g艂upoty!moja c贸rcia ma ju偶 prawie rok wiec to by艂o 2 lata temu pazdziernik 2008rok
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
RainbowInTheDark

Do潮czy: 05 Pa 2009
Posty: 59
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 16:17    Temat postu: dziecko Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisa:
hmmm cos w tym co mowia te polozne jest, moja niunia kolek nie miala ale czasem opierala sie przed snem i plakusiala, nie potrafilam jej zostawic tak w lozeczku, ja kiedy karmilam moja coreczke w nocy nigdy nie wlaczalam tv, palila sie tylko mala lampka, bylo w domu cichutko, w dzien wiadomo, brzdekanie garow, tv, dzwoniacy telefon i szybko nauczylam malutka odruzniac dzien od nocy, jak skonczyla 2 msc przesypiala mi od 8 do 10 godz w nocy, bez karmienia!!!! ta woda w nocy to wcale nie taka glupia, urodzilam duze dziecko, blyskawicznie brzybierala na wadze, miala problemy z kupka, zatwardzenia, w nocy organizm inaczej pracuje, inaczej trawi i jak moja corka (bardzo zadko) budzila sie w nocy to dawalam wlasnie wode, jesli dziecko ladnie przybiera na wadze to warto sprobowac z ta woda, co innego jesli maluch ma niedowage. Co do kapieli to sa dzieci ktorym sie nie ulewa, jesli ubrane nie jest za cieplo to sie nie spoci a nawet jesli to ten pot jest inny, nie tylko na islandii jest moda na zadkie kapiele, w Polsce jak bylam potrzebowalam lekarza dla malej, wezwalam prywatnie ordynator odzialu noworodkow i ona tez mi mowila ze zbyt czesto kapie dziecko przez co ma wysuszona skorke. Mojej corce sie ulewalo praktycznie po kazdym karmieniu, poza tym to dziewczynka, wszystko bylo takioe malutkie, jak kupke zrobila to sie obawialam ze moze nie wyczyscilam jej dokoladnie i kapalam codziennie ale nie uwazam ze jesli matki kapia dziecko zadziej to cos zlego. Co do spacerow to urodzilam w listopadzie, po 2 tych zaczelam werandowac mala, zaczelam od stania z nia w drzwiach balkonowych kilka minutek, potem wyszlam troszke na balkon, na pierwszy dlugi spacer poszlysmy w styczniu i od tamtej pory jesli byla ladna pogoda moja mala spala na balkonie na kazdej drzemce, ubieralam ja odpowiednio i nie marzla, tak to lubila ze w zla pogode w dmu nie dawala nam sie uspac. Nie chorowala!!! Teraz ma ponad 2 latka i czesciej choruje ale moim zdaniem ma na cos alergie, przy ostatnie wizycie u lekarza on potwierdzil moje obawy a 10 marca idziemy do alergologa. Moim zdaniem kazda matka ma intuicje, kazda zna swoje dziecko i wie co dla niego najlepsze, rad osob madrych tez warto wysluchac ale na wszystko naniesc poprawke, kazde dziecko tez ma swoje upodobania. Najtrudniej jest z pierwszym skarbem bo uczymy sie wszystkiego razem z nim i wiem po sobie ze z kolejnym malenstwem wiele rzeczy zrobie zupelnie inaczej, pierwsze dziecko moze pod tym katem ma troche przechlapane ale za to ma mame i tate tylko dla siebie:)





zgadzam sie z Toba w wielu rzeczach, o ktorych tu napisalas, m.in. spacery, ale o tym zaraz. najpierw zaczne moze od tej wody na noc. wedlug mnie to czysta glupota podawac wode zamiast mleka, pisalam juz zreszta wczesniej o tym, ze niemowle czy noworodek maja bardzo malutkie zoladki, nie sa w stanie pomiescic wystarczajacej ilosci pokarmu na cala noc, nie da sie oszukac dziecka, nie da sie oszukac zoladka jakas glupia woda. Wode powinno sie podawac dziecku, jesli chce pic a nie jesc!! poza tym nie trzeba byc madrym, zeby wiedziec, ze taki maluch rosnie, a zatem jego organizm potrzebuje pokarmu, wiadomo co za tym idzie: bez niego jego male narzady nie sa w stanie pracowac. jezeli probujesz zastapic mleko woda, kiedy dziecko jest glodne, to wlasnie te malenkie narzady beda pobieraly pokarm z calego organizmu, nastepnie zasmiast pulchnego dzidziusia bedziesz miala niedozywione dziecko! i tak kolo sie zamyka. poza tym male dzieci sa bardzo inteligentne, jedza tyle ile potrzebuja, nic na sile!! wiadomo, ze z czasem, kiedy zoladek dziecka jest wiekszy, nie bedzie jadl tak czesto, nie bedzie az tyle potrzebowal no i co za tym idzie-nie bedzie sie tak czesto budzil w nocy do jedzenia, na wszystko potrzebny jest czas.
Kolejna sprawa to kapiele. Napisalas, ze to teraz modne. Wedlug mnie ta moda to tylko i wylacznie lenistwo matek!! nic dodac nic ujac! Wiadomo, ze jest wtedy wiecej czasu na plotki i inne rozrywki. Dziecko do roku czasu powinno byc kapane kazdego dnia i nie ma wymowek. Takiemu maluchowi ulewa sie, poci sie, zmienia mu sie pieluszki itp itd..., nie mozesz liczyc na cudowna moc chusteczek do mycia ciala. Co do jego skory, to nie ma prawa byc sucha pod warunkiem, ze po kazdej kapieli wmasujesz w nia oliwke dla dzieci (w zadnym wypadku oliwe z oliwek, jak to polecaja islandzkie polozne). No i ostatnie, o czym chcialam napisac to spacery. Chyba zle zrozumialas moj post, w ktorym napisalam, ze islandzkie polozne polecaja spacery ZARAZ PO URODZENIU. ja mialam na mysli to co napisalam, nie wspominalam nic o tym, ze nie powinno sie wystawiac na balkon itp. Ja oczywiscie wlasnie od tego zaczelam, najpierw ubieralam go cieplutko i otwieralam szeroko okno, zeby mogl sie jakos przyzwyczaic do zmiany temperatury, nastepnie po paru dniach wystawialam juz na balkon na conajmniej pol godziny, a pozniej po jakims czasie zabieralam na spacery coraz to dluzsze. Do kazdej nowej rzeczy trzeba dziecko powolutku przyzwyczajac, nie mozna go rzucic od razu na goraca wode!!
moje zdanie na ten temat jest bardzo konserwatywne: jezeli juz zaplanowalo sie dziecko i jest z nami na tym swiecie, trzeba o nie dbac, na bok odlozyc wlasne zachcianki. Dziecko to nie jest zabawka, ma swoj wlasny tryb i jego sie trzyma, np jesli spoznie sie z kapiela jakas godzine, maly marudzi, gimnastykuje sie itp, to juz wiem, ze cos mu brakuje. Jego spraw nie mozna lekcewazyc, pamietajcie, ze dziecko nigdy nie placze bez powodu, zawsze o cos tam wola. Jezeli mlode mamy nie wiedza jak radzic sobie z malym, niech zapytaja o rade swoje mamy, moze nawet i babcie, to prawdziwa skarbnica wiedzy. Nie radze podazac za moda i za jakimis glupimi trendami na temat dziecka, wedlug mie to CZYSTE LENISTWO!! ale robcie jak uwazacie, powodzenia zycze! Smile
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sylwiam

Do潮czy: 25 Mar 2008
Posty: 153
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Toba Rainbow higiena jeszcze nikomu nie zaszkodzila a jej brak tak.zreszta jak zauwazylam islandczycy sa na bakier z higiena zarowna osobista jak i otoczenia. czlowiek w tym rowniez dziecko poci sie caly czas nawet nic nie robiac rowniez w nocy podczas snu,to ze my spimy nie oznacza ze nasz organizm rowniez leniuchuje.owszem organizm odpoczywa podczas snu ale to polega na tym ze wszystko pracuje w zwolnionym tempie a nie ze wszystko sie wylacza i zaczyna pracowac po przebudzeniu.co do karmienia to sa rozne szkoly.ja bylam uczona ze dzieci karmione piersia nie dopaja sie do okolo 6 miesiaca( no chyba ze sa upaly) a to dlatego ze jak dziecko chce pic i przystawimy je do piesi to ono bedzie ssalo delikatniej niz jak jest glodne i wtedy z piersi wydziela sie zadsze mleko co zastepuje dopajanie no i ma o wiele wieksza wartosc odzywcza.no ale kazdy robi jak uwaza.pozdrawiam.[/quote]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
RainbowInTheDark

Do潮czy: 05 Pa 2009
Posty: 59
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 17:44    Temat postu: sposoby na opuchniete nogi Odpowiedz z cytatem

kinia676 napisa:
Potrzebuje porady, mam problem z nogami, jestem dopiero w 6 miesi膮cu ci膮偶y, po ci臋偶kim tygodniu pracy mam nogi opuchni臋te, 偶e kostek nie wida膰, co gorsze opuchlizna nie schodzi po odpoczynku, min膮 ju偶 weekend, a ja dalej mam nogi jak ba艅ski, co powinnam zrobi膰, wiem, 偶e to z艂a oznaka, nie mam bezpo艣redniego numeru do swojej po艂o偶nej, jedynie do rejestracji w mojej przychodni, a wizyt臋 u niej za tydzie艅. Niestety nogi bol膮, a do pracy trzeba p贸j艣膰, prosz臋 Was o porad臋, bo na prawd臋 nie mam kogo o to zapyta膰.






Kostki, stopy i d艂onie puchn膮, poniewa偶 w ich tkankach gromadzi si臋 woda – niezb臋dny zapas p艂yn贸w, kt贸re zostan膮 wch艂oni臋te do naczy艅 krwiono艣nych po utracie krwi zwi膮zanej z porodem. Ten mechanizm zabezpiecza przed nadmiern膮 utrat膮 p艂yn贸w z naczy艅 krwiono艣nych, czyli hipowolemi膮. Obrz臋ki pod koniec ci膮偶y nie 艣wiadcz膮 wi臋c o k艂opotach. Nie trzeba si臋 martwi膰, je艣li s膮 niewielkie, dotycz膮 stawu skokowego, st贸p i palc贸w d艂oni, ust臋puj膮 po nocnym wypoczynku i nie towarzysz膮 im inne, niepokoj膮ce objawy: przede wszystkim zbyt wysokie ci艣nienie i bia艂komocz.
Po porodzie zgromadzona w tkankach woda zostaje ponownie wch艂oni臋ta do naczy艅 krwiono艣nych, a jej nadmiar przefiltrowany przez nerki i wydalony wraz z moczem. Nie stanie si臋 to od razu. W pierwszych dniach, a czasem nawet tygodniach po porodzie nogi mog膮 puchn膮膰 Ci jeszcze bardziej ni偶 w czasie ci膮偶y.
Stopy staj膮 si臋 obrz臋kni臋te tak偶e dlatego, 偶e gdy siedzisz, rosn膮ca macica uciska 偶y艂y biodrowe. Krew zatrzymuje si臋 w naczyniach n贸g i nie mo偶e powr贸ci膰 do serca. Cz臋艣膰 wody, kt贸ra wchodzi w jej sk艂ad, przenika w贸wczas z naczy艅 do tkanek mi臋kkich, tworz膮c tzw. obrz臋ki zastoinowe. 呕eby ich unikn膮膰, staraj si臋 nie sta膰 zbyt d艂ugo ani nie sied藕 w bezruchu. Je艣li musisz sp臋dza膰 wiele godzin za biurkiem, r贸b sobie przerwy. Od czasu do czasu wsta艅, pospaceruj, rozruszaj si臋 albo nawet po艂贸偶 na chwil臋. Odpoczywaj z lekko uniesionymi nogami – to u艂atwia odp艂yw krwi. Mo偶esz spa膰 w tej pozycji.
Pami臋taj te偶 o wygodnych butach. Nie powinny by膰 zbyt ciasne, bo to r贸wnie偶 utrudnia kr膮偶enie. Z tego samego powodu unikaj skarpetek czy rajstop ze zbyt ciasnym 艣ci膮gaczem.
Obrz臋ki s膮 zazwyczaj w czasie ci膮偶y zjawiskiem normalnym. Ale nie zawsze. Je艣li s膮 znaczne, pojawiaj膮 si臋 zbyt wcze艣nie i dotycz膮 nie tylko r膮k i n贸g, ale tak偶e innych cz臋艣ci cia艂a, powinna艣 powiedzie膰 o nich swojemu lekarzowi. Zr贸b to tak偶e w贸wczas, je艣li budzisz si臋 ju偶 opuchni臋ta.
Takich objaw贸w nie wolno lekcewa偶y膰. Cho膰 mog膮 by膰 bez znaczenia, zdarza si臋, 偶e zwiastuj膮 gestoz臋 (nazywan膮 te偶 stanem przedrzucawkowym, a kiedy艣 – zatruciem ci膮偶owym). Nieleczona mo偶e doprowadzi膰 do rzucawki: niebezpiecznych drgawek podobnych do ataku padaczki, kt贸rym mo偶e towarzyszy膰 przedwczesne odklejenie si臋 艂o偶yska. To bardzo powa偶ne powik艂anie i dla matki, i dla dziecka, dlatego kobieta, u kt贸rej stwierdzono kt贸ry艣 z tych objaw贸w, powinna by膰 pod szczeg贸lnie troskliw膮 opiek膮 lekarza.
呕eby stwierdzi膰, co Ci dolega, ginekolog sprawdzi m.in., czy obrz臋kom towarzyszy nadci艣nienie (powy偶ej 140/90 mmHg) lub bia艂komocz (zjawisko, podczas kt贸rego bia艂ko zatrzymuje wod臋 w naczyniach krwiono艣nych). Je艣li poziom bia艂ka we krwi spada – bo jest wydalane z moczem – to ta woda przenika z naczy艅 do tkanek mi臋kkich, tworz膮c obrz臋ki. W艂a艣nie taki stan wymaga leczenia.
Opuchlizna nie zawsze jest widoczna. Zdarza si臋, 偶e woda r贸wnomiernie gromadzi si臋 w tkance podsk贸rnej i ca艂ym organizmie. O ukrytych obrz臋kach mo偶e 艣wiadczy膰 zbyt gwa艂towne (powy偶ej 0,5 kg na tydzie艅) przybieranie na wadze. Cho膰by dlatego jeste艣 wa偶ona podczas ka偶dej wizyty. Taki stan r贸wnomiernego obrz臋ku r贸wnie偶 wymaga leczenia. 艢rodki odwadniaj膮ce nie rozwi膮zuj膮 problemu, poniewa偶 lecz膮 wy艂膮cznie objawy, nie przyczyn臋.
Je偶eli zatem chcesz sprawdzi膰, czy ten problem dotyczy Ciebie, uci艣nij palcem ko艣膰 piszczelow膮 w po艂owie podudzia. Je艣li po pi臋ciu sekundach zobaczysz na ciele ma艂e wg艂臋bienie, to znaczy, 偶e masz obrz臋kni臋te nogi i koniecznie powinna艣 wybra膰 si臋 do swojego lekarza.
Opuchni臋te tkanki nadgarstka mog膮 uciska膰 nerwy d艂oni. Takie zjawisko nazywa si臋 zespo艂em cie艣ni nadgarstka. Nasila si臋 wtedy mrowienie i dochodzi do zaburze艅 czucia w palcach, zw艂aszcza wskazuj膮cym, serdecznym i kciuku. Mo偶esz jednak temu zapobiec. Co robi膰?
- 艢pij z nieco uniesionymi r臋koma. Poprawisz w ten spos贸b kr膮偶enie.
- Nie uciskaj d艂oni podczas snu. Nie podk艂adaj na przyk艂ad r膮k pod g艂ow臋.
- Unikaj prac wymagaj膮cych jednostajnych ruch贸w. A wi臋c robienia na drutach, stukania w klawisze komputera itp.
- Sch艂贸d藕 r臋ce pod strumieniem zimnej wody. Ulg臋 mo偶e Ci przynie艣膰 tak偶e potrz膮sanie d艂oni膮.
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
RainbowInTheDark

Do潮czy: 05 Pa 2009
Posty: 59
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 17:46    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

AQA napisa:
hej dziewczyny!!! mam pytanie czy dostaje sie wyrownanie rodzinnego za zeszly rok czy nie???


dostaje sie, ja dostalam Smile
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
RainbowInTheDark

Do潮czy: 05 Pa 2009
Posty: 59
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 17:52    Temat postu: Re: KREM Odpowiedz z cytatem

jenny83 napisa:
Dziewczyny a jakis dobry krem na rozstepy?Nie moge nic znalezc wszedzie oliwki jakies tylko mi pokazuja!


w polskim sklepie sprzedaja krem na rozstepy z serii AA Smile
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja stosowalam w ciazy zwykla oliwke i nie dostalam zadnych rozstepow a duzo przytylam.a propo kosmetykow AA z serii dla mam to sa w aptece kolo sklepu dzieciecego FIFA.bardzo dobre sa tez kosmetyki z Weledy Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kinia676

Do潮czy: 18 Sty 2010
Posty: 29
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RainbowInTheDark dzi臋ki, ale dos艂wonie te informacje sobie ju偶 dawno wyszuka艂am na google. Mi chodzi艂o o porad臋 co zrobi膰 w zwi膮zku z tym, 偶e owa opuchlizna w og贸le nie schodzi艂a, a co gorsze si臋 powi臋ksza艂a, a to ju偶 odbiega od artyku艂u, kt贸ry umie艣ci艂a艣.

Dla zainteresowanych um贸wi艂am si臋 na wcze艣niejsz膮 wizyt臋 u po艂o偶nej, kt贸ra przebada艂a mnie i pokierowa艂a do lekarza. Dodatkowo mam wykona膰 badania moczu i ograniczono mi czas pracy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 1 Mar 2010, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia676 napisa:
RainbowInTheDark dzi臋ki, ale dos艂wonie te informacje sobie ju偶 dawno wyszuka艂am na google. Mi chodzi艂o o porad臋 co zrobi膰 w zwi膮zku z tym, 偶e owa opuchlizna w og贸le nie schodzi艂a, a co gorsze si臋 powi臋ksza艂a, a to ju偶 odbiega od artyku艂u, kt贸ry umie艣ci艂a艣.

Dla zainteresowanych um贸wi艂am si臋 na wcze艣niejsz膮 wizyt臋 u po艂o偶nej, kt贸ra przebada艂a mnie i pokierowa艂a do lekarza. Dodatkowo mam wykona膰 badania moczu i ograniczono mi czas pracy.

ja bedac w ciazy tez mialam bardzo opuchniete nogi i palce u rak.skarpety to mi m膮偶 rozci膮ga艂 bo mia艂am krechy odci艣ni臋te od ich noszenia.a pier艣cionki to musia艂am po艣ci膮ga膰.i wiesz co mi moja po艂o偶na m贸wi艂a??
jedz truskawki i pij du偶o wody.padaka.
a ten artyku艂 te偶 czyta艂am Very Happy
napisz co i jak pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 2 Mar 2010, 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raibow... moja corunia wazyla 4345:) duza dziewuszka, trudno mi bylo ja urodzic ale sie udalo:) bardzo ladnie przybierala mi na wadze (piersia karmilam tylko 3 tyg bo to tez wazne), polozna wlasnie nie raz mi mowila ze przekarmiam ale jak malutka glodna byla to co mialam robic. Pisalam ze corka przesypiala mi nocki odkad skonczyla 2 msc, budzila sie zadko!! moze 2, 3 razy na msc i wtedy dawalam jej wode i jej to wystarczylo, nie bylo placzu. Miala problem z kupkami, zatwardzenia i w tej sytuacji woda wyszla jej na zdrowie, mleko jest tluste a noca organizm nie trawi tak dobrze jak w dzien. W jej przypadku woda nie zaszkodzila i nie spowodowala utraty wagi albo slabego jej przyrostu, jak miala 6tyg wazyla 6070, 9 tyg 6660, 6msc 10kg:)
Co do kapieli to ja tez kapalam i kapie codziennie, polozna tez mi doradzala aby kapac malutka 2 razy w tyg a tak to myc woda pod szyjka, paszkami i w miejscach intymnych. Ja kapie ale nie uwazam ze matki ktore robia inaczej to leniuchy!!!! mam kolezanki ktore nie kapia codziennie i ich dzieci nie wygladaja na zaniedbane!! one same tez nie sa zlymi matkami!! piszesz o tym poceniu, zrob eksperyment, wykap sie, wysmaruj oliwka, ubierz sie i poprzytulaj do meza tez bedziesz upocona, zazwyczaj po kapieli dziecko sie karmi Ty jesc nie musisz ale poprzytulaj sie tak jak przytula sie dziecko podczas karmienia, jestem przeciwna smarowaniu calego cialka dziecka oliwka. Pielegnuje dziecko po swojemu i ma gladka sliczna skorke, na poczatku uzywalam kosmetykow hipoalergicznych ale za rada lekarza przeszlam na kosmetyki do skory atopowej i jest super.
Nie wiem co za polozna mialas ze kazala Ci od urodzenia wychodzic z dzieckiem, mi powiedziala zeby zaczac po 2 tyg pomalutku. Nie kazda polozna jest taka jak ta Twoja wiec nie mozna krytykowac wszystkich.
Zapaomniala jeszcze o jednym wspomniec. Piszesz ze dziecko jest madre i z tym sie zgadzam dla tego tez zaprzeczam Twojemu twierdzeniu ze nie mozna je nauczyc rozrozniania dnia od nocy, moim zdaniem mozna, co do jedzenia to nie zgadzam sie ze dziecko wie ile pokarmu potrzebuje, nie kazde!! moja corcia byla lakomczuchem, nie od poczatku bylam doswiadczona:) polozna kazala mi dawac 30ml mleka a moja mala i 120 opykac potrafila w pierwszych tyg zycia, jak zjadla zbyt duzo to ulewalo jej sie, po jakims czasie obserwacji znalazlam te odpiednia dawke mleka ale to ja do tego doszlam nie moja corka, ona by zjadla tyle ile by sie jej dalo:) teraz kiedy ma ponad 2 latka mowi mama jus nie chce bzusek mam juz twaldy:)
Powiem Ci jeszcze ze w tych czasach duza wiekszasc matek ma ogromna wiedze na temat pielegnacji, odzywiania, wychowywania, w ksiegarniach polki uginaja sie od ksiazek na te tematy, w internecie jest wiele portali o dzieciach i matki z tego kozystaja!!! nie jestes wyjatkiem.
Niestety nie kazda mama wie ze kazde dziecko jest inne i ma inne potrzeby i wymaga innej pielegnacji, nie ktore az za bardzo ksiazkowo wychowuja dziecko.
Jesli chodzi o rady naszych mam i babci to one zupelnie inaczej nas pielegnowaly, kiedys dawalo sie dziecku sorowe jajko dzis wiemy jakie to moze niesc zagrozenia, teraz zupki i owoce dzieciom karmionym mlekiem modyfikowanym podaje sie od 4 msc a kiedys czy karmily piersia czy butla szybciej wprowadzaly inne posilki, szczepienia byly inne, moja mama np o rotawirusach dowiedziala sie dopiero ode mnie, popatrzyla jak ja opiekuje sie dzieckiem poczytala troche to powiedziala ze jest duzo roznic.
Nie podoba mi sie to ze nazywasz leniami matki ktore nie kapia dzieci tak jak Ty czyli codziennie. Niektore uslysza taka rade od poloznej i robiac w ten sposob sa przekonane ze robia dobrze dla swojego dziecka. Wiesz ze w dzisiejszych czasach oprucz szczepien podstawowych jest cala masa dodatkowych, jedna matka cos sie dowie, poczyta na temat szczepienia i widzi tylko zalety, idzie i szczepi malucha, druga stwierdza ze jest wiecej minusow niz plusow i nie szczepi, trzecia jest zdania ze corka zosi z pod piatki tez szczepiona nie byla i nie chorowala to i ja nie zasczepie a wszystkie sa kochajacymi wspanialymi mamami!! Z tym kapaniem tez jedna sobie pomysli o glupia baba ta polozna niech sama sie nie kapie, druga slowa osoby z takim wyksztalceniem traktuje bardzo powaznie i bierze do siebie a trzecia uwaza ze moze i wystarczyloby kapac 2 razy w tyg ale to przeciez pupa swedzi od moczu, ulewa sie ja bede kapac codziennie bo tym kzywdy z pewnoscia dziecku nie zrobie. Jak kazde dziecko jest inne, inaczej sie rozwija tak i ludzie maja rozne charaktery. Jesli wydaje Ci sie ze jakas matka pielegnujac dziecko inaczej niz Ty jest gorsza, zla, leniwa to sie mylisz, bo dzieci takich mam byc moze sa szczesliwe zdrowe i wspaniale sie rozwijaja a jesli chcesz cos komus doradzic, przestrzec matki to nie w ten sposob bo mozesz kogos obrazic. Moglas zaczac np... dziewczyny co sadzicie o radach tutejszych poloznych, czy wy kapiecie dzieci 2 razy w tyg bo ja to codziennie...... i wyjasnic zalety tego typu pielegnacji a nie ty od razu od legatow, bo to wola plotki i inne rozrywki.
Kazda mama ma intuicje, instynkt maciezynski, i szczegolny kontakty i porozumienie z dzieckiem, umie wybrac co dla niego najlepsze!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Mar 2010, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisa:
raibow... moja corunia wazyla ..........Moglas zaczac np... dziewczyny co sadzicie o radach tutejszych poloznych, czy wy kapiecie dzieci 2 razy w tyg bo ja to codziennie...... i wyjasnic zalety tego typu pielegnacji a nie ty od razu od legatow, bo to wola plotki i inne rozrywki.
Kazda mama ma intuicje, instynkt maciezynski, i szczegolny kontakty i porozumienie z dzieckiem, umie wybrac co dla niego najlepsze!!!
brawa brawa brawa brawa brawa i jeszcze raz brawo Tak jak pisalam wczesniej kazda matka ma wlasny rozum i robi dla dziecka wszystko t oco najlepsze - jej zdaniem, nie ma lepsza gorsza. Ja do czasu jak syn byl pod moja opieka kapalam go 3 razy w tygodniu. Od kiedy zaczal chodziac do dagmamy zaczelam go kapac prawie codziennie, poniewaz jest codziennie na dworze i ma zawsze pelno piachu wszedzie. Jak byl mlodszt nie sprawdzalo sie codzienne mycie bo rzeczywiscie mial sucha skore i oliwki ani kremy sie nie sprawdzaly dopiero oilatum i zmiana diety mojej bo karmilam piersia sie sprawdzily. Teraz je juz wszystko podaje mu olej udos oil 369 nie uzywam zadnych oliwek ani kremow do cialka tylko do buzi a jego skorka jest jest tak delikatna i mila w dotyku jak p reklamie kaczuszka Very Happy Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Anita29

Do潮czy: 18 Lip 2009
Posty: 37
Sk眃: Grindavik
PostWys砤ny: 3 Mar 2010, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ktoras dziewczyna napisala ze kolo sklepu FIFA jest Apteka w ktorej mozna kupic produkty z firmy AA. Potrzebny mi jest AA Therapy JA I MAMA krem na ciemieniuch臋. Jezeli ktos widzial to prosze na priv.
_________________
Anita
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
patryk23l
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 4 Mar 2010, 13:10    Temat postu: frida Odpowiedz z cytatem

Czy ktoras z mam wie gdzie mozna kupic fride aspirator do oczyszczania noska maluszka?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 4 Mar 2010, 13:16    Temat postu: Re: frida Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
Czy ktoras z mam wie gdzie mozna kupic fride aspirator do oczyszczania noska maluszka?

w ka偶dej z 2 aptek tutaj w Keflaviku.to si臋 nie nazywa Frida ale co艣 fridopodobne Smile le偶y w tym dziale z dzieci臋cymi rzeczami.smoki, butle.
w tej aptece w centrum ko艂o rathusa le偶y obok krem贸w na sutki dla kobiet karmi膮cych Very Happy o ile dobrze pami臋tam Very Happy troch臋 dalej za smoczkami do ssania.na pewno znajdziesz.pozdrawiamy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Mar 2010, 22:10    Temat postu: Re: frida Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisa:
patryk23l napisa:
Czy ktoras z mam wie gdzie mozna kupic fride aspirator do oczyszczania noska maluszka?

w ka偶dej z 2 aptek tutaj w Keflaviku.to si臋 nie nazywa Frida ale co艣 fridopodobne Smile le偶y w tym dziale z dzieci臋cymi rzeczami.smoki, butle.
w tej aptece w centrum ko艂o rathusa le偶y obok krem贸w na sutki dla kobiet karmi膮cych Very Happy o ile dobrze pami臋tam Very Happy troch臋 dalej za smoczkami do ssania.na pewno znajdziesz.pozdrawiamy


Dzis bylam w aptece i przy okazji sprawdzilam nazwe, nazywa sie OTRI-BABY
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 5 Mar 2010, 8:42    Temat postu: Re: frida Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisa:
lampeczka napisa:
patryk23l napisa:
Czy ktoras z mam wie gdzie mozna kupic fride aspirator do oczyszczania noska maluszka?

w ka偶dej z 2 aptek tutaj w Keflaviku.to si臋 nie nazywa Frida ale co艣 fridopodobne Smile le偶y w tym dziale z dzieci臋cymi rzeczami.smoki, butle.
w tej aptece w centrum ko艂o rathusa le偶y obok krem贸w na sutki dla kobiet karmi膮cych Very Happy o ile dobrze pami臋tam Very Happy troch臋 dalej za smoczkami do ssania.na pewno znajdziesz.pozdrawiamy


Dzis bylam w aptece i przy okazji sprawdzilam nazwe, nazywa sie OTRI-BABY

w艂a艣nie tak Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mucha
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 27 Kwi 2009
Posty: 73
PostWys砤ny: 5 Mar 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukuj臋 pokrowca na n贸偶ki do w贸zka Carena Swing
mo偶e kto艣 wie gdzie mo偶na kupi膰 bo w Fifie nie maj膮 tak wygl膮da w贸zek
http://www.fifa.is/shop/products&categoryId=4

z g贸ry dziekuj臋 Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
emi65

Do潮czy: 23 Maj 2009
Posty: 17
Sk眃: Reykjavik 105
PostWys砤ny: 6 Mar 2010, 0:27    Temat postu: pyt o sklepy Odpowiedz z cytatem

Hej Dziewczyny!
Prosz臋 napiszcie czy i gdzie s膮 tu jeszcze jakie艣 sklepy opr贸cz Ikei, Babysamu, Fify, gdzie mo偶na kupi膰 r贸偶ne dzieci臋ce rzeczy jak np. 艂贸偶eczko jego wyposa偶enie itp. Z g贸ry dzi臋ki!
Very Happy Pozdrawiam!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 6 Mar 2010, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olivia i olivier duzy wybor rzeczy dla dzieciatek Smile kolo hreyfingu Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gosiak

Do潮czy: 22 Cze 2009
Posty: 27
PostWys砤ny: 6 Mar 2010, 10:58    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Hej mamu艣ki!!! Jestem w 20 tyg. ci膮zy wczoraj dowiedzia艂am sie ze bede miec c贸reczke i jestem bardzo szczesliwa, ale mam male pytanko odnosnie wizyt u poloznej bo ja u swojej bylam tylko raz dala mi skierowanie na usg w sumie mialam juz 3 od poczatku ciazy i tyle nie odzywa sie i nie wiem czy to ja musze do niej jechac czy ona do mnie zadzwoni i poinformuje o terminie wizyty??? usg mialam robione w szpitalu na Hringbraut i to oni wyznaczali mi terminy na kolejne usg a wyniki badan przesylali do mojej poloznej tak przynajmniej mi powiedzieli po wczorajszej wizycie juz mi nie wyznaczyli nastepnej wizyty czyzby to juz koniec usg? czy bede jeszcze miala jakies do konca porodu? prosze napiszcie bo nie wiem co mam robic Sad z gory dziekuje i pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 195, 196, 197 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 196 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron