reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Trzęsienie ziemi...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2006, 1:54    Temat postu: Trzęsienie ziemi... Odpowiedz z cytatem

To ostatnie trzęsienie mnie obudziło Evil or Very Mad
Ale tak ogólnie to fajnie jak się wszystko kiwa na boki Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 9 Mar 2006, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nic nie poczulam,bylam tak zajeta w pracy,ze nawet trzesienie ziemimna nie poruszylo! Smieszne,bo moja kolezanka ktora znajdowala sie w tym samym budynku,przybiegla do mnie z pytaniem czy sie balam w czasie mojego pierwszago trzesienia ziemi...Widocznie to nie bylo jeszcze moje"pierwsze"
Teraz zaczynam sie bac,bo jak silne musi ono byc zebym je zauwazyla?
Moja przyjaciolka byla w Meksyku w windzie w czasie swojego pierwszego - nastepnego dnia sie spakowala w wrocila do Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2006, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moja przyjaciolka byla w Meksyku w windzie w czasie swojego pierwszego


Nie ma się czego bać. Tutejsze trzęsienia ziemi są inne jak w Meksyku. Tutaj płyty tektoniczne się rozchodzą a nie nachodzą na siebie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 9 Mar 2006, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o,to na przyklad ciekawe.Mozesz napisac cos wiecej,jaka jest roznica? Czy bezpieczenstwo nie zalezy przypadkiem od wielkosci wstrzasow? czy to oznacza ze nagle ziemia sie moze rozstapic pode mna?Jakos tak moja wyobraznia mi to podpowiada.Ide sobie Laugavegur i nagle znikam z powierzchni ... Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Mar 2006, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam sie na tym kompletnie, ale Islandii to raczej nie grozi. Tu sie trzesie troszke, ale za to dosc czesto, podczas gdy w LA raz na jakis czas, ale konkretnie. To ja juz wole opcje pierwsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 12 Mar 2006, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
czy to oznacza ze nagle ziemia sie moze rozstapic pode mna?Jakos tak moja wyobraznia mi to podpowiada.Ide sobie Laugavegur i nagle znikam z powierzchni ... Surprised

Kiedy ponad rok temu bylo to wielkie trzesienie ziemii w Indonezji w naszej tv omawiano roznice pomiedzy trzesieniami na styku plyt ,z ktorych jedna wsuwa sie pod gruga a trzesieniami kiedy plyty tektoniczne sie rozchodza .W przypadku tych pierszych jest to poprostu ogromna masa jednej plyty ,ktora "unosi "te druga -rowniez o ogromnej masie i dlatego trzesienia sa silniejsze.Pamietam ze gdzies slyszalam ze to indonezyjskie trzesienie spowodowalo przesuniecie wyspy Java o 30 cm....
A propos,,,wczoraj w wiadomosciach pokazywali ze trwaja przygotowania do erupcji Katli,naukowcy po ostatnich niewielkich trzesieniach na poludniu kraju zaczynaja przygotowywac plany ewakuacji .Moze ale nie musi byc zwiazku z nasileniem trzesien ziemia wybuchem wulkanu pod lodowcem. Jak to sie mowi tu"juz na Katle czas".W razie erupcji Katli bardzo szybko nastapi zalew wodami z topiacego sie lodowca.W najgorszym scenariuszu od erupcji do powodzi moga minac tylko 2 godz.Planuje sie wprowadzenie systemu ostrzegania przez sieci gsm oraz uprawnieni w razie wybuchu maja wystrzelic rakietke ostrzegawcza-taka jak uzywa sie na statku-nie znam fachowej nazwy i kazdy kto ja dostrzeze -m.i.n turysci maja jak najszybciej udac sie na najblizsze pagorki.Powodz moze "zalac " cale okolice poludniowe pod lodowcem Mýrdalsjökull,okolice SĂłlheimasandur, Mýrdalssandur oraz ÞĂłrsmörk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron