reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

podatek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 61, 62, 63  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:46    Temat postu: Re: rozliczenie podatkowe Odpowiedz z cytatem

kamilalukas napisał:
Witam,

Jezeli ktos ma jeszcze nie rozliczony podatek, polecam skorzystac z uslug osoby ktora robi to i zna sie na tym. liczylismy na malutki zwrot, a po profesjonalnym wyliczeniu wyszlo nam prawie 100.000.

http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=47332



jaka ulga z tytylu zakupionego samochodu?
ulgi na mieszkanie -vaxtabætur naliczane sa automatycznie po przyrownaiu zarobkow i wysokosci kredytu...
ulga na dziecko? jaka -jak sie ma na utrzymaniu ucznia?
barnabætur naliczaja automatycznie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-keks

Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 4
PostWysłany: 20 Mar 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś orientuje się może jak ma się do rozliczenia podatkowego zwrot pieniędzy ze związków zawodowych za kurs językowy?
Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 20 Mar 2010, 21:10    Temat postu: Re: rozliczenie podatkowe Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
kamilalukas napisał:
Witam,

Jezeli ktos ma jeszcze nie rozliczony podatek, polecam skorzystac z uslug osoby ktora robi to i zna sie na tym. liczylismy na malutki zwrot, a po profesjonalnym wyliczeniu wyszlo nam prawie 100.000.

http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=47332



jaka ulga z tytylu zakupionego samochodu?
ulgi na mieszkanie -vaxtabætur naliczane sa automatycznie po przyrownaiu zarobkow i wysokosci kredytu...
ulga na dziecko? jaka -jak sie ma na utrzymaniu ucznia?
barnabætur naliczaja automatycznie...

jedynie co to mozna odliczyc czesne na srednia szkole
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Mar 2010, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jezeli ktos ma jeszcze nie rozliczony podatek, polecam skorzystac z uslug osoby ktora robi to i zna sie na tym. liczylismy na malutki zwrot, a po profesjonalnym wyliczeniu wyszlo nam prawie 100.000.

Moze byc zaskoczenie w sierpniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 21 Mar 2010, 4:40    Temat postu: Re: Rozliczenie z mieszkania Odpowiedz z cytatem

qwiatuszek napisał:
Witam forumowiczow, mam takie pytanie:... a czas ucieka... Czy mozna to jakos przyspieszyc? Zadzwonic gdzies? Sciagnac z jakiejs strony? Chcialabym miec to za soba... Wink Z gory dziekuje za odpowiedzi Smile


Jesli "papierek" nie przyszedl, to nie problem. Wejdz na rsk.is i na Twoim koncie beda wszystkie dane. Jest tam instrukcja, a na 99%wystarczy kliknac "dalej" i wyslac.
[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 21 Mar 2010, 8:37    Temat postu: Re: Rozliczenie z mieszkania Odpowiedz z cytatem

stef_an napisał:
qwiatuszek napisał:
Witam forumowiczow, mam takie pytanie:... a czas ucieka... Czy mozna to jakos przyspieszyc? Zadzwonic gdzies? Sciagnac z jakiejs strony? Chcialabym miec to za soba... Wink Z gory dziekuje za odpowiedzi Smile


Jesli "papierek" nie przyszedl, to nie problem. Wejdz na rsk.is i na Twoim koncie beda wszystkie dane. Jest tam instrukcja, a na 99%wystarczy kliknac "dalej" i wyslac.
[/url]

nie polecam tej metody tym, ktorzy maja kredyty albo pracowali na paru etatach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 21 Mar 2010, 11:41    Temat postu: Re: Rozliczenie z mieszkania Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
stef_an napisał:
qwiatuszek napisał:
Witam forumowiczow, mam takie pytanie:... a czas ucieka... Czy mozna to jakos przyspieszyc? Zadzwonic gdzies? Sciagnac z jakiejs strony? Chcialabym miec to za soba... Wink Z gory dziekuje za odpowiedzi Smile


Jesli "papierek" nie przyszedl, to nie problem. Wejdz na rsk.is i na Twoim koncie beda wszystkie dane. Jest tam instrukcja, a na 99%wystarczy kliknac "dalej" i wyslac.
[/url]

nie polecam tej metody tym, ktorzy maja kredyty albo pracowali na paru etatach


Wlasnie, taka metoda na byle klikanie nie wydaje mi sie dobra... ale nadal nie wiem skad mam wziasc ten papierek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 21 Mar 2010, 12:44    Temat postu: Re: Rozliczenie z mieszkania Odpowiedz z cytatem

qwiatuszek napisał:
esmerka31 napisał:
stef_an napisał:
qwiatuszek napisał:
Witam forumowiczow, mam takie pytanie:... a czas ucieka... Czy mozna to jakos przyspieszyc? Zadzwonic gdzies? Sciagnac z jakiejs strony? Chcialabym miec to za soba... Wink Z gory dziekuje za odpowiedzi Smile


Jesli "papierek" nie przyszedl, to nie problem. Wejdz na rsk.is i na Twoim koncie beda wszystkie dane. Jest tam instrukcja, a na 99%wystarczy kliknac "dalej" i wyslac.
[/url]

nie polecam tej metody tym, ktorzy maja kredyty albo pracowali na paru etatach


Wlasnie, taka metoda na byle klikanie nie wydaje mi sie dobra... ale nadal nie wiem skad mam wziasc ten papierek...

a jakiego ty papierka potrzebujesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 21 Mar 2010, 14:38    Temat postu: papierek Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje papierka, dzieki ktoremu moge sie rozliczyc z kredytu na mieszkanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 21 Mar 2010, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najpierw sprawdz czy nie ma wpisanego kredyty w podsumowaniu na stronie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SnakDak
Gość
PostWysłany: 21 Mar 2010, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoc w rozliczeniu podatku w sobotę od 9-16 w Haskolinn i Reykjavik (nowy uniwersytet koło Perlana)to jest BEZPŁATNE
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 21 Mar 2010, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SnakDak napisał:
Pomoc w rozliczeniu podatku w sobotę od 9-16 w Haskolinn i Reykjavik (nowy uniwersytet koło Perlana)to jest BEZPŁATNE


biorąc pod uwagę, ze termin składania zeznań do piątku...
jak ktoś chce to robić w sobotę niech nie zapomni o przedłużeniu
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 21 Mar 2010, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
SnakDak napisał:
Pomoc w rozliczeniu podatku w sobotę od 9-16 w Haskolinn i Reykjavik (nowy uniwersytet koło Perlana)to jest BEZPŁATNE


biorąc pod uwagę, ze termin składania zeznań do piątku...
jak ktoś chce to robić w sobotę niech nie zapomni o przedłużeniu
niegdy nie ma problemu z przedluzeniem terminu, ale fakt...trzeba to zrobic przed 26 marca.
I tak najwazniejsze jest to zeby sie rozliczyc (byle przed sierpniem)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 21 Mar 2010, 22:11    Temat postu: Re: papierek Odpowiedz z cytatem

qwiatuszek napisał:
Potrzebuje papierka, dzieki ktoremu moge sie rozliczyc z kredytu na mieszkanie.


Papierek, na ktory czekasz poda Ci wartosc mieszkania. Jest ona juz ujeta w informacji na Twoim koncie w rsk. Informacjie o kredycie, potrzebne do rozliczenia wyslal juz Twoj bank. Rozliczenie zarobkow nawet z wielu prac (legalnych) rowniez znajduja sie w rsk. Nie namawiam do "klikania" automatycznego, ale jesli bedziesz musiala, (bo czas sie konczy) to zrob to.
Przecwiczylem rozliczenia 3-ci rok z rzedu (kredyt mieszkanie, samochod, 2 pracodawcow). Mialem pewna niezgodnosc, o ktorej nie wiedzialem i poszlo z bledem. Wezwano mnie okolo polowy lipca. Nie obylo sie bez wizyty w dawnym miejscu pracy. Wyjasnilem. Wszystko daje sie spokojnie zalatwic. Za bledy niezalezne od Ciebie nie bedziesz pociagnieta do odpowiedzialnosci. (Przykro tylko, ze w Polsce przed Urzedem Sk. jestesmy na wstepie zlodziejami). Nie wierzcie w nadzwyczajne moce rozliczajacych. Oni pomagaja, bo rozpracowali islandzkie nazewnictwo i slusznie biora za to pieniadze. Jest to o wiele prostsze (z roku na rok coraz prostsze) niz sie wydaje, nawet dla nie bardzo zorientowanych. Duuuzo prostsze niz w Polsce.
Nie namawiam do dzialania "w ciemno", ale do sprobowania jak najbardziej. Na koncu mozna sie wstrzymac z "wyslij"lub probowac jeszcze raz. Powodzenia. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 21 Mar 2010, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj spotkalam sie z sytuacja , w ktorej nie bylo kredytu, nigdzie a dziewczyna miala 2 kredyty na mieszkanie a w rolziczeniu tylko jeden, wiec musi isc do banku i poprosic.
Druga sytyacja, ze ktos wyslal rozliczenie w zeszlym roku , z brakiem 2 kredytow i ze zdziwieniem ze nie bylo zwrotu.
Takze wszystko trzeba sprawdzac i nie chodzi tylko o to ze ktos zna pojecia islandzkie czy nie bo to niewystarczy.Ja sluze pomoca caly rok , nie tylko w marcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 21 Mar 2010, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś był zainteresowany, namiar na zawodowca o ktĂłrym wspominałem: 8927160 Guðborg, kobieta jest księgową. Za parkę bierze 6, więc niewiele, nie wiem ile za solo.

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewcia

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 22 Mar 2010, 3:04    Temat postu: greidslumidi fyrir leigu... Odpowiedz z cytatem

Chcialabym znalezc to na mojej stronie ale nie wiem gdzie szukac - mam do zlozenia dokument nr RSK 2.02 ale nie wiem gdzie to moge znalezc na stronce rsk. Czy moze ktos sie orientuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 22 Mar 2010, 3:27    Temat postu: Re: greidslumidi fyrir leigu... Odpowiedz z cytatem

Ewcia napisał:
Chcialabym znalezc to na mojej stronie ale nie wiem gdzie szukac - mam do zlozenia dokument nr RSK 2.02 ale nie wiem gdzie to moge znalezc na stronce rsk. Czy moze ktos sie orientuje?


http://www.rsk.is/ws/cm/file/rsk_0202.is.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 22 Mar 2010, 7:36    Temat postu: Re: greidslumidi fyrir leigu... Odpowiedz z cytatem

Ewcia napisał:
Chcialabym znalezc to na mojej stronie ale nie wiem gdzie szukac - mam do zlozenia dokument nr RSK 2.02 ale nie wiem gdzie to moge znalezc na stronce rsk. Czy moze ktos sie orientuje?

Sameiginleg fylgiskjĂśl
otworz i bedzie greidd leiga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patrycja85

Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 40
PostWysłany: 22 Mar 2010, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam male pytanko,czy jesli w roku 2009 splacilam kredyt samochodowy ,czy z tego tytulu moge liczyc na jakis zwrot????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 61, 62, 63  Następny
Strona 43 z 63

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron