reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca sezonowa w Islandii
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Petraszcze
Gość
PostWysłany: 15 Lut 2005, 14:54    Temat postu: Praca sezonowa w Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem ciekawy czy mozna wybrac sie na Islandie do pracy sezonowej np.na wakacje czy ferie.Pewnie ofert jest bardzo malo.Wolalbym pojechac na Islandie "na rybki"niz zbierac jablka wHolandii albo sprzatac na wyspach.Aha, kursik islandzkiego przez stronki www to super sprawa,nie majac zadnych( :cry: )materialow do nauki mozna choc troszke poznac jezyk.Nie wiem jak to zrobie ale musze byc latem na Islandii!!!
Powrót do góry
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 20 Lut 2005, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, zazwyczaj na wakacje czy ferie,to islandczycy (nastolatki)sobie rezerwuja ten czas zeby mieć wiecej kasy i o prace w wakacje czy ferie jest bardzo trudno,chyba ze masz znajomości, to może dałoby sie jakoś załapać! Smile
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cinnamon
Gość
PostWysłany: 1 Gru 2005, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petraszcze, ja właśnie mówię dokładnie to samo: jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale muszę w te wakacje być na Islandii! I już!

Mam nadzieję,że odwiedzasz jeszcze czasem to forum i- najważniejsze!Smile- że Ci sie udało.
Jeśli tak to proszę,proszę, proszę! napisz jak. Czekam na szczegóły, pozdrawiam:)
Powrót do góry
music80s
Gość
PostWysłany: 2 Gru 2005, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Petraszcze
Gość
PostWysłany: 10 Gru 2005, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum ostatnio zaniedbalem (studia itp.)ale milo poczytac o Islandii znow:)Niestety pracy na Islandii nie znalazlem,bo tradycyjnie ruszylem do Londynu i we wrzesniu znow na zaklepane jabluszka do Holandii,moj kolega byc moze bedzie jechal na rok do pracy na Islandie i sam bede go wypytywal o mozliwosci pojechania tam.Jesli to bedzie cos powaznego i realnego przede wszystkim to oczywiscie moge sie tym podzielic.Pozdrovki
Powrót do góry
martenka
Gość
PostWysłany: 7 Sty 2006, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile witam! Mnie takĹźe interesuje mozliwosc sezonowej pracy na Islandii. Pytanie jednak gdzie znalezc jakies informacje na ten temat..
Czy ma ktos informacje na temat agencji zajmujacych sie praca dla studentow na wyspie?
Musze tam byc w te wakacje Smile
Powrót do góry
lahead
Gość
PostWysłany: 19 Lut 2006, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam 20 lat i studiuje informatykę. Tak samo, 'muszę być w te wakacje na Islandii' Smile nie ma innej możliwości. Dużo piszecie o pracach 'stałych' i cieszy fakt, że tylu z Was udaje się szczęśliwie wyjechać... Ale czy to znaczy, że na prace sezonową nie ma co liczyć? Mogę robić cokolwiek, najlepiej w rybkach, albo gdzieś w restauracjim, np na zmywaku. W zeszle wakacje pracowałem w firmie przetwarzającej sery w Irlandii...

Będę wdzięczny za każdą konstruktywną radę (gdzie szukać, do kogo warto pisać itd..) Smile rozglądałem się już po wielu stronach www agencji islandzkich... niestety większość udostępnia formularze jedynie w języku islandzkim Sad Może ktoś znający ten język mógłby mi nawet pomóc...? Bardzo bym prosił
W ciemno tam nie pojadę, a bilety - wiadomo... trzeba by kupić jak najszybciej...

Gorąco pozdrawiam tych z Was, którzy szczęśliwie pędzą swój żywot tam - na Islandii, jak i tych, którzy właśnie o tym marzą Wink

Krzysiek
Powrót do góry
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 6 Mar 2006, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja koncze studia w tym roku.... i ciagnie mnie tam strasznie, szukam tylko jakiejs konkretnej oferty... czy radzicie raczej na miejscu sie rozgladac?,.... przez ten czas sobie podszkole jezyk ang.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 21 Mar 2006, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolezanka wraca teraz do Warszawy, ale juz zalatwila sobie prace sezonowa w Reykjaviku. Nie pamietam dokladnie gdzie, ale w ktoryms z hoteli, podobno jest zapotrzebowanie na pomoc sezonowa, niestety nie moge tego powiedziec na 100%
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Alutka

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skąd: 104 Reykjavik
PostWysłany: 22 Mar 2006, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w wiekszosci wypadkach kazdy hotel zatrudnia pracownikow sezonowych w okresie letnim najchetniej uczniow i studentow bo tak jest najtaniej a prace sa rozne tak jak posady Smile
najlepiej zaczac skladac podania lub pytac sie osobiscie juz teraz bo w hotelach wakacje zaczynaja juz sie od kwietnia Smile

powodzenia trzymam kciuki

p.s zacznijcie od tych najwiekszych bo oni najwiecej przyjmuja np Nordica Hotel, Loftleidir, Grand Hotel Reykjavik , Hotel Centrum itp jest ich cala masa w stolicy jaki i poza nia
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
magdaDM
Gość
PostWysłany: 22 Mar 2006, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientujecie się jaka jest średnia płaca miesięczna za pracę w hostelu, wliczając w pensję wyżywienie i zakwaterowanie? Czy 50.000 ISK to dobra propozycja? Czas pracy to średnio 8 godz. przez 6 lub 5 dni w tygodniu. Proszę o jakieś szersze info na ten temat Smile
Powrót do góry
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 22 Mar 2006, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolezanka bedzie pracowac przez lato, i podobno ma dostawac ok 120 tys miesiecznie, wiec.... bedzie pracowac 5 dni w tygodniu(po ok 8-10h dziennie), no i dostanie tez jakis posilek. Jak na razie tak ma uzgodnione, a co bedzie przy podpiywaniu umowy, kto wie...
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
KAROLa

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 19
PostWysłany: 2 Kwi 2006, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie www.ninukot.is opisana jest możliwość wyjazdu do pracy, do Islandii. Są tam oferty pracy ( ogrodnictwo, rolnictwo, opieka nad dziećmi, rybactwo, praca w hotelach). Może warto sprawdzić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 2 Kwi 2006, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że warto. Ta agencja szuka pracy specjalnie dla ludzi, którzy nie umieją islandzkiego. Trzeba tylko wysłać formularz chociaż 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
_Dawid93_

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Koło Krakowa
PostWysłany: 11 Kwi 2012, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam temat. Czy zna ktoś jakieś strony, które oferują prace sezonowe na Islandii?

OprĂłcz nikinut.is Wink)

[PS: Najlepiej w okolicach Reukjaviku, Selfoss, Hveragerdi] Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 28 Maj 2012, 22:28    Temat postu: Praca sezonowa Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie przyjezdza moja znajoma do pracy w hotelu bedzie tu niecale trzy miesiace ,czy musi wyrabiac kenitala , jets osoba uczaca sie w polsce , i czy bedzie placic cale podatek.bo obilo mi sie o uszy ze osoby przyjezdzajace do pracy sezonowej nie dluzszej niz trzy miesiace , nie placa podatku. Wielkie dzieki za jakiekolwiek info .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jaworek

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 3
PostWysłany: 30 Maj 2012, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Karola Smile, czy znacie jeszcze jakieś inne stronki gdzie znajdują się Oferty pracy sezonowej np. na uprawach, przy ogródkach lub coś innego związanego z rolnictwem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneczka15016

Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 2
PostWysłany: 2 Cze 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz zapomnieć o braku odprowadzania podatków i konieczności wyrabiania kenitala. Są takie restrykcje teraz, że bez kompletu dokumentów nawet nie ma co sie wybierać. Chcą wszystkiego dosłownie, niedługo trzeba będzie dokumentować czas chodzenia do klopa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 2 Cze 2012, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneczka15016 napisał:
Możesz zapomnieć o braku odprowadzania podatków i konieczności wyrabiania kenitala. Są takie restrykcje teraz, że bez kompletu dokumentów nawet nie ma co sie wybierać. Chcą wszystkiego dosłownie, niedługo trzeba będzie dokumentować czas chodzenia do klopa...
Dzieki za info juz wszystko wiem napisalem do obu biur i wszystko mi wytlumaczyli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MagiczneMiejsca

Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 5
PostWysłany: 14 Sie 2012, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jaką pracę sezonową można liczyć we wrześniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron