reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

wybuchl Wulkan EyjafjallajĂśkull
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całusek napisał:
mozesz napisać skąd masz te wiadomości, ze się budzi. CHciałabym pocztyać o tym


Ja napisałam wyżej o tej informacji, która pochodzi z rozmowy z naukowcami na BBC. Ale nie wiem jak poważna jest ta sytuacja, bo dym z Katli już parę razy się wydobywał przez ostatnie lata. Podobno przebudza się powoli. Nie chce spekulować...
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiesiu-27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 37
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petite napisał:
Całusek napisał:
mozesz napisać skąd masz te wiadomości, ze się budzi. CHciałabym pocztyać o tym


Ja napisałam wyżej o tej informacji, która pochodzi z rozmowy z naukowcami na BBC. Ale nie wiem jak poważna jest ta sytuacja, bo dym z Katli już parę razy się wydobywał przez ostatnie lata. Podobno przebudza się powoli. Nie chce spekulować...


Pisz jak masz wiadomości pewne na 100% a nie jakies pomówienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja czytałam jakiś artykuł z 2007 (nie pamiętam na jakim portalu) że geolodzy spodziewają się wybuchu Katli w ciągu od 2 do 5 lat, czyli na maksa zostały nam jeszcze 2 lata. Podobno wskazują na to 3 zjawiska:
podnoszenie się ziemi, wzmożona liczba trzęsień ziemi oraz podwyższona temperatura powierzchni góry. Jak znajdę ten artykuł to podam linka abyście sami mogli ocenić jego wiarygodność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesiu, czy informacja pochodząca z radia BBC nie jest pewna?? Piszę to co usłyszałam a nie jakieś pomówienia. Nic jednak nie powiedzieli jak groźne są te kłęby dymu i co oznaczają. Tego chyba nie powiedzą, aby nie wzbudzać paniki.

Norbi: informacje te pochodzą np. z http://www.sciaga.pl/tekst/69557-70-wulkanizm_w_europie, ale nie tylko. Na wielu portalach o tym wspominają (tylko nie znam daty publikacji, ale mniej więcej wychodzi tak jak napisałeś, jeszcze max dwa lata zostały. Chociaż tego nigdy do końca nie można przewidzieć, natura ma swoje plany, ludzie swoje).
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
zatroskany napisał:
Konieczko napisał:
Agaaa napisał:
Jak duze jest prawdopodobienstwo ze jednak katla wybuchnie?


Zaryzykuje stwierdzenie ze obecna erupcja zmniejszyla prawdopodobienstwo wybuchu Katli.


Taa, ty ryzykujesz stwierdzenia na podstawie fusow w kawie a wulkanolodzy islandzcy ostrzegaja: Agencje donoszą o obawach islandzkich wulkanologów, według których erupcja Eyjafjallajokull może zapowiadać rychły wybuch jeszcze groźniejszego wulkanu Katla, jak to się działo wielokrotnie w przeszłości.


A mgr inz Konieczko twierdzi ze przebudza sie raczej wulkany GrĂ­msvĂśtn lub BĂĄrðarbunga lub tez obydwa.

Wulkanolodzy w ogole wczesniej nei brali pod uwage obecnej erupcji, oczy od poczatku byly zwrocone na Katle.



Jak sam wspominasz wulkanolodzy nie brali pod uwagę tego wulkanu, a miejscowi są uważani za najlepszych specjalistów w tej dziedzinie, wiec widać doskonale jak trudno jest to przewidywać. Ale oczywiście my Polacy wiemy najlepiej, gdyż wulkanologie nauczają w Polsce już od przedszkola.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petite napisał:
Wiesiu, czy informacja pochodząca z radia BBC nie jest pewna?? Piszę to co usłyszałam a nie jakieś pomówienia. Nic jednak nie powiedzieli jak groźne są te kłęby dymu i co oznaczają. Tego chyba nie powiedzą, aby nie wzbudzać paniki.


NIE, ta informacja nie jest pewna.
Nie slyszalam zeby podano taka informacje, BBC caly czas mowi obecnej erupcji Ejafjallajokull, ale moze cos ominelam.
Nawet gdyby: Naaaawet BBC zdarza sie walnac , jak niemal kazdej stacji, nie mowiac o tym ze wogole media Europejskie, w tym rowniez Polskie niepotrzebnie stwarzaja atmosfere grozy i paniki.

Jednym tchem mowi sie o obecnej erupcji, zaraz wspomina sie erupcje LAKI, nastepnie mowi sie o zagrozeniu Katla (a widzowie nie wylapuja, ze to juz mowa o trzech wulkanach, z ktorych jak narazie bucha jeden), potem pokazuje sie zdjecia pomieszane z obecnej erupcji z erupcja Fimmvordurhals, nastepnie podaje sie sklad chemiczny pylu i okresla sie go jako wysoce toksyczny i zagrazajacy zdrowiu i nawet zyciu a potem wymusza sie na ewakuowanych deklaracje strachu, paniki i dramatu., najlepiej pokazujac jeszcze dziecko w pidzamie z misiem w reku usmarowane popiolem. (no tu juz przesadzilam, ale prawie)

A przez to znerwicowane nasze rodziny w Polsce obgryzaja paznokcie.

Akurat jesli chodzi o ten temat, to ja wole polegac na wiadomosciach Islandzkich, ktore podaja fakty nieopatrzone zbednymi dramatycznymi lzawymi komentarzami.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa tez i pozytywne aspekty erupcji obecnego wulkanu.
Hotele zarabiają, większe podatki zapłacą, jakas forma zwrotu cash przez volcanic ash Wink

http://biznes.onet.pl/wulkaniczny-pyl-napedza-zyski-europejskim-hotelom,18572,3210740,1,news-detal
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Sa tez i pozytywne aspekty erupcji obecnego wulkanu.
Hotele zarabiają, większe podatki zapłacą, jakas forma zwrotu cash przez volcanic ash Wink

http://biznes.onet.pl/wulkaniczny-pyl-napedza-zyski-europejskim-hotelom,18572,3210740,1,news-detal


Na kontynencie, owszem. Islandzkie hotele natomiast wychodza raczej na zero, co wkrotce sie zmieni na minus. Ci co utkneli musza przedluzyc pobyt, ale wszyscy Ci co z wiadomych powodow nie przylatuja -anuluja swoje rezerwacje :/
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Sa tez i pozytywne aspekty erupcji obecnego wulkanu.
Hotele zarabiają, większe podatki zapłacą, jakas forma zwrotu cash przez volcanic ash ;)

http://biznes.onet.pl/wulkaniczny-pyl-napedza-zyski-europejskim-hotelom,18572,3210740,1,news-detal


szkoda tylko ze na Islandii jak narazie same straty ostatnio na mbl podawali ze ta juz dziesiatki milionow euro dla rzadu islandzkiego, a to dopiero poczatek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking,

Zobaczymy jak bedzie - wulkany to troche loteria, ja obstwiam te, ktore wspomnialem i niekoniecznie to wrozenie z fusow, tylko opinia troche wiekszych fachowcow od najwiekszych Islandczykow (przeciez sam bym tych nazw nie wymyslil, haha)
Powrót do góry
Konieczko
Gość
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to jest piekne, cala Europa zadymiona, a w Reykjaviku blekit nieba i slonce jak w lecie (tylko k.... zimno)

Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
Viking,

Zobaczymy jak bedzie - wulkany to troche loteria, ja obstwiam te, ktore wspomnialem i niekoniecznie to wrozenie z fusow, tylko opinia troche wiekszych fachowcow od najwiekszych Islandczykow (przeciez sam bym tych nazw nie wymyslil, haha)


Żeby nie było ze jakiś lokalny patriotyzm szerze, ale nie tak dawno na kanale PLANETE /chyba ostatnia niezależna stacja, nie ulegająca naciskom/ był program o Islandzkim systemie ostrzegania, i miejscowych fachowcach, gdzieś na forum już o tym pisałem. Islandzki system należny do najlepszych na świecie, tutejsi naukowcy są uważani za najlepszych w swojej dziedzinie, i nie mówił tego prowadzący program tylko Ci więksi fachowcy o których wspominasz.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
Ale to jest piekne, cala Europa zadymiona, a w Reykjaviku blekit nieba i slonce jak w lecie (tylko k.... zimno)


..ty sie tak nie ciesz bo wiatr moze w kazdej chwili się zmienić i lepiej dla RVKu,żeby padał deszcz Wink
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bolo75

Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 8
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 15:55    Temat postu: niezle Odpowiedz z cytatem

Niezle sie tam kotłuje ,robi wrażenie na żywo ,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe co zrobią jak wulkan uziemi Europe na 2 lata Wink
A i taka opcje należny rozważyć.

http://wiadomosci.onet.pl/2156829,441,ostrzezenie_ws_chmury_pylu__wzrost_ryzyka,item.html
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekleństwo chińskie "Obyś żył w ciekawych czasach". Jak ulał pasuje do naszej sytuacji.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Całusek
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 81
Skąd: Rkv
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mbl teraz pisze,że niby Katla się budzi ale nie ma dowodów na to.
_________________
Serce nie służba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Islandzki specjalista" - ciekawy oksymoron Smile coś jak Konieczko... Kilka lat temu pewnie byli bankierami, oczywiście również "islandzkimi specjalistami" tyle że w innej dziedzinie:)

Czy ktoś wie dokąd można dojechać i co widać? Dziś pokazują zdjęcia ciekawych wyładowań w chmurze popiołu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całusek napisał:
Na mbl teraz pisze,że niby Katla się budzi ale nie ma dowodów na to.

czy mozesz wrzucic linka? dzieki
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3kkkk

Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 13
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie odwołali mój lot Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 11 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron