reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandia w UE - za i przeciw
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 26, 27, 28  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
potomak

Doczy: 09 Maj 2010
Posty: 9
PostWysany: 9 Maj 2010, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciw Unii, pozbawiają praw każde państwo które do nich należy, powstaje wielkie państwo Europa, reszta to tylko "województwa".







_____________________________________________
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Maj 2010, 7:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potomak napisa:
Jestem przeciw Unii, pozbawiają praw każde państwo które do nich należy, powstaje wielkie państwo Europa, reszta to tylko "województwa".

Jakich praw i kto to sa "oni" co pozabwiaja? Co prawda wielkie państwo Europa nie powstaje ale jak by tak bylo to co by bylo w tym zlego? Kiedys na granicach panstw bylo wojsko i kontrole a teraz ich nie ma i nic sie nie stalo.






_____________________________________________
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Maj 2010, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówisz tak, jakby brak kontroli na granicach był największym atutem Unii Very Happy i chyba się z tobą zgodzę Smile
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 12 Maj 2010, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:
mówisz tak, jakby brak kontroli na granicach był największym atutem Unii Very Happy i chyba się z tobą zgodzę Smile


Jak zwykle tendencyjnie interpretujesz lol . Granice to tylko drobny przyklad ktory dotyczy kazdego i jest bardzo przyjemny. Oprocz tego jest masa atutow zwiazana ze swoboda pracy i ksztalcenia, wolnym ruchem towarow i pieniedzy. Plus fundusze strukturalne na wyrownywanie roznic miedzy regionami dzieki ktorym biedniejsi dostaja kase na budowe infrastruktury. Plus struktura polityczna w ktorej panie i panowie ciagle sie spotykaja i moga sie klocic przy wspolnym stole albo w parlamencie europejskim. a trzeba pamietac ze tradycyjnie europejskie spory zalatwialo sie na polu bitwy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
potomak

Doczy: 09 Maj 2010
Posty: 9
PostWysany: 14 Maj 2010, 8:37    Temat postu: Unia Europejska Odpowiedz z cytatem

Islandia już zrobiła, błąd że pożyczyła tyle kasy, tylko że nie miała też wyjścia, została do tego zmuszona. kasę trzeba będzie oddać, a takiej sumy nie uzbierają szybko( nie wiem jaka dokładnie, ale wiem jak to działa, wiele państw już tak zostało zgnojonych, dobrym przykładem jest ameryka pd, my o niej zbyt wiele nie słyszymy w wiadomościach na polsacie, a miały tam miejsce takie sytuacje ktore teraz dzieja sie na islandii, to żadna nowość) Islandia w koncu cos bedzie musiala dac za ta kase. jakas korporacja ich splaci i przejmie w swoje rece jakis przemysl, nie wiem co bo islandia zbyt wiele tego nie ma. moze chodzi o rope ktora podobno gdzies tam znalezli, moze o banki ktore przejelo panstwo, moze o cos innego, to nie wazne, wazne jest to ze zyskow z tego islandia nigdy nie zobaczy, jakos zycia bedzie sie pogarszac. widzicie co sie dzieje teraz w grecji, to kolejny krok do wprowadzenia elektronicznej gotówki, Europa, może ma wiele plusów ale one są jak olej który wypływa na powierzchnie i zasłania co jest pod spodem. Polska w Europie bedzie tylko wojewodztwem i to jedenym z mniej ważnych, tak samo jak cały wschód. nniby mamy wieksza swobode, nie ma granic itd, ale to tez tylko zludzenie. jak bede mial wiecej czasu to napisze cos wiecej. pozdro




____________________
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Maj 2010, 9:03    Temat postu: Re: Unia Europejska Odpowiedz z cytatem

potomak napisa:
Islandia już zrobiła, błąd że pożyczyła tyle kasy, tylko że nie miała też wyjścia, została do tego zmuszona. kasę trzeba będzie oddać, a takiej sumy nie uzbierają szybko


Widac ze nie masz pojecia skad sie wziely problemy Islandii

potomak napisa:

( nie wiem jaka dokładnie, ale wiem jak to działa, wiele państw już tak zostało zgnojonych, dobrym przykładem jest ameryka pd, my o niej zbyt wiele nie słyszymy w wiadomościach na polsacie, a miały tam miejsce takie sytuacje ktore teraz dzieja sie na islandii, to żadna nowość) Islandia w koncu cos bedzie musiala dac za ta kase. jakas korporacja ich splaci i przejmie w swoje rece jakis przemysl, nie wiem co bo islandia zbyt wiele tego nie ma. moze chodzi o rope ktora podobno gdzies tam znalezli, moze o banki ktore przejelo panstwo, moze o cos innego, to nie wazne, wazne jest to ze zyskow z tego islandia nigdy nie zobaczy, jakos zycia bedzie sie pogarszac.


Bajeczki wypisujesz. Islandia otrzymala pakiet pomocowy i nie przejmie jej zadna korporacja.

potomak napisa:

widzicie co sie dzieje teraz w grecji, to kolejny krok do wprowadzenia elektronicznej gotówki, Europa, może ma wiele plusów ale one są jak olej który wypływa na powierzchnie i zasłania co jest pod spodem. Polska w Europie bedzie tylko wojewodztwem i to jedenym z mniej ważnych, tak samo jak cały wschód. nniby mamy wieksza swobode, nie ma granic itd, ale to tez tylko zludzenie. jak bede mial wiecej czasu to napisze cos wiecej. pozdro


O jeny chyba jestes z malej gimny bo tak ciagle o tym wojewodztwie przynudzasz. I jakies masz dziwne zludzenia, albo pod gore do szkoly chodziles albo w kosciele za dzwonnika robiles.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
potomak

Doczy: 09 Maj 2010
Posty: 9
PostWysany: 14 Maj 2010, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moj interes w tym zeby was przekonywac co bedzie na islandii, moze sie myle ale wystarczy troche poszukac, a nie tylko przywiesc sobie dekoder z polski i ogladac tvn. czas sam pokaze a taka dyskusja z ignorantem takim jak ty do niczego nie prowadzi, poza tym ja nie musze sie martwic o przyszlosc islandii, mimo ze mam do niej sentyment. pozdro





______________________________
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 14 Maj 2010, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze że chociaż wy się tak przejmujecie Islandią bo tubylcy ni cholery nie biorą w łeb, żyją dalej na poziomie znacznie wyższym niż w Polsce, polskiemu Kowalskiemu do islandzkiego Svena jeszcze dalej jak wcześniej było, poczytajcie islandzkie gazety, działy ogłoszeń dam pracę i szukam pracy są bardzo wymowne, szukających praktycznie nie ma a dających co dzień jest trochę.
Zwolnień grupowych jakoś nie widać Very Happy
Chciałbym by taki kryzys był w Polsce hehehehe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Maj 2010, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
Dobrze że chociaż wy się tak przejmujecie Islandią bo tubylcy ni cholery nie biorą w łeb, żyją dalej na poziomie znacznie wyższym niż w Polsce, polskiemu Kowalskiemu do islandzkiego Svena jeszcze dalej jak wcześniej było, poczytajcie islandzkie gazety, działy ogłoszeń dam pracę i szukam pracy są bardzo wymowne, szukających praktycznie nie ma a dających co dzień jest trochę.
Zwolnień grupowych jakoś nie widać Very Happy
Chciałbym by taki kryzys był w Polsce hehehehe


Trudno wprost porownywac ekonomie Polski i Islandii ze wzgledu na roznice skali. Na przyklad w duzej ekonomii jest masa duzego przemyslu wiec jak popyt spada to sa zwolnienia grupowe co jest normalne.

W Islandii bylo przez wiele lat ogromne przegrzanie ekonomii i dopiero od niedawna zaczal sie powrot do normalnosci ale potrwa jeszcze troche zanim sie to ustabilizuje bo mamy do czynienia ze spadkiem dochodu narodowego ktory trwa i spadkiem kursu waluty ktora nie jest wymienialna co odbija sie powoli na ekonomii oraz nie sa rozwiazane platnosci zobowiazan ktore decyduja o obciazeniu splatami. W Polsce nie bylo przegrzania ani nadzwyczajnych problemow ani nawet normalnych obecnie duzych spadkow ekonomii. Czyli mowiac obrazowo trzeba jeszcze sporo poczekac zeby zobaczyc jak bardzo pozycja Islandii zblizy sie do Polski lol.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 14 Maj 2010, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
Czyli mowiac obrazowo trzeba jeszcze sporo poczekac zeby zobaczyc jak bardzo pozycja Islandii zblizy sie do Polski lol.


Czyli podsumowywując Twoje wypowiedzi:
W Polsce jest bardzo dobrze.
W Islandi się pogarsza.
Za jakiś(długi) okres czasu pogorszy się tak, że będzie tak jak w Polsce(w której przecież jest bardzo dobrze)

Na pewno czegoś nie zrozumiałem, wytłumaczysz?

Pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Maj 2010, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
zatroskany napisa:
Czyli mowiac obrazowo trzeba jeszcze sporo poczekac zeby zobaczyc jak bardzo pozycja Islandii zblizy sie do Polski lol.


Czyli podsumowywując Twoje wypowiedzi:
W Polsce jest bardzo dobrze.
W Islandi się pogarsza.
Za jakiś(długi) okres czasu pogorszy się tak, że będzie tak jak w Polsce(w której przecież jest bardzo dobrze)
Na pewno czegoś nie zrozumiałem, wytłumaczysz?
Pzdr.


Lubujesz sie w wykoslawionych interpretacjach Smile:
- nie bylo nigdzie napisane ze w Polsce jest bardzo dobrze. Jak na razie jest relatywnie dobrze w obecnym kryzysie gdy sa liczne przypadki takie jak Grecja, Portugalia, Hiszpania,Irlandia, Islandia...

- jest faktem ze w Islandii sie pogarsza i bedzie to trwalo wiec bedzie zblizanie sie do Polski lol - ale ty nie zauwazasz lol i nie chwytasz ze zblizanie nie oznacza wyrownania.

Jest przy tym wyraznie widoczna roznica miedzy stopniowym pogarszaniem gdy mozliwa jest dewaluacja i pogarszaniem gdy jest niemozliwa. Gdy dewaluacja jest niemozliwa poczatkowe dostosowanie jest ostrzejsze. Przykladowo jeszcze nie tak dawno ludzie z Polski jezdzili na roboty masowo do Irlandii, sporo do Hiszpanii a nawet troche do Grecji bo bylo tam duzo miejsc parcy i dobre zarobki. A teraz?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 14 Maj 2010, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

Lubujesz sie w wykoslawionych interpretacjach Smile

To jest nieprawda, lubię jasne opisywanie zjawisk.
Cytat:

- nie bylo nigdzie napisane ze w Polsce jest bardzo dobrze. Jak na razie jest relatywnie dobrze w obecnym kryzysie gdy sa liczne przypadki takie jak Grecja, Portugalia, Hiszpania,Irlandia, Islandia...

Czy z tego nie wynika, że sytuacja w Polsce jest lepsza niż w Islandi?
Cytat:

- jest faktem ze w Islandii sie pogarsza i bedzie to trwalo wiec bedzie zblizanie sie do Polski

I jak to się ma do poprzedniego zdania?

Pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 14 Maj 2010, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:
AcidBurn napisa:
mówisz tak, jakby brak kontroli na granicach był największym atutem Unii Very Happy i chyba się z tobą zgodzę Smile


Jak zwykle tendencyjnie interpretujesz lol . Granice to tylko drobny przyklad ktory dotyczy kazdego i jest bardzo przyjemny. Oprocz tego jest masa atutow zwiazana ze swoboda pracy i ksztalcenia, wolnym ruchem towarow i pieniedzy. Plus fundusze strukturalne na wyrownywanie roznic miedzy regionami dzieki ktorym biedniejsi dostaja kase na budowe infrastruktury. Plus struktura polityczna w ktorej panie i panowie ciagle sie spotykaja i moga sie klocic przy wspolnym stole albo w parlamencie europejskim. a trzeba pamietac ze tradycyjnie europejskie spory zalatwialo sie na polu bitwy.


to cię teraz trochę ułańska fantazja poniosła ;] konfliktów zbrojnych nie powinniśmy się raczej obawiać: nikomu to nie na rękę (oprócz tych, którzy trzepią na tym kasę oczywiście). Unia Europejska staje się postkomunistycznym tworem. Pomyśl sobie trochę, mniej naiwnie niż zawsze: po co silniejsze państwa miałyby bawić się w Robin Hoodów? Dla Równości i Szczęścia Narodów? Znowu temat rzeka....
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 14 Maj 2010, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie widze zblizenia do Polski" , powiedzialbym ze Islandia zblizyla sie do europejskiego stanu zycia ,ale do Polski ??? Dore sobie . Jak Polska zblizy sie do Europy to bedziemy mogli ze zblizyla sie do Islandii Smile))

Jestem moze zbyt prostym czlowiekiem ,ale jak dla mnie to "Zatroskany" leje wode , zadnych konkretow ,twierdzenia czesto przeczace zdaniom we wczesniejszych postach ,typowy "polityk" , rzesze ludzi bys porwal taka mowa Wink

Niewatpliwie masz potencjal wiedzy i wiadomosci ,ale przekazuj ja bardziej konkretnie .
Nie czepiam sie ,tylko chcialbym sie czegos dowiedziec od madrzejszych Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 14 Maj 2010, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrowka z Zajebiaszczego miasteczka, Manchesteru.
Jestem tu 2 miesiace i w ogole nie ma porownania tego co jest TU a tego co jest w Polsce.
Hehehhe...
POZDRO dla wszytkich emigrantow!
Czyt. Mądrych życiowo.
I Życiowo Mocnych.
A nie mocnych w gębie.
Dwa miesiące nie byłem na forum, a Zatroskany ciągle to samo....
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Maj 2010, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="foo"]
- nie bylo nigdzie napisane ze w Polsce jest bardzo dobrze. Jak na razie jest relatywnie dobrze w obecnym kryzysie gdy sa liczne przypadki takie jak Grecja, Portugalia, Hiszpania,Irlandia, Islandia...

Czy z tego nie wynika, że sytuacja w Polsce jest lepsza niż w Islandi?
Cytat:


O jeny, nie widzisz slowa relatywnie? Ostre spadki ekonomii to obecnie norma, w Polsce tego nie bylo.

foo napisa:
- jest faktem ze w Islandii sie pogarsza i bedzie to trwalo wiec bedzie zblizanie sie do Polski

I jak to się ma do poprzedniego zdania?


No ma sie tak ze w Islandii nastapi spadek dochodu narodowego w ciagu 2 lat o 10%, pozniej nie wiadomo jak bedzie ale na wzrosty trudno liczyc. W Polsce bedzie wzrost o 6%, dalsze prognozy mowia tez o wzroscie. Czy to nie jest zblizanie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Maj 2010, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="AcidBurn]to cię teraz trochę ułańska fantazja poniosła ;] konfliktów zbrojnych nie powinniśmy się raczej obawiać: nikomu to nie na rękę (oprócz tych, którzy trzepią na tym kasę oczywiście). Unia Europejska staje się postkomunistycznym tworem. Pomyśl sobie trochę, mniej naiwnie niż zawsze: po co silniejsze państwa miałyby bawić się w Robin Hoodów? Dla Równości i Szczęścia Narodów? Znowu temat rzeka....[/quote]

Nie grzeszysz znajomoscia spraw, wystarcza ci teorie spiskowe. Mechanizm unijny wyrownywania roznic jest po prostu polityka roszerzania dobrobytu z ktorej korzystaja biedniejsi i bogaci. Bogaci maja dostep do rynku a biedniejsi zwiekszaja sile nabywcza i sami korzystaja z otwartego rynku. To dalo doskonale efekty.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Maj 2010, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
Pozdrowka z Zajebiaszczego miasteczka, Manchesteru.
Jestem tu 2 miesiace i w ogole nie ma porownania tego co jest TU a tego co jest w Polsce.
Hehehhe...
POZDRO dla wszytkich emigrantow!
Czyt. Mądrych życiowo.
I Życiowo Mocnych.
A nie mocnych w gębie.
Dwa miesiące nie byłem na forum, a Zatroskany ciągle to samo....


Heh scyzor, zapytaj ludzi to ci powiedza ze w mansie to juz nie to co dawniej. A na razie i tak wszystko leci na kredyt, nowy rzad dopiero przymierza sie do zakrecenia kranu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 14 Maj 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:

Jestem moze zbyt prostym czlowiekiem ,ale jak dla mnie to "Zatroskany" leje wode , zadnych konkretow ,twierdzenia czesto przeczace zdaniom we wczesniejszych postach ,typowy "polityk" , rzesze ludzi bys porwal taka mowa Wink


Mam bardzo podobne(takie samo?) wrażenie zatroskany, mówisz dużo, używasz dużo mądrych słów, ale tak na prawdę nie wiadomo co Ty chcesz przekazać. Polityk jak znalazł :-)

Pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 14 Maj 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

W Polsce nie bylo przegrzania ani nadzwyczajnych problemow ani nawet normalnych obecnie duzych spadkow ekonomii. ... lol.

Trzymam kciuki za tym że kiedyś w Polsce będzie "przegrzanie".
W tym pozytywnym znaczeniu, że już tak sie mocno rozwinieże nawet za mocno.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 26, 27, 28  Nastpny
Strona 20 z 28

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron