reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta napisa:
dziwne ...

Nie b臋d臋 si臋 sprzecza艂, 偶e jest w istocie jak pisa艂em wy偶ej. Sytuacja mog艂a si臋 zmieni膰 po moim wyje藕dzie. Zna艂em spraw臋 zatrudniania nieletnich z tego co m贸wili moi szefowie.
nigel napisa:
Cz艂owiek woli wzi膮膰 500 z艂 i ponarzeka膰 ni偶 700 z艂 i pracowa膰.

To nie jest domena Polak贸w. Tak sie robi wsz臋dzie, tylko sumy sa r贸偶ne. Przy okazji jest to kwestia ambicji w艂asnych. Swoj膮 drog膮 jakie偶 to zawrotne sumy lol Starcza miesi臋cznie na papier toaletowy ?
Viking napisa:
Zgodze si臋 z tym 偶e obcokrajowcy s膮 dyskryminowani.

Tylko tyle chcia艂em by艣 napisa艂. Ka偶dy kto zagl膮da na ten portal i wybiera si臋 do pracy do Islandii powinien to przeczyta膰.

JEDZIECIE DO ISLANDII BY BY膯 DYSKRYMINOWANI RASOWO !!! JESTE艢CIE WINNI, 呕E WASZYM MIEJSCEM URODZENIA JEST POLSKA I POSIADACIE POLSKI PASZPORT !!!

Viking napisa:
ten problem nie dotyczy tylko Islandii

Ten temat jest tzw. Tematem Rzek膮 Smile Polska mentalno艣膰 to narzekanie Smile
nigel napisa:
Tacy te偶 ludzie wyje偶d偶aj膮 z kraju, zabieraj膮c ze sob膮 takie postawy

Dzi臋kuj臋 za zaszeregowanie Smile

Od wyjazdu z Islandii prowadz臋 jednoosobowy bojkot Islandii. Nie kupuj臋 w sklepach, kt贸re nale偶膮 do islandzkiej korporacji, cho膰 gdy by艂y w r臋kach brytyjskich kupowa艂em tam. Je艣li dojdzie do skutku wykup EasyJeta przez Icelandair, przestan臋 lata膰 tymi liniami. Swojemu szefowi w pracy zastrzeg艂em, 偶e jakakolwiek firma lub instytucja, nale偶膮ca do islandzkiej firmy nie zostanie przeze mnie obs艂u偶ona ze wzgl臋du na wieloletni膮 dyskryminacj臋 rasow膮 i rasizm jakiego do艣wiadczy艂em w tym kraju.
Powr髏 do g髍y
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mieszkam w malenkim miasteczku , opr贸cz naszej rodziny nie ma tu innych Polak贸w . I jest tu r贸偶nej pe艂no r贸偶nej narodowo艣ci. I wiecie co? My tu tworzymy jedn膮 wielk膮 rodzin臋. Oczywi艣cie czasami dochodzi tu do konflikt贸w.Ale ja bym sk艂ama艂a gdybym stwierdzi艂a, ze jestem tu dykryminowana. Mo偶e temu patrz臋 na wszystko z innej perpektywy. 呕ycz臋 wszystkim wiecej optymizmu, a szczeg贸lnie tym, co sa tu na Islandii.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:

nigel napisa:
Cz艂owiek woli wzi膮膰 500 z艂 i ponarzeka膰 ni偶 700 z艂 i pracowa膰.

To nie jest domena Polak贸w. Tak sie robi wsz臋dzie, tylko sumy sa r贸偶ne. Przy okazji jest to kwestia ambicji w艂asnych. Swoj膮 drog膮 jakie偶 to zawrotne sumy lol Starcza miesi臋cznie na papier toaletowy ?


na lubelszczyznie tyle ludzie dostaj膮 w zak艂adach pracy, typu tartak. nie ma sie niestety z czego 艣mia膰 Sad ale CI ludzie sie ciesz膮, ze w ogole jest praca.

Grom napisa:

nigel napisa:
Tacy te偶 ludzie wyje偶d偶aj膮 z kraju, zabieraj膮c ze sob膮 takie postawy

Dzi臋kuj臋 za zaszeregowanie Smile


nie praw sobie autokomplement贸w Smile nie mowie ze wszyscy.
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
joachim

Do潮czy: 18 Lut 2005
Posty: 16
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Swoj膮 drog膮 jakie偶 to zawrotne sumy lol Starcza miesi臋cznie na papier toaletowy?

Rozumiem, 偶e dla osoby takiej jak ty, kt贸ra tak sobie cudnie radzi poza Polsk膮, taka kwota jest 偶enuj膮ca. Masz racj臋 jest. Ale okaz szacunek tym, kt贸rzy pracuj膮 ci臋偶ko na t臋 kwot臋, i nie wy艣miewaj si臋. Bo to nie jest 艣mieszne tylko chamskie.

Grom napisa:
JEDZIECIE DO ISLANDII BY BY膯 DYSKRYMINOWANI RASOWO !!! JESTE艢CIE WINNI, 呕E WASZYM MIEJSCEM URODZENIA JEST POLSKA I POSIADACIE POLSKI PASZPORT!!!

Ty naprawd臋 musia艂e艣 dozna膰 jakiego艣 cierpienia tam na Islandii. Nie wiem co Ci臋 spotka艂o i czy nie dorzuci艂e艣 ani troch臋 swojej winy do tego. Ale zdecydowanie przesadzasz ze swoimi pogl膮dami. A co powiesz tym Polakom, kt贸rzy tam poejachali i nie s膮 dyskryminowani? Nie s膮 bici, wyzyskiwani, daj膮 im kanapki w pracy, nie pluje si臋 na nich i nie robi si臋 im jeszcze nie wiadomo czego z艂ego? A mo偶e wm贸wisz nam, 偶e takich nie ma? 呕e wszyscy Polacy s膮 dyskryminowani co do jednego?
A mo偶e jest te偶 tak, 偶e to nie ma nic do rzeczy z polsko艣ci膮. Naprawd臋 nie ma sensu pisa膰 w stylu "s艂o艅 a sprawa polska". Jakikolwiek problem na Islandii obracany jest w antypolsk膮 dzia艂alno艣膰 wrednych Islandczyk贸w, kt贸rzy tylko czyhaj膮 by spotka膰 Polaka i go oszuka膰. Dzie艅 bez poni偶enia Polaka to dla Islandczyka dzie艅 stracony?

Grom napisa:
prowadz臋 jednoosobowy bojkot Islandii

呕e Ci si臋 chce... Na pocz膮tku twoje wypowiedzi wydawa艂y mi si臋 c膮艂kiem rozs膮dne ale teraz ju偶 mam serdecznie ich dosy膰 bo wpisa艂e艣 si臋 w ten uroczy nurt narzekania na wszystko co si臋 da.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo smutne to co piszesz Grom.Oczysiscie kazdy odczul na wlasnej skorze te spojrzenia ,inny ton,moze nawet jakies docinki.Bo tak jak w kazdym narodzie i tu zdarzaja sie osoby zlosliwe ,zarozumiale i poprostu glupie.Ciekawa jestem reakcji naszych rodakow na przyjezdzajacych do polski np Rumunow.To mozna by nazwac dyskryminacja.Czy ty aby nie przesadzasz?Przyjechales do ich kraju.Nie kazdy przyjezdzajacy tu obcokraowiec to szczyt inteligencji ,dobrego wychowanie-oni sie tez napatrzyli.Moze dlatego powstalo jakies uprzedzenie.Wiesz co jest kluczem do tego aby cie lepiej traktowali? Dobra znajomosc jezyka i usmiech .Wiem ze czasami nie wychodzi ,...bo zlosliwa czlowiek moze wkurzyc.Ale probowac warto.Przede wszystkim poplaca uczciwosc .Polacy wynoszacy papier toaletowy z pracy ,albo kradnacy sobie nawzajem rekawice ....pijanskie wybryki ,klotliwosc-to jest zle widziane.Pozatym niestety wielu nie potrafi zyc tu jakby zyli w Polsce,nie bierze udzialu w zyciu miast ,tylko narzeka ,nie chodzi na wybory ,nie uczy sie jezyka,nie integruje sie z mieszkancami wyspy .A chca dostac obywatelstwo ....Ja dlugo tego tez nie rozumialam ...bo przeciez mamy bogatsza historie ,Polska jest wieksza ,wiecej artystow....tak nie mozna na to patrzec .Trzeba sie sprobowac wczuc w ich sytuacje .Odizolowana wyspa ,na zimnym Atlantyku,zero obcokrajowcow(20 lat temu),Przyzwyczajeni do malego bezrobocia ,do swojego wedzonego barana i slodkich ziemniakow.Nie probujmy ich zmieniac...
PS
Dodam tez ze niektore opinie wyrazane tu na forum sa bardzo krzywdzace dla osob z zwiazkow polsko-Islandzkich ....szczegolnie pojawiajace sie epitety typu ..przesionek piekla,czy zarzucanie komus braku pariotyzmu.Islandczycy ktorzy zachowuja sie uczciwie po przeczytaniu tych opinie chyba nogami i rekami podpisaliby sie pod zakazem wjazdu obcokrajowcow.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, na podstawie wlasnych obserwacji i zaslyszanych na emigracji historii (i w Wielkiej Brytanii, i tutaj) smiem twierdzic, ze obywatelem drugiej kategorii jest sie wszedzie za granica, o ile sie nie wyjezdza jako pracownik naukowy lub jako pracownik wysoko wykwalifikowany. Nie jest to tylko islandzka specyfika. Wiec takie sady jak Groma sa niesprawiedliwe.
I dodam, ze ja sie chetnie godze na bycie takim obywatelem drugiej kategorii za granica, bo w zamian dostaje to, czego nie mam w Polsce -- szanse na samodzielnosc.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
I dodam, ze ja sie chetnie godze na bycie takim obywatelem drugiej kategorii za granica, bo w zamian dostaje to, czego nie mam w Polsce -- szanse na samodzielnosc.


Znaczy dla pieni臋dzy swoj膮 godno艣膰 zostawiasz rano w domu...?!
Ach ta utlanda, czego to dla szmalu nie zrobi...!

Bo ja np. nie godz臋 si臋 by膰 obywatelem 2 kategorii


Ostatnio zmieniony przez Cezary_Baryka dnia 3 Kwi 2006, 21:26, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karutko, jak zawsze madrze piszesz!:-)
Podpisuje sie nogami i rekoma.
Nie mam klapek na oczach, czytam gazety, rozmawiam z ludzmi - oczywiscie, pewnie mozna sie spotkac z dyskryminacja, ale nie ma co tego problemu wyolbrzymiac. Ja widze czesciej ta lepsza strone...
Moja nauczycielka islandzkiego, Inga, strasznie przejmuje sie wszelkimi objawami niesprawiedliwosci w stosunku do obcokrajowcow, czasem nawet za bardzo, teraz na przyklad organizuje mlodziez akademicka, ktora ma pomagac integrowac "nowych Islandczykow" z miejscowymi, uczyc jezyka, pomagac obcokrajowcom. Ona czuje sie odpowiedzialna. Chce cos robic, chce poznac "tych nowych", jak to ja ich, i siebie, nazywam. Takich otwartych ludzi jest duzo. Ludzi, ktorzy widza, czuja, chca sie zaprzyjaznic, chca pomoc.
Moge z cala odpowiedzialnoscia powiedziec, ze na Islandii nigdy nie zostalam potraktowana gorzej z uwagi na moja narodowosc. Nigdy nie uslyszalam zlego slowa. W firmie, w ktorej pracuje, pracuje wiele narodowosci - Dunczycy, Francuzi, Holendrzy, Czesi, Niemcy. Wymieniamy sie wiedza, umiejetnosciami. Ostatnio na zebraniu dla pracownikow szef mowil do nas, ze mamy pozbyc sie kompleksow - kompleksow wynikajacych z mieszkania na malej wyspie posrodku oceanu. Tak, Islandczycy tez maja kompleksy. Czuja sie wypchnieci na margines Europy. Ale trzymaja fason. Nie daja sie zjesc swoim kompleksom. I to jest fajne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie kazdy przyjezdzajacy tu obcokraowiec to szczyt inteligencji ,dobrego wychowanie-oni sie tez napatrzyli.Moze dlatego powstalo jakies uprzedzenie.Wiesz co jest kluczem do tego aby cie lepiej traktowali? Dobra znajomosc jezyka i usmiech


Dok艂adnie tak jak pisze Karuta. Nic nie dadz膮 od siebie ale wymagaj膮 wszystkiego.


Cytat:
Viking napisa艂:
Zgodze si臋 z tym 偶e obcokrajowcy s膮 dyskryminowani.

Tylko tyle chcia艂em by艣 napisa艂. Ka偶dy kto zagl膮da na ten portal i wybiera si臋 do pracy do Islandii powinien to przeczyta膰.

JEDZIECIE DO ISLANDII BY BY膯 DYSKRYMINOWANI RASOWO !!! JESTE艢CIE WINNI, 呕E WASZYM MIEJSCEM URODZENIA JEST POLSKA I POSIADACIE POLSKI PASZPORT !!!



Nie przeinaczaj moich s艂贸w. Ja nie twierdze 偶e wszyscy s膮 dyskryminowani. Moja rodzina ani ja nigdy nie by艂a dyskryminowana na Islandii. I powiem wiecej znam sporo os贸b kt贸re powiedz膮 to samo.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachim napisa:
Bo to nie jest 艣mieszne tylko chamskie

M贸j polski odbieg艂 od polskiego lub pisz臋 po chi艅sku. Wy艣miewam si臋 z systemu i kwot nie z ludzi. Tak jak wi臋kszo艣膰 wyjecha艂em z Polski nie z dobrobytu przecie偶. Wi臋c nie zarzucaj mi takich niskich rzeczy.
Joachim napisa:
呕e Ci si臋 chce

Mnie to wiele nie kosztuje nie jestem skazany na 3 rodzaje sieci sklep贸w lub linii lotniczych jak w Islandii. Jest w czym wybiera膰 Wink
Joachim napisa:
wpisa艂e艣 si臋 w ten uroczy nurt narzekania

lol Raczysz kpi膰 ?
Joachim napisa:
Ty naprawd臋 musia艂e艣 dozna膰 jakiego艣 cierpienia tam na Islandii.

Tam odebrano mi godno艣膰, kt贸r膮 dopiero odzyska艂em w Europie.

Odpowiem Ci tak jak sam na to zas艂u偶y艂e艣:
Dobrym wychowaniem jest pisanie i atakowanie pogl膮d贸w nie osoby. Inaczej to zwyk艂e ... wskazuj膮ce na to, 偶e brak Ci rzeczowych kontr argument贸w. Czy偶by si臋 okazywa艂o, 偶e i Twoja wymarzona Islandia zosta艂a skalana ? Tak mi przykro. Evil or Very Mad

Cezary_Baryka napisa:
nie godz臋 si臋 by膰 obywatelem 2 kategorii

Podpisuj臋 si臋 pod tym obiema r臋kami i nogami.
Basia napisa:
Czuja sie wypchnieci na margines Europy.

Dok艂adnie jest jak m贸wisz. Kompleks Europy to oni maj膮 jak stodo艂a. Z fasonem nieco gorzej, 偶eby nie powiedzie膰 tragicznie Wink
Viking napisa:
Ja nie twierdze 偶e wszyscy s膮 dyskryminowani

Ja te偶 tego nie powiedzia艂em. Ja twierdz臋, 偶e dyskryminacja jest powszechna, a nie marginalna. To spora r贸偶nica.

Na temat wychowania, lub jego braku mo偶naby napisa膰 niez艂y6 referat.
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Gromie.
Na pewno mo偶na za艂o偶y膰 sobie forum, na kt贸rym by艣 m贸g艂 pisa膰 o utraconej przez siebie godno艣ci. Mo偶esz 艣mia艂o zebra膰 cz臋艣膰 os贸b, kt贸re uzna艂y, 偶e czuj膮 si臋 potwornie pokrzywdzone faktem, 偶e kto艣 je zatrudni艂 i im p艂aci, bo to faktycznie niewyobra偶alnie jest poni偶aj膮ce. Z pewno艣ci膮 cz臋艣膰 os贸b, kt贸re uwielbiaj膮 wybrzydza膰 na Islandi臋 b臋dzie zachwycona powstaniem tego typu miejsca wymiany podnosz膮cych na duchu my艣li.

Na tym forum, opr贸cz Ciebie, jest jednak spora grupa os贸b, kt贸rym si臋 na Islandii podoba, kt贸re do czego艣 w tym kraju dosz艂y i kt贸re ciesz膮 si臋, 偶e tam s膮. S膮 osoby, kt贸re traktuj膮 Islandi臋 jako sw贸j nowy dom. I nie widz臋 powodu, by膰 w艂azi艂 ze swoimi buciorami do ich domu i swoim ci膮g艂ym biadoleniem nad swoim losem zak艂贸ca艂 ich 艣wi臋ty spok贸j. S膮 te偶 na forum osoby, kt贸re pragn膮 doj艣膰 do czego艣 na Islandii i te偶 planuj膮 wyjazd na wysp臋. Rozumiem ch臋膰 solidarnego uprzedzenia rodak贸w o ewentualnych niebezpiecze艅stwach. To nawet by艂oby chwalebne. Ale uwierz mi - wi臋kszo艣膰 os贸b ma ju偶 serdecznie po dziurki w nosie ci膮g艂ego czytania o cierpieniu um臋czonych Polak贸w, kt贸rych spotka艂o to niewyobra偶alne nieszcz臋艣cie o nazwie Islandia. Jak widzisz te偶 z powy偶szych wypowiedzi, wi臋kszo艣膰 z ludzi w og贸le nie spotka艂a si臋 z tym co piszesz i jest zadowolona z tego, 偶e mieszka i pracuje w艣r贸d Islandczyk贸w.
Dodam jeszcze, 偶e nigdy i nigdzie nie widzia艂em 艂apanek urz膮dzanych przez Islandczyk贸w, kt贸rzy si艂膮 zap臋dzaj膮 Polak贸w na t臋 paskudn膮, zimn膮, szar膮 i nieprzyjazn膮 wysp臋, by tam traktowa膰 ich jak niewolnik贸w. Ludzie jad膮 do Islandii w poszukiwaniu nowego miejsca na 艣wiecie, gdzie b臋dzie im lepiej. Ale je偶eli ju偶 na starcie kto艣 im to miejsce zapaskudzi to nie jest ani przyjemne, ani w porz膮dku.

Po raz tysi臋czny powt贸rz臋 r贸wnie偶, 偶e w og贸le chcia艂bym abym to forum nie przeistacza艂o si臋 w polsk膮 艣cian臋 p艂aczu, przy kt贸rej ka偶dy b臋dzie m贸g艂 poplu膰 sobi臋 na Islandi臋. Mo偶e uznasz to za objaw jakiego艣 zezwierz臋cenia, przejaw zatracenia odwiecznych polskich warto艣ci, ale my艣my to forum za艂o偶yli, bo nam si臋 Islandia podoba. To, 偶e jest tylko kilka sieci sklep贸w i niewiele spos贸b贸w dotarcia na t臋 wysp臋 - to nam si臋 m.in. podoba. To, 偶e kraj jest ma艂y i daleko - to nam si臋 podoba. To, 偶e jest to Islandia a nie Wielka Brytania - to nam si臋 podoba. I cho膰by艣 nie wiem jak bardzo nie m贸g艂 przyj膮膰 tego do wiadomo艣ci, to takie to w艂a艣nie jest forum. Nawet je偶eli wed艂ug Ciebie jest to forum os贸b chorych i za艣lepionych. Ale - to jest nasze forum, za艂o偶one przez nas, przez nas utrzymywane i cho膰by to by艂o z naszej strony, wed艂ug Ciebie naruszeniem moralnych zasad, zaprzeczeniem tego o co walczyli nasi przodkowie pod Cedyni膮 i Grunwaldem - guzik mnie to obchodzi. TO JEST FORUM DLA OS脫B, KT脫RE LUBI膭 ISLANDI臉 I KT脫RYM SI臉 ISLANDIA PODOBA. Nawet je艣li w tym w艂a艣nie kraju Twoja godno艣膰 zosta艂a bezpowrotnie sponiewierana.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to by by艂o na tyle.
Einar piwo
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak! nie piszcie 藕le o Islandii, bo was zbanujemy! Piszcie tylko te dobre rzeczy! A o z艂ych stronach cicho! chichoooo!
Islandia jest pi臋kna, dobrze traktuje obcokrajowc贸w, p艂aci im normalnie tyle co swoim nieudacznikom, r贸wno wszystkich traktuje! Nie robi w bambo swoich obywateli wysokimi podatkami i dziwnymi op艂atami jak np. bank landsbankin za p艂atno艣膰 kart膮 13 kr. To jest koniec 艣wiata! Nawet nie europa! Islandia jest pi臋kna, ale turystycznie! A do 偶ycia si臋 nie nadaje! A polonia, to dopiero mot艂och! Nie pytajcie ludzie polonii o pomoc w znalezieniu pracy! Bo nie do艣膰, 偶e was wykpi, to jeszcze zacznie wytyka膰 jakie艣 braki j臋zykowe itp. Tak jak tu na forum kto艣 pyta艂 o prac臋, to go zmieszali z b艂otem, 偶e CV napisa艂 z b艂臋dami j臋zykowymi. I jeszcze chcieli udowadnia膰 i pokazywa膰 dla pewno艣ci. Cwaniactwo z bud贸w, przetw贸rni rybnych i innych ciekawych miejsc, gdzie Islandczycy nie bardzo chc膮 pracowa膰. Polacy nie przyje偶d偶ajcie tu! Bo tu w贸dka i piwo jest drogie, nie b臋dziecie mieli co robi膰
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszecie to wynika, 偶e najgorzej Polak贸w traktuj膮 na Islandii Polacy...
Nie dziwcie si臋, 偶e na tym forum nie pomaga si臋 znale藕膰 pracy bo to nie jest biuro po艣rednictwa pracy!!

Wysokie podatki?? A nie wiedzia艂e艣 wcze艣niej, 偶e Islandia to kraj o wysokich podatkach? Zaskoczyli Ci臋 t膮 informacj膮 na lotnisku?? Trzeba si臋 by艂o dowiedzie膰. Islandia do 偶ycia si臋 nie nadaje? Jako艣 ludzie 偶yj膮 i s膮 szcz臋艣liwi. A jak kto艣 nie jest szcz臋艣liwy to nic go nie trzyma - niech wyjedzie.

Jak kto艣 pisze CV z b艂臋dami j臋zykowymi to niech si臋 nie dziwi, 偶e nie nie dostaje pracy! A czemu mam zatrudnia膰 kogo艣 kto nawet nie po艣wi臋ca uwagi na to, 偶e o prace si臋 porz膮dnie postara膰??

Cytat:
Cwaniactwo z bud贸w, przetw贸rni rybnych i innych ciekawych miejsc, gdzie Islandczycy nie bardzo chc膮 pracowa膰

A czy kto艣 komu艣 broni stara膰 si臋 o miejsce pracy na wy偶szym stanowisku? No ale nie mo偶na si臋 dziwi膰, 偶e je偶eli jest kandydat Islandczyk na stanowisko i kandydat z Polski, to oczywiste, 偶e najpierw zatrudni膮 Islandczyka. Po pierwsze takie jest prawo a po drugie taka jest logika. Ale je偶eli brakuje os贸b na wy偶sze stanowiska to Islandia zatrudnia te偶 ekspert贸w. Jest og艂oszenie na forum, 偶e szukaj膮 chemik贸w. No ale jak kto艣 akurat nie jest chemikiem, to nie mo偶e mie膰 pretensji, 偶e go nie zatrudniaj膮!

Na Islandii pracuje spora grupa Polak贸w na wysokich stanowiskach. Jako艣 sobie daj膮 rad臋. S膮 na Islandii np. polscy muzycy. S膮 naukowcy. Jako艣 nie narzekaj膮. Ale przede wszystkim - jest mn贸stwo Polak贸w, kt贸rzy pracuj膮 codziennie ci臋偶ko, ale s膮 zadowoleni, bo mog膮 godnie 偶y膰, nikt ich nie bije, oni nie bij膮 i jest dobrze. A 偶e s膮 te偶 ludzie, kt贸rym si臋 nie uda艂o... No to 偶ycz臋 szcz臋艣cia w innych miejscach, gdzie b臋dzie im lepiej.

Cytat:
Tak tak! nie piszcie 藕le o Islandii, bo was zbanujemy!

Nie szalejmy. Nikt nikogo nie banuje. Ale ju偶 co mieli艣cie napisa膰 z艂ego o Islandii to napisali艣cie... Teraz wiekszo艣膰 narzeka na to samo a to ju偶 jest nudne. Dlatego zapraszam do dyskusji merytorycznych. S膮 ciekawe w膮tki w dziale "Islandologia". A mo偶e podyskutujmy o artykule Pani Katarzyna Guðmundsson o nowej ksi膮偶ce Andrego Snær Magnasona. No ile mo偶na czyta膰 o tym jak 藕le. Mo偶na ju偶 chyba uzna膰, 偶e wszystko zosta艂o powiedziane i starczy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest w膮tek o dziwnych zachowaniach Polak贸w czyli o tym co niemi艂e. I o Polakach, kt贸rzy stanowi膮 wi臋kszo艣膰. Oczywi艣cie, 偶e s膮 rodacy na dobrych stanowiskach, ale ilu ich jest? 5? 10? To mniejszo艣膰, kt贸r膮 pomijam. Skoro chcesz dyskutowa膰 o nowej ksi膮偶ce Andrego Snær Magnasona, to przenie艣 si臋 do postu o nowej ksi膮偶ce Andrego Snær Magnasona lub go sobie za艂贸偶. A tu jest post o narzekaniu i o tym co z艂e!
A jak b臋d臋 chcia艂 podyskutowa膰 w dziale "islandologia", to zrobie to tam w艂a艣nie
Powr髏 do g髍y
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam w膮tek z rosn膮cym zdziwieniem.

Piszecie o kraju kt贸ry na pewno ma swoje wady, a niekt贸re z tych wad s膮 wadami tylko z naszego punktu widzenia. Ale piszecie te偶 o kraju kt贸ry wg ONZ ma drug膮 stope zyciow膮 po Norwegii, o kraju w kt贸rym wg bada艅 偶yj膮 szczesliwi ludzie i s膮 z tego dumni, o kraju kt贸ry ma rozwini臋t膮 demokracje i wolno艣膰 s艂owa, oraz o kraju kt贸ry chce zatrudnia膰 ludzi z Polski p艂ac膮c im ca艂kiem dobrze - a wcale nie musi tego robi膰. Na pewno jest wiele os贸b kt贸re s膮 temu krajowi wdzi臋czne, a wyj膮tki s膮 krzykliwe po prostu.

Czytaj膮c posty, mam wrazenie ze niekt贸rzy zostali tam zes艂ani za kare jak na Sybir, a szczeg贸艂 o tym ze Landsbanki pobiera astronomiczn膮 jak na tamtejsze warunki kwote 13 kr. za transakcje jest po prostu skandalem!

Nie mam jednak 偶alu do ludzi kt贸rzy wykorzystali Islandie do zdobycia obywatelstwa i wyjechali sobie. Trudno, ich prawo na kt贸re zas艂u偶yli, a prawo - co warto podkre艣li膰 - ustalili Islandczycy. Nie musicie sie decydowa膰 na hardkorow膮 Islandie, s膮 te偶 inne kraje.

Moja znajoma, kt贸ra kilka lat temu wyjecha艂a na Wyspe z m臋偶em, 艣ci膮ga tam swoj膮 rodzine. Ale dzwoni膮 tak偶e masowo jej znajomi, znajomi znajomych i inni z pro艣b膮 o znalezienie pracy na Islandii. Co sie dzieje, gdy moja znajoma w艂asnie szuka mieszkania, pracuje lub choruje i nie ma czasu by sie tym zajmowa膰? Znajomi w podzi臋ce soczy艣cie obgadaj膮 j膮 na miejscu...
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz "Einarq". Gdybym chcia艂 cytowa膰 Ciebie i odpowiada膰 na ka偶de Twoje zdanie to pewnie nocy by mi nie starczy艂o. Ja niestety rano wyje偶d偶am do Manchester ( polecam ka偶demu miasto bomba ).
einar napisa:
Islandczyk na stanowisko i kandydat z Polski, to oczywiste, 偶e najpierw zatrudni膮 Islandczyka

lol lol lol lol
Polska dla Polak贸w co ? Wink
einar napisa:
Po pierwsze takie jest prawo a po drugie taka jest logika.

Po Pierwsze to nieprawda.
Po drugie rasizm Cool
einar napisa:
A czy kto艣 komu艣 broni stara膰 si臋 o miejsce pracy na wy偶szym stanowisku?

Stara膰 si臋 mo偶na czemu nie.
The question is:
I co z tego skoro jeste艣 Polakiem reszta j/w.
einar napisa:
S膮 na Islandii np. polscy muzycy.

buehuehuehue.
M贸j kolega. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie ucieka艂 z Islandii, a偶 si臋 za nim kurzy艂o. Utalentowany pianista. Fantastyczny facet i kolega, cz艂owiek dusza, wyj膮tkowa osobowo艣膰.
einar napisa:
Ale przede wszystkim - jest mn贸stwo Polak贸w, kt贸rzy pracuj膮 codziennie ci臋偶ko, ale s膮 zadowoleni, bo mog膮 godnie 偶y膰

lol lol lol Polska przywara jest taka, 偶e najpierw zostanie oszkalowany w艂asny kraj, potem rodacy, potem podniesiona na piedesta艂 Islandia.

I m贸g艂bym tak cytowa膰 Ci臋 w niesko艅czono艣c bo znasz Islandi臋 z kilkudniowych wyjazd贸w lub udajesz 艣lepego co na jedno wychodzi.


Mentalno艣膰, a w zasadzie zacofanie Islandczyk贸w Panie Einar jest tak du偶e od europejskiej, 偶e r贸偶nicy nie da si臋 przeskoczy膰. Odrobink臋 inni s膮 tylko Ci, kt贸rzy studiowali w Europie i lizn臋li obycia i kultury osobistej. No chyba, 偶e chcesz mi wm贸wi膰, 偶e pierdz膮cy Islandczyk przy stole z obiadem jest wyk艂adnikiem norm zachowa艅 i ma jak najbardziej poprawn膮 europejsko艣膰. Ka偶da odmienna mentalno艣膰 lub 艣wiatopogl膮d w Islandii jest wrogi, tylko i wy艂膮cznie je艣li pochodzi od obcokrajowca. Co艣 co jest niezrozumia艂e lub nieznane nie budzi ciekawo艣ci poznania tylko wrogo艣膰. Takie rzeczy wida膰 z Islandii.

@ Cezary_Baryka - Uwa偶aj na Polak贸w z Islandii bo s膮 gorsi od Islandczyk贸w. Generalnie popieram i to jakbym sam siebie s艂ysza艂.
Cytat:
to nie jest biuro po艣rednictwa pracy!!

Bez przesady.
Ka偶dy kto chce wyjecha膰 z Polski naprawd臋, zwyczajnie to zrobi bez Twojego po艣rednictwa.
Cytat:
Z tego co piszecie to wynika, 偶e najgorzej Polak贸w traktuj膮 na Islandii Polacy

Nie pr贸bujesz chyba powiedzie膰, 偶e Ameryk臋 odkry艂e艣. Przecie偶 zawi艣膰 i cham贸wa to nasze wady narodowe.
Cytat:
A jak kto艣 nie jest szcz臋艣liwy to nic go nie trzyma - niech wyjedzie.

Boszzzz nie no wi臋cej powtarza膰 nie b臋d臋 nawet dla admina.
nigel napisa:
Nie mam jednak 偶alu do ludzi kt贸rzy wykorzystali Islandie do zdobycia obywatelstwa i wyjechali sobie.

Tak jest powinni zosta膰 bo Islandia tego wymaga Very Happy Dla twojej informacji nie mam obywatelstwa i szczerze m贸wi膮c nie jest i nigdy nie by艂o potrzebne. Je艣li pijesz do mnie, a napewno mi臋dzy innymi.
Cytat:
Nie musicie sie decydowa膰 na hardkorow膮 Islandie, s膮 te偶 inne kraje.

Tak w艂a艣nie post膮pi艂em. Skoro jednak nie poj膮艂e艣 za pierwszym razem napisz臋 specjalnie dla Ciebie po raz drugi:
Wypi膮艂em si臋 na Islandi臋 i pojecha艂em do Europy. Tu gdzie jest m贸j dom. Bo jestem Europejczykiem, a kraje egoztyczne i nie do ko艅ca normalne pozostawiam sobie na wakacje. Innym czytaj膮cym ten temat w przysz艂o艣ci 偶ycz臋 by mogli tak samo podchodzi膰 do sprawy jak mog臋 teraz ja.
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cwaniactwo z bud贸w, przetw贸rni rybnych i innych ciekawych miejsc, gdzie Islandczycy nie bardzo chc膮 pracowa膰.


Cezary ale kto co broni poszuka膰 lepszej pracy.

Cytat:
dziwnymi op艂atami jak np. bank landsbankin za p艂atno艣膰 kart膮 13 kr


Tu ci si臋 nie dziwie. Ja bym bojkotowa艂 banki i p艂aci艂 got贸wk膮.
M贸j bank pobiera 14 wi臋c nie b臋de z Tob膮 bojkotowa艂.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesz臋 si臋, 偶e moi znajomi nie znaj膮 j臋zyka polskiego. Ja im te forum pokazalam i byli bardzo mile zaskoczeni. Ale po niekt贸rych opiniach to chyba by by艂o im poprostu przykro. Ja ci膮gle m贸wie wszystkim islandczykom, 偶e Islandia dla Polaka to bardzo pi臋kny i egzotyczny kraj. i 偶e nawet jezyk ich sie podoba nam. Ale zawsze podkre艣lam, 偶e jestem dumna bed膮c Polk膮 i 偶e Polska te偶 ma du偶o do zaoferowania. Dlatego nie mam 偶adnych kompleks贸w, jak tu niekt贸rzy wida膰 maj膮 i nie atakuj臋 wszystkich naoko艂o swoj膮 toksyczn膮 postaw膮.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo s艂usznie Gra偶yno!
W ca艂ych tych cz臋sto ju偶 totalnie pozbawionych sporach zapominamy o najwa偶niejszym. Fakt, 偶e komu艣 podoba si臋 Islandia nie oznacza przecie偶, 偶e si臋 wypar艂 polsko艣ci, polskiej tradycji itp.!
Masz te偶 racj臋, 偶e narzekania wida膰 chyba najbardziej u os贸b z jakimi艣 kompleksami. By膰 mo偶e poprzez narzekanie chc膮 sobie jako艣 podnie艣膰 samoocen臋. "Nie wychodzi mi co艣, bo tu si臋 nienawidzi Polak贸w - to nie moja wina" albo "Wysz艂o mi co艣, mimo, 偶e tu si臋 nienawidzi Polak贸w - ale ze mnie super go艣膰". A osoby, kt贸re chodz膮 z podniesion膮 g艂ow膮 nie maj膮 zap臋d贸w krytykowania wszystkiego. Osoby takie maj膮 te偶 za przeproszeniem gdzie艣 wszelkie ewentualne objawy niech臋ci i potrafi膮 sobie z nimi poradzi膰.
Jasne, 偶e i na Islandii mog膮 si臋 zdarzy膰 ludzie durni, kt贸rzy b臋da odczuwa膰 satysfakcj臋, 偶e "dowalili s艂abszemu", czyli w tym wypadku Polakowi. M膮dry c偶艂owiek po prostu unika takich ludzi. Trzeba pokazywac ludziom, 偶e si臋 nie ma kompleks贸w, 偶e si臋 c偶艂owiek nie czuje w niczym gorszy i wtedy nikt, nigdy nie o艣mieli Ci臋 zaatakowa膰m, bo po prostu nie b臋dzie Ci臋 uwa偶a艂 za "s艂abszego".
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron