reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jak to jest z urlopami?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 27 Sty 2006, 14:33    Temat postu: Jak to jest z urlopami? Odpowiedz z cytatem

Mój mąż od listopada pracuje w Islandii. Fabryka, w której pracuje zatrudnia ok.60 Polaków. I przechodzę do meritum....urlop można wziąć dwa razy do roku po trzy tygodnie. Jest też podanych kilka terminów i trzeba się na nie wcześniej zapisać. Napiszcie jak to jest u was z urlopami? Ja z dziećmi jestem w Polsce i przyznam ,że taki układ jest dla nas trochę nie do przyjęcia. Napiszcie jak to jest u was? Czy to reguła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 27 Sty 2006, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak bylo w zakladzie w ktorym kiedys pracowalam.Wisial kalendarz i kazdy sie wpisywal .Czesto byly problemy bo np wszycy chcieli jechac w lipcu a fabryka miala pracowac dalej.Trzeba bylo isc na kompromis...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sty 2006, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na poczatku roku ustala sie plan urlopow - kazdy sie dekaruje majac na wzgledzie fakt, ze w danym zespole nie moga pojsc na urlop wszyscy razem. Ja swoj urlop wakacyjny zuzywam wczesniej, na wyjazdy bozonarodzeniowe, wielkanocne, wiec de facto nie mam wakacji. W tym roku tez nie:-/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michael

Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 10
Skąd: KOPENHAGA
PostWysłany: 28 Sty 2006, 1:35    Temat postu: Urlop Odpowiedz z cytatem

U nas jest tak samo jesli chcesz isc na urlop wpisujessz sie na kalendarz i idziesz na URLOP;-)...2 dni z miesiaca kazdego wiec....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Sty 2006, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracujac tu 7 lat nigdy nie mialem problemow z urlopami a zaliczylem kilku pracodawcow. moze mialem szczescie ale jak tylko pozwalala mi na to sytuacja finansowa to jechalem do rodzinki kiedy chcialem informujac mojego pracodawce ok 2 miesiace przed wyjazdem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 30 Sty 2006, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak...to że terminy są ustalone to w zasadzie nie jest problem. Ale jesli mam męża widywać dwa razy do roku to ........hm.....przyjdzie mi chyba przyjechać do tego dziwnego kraju:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Sty 2006, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale jesli mam męża widywać dwa razy do roku to ........hm.....przyjdzie mi chyba przyjechać do tego dziwnego kraju:)


W Polsce coś się zmieniło ostatnio? Rząd dołożył urlopu? Spodziewałaś się że będzie przyjeżdzał co weekend?
Broń Boże nie są to złośliwości. Ale jak ktoś wyjeżdza dość daleko za chlebem to należy się spodziewać ze nie będzie przyjeżdzał raz na miesiąc.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 30 Sty 2006, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracodawca zawsze kieruje sie swoim interesem..Takie urlopy to problem bo trzeba skombinowac zastepstwo ,chyba ze dana fabryka zamyka sie na czas letni.Wydaje mi sie ze nie ma co narzekac ,bo w zasadzie urlop wg prawa to 24-27 dni -zalezy od stazu ,ktore pracownik wybiera w okresie jesli dobrzez pamietam 1 maja-31 sierpnia.Nie ma zadnych urlopow na Swieta Bozego Narodzenie czy Wielkanoc .TYlko przepisowe dni wolne od pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Sty 2006, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba, a moze maz dogada sie z pracodawca i bedzie pracowal w soboty jak w normalny dzien, i po 2 miesiacach wykorzysta je na wyjazd do Polski - w ten sposob usklada mu sie ok. 2 tygodnie wolnego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 4 Kwi 2006, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo tu nie zaglądałam...ale choc z opóźnieniem odpowiem. Otóż zasugerowałam się tym, iż nasz znajomy który pracuje w Islandii ponad trzy lata dogadywał się z pracodawcą i przyjezdżał do Polski nawet na 2 miesiące(zresztą teraz w maju przyjeżdża na 3Smile. U mojego męża, który oczywiście pracuje gdzie indziej jest zupełnie inaczej i trochę mnie to zaskoczyło. Ale w między czasie ciągle coś się zmienia i na dzień dzisiejszy nadal nie znam konkretnej daty przyjazdu męża, wiem tylko, że to będzie chyba maj...Zauważyliśmy, że Islandczycy lubią zostawiac pewne rzeczy na ostanią chwilęSmile
I coś do Vikinga...zawsze ceniłam Twoje wypowiedzi na forum, ale.....pomimo, że piszesz iż to nie są złośliwości tak je odebrałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron