reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

KSIĄŻKI, ATLASY, MAPY - kupię, sprzedam, wymienię, skseruję

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandofilska giełda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
alien
Go
PostWysany: 17 Sie 2004, 21:09    Temat postu: KSIĄŻKI, ATLASY, MAPY - kupię, sprzedam, wymienię, skseruję Odpowiedz z cytatem

Moją pasją są min. książki traktujące o geografii, geologii, przyrodzie i historii Islandii. Niestety nie ma ich zbyt wiele, a te co już są to najczęściej w języku angielskim. Zbieram przewodniki, foldery, mapy, atlasy traktujace o tym pięknym kraju. Mam też kilka autentycznych "białych kruków" jak chociażby ATLASY ISLANDII w wersji CD w skali 1:100000 i 1:250000 (wyd. z 2003r) czy też mapa archipelagu Vestmannaeyjar w skali 1:50000 z 2003r lol Szczególnie pasjonują mnie takie tematy: przybrzeżne wyspy Islandii (Grimsey, Hrisey, Papey, Kolbeinsey, Flatey, Vestmannaeyjar itp), leśnictwo Islandii, historia Islandii przed Wikingami (prehistoria, Pyteasz, Brytowie, Piktowie...), przyroda. Mój ostatni islandzki zakup to przepiękna pozycja "GRIMSEY - A pearl on the Arctic Circle north of Iceland" z 2004r :-))
POSZUKUJĘ NATOMIAST ANGLOJĘZYCZNEJ ENCYKLOPEDII ISLANDII... na którą to jestem w stanie wydać ostatnią złotówkę Exclamation Niestety, nie wiem nawet czy takowa wogóle się kiedykolwiek ukazała. Z informacji jakie na bieżąco otrzymuję z REY wynika, że takowej poprostu nie ma, ale aż trudno mi w to uwierzyć. Może ktoś kto odwiedzi to forum ma jakieś inne informacje na ten temat Question
Powrt do gry
alien
Go
PostWysany: 17 Sie 2004, 21:12    Temat postu: j.w. Odpowiedz z cytatem

W kwestii formalnej... "alien" to nikt inny jak "marek1961" więc jakby co prosze szukać mnie pod tą drugą nazwą użytkownika Arrow
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 18 Sie 2004, 19:33    Temat postu: Re: KSIĄŻKI, ATLASY, MAPY - kupię, sprzedam, wymienię, skser Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiej encyklopedii. Sa przepiekne po islandzku (co zupelnie zrozumiale) i strasznie denerwuja, jak sie je oglada w ksiegarni, bo wiedza w zasiegu reki a zarazem taka niedostepna...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wed
Go
PostWysany: 9 Pa 2004, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych - niedawno zakupilem na dworcu w krakowie ( w cenie makulatury,jesli nie nizej:) ) przewodnik po Islandii z Wiedzy Powszechnej z cyklu Różne ludy - Różne kraje - rocznik 1949! ( autor - Z.Zalewska). 60 stron,archiwalne zdjecia, czesc chyba z XIX w., a za słowa wymagające objaśnień w przypisach uznano m.in. "gejzer", "fata morgana", czy "kanion" ( wymawia się - keńjon - cytuje:) ). Jesli ktos jest zainteresowany trescia, zapraszam na maila.
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Pa 2004, 15:25    Temat postu: archiwalny egzemplarz Odpowiedz z cytatem

To chyba rarytas:) Jak znajdziesz jeszcze jakieś fajne rzeczy w tym dziele to daj znaćSmile
8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Chomzik
Go
PostWysany: 14 Lis 2004, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34433809
Powrt do gry
whiskey
Go
PostWysany: 21 Cze 2005, 20:01    Temat postu: Re: KSIĄŻKI, ATLASY, MAPY - kupię, sprzedam, wymienię, skser Odpowiedz z cytatem

hej,

alien napisa:
Zbieram przewodniki, foldery, mapy, atlasy traktujace o tym pięknym kraju. Mam też kilka autentycznych "białych kruków" jak chociażby ATLASY ISLANDII w wersji CD w skali 1:100000 i 1:250000 (wyd. z 2003r)


niestety, Encyklopedii Islandii nie mam, ale mam pytanie - jak wygląda możliwość otrzymania, zakupienia itd. map w formie elektronicznej z ATLASÓW, o których piszesz, szczególnie w skali 1:100000??? Niekoniecznie całości, ale np. wybranych rejonów?

pozdrawiam
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandofilska giełda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron