reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Litwa, Łotwa i Estonia.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 6 Cze 2010, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że w sieci trwa intensywna kampania promocji Estonii i dokonań jej synów. W ostatnich dniach użytkownik suomieesti vel suomeksi (nie przesądzam czy to jedna i ta sama osoba, każdy oceni) objawił się:

http://ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=16445&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=84&t=123339&st=0&sk=t&sd=a&start=50 - gdzieś w połowie

http://www.odyssei.com/forum/index.php?showtopic=101436

http://forum.skandynawia.pl/viewtopic.php?f=155&t=23562&start=0

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=69259

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=68916

Rozumiem, że każdy ma własne odchylenia, a i informacji o Estonii w polskim internecie nie ma dużo. To się chwali. Z racji, że mamy na forum eksperta od tych spraw (szczegóły także pod w/w linkami), jako mieszkaniec Warszawy chciałbym zapytać jakie to cele strategiczne dla swojej Ojczyzny realizowali Estończycy tłumiąc Powstanie Warszawskie? Czyżby Ci młodzi warszawiacy na barykadach miasta zostali wzięci przez Estończyków za komunistów zagrażających niepodległej Estonii?

Podobnie interesujące dla mnie pod względem "strategicznych celów Estonii" są osiągnięcia tego tego batalionu.

Jeśli, jak utrzymuje wielu, Estończykom w brataniu się z Nazistami chodziło jedynie o walkę z komunistami, to skąd tak szeroki udział Estończyków w "osiągnięciach" hitleryzmu? Mam tu na myśli eksterminacje Żydów. Artykuł na angielskiej Wikipedii donosi, że wielu Estończyków służyło jako straż obozów koncentracyjnych/pracy/etc., a paru synów estońskiej ziemii osiągnęło stanowiska "dyrektorskie".

Wydaje mi się, że jeśli już pokazuje się żołnierzy estońskich walczących w niemieckich wojskach, to, dla rzetelności, warto opowiedzieć cokolwiek o innych wydarzeniach.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 6 Cze 2010, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi kiedyś Litwin powiedział: ,,Ty wiesz, że u nas na Litwie to się mówi, że Dobry Polak, to Martwy Polak?? ''
Dodam tylko, że wtedy pracowałem w rzeźni, W Irl, i 2 - metrowy Litwin z nożem w ręku nie brzmiał, jak żartujący koleś.
Sam mam 195 cm wzrostu, ale wystraszyłem się wtedy nie na żarty.
Ot takie małe wtrącenie w temat.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 6 Cze 2010, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
A mi kiedyś Litwin powiedział: ,,Ty wiesz, że u nas na Litwie to się mówi, że Dobry Polak, to Martwy Polak?? ''


A oczywiście. Wystarczy śledzić newsy na stronie Kuriera Wileńskiego by poznać najnowsze metody walki z Polakami na Litwie.

Mój absolutny faworyt maja:
Policja grozi grzywną za wywieszenie polskiej flagi.

A ja myślałem, że niemieckie Jugendamty to szczyt Wink
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 6 Cze 2010, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekajcie jeszcze troche a w porownaniu z innymi sluzbami Gestapo zacznie sie jawic jako organizacja z galazka oliwna w reku Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
lapsik

Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 16
PostWysany: 7 Cze 2010, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/new-york-times/news/luksusowe-zycie-zbrodniarzy-wojennych,1488832,6806
Mozna przypuscic, ze niejeden bosniacki Muzulmanin czy Chorwat z checia zamienilby sie na lokum z Krsticiem czy Karadziciem hmmm
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lapsik

Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 16
PostWysany: 7 Cze 2010, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry pomylka. Wypity jestem Smile To do tego o pierdlach
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 7 Cze 2010, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lapsik napisa:
Sorry pomylka. Wypity jestem Smile To do tego o pierdlach


w sumie dobre info, moje pytanie brzmi, jeżeli sądzisz że opływają w luksusy, to zamieniłbyś się z nimi miejscami na te parędziesiąt latek, albo dożywocie (nie wiem jaki wyrok odsiadują)?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 7 Cze 2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lapsik link nie jest związane zupełnie związany z tym wątkiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 7 Cze 2010, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel przedstawiciele niemal wszystkich narodów europejskich służyli w SS i byli strażnikami w obozach koncentracyjnych. Ostatnio wyszło, że Finowie z jakiegoś kommando podległego Niemcom dokonywali zbrodni na Żydach w Rosji. Finowie, tak jak ich najbliżsi krewni Estończycy oraz Łotysze i Litwini bronili się przed Rosją, stąd współpraca z Niemcami. Ale nawet Norwegowie z SS, niezaatakowani przez Rosjan, tłumili powstanie warszawskie link w wp: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zbrodnie-Norwegow-w-Warszawie-wstrzasnely-krajem,wid,11407651,wiadomosc.html?ticaid=1a4e6
Różnica jest taka, że współpraca z Niemcami była uzasadniona i jest usprawiedliwiona jeśli chodzi o Finów, Estończyków, Łotyszy i Litwinów, poprostu bronili swoich krajów, niepodległych krajów, okupowanych i zaatakowanych przez ZSRR. W przypadku innych narodów współpracujących z Niemcami, jak np. Duńczycy, Holendrzy itd. Można mówić tylko o pobudkach ideologicznych i popieraniu nazizmu, to jest więc zyupełnie inna sprawa. Także takie narody jak np. Ukraincy to zupełnie co innego- jeśli chodzi o ich współpracę z Niemcami, bo nie było takiego kraju nigdy jak Ukraina, więc czego oni bronili? Także kultura ukraińska to prawie to samo co rosyjska...
Współpraca z Nazistami jest usprawiedliwiona więc jedynie jeśli chodzi o kraje zaatakowane i okupowane przez ZSRR czyli: Finlandia, Litwa, Łotwa i Estonia.
A zbrodnie wojenne, mordy na ludności cywilnej itd. W każdej armii to występowało, po każdej stronie frontu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 7 Cze 2010, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lapsik link nie jest związany z tym wątkiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 8 Cze 2010, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
nigel przedstawiciele niemal wszystkich narodów europejskich służyli w SS i byli strażnikami w obozach koncentracyjnych.


Piękny chwyt i zgrabna ucieczka od tematu Estonii, ale chyba nie masz forumowiczów za durniów?

suomieesti napisa:
Współpraca z Nazistami jest usprawiedliwiona więc jedynie jeśli chodzi o kraje zaatakowane i okupowane przez ZSRR czyli: Finlandia, Litwa, Łotwa i Estonia.


Mocno Ci się w głowie poprzewracało, bez urazy. Co innego walka wraz z Nazistami ze wspólnym wrogiem - ZSRR. Co innego mordowanie współobywateli danego Państwa (np. estońskich żydów) czy wojenne eskapady hen hen daleko, nie mające nic wspólnego z interesami kraju.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący


Ostatnio zmieniony przez nigel dnia 9 Cze 2010, 0:43, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 8 Cze 2010, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:
suomieesti napisa:
nigel przedstawiciele niemal wszystkich narodów europejskich służyli w SS i byli strażnikami w obozach koncentracyjnych.


Piękny chwyt i zgrabna ucieczka od tematu Estonii, ale chyba nie masz forumowiczów za durniów?

suomieesti napisa:
Współpraca z Nazistami jest usprawiedliwiona więc jedynie jeśli chodzi o kraje zaatakowane i okupowane przez ZSRR czyli: Finlandia, Litwa, Łotwa i Estonia.


Mocno Ci się w głowie poprzewracało, bez urazy. Co innego walka wraz z Nazistami ze wspólnym wrogiem - ZSRR. Co innego mordowanie współobywateli danego Państwa (np. estońskich żydów) czy tłumienie wojenne eskapady hen hen daleko, nie mające nic wspólnego z interesami kraju.


To sa skandaliczna brednia. Wspolpraca z Niemcami i to w przestepczych formacjach to byla oczywista zbrodnia. Nie ma tu absolutnie zadnego usprawiedliwiania ze walczyli ze wspolnym wrogiem.
Jest to dokladnie tak jak usprawiedliwianie ze skoro napadli mnie bandyci to sie przylaczam do jeszcze wiekszych bandytow zeby walczyc z tymi bandytami co mnie napadli. Jest jasne jak sloneczny dzien ze staje sie wtedy bandziorem i nic tego nie usprawiedliwia.

No a co do stosunkow etnicznych w krajach baltyckich to oparte sa one na szowinizmie i doskonale ilustruje to przypadek Polakow na Litwie. Suomieesti nie lubi tego tematu bo mu pokazuje ze nie chodzi tylko o Rosjan ale dyskryminacje i przesladowania stosuje sie do kazdej grupy enticznej. To jest chore zaslepienie i oczywiscie nie rozwiaze zadnego problemu. A sytuacja w krajach baltyckich jest teraz taka ze ludnosc rodzima masowo wyjezdza do krajow Unii wiec liczba ludnosci naplywowej procentowo stale rosnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 8 Cze 2010, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisa:
A mi kiedyś Litwin powiedział: ,,Ty wiesz, że u nas na Litwie to się mówi, że Dobry Polak, to Martwy Polak?? ''
Dodam tylko, że wtedy pracowałem w rzeźni, W Irl, i 2 - metrowy Litwin z nożem w ręku nie brzmiał, jak żartujący koleś.
Sam mam 195 cm wzrostu, ale wystraszyłem się wtedy nie na żarty.
Ot takie małe wtrącenie w temat.


W ogole trzeba pamietac ze Polacy to dla Litwinow o wiele gorsza zaraza niz Rosjanie czy Sowieci i tego sie dzieci uczy w szkolach. W tej nauce to Polacy przez wiele wiekow kolonizowali Litwe, tepili litewskosc i okradali Litwinow z czego sie da. Chytrze pozbawiali Litwinow kultury i na przyklad najwiekszy litewski poeta Adamus Mickievicius musial pisac po polsku. Zbrodniarz Pilsudski zrabowal Litwinom stolice. Bandyci z AK usilowali opanowac Wilno. A teraz polscy dywersanci czyli mniejszosc polska tez knuja i sa popierani przez Warszawe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 16 Cze 2010, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropos, zarzutów kopiowania tematów- castillo20- to mój temat!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron