reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca: przelewy do Polski
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Denver

Doczy: 11 Lut 2006
Posty: 20
Skd: Połaniec
PostWysany: 19 Lut 2006, 18:59    Temat postu: Praca: przelewy do Polski Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!
Za niedlugo rozpoczne prace w Islandii Very Happy Prosze o info na temat przelewów do Polski(ile czasu kasa "idzie" do Polski?,jakie są opłaty -bo rozumiem ze bede musial zamieniac korony na euro)
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 19 Lut 2006, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z konta na konto oplata 800 kr ,za pierwszym razem dluzej ,a potem 3-5 dni
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Lut 2006, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam Wszystkich!
Za niedlugo rozpoczne prace w Islandii Prosze o info na temat przelewów do Polski(ile czasu kasa "idzie" do Polski?,jakie są opłaty -bo rozumiem ze bede musial zamieniac korony na euro)
Pozdrawiam


Nie będziesz musiał zmieniać koron na euro.
Przelew kosztuje od 750-800 kr. i nie ma znaczenia jaka kwote przesyłasz. Pieniądze idą około 2 dni.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Denver

Doczy: 11 Lut 2006
Posty: 20
Skd: Połaniec
PostWysany: 19 Lut 2006, 20:20    Temat postu: Praca,przelewy Odpowiedz z cytatem

Dzieki,balem sie ze to dluzej trwa Smile ,
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Denver

Doczy: 11 Lut 2006
Posty: 20
Skd: Połaniec
PostWysany: 19 Lut 2006, 20:31    Temat postu: Praca,przelewy Odpowiedz z cytatem

A co do wymiany koron na euro...
to wycztalem na forum ze przeciez korony w Polsce sa niewymienialne Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 19 Lut 2006, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pojdziesz do banku to powiesz ze chcesz wyslac rownowartosc np 500euro i oni automatycznie przelicza na koronki i tyle (plus oplata )pobiora z twojego konta.W moim banku lepiej wysylac wiecej niz 15 tys koron bo jesli mniej to oplata jest wieksza.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 4 Kwi 2006, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Mój mąż pracuje w Islandii, ma tam konto i jakąś tam kartę do niego. Czy jak przyjedzie do Polski na urlop będzie mógł na tą kartę pobrac pieniązki z bankomatu bądź płacic nią w sklepie? Zakładając oczywiście, że będą zgromadzone środki? Jeśli ktoś wie podpowiedźcie. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Kwi 2006, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam pytanie. Mój mąż pracuje w Islandii, ma tam konto i jakąś tam kartę do niego. Czy jak przyjedzie do Polski na urlop będzie mógł na tą kartę pobrac pieniązki z bankomatu bądź płacic nią w sklepie? Zakładając oczywiście, że będą zgromadzone środki? Jeśli ktoś wie podpowiedźcie.


Z tego co wiem na Islandii są wydawane karty które są respektowane w Polskich sklepach i bankomatach, a nawet innych krajach europy i swiata Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 4 Kwi 2006, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba napisa:
Mam pytanie. Mój mąż pracuje w Islandii, ma tam konto i jakąś tam kartę do niego. Czy jak przyjedzie do Polski na urlop będzie mógł na tą kartę pobrac pieniązki z bankomatu bądź płacic nią w sklepie? Zakładając oczywiście, że będą zgromadzone środki? Jeśli ktoś wie podpowiedźcie. Smile


Oczywiście, najpewniej to będzie karta w systemie Visa lub MasterCard. Trzeba jednak wiedzieć, że każda transakcja, czy wypłata pieniędzy będzie związana prowizją troche większą niż ta, która byłaby zapłacona na Islandii. Najpewniej gdzieś na stronie banku znajduje sie odpowiednia taryfa opłat Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 4 Kwi 2006, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od kart Visa-kredytowych prowizje sa wysokie moga wynosci nawet 12-15 zl od transakcji lub wyciagnieci kasy z bankomatu.2 lata temu w Polsce wyciagalam 5 razy pieniadze i potem mi dopisali ponas 80 zl do rachunku.A moze lepiej wziasc karte tz debetkort? pewnie mniejsza prowizja bo to nie kredytowa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Kwi 2006, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
od kart Visa-kredytowych prowizje sa wysokie moga wynosci nawet 12-15 zl od transakcji lub wyciagnieci kasy z bankomatu.2 lata temu w Polsce wyciagalam 5 razy pieniadze i potem mi dopisali ponas 80 zl do rachunku


Zgadza się. Za pobranie pieniędzy z bankomatu na VISA prowizja jest zawsze duża.
Natomiast na VISA ELEKTRON opłaty są niewielkie. Nie wiem jak jest w Polsce, ale ja za 3 tyg. pobyt w Portugali i codzienne kożystanie z VISA ELEKTRON zapłaciłem prowizji niecałe 1000 kr.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
helguera

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skd: Madrid
PostWysany: 5 Kwi 2006, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natomiast na VISA ELEKTRON opłaty są niewielkie. Nie wiem jak jest w Polsce, ale ja za 3 tyg. pobyt w Portugali i codzienne korzystanie z VISA ELEKTRON zapłaciłem prowizji niecałe 1000 kr.[/quote]

Różnie to może być w różnych krajach, ale np. w Polsce transakcje Visa Elektron są bezpłatne, nawet gdy kupuje się via internet w firmie zagranicznej, np. bilet lotniczy w liniach zagranicznych. Tak czy inaczej różnica w kosztach "eksploatacji" między Visą a Visą Elektron jest ogromna.
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jolcia
Go
PostWysany: 9 Kwi 2006, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JA MAM MAŁE PYTANKO. BYLAM W BANKU DOWIEDZIEC SIE JAKI JEST MNIEJ WIECEJ PRZELICZNIK KORON NA ZLOTUWKI , ZOUZA ODPOWIEDZIALA ZE DOWIEM SIE JAK DOSTANE PRZELEW BO KORONY NIE MA W REJESTRZE. MOZE KTOS Z WAS ORIENTUJE SIE ILE KORON MUSZE WYSŁAC DO POLSKI ZEBY BYŁO 2000 ZLOTYCH??? Rolling Eyes
Powrt do gry
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 9 Kwi 2006, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. 45 tys. ISK.

średni kurs korony masz na głównej stronie iceland.pl .
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Dario
Go
PostWysany: 9 Kwi 2006, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko 11 euro brutto na godzine to wystarczy aby żyć i coś odłozyć w Islandii Smile
Powrt do gry
ramzes

Doczy: 09 Kwi 2006
Posty: 30
Skd: Poznań/Glasgow
PostWysany: 9 Kwi 2006, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi,ja mam pytanie odnosnie zakwaterowania, w jakiej cenie sa pokoje do wynajecia i czy mozecie podac jakies stronki lub adresy, i 2 pytanie jak wyglada sparwa dostepu do internetu,dzieki za odpowiedz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Kwi 2006, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczy, o które pytasz były omawiane na forum już tyle razy, że naprawdę nie wiem czy nie można by sobie poszukać.
O wynajmowaniu mieszkań było a o internecie też wielokrotnie. No przecież chyba można poszukać sobie i wykazać trochę inicjatywy?? Poszukaj w wyszukiwarce, korzystając choćby z haseł typu "wynajęcie" czy coś w tym stylu. To, że jednej osobie, która napisze post setny o czymś będzie szybciej nie znaczy, że potem setkom osób szukających informacji będzie łatwiej coś znaleźć w tym gąszczu postów o tym samym.

Zastanawiam się czy za zadanie pytań, na które padła wielokrotnie odpowiedź nie powinno się wprowadzić kar finansowych Wink To jest pomysł na biznes! Będę bogaty!! szajbus
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gigi_26

Doczy: 21 Maj 2005
Posty: 43
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Kwi 2006, 0:22    Temat postu: przelewy, karty itp. Odpowiedz z cytatem

Hmm.... a ja powiem wam co ja wiem. Jest tak, pani w banku nie zagwarantuje wam, że wasza islandzka karta do bankomatu będzie respektowana w polskich sklepach, za to w bankomatach zwanych po tutejszemu ATM - owszem, bez problemu. Należy jednak wiedzieć, że od każdego pobrania pieniążków z tutejszego konta w Polsce pobierana jest prowizja i wynosi ona 2% kwoty.
Co do wysyłania pieniążków, nieprawdą jest że pieniążki idą 2 dni, idą często dłużej, a na monity i pytania czemu tak długo można usłyszeć jedynie, że mają czas do 10 dni roboczych... więc różnie to bywa - znam z autopsji. Moja koleżanka, która mieszka tutaj 10 lat podpowiedziała mi ciekawsze moim zdaniem rozwiązanie tej sytuacji jaką jest wysyłanie pieniążków do rodziny w Polsce. Otóż, założyliśmy z mężem 2 konta, jedno w jednym banku (oczywiście mam na myśli Islandię) do każdego konta dostaliśmy karty bankomatowe. Od jednego konta karty wysłaliśmy mamom w Polsce i podaliśmy im numery PIN, w ten sposób mając dostęp do konta przez Internet mogę przelać z konta którego tutaj sama używam w jedną chwilkę (5-10 minut) na drugie konto islandzkie i moja lub meża mama może je w tej chwili praktycznie wypłacić.
Jedynym ograniczeniem korzystania z kart islandzkich w Polsce jest limit wypłaty, który wynosi 20 000 ISK co oznacza, że nie wypłacimy na kartę islandzką w Polsce więcej niz ok. 1000 PLN na dobę. Należy więc wziąć to pod uwagę kiedy wybieramy sie do Polski a planujemy większe zakupy/wydatki. Wtedy opłaca się utrzymywanie konta w polskim banku za 5 zeta miesięcznie, wysłanie tam większej gotówki i wypłacanie kasy bez jakichkolwiek prowizji itp..... organiczeń
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 6 Pa 2006, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ile czasu tak srednio ida te pieniadze? moze wiecej ludzi niech sie wypowie ,moze podniose sie na duchu bo jak przeczytalem ze 10 dni to jak dla mnie makabra bo musze poslac mamie kase pilnie.

pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 6 Pa 2006, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle ostatnio więcej mitów krąży po forum niż rzetelnych informacji...

Operacja przelewu pieniędzu nie trwa dłużej niż 3-5 dni. Zależy to gdzie (duża miejscowość z centralą banku czy też może mała z oddziałem) i do jakiego banku wysyłasz.....

Generalnie nie ma co wysyłać pieniędzy w piątku, bo to jakby wysłać w poniedziałek....

Pozdrawiam,

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron