reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Njaciekawsze sytuacje w poszukwianiu pracy :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Sajkli
Go
PostWysany: 3 Sie 2004, 21:01    Temat postu: Njaciekawsze sytuacje w poszukwianiu pracy :) Odpowiedz z cytatem

Proponuje zebyscie wpisywali arcy-ciekawe sytuacje ktore Was spotkaly w trakcie szukania pracy, typu marne zarobki itp.

Moje przezycia :

1) Oszust - www.adam.is - P Ragnar proponuje 900 usd/m-c, bez wyzywenia, zakwaterowania, na czarno, przez 6 dni/tyg po 10h/ dzien!!!

2) Rekordizsta numer dwa dane dla mnie, Bjarni Smile proponuje prace przez 5 dni, po 8-10 h, wyzywanie, zakwaterowanie i na "Reke" 500 usd !!! PRaca podobno lekka i przez cala zime Smile

Czekam na ciekawostki
Pozdr. Sajkli
P.S od Wrzesnia Reykjavik City Smile
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2004, 23:41    Temat postu: Re: Njaciekawsze sytuacje w poszukwianiu pracy :) Odpowiedz z cytatem

Sajkli napisa:
1) Oszust - www.adam.is - P Ragnar proponuje 900 usd/m-c, bez wyzywenia, zakwaterowania, na czarno, przez 6 dni/tyg po 10h/ dzien!!!
2) Rekordizsta numer dwa dane dla mnie, Bjarni Smile proponuje prace przez 5 dni, po 8-10 h, wyzywanie, zakwaterowanie i na "Reke" 500 usd !!! PRaca podobno lekka i przez cala zime Smile

Może to nie są najlepsze zarobki jak na Islandię, ale w tym drugim przypadku wyżywienie i zakwaterowanie to spora ulga, a jak na polskie warunki 1800 zł/m-c to sporo. Sądzę, że są Islandofile, którzy za możliwość BYCIA na Islandii mogli by pracować nawet za gorsze pieniądze...
Ale oczywiście warto się cenić i jeżeli komuś nie odpowiada taka pensja to może szukać dalej Smile
A tak z ciekawości: dlaczego ten pierwszy to "Oszust"? Czy dlatego, że na czarno, czy że słabo płaci? Praca to też towar i aby doszło do transakcji obie strony muszą się zgodzić...
Czy oszustem byłby człowiek, który za swą pracę żądałby 10 tys. USD/m-c przy dojeniu owiec? Wszystko jest kwestią zgody obu stron. Gorzej jeśli pracodawca umówi się na 900 USD/m-c a płaci 700 USD - wtedy to oszust (no chyba, że praca została wykonana nienależycie).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Sajkli
Go
PostWysany: 7 Sie 2004, 11:44    Temat postu: oszust ? Odpowiedz z cytatem

dlatego oszut bo wiem ze nie plaic nawet tych 900 usd !
sciaga glownie dziewczynyz e wschodu itp, rosja, jugoslawia polska i po miesiacu, dwoch nie plaic i zmiana warty Smile
Ma sie swoje znajomosic w Rey Smile
Pozdrawiam i polecam zawsze sprawdzic pracodawce.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Sie 2004, 19:26    Temat postu: Re: oszust ? Odpowiedz z cytatem

Sajkli napisa:
dlatego oszut bo wiem ze nie plaic nawet tych 900 usd !
sciaga glownie dziewczynyz e wschodu itp, rosja, jugoslawia polska i po miesiacu, dwoch nie plaic i zmiana warty Smile

Może warto dać cynk do islandzkich władz. Akurat ten pensjonat jest dość dobrze usytuowany w centrum Reykjaviku (kojarzę reklamę na budynku na uliczce do Halgrimskirkji).
Sądzę, że na takiego oszusta po prostu potrzebna jest interwencja lub brzydko mówiąc "donosik" do miejscowej policji. Można też skontaktować się z centrum dla imigrantów - oni dbają o przestrzeganie prawa względem imigrantów.
Bo facet nie dość, że podatków nie płaci, to jeszcze i ludziom, a to już bardzo brzydko! Bo o ile państwo ma odpowiednie służby i jeden podatek go bardzo nie zuboży, to o tyle imigranci to ludzie dla których te 900 USD to być albo nie być!
W islandzkiej policji pewnie pracuje paru Polaków, więc mogą zrobić prowokację u tego gościa - wtedy pożałuje swej chciwości.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Sajkli
Go
PostWysany: 9 Sie 2004, 21:36    Temat postu: hehe Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze jak wpadne to sam sie do niego przejde i z nim pogadam na osobnosci :> biada uj mu biada !!!!!1
Co do policji to nie jestem pewnien bo pewna moja znajoma z RVK dzownila do niego i mu nawrzucala wiec nie chce zeby jakos to sobie powiazal, moze mi potem narobic syfu itp.
Ja powiem szczerze ze trzymam sie od takich z daleka, co nie znacy ze sie go boje, po prostu izoluje takie osobu od siebie i swego zycia....choc moz en akielicha od niego wpadne....juz niebawem RVK CITY Smile
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Sie 2004, 11:22    Temat postu: Re: hehe Odpowiedz z cytatem

Sajkli napisa:
ja mysle ze jak wpadne to sam sie do niego przejde i z nim pogadam na osobnosci :> biada uj mu biada !!!!!

Osobiście nie mam nic przeciw samosądom o ile są sprawiedliwe, ale to właśnie takie działanie może Cię narazić na jakieś szkody...
Na policję zawsze można wysłać anonimowo e-mail z kawiarenki internetowej.
Islandzka policja (takie mam wrażenie) raczej różni się od naszej tym, że dąży do przestrzegania prawa.
A ponieważ mają mało roboty (w porównaniu z naszymi gliniarzami), to może chętnie odwiedzą pana Adama Smile
Bo Ty już może się nie nabierzesz, może Czytelnicy iceland.pl również, ale jest mnóstwo osób, które nie zna polskiego Smile Smile i nie może się z tego forum dowiedzieć nic o tym oszuście.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Sajkli
Go
PostWysany: 23 Sie 2004, 15:31    Temat postu: zarty zartami.... Odpowiedz z cytatem

Witam, po przerwie co do samoadow to tylko zartowalem tak w skrocie to nie mam ochoty ani go bic ani zaganiac na policje al ejesli ktos chce to prosze bardzo Smile moz emu sie odechce wkoncu oszukiwac ludzi...sam juz nie wiem a co do policji islandzkiej to zazdroszcza im pewnie nasi koledzy z polski...coz nasza policja tez sie nudzi...czesto na moim osiedlu chodza i pisuja chlopakow po 12-15 lat ktorzy graja w pilke nozna.widac kazdemu sie nudzi...
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron