reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Twin Peaks

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerry
Gość
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 21:13    Temat postu: Twin Peaks Odpowiedz z cytatem

W Twin Peaks sa Islandczycy. I mam pytanie,do tych, ktorzy ogladali ten serial albo maja go i moga go obejrzec. W odcinku 5 sezon 1 (Cooper's Dream) jest ze na przyjeciu spiewaja islandzkie piosenki. Co to za piosenki. Gdzie mozna posluchac dluzej takich piosenek? A poza tym.. Jerry Horne otrzymal od kobiety z Islandii noge baraniny. Wiem, ze baranina jest ulubionym i wynika to z uwarunkowan goegraficznych miesem. Ale podejrzewam, ze jezeli ktos daje drugiemu noge baraniny, to cos znaczy. Czy sie myle? Prosze o pomoc kogos, kto wie.
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandczycy sa dumni ze swojej baraniny bo jest najlepsza na swiecie. Moja tesciowa zawsze przywozila mi do Polski noge barania i byl to po prostu prezent. Tak jak my na przyklad dajemy w prezencie szynke Krakusa czy torcik wedlowski.
Co do piosenek,to nie pamietam,musialabym wypozyczyc ten odcinek,ale moze znajdziesz gdzies na internecie.
Motyw islandzki w Twin Peaks pojawia sie dlatego,ze jednym z producentow jest Islandczyk Sigurjon Sighvatsson
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze na stronie moviedatabase.com znajdziesz wiecej informacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Gość
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie o to mi chodzi! Jerry dostal noge baraniny od Heby. Strasznie mnie zakrecil ten watek. Ostatnio szukam wszystkiego na temat takich spraw. A jezeli chodzi o ten odcinek to nie wiem czy ci moge pomoc. Mam go na kompie, ale raczej nie da rady ci go przeslac bo jest duzy plik. Piosenki przewijaly sie tez w innych odcinkach, ale tam chyba najbardziej. Bardzo ci dziekuje!
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAmietam ten odcinek ,bo sie smialismy z moim mezem,ze producent wcisnal Lynchowi Islandczykow. Jezeli dobrze pamietam to oni spiewali i pili tam przez cala noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Gość
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Ale dzisiaj zwatpilem w to, ze oni spiewaja w jezyku islandzkim. Bo niektore piosenki (te na poczatku filmu, slychac je w tle) sa w jezyku angielskim. Ale pozniej sa inne piosenki. I nie wiem w jakim one sa. Pamietasz, jak tanczyli z pokazywaniem rekami, kiedy Leland wpadl na sale i plakal? Podoba mi sie jak Heba caly czas sie smieje,i mowi na Jerrego: Yerry. No i oczywiscie scena jak Jerry przyjezdza, i kladzie Benowi na stol noge baraniny.
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 13 Kwi 2006, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie ktore spiewali w jezyku islandzkim,widze ze nie ma ucieczki ,jutro wypozycze Twin Peaks bo sama sie juz ogromnie zaciekawilam,A nich to Twisted Evil
Ale takie poszukiwania to fajna zabawa. sieFajnie sie kolekcjonuje polskie i islandzkie momenty w filmach.
Pozdrawiam i postaram sie wkrotce dac pelna odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Gość
PostWysłany: 14 Kwi 2006, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie. czekam na odpowiedz i wrazenia z ponownego ogladania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron