reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Czy Akranes to dziura?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 7 Kwi 2006, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh ,a ja korespondowa艂em z takim go艣ciem... pora偶ka
Powr髏 do g髍y
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 7 Kwi 2006, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj se spok贸j. Zadna pora偶ka. Mo偶e facet ma do艂a to tak docina innym. Czytaj膮c twoje pozwy, wiem, ze jestes otwartym i ciekawym czlowiekiem. A w 偶yciu r贸偶nych ludzi spotykamy. Rolling Eyes
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Kwi 2006, 1:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A zobaczyles cos miedzy 50 a 100 km od Akranes?


Cytat:
napisalam Ci gosciu o wodospadzie Glymur....


Chyba 偶artujesz?
Jak by pojecha艂 zobaczy膰 wodospad to o czym na drugi dzie艅 b臋dzie rozmawia膰 z kumplami. O tym jak woda spada z g贸ry na d贸艂?
A jak posiedzi w barze to mo偶e si臋 jaka艣 zadyma trafi, b臋dzie mo偶na pogada膰 na drugi dzie艅 po ilu piwach si臋 spad艂o pod st贸艂, kto z kim i dlaczego i przedewszystkim kac b臋dzie rano co oznacza 偶e wiecz贸r by艂 udany.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kubu艣_wojteksson
Go舵
PostWys砤ny: 8 Kwi 2006, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, 偶e to tylko ironia. Niestety wiele Polak贸w mieszkaj膮cy za granic膮 wyznaje taki tok my艣lenia. Czemu si臋 potem dziwic, 偶e inne narody maj膮 o nas takie zdanie, jakie maj膮.

Je偶eli chodzi o Akranes... czy autor stwierdzenia, 偶e jest tam nudno zamieni si臋 ze mn膮 i zamieszka w Polsce ? Tutaj wcale nie jest nudno. Jest mo偶liwo艣c, 偶e ci臋 kto艣 napadnie, pobije, albo b臋dziesz musia艂 pracowac przez 12 godzin. Ci膮gle co艣 si臋 dzieje.
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 13 Kwi 2006, 2:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie w zwi膮zku z tematem. Na ICELAND.PL dodali艣my artyku艂 o bardzo fajnym muzeum w Akranes. Mam nadziej臋, 偶e wszyscy ci, kt贸rzy tam tak bardzo narzekaj膮 na Akranes odwiedzili ju偶 to miejsce.
Zach臋cam wszystkich do przeczytania artyku艂u i ewentualnie osoby z Akranes, by opowiedzia艂y swoje wra偶enia z muzeum i z innych atrakcji Akranes.

Najlepsze muzeum poza Reykjav铆kiem

Jak na dziur臋 to stwierdzam, 偶e niejedno polskie miasto mo偶na by nazwa膰 jeszcze wi臋ksz膮 dziur膮Smile
Jest informacja turystyczna, kilka hoteli, ile艣tam guesthous贸w, 3 kampingi, restauracje, kawiarnie, bary fastfood, pizzerie, muzeum oczywi艣cie, biblioteka, kilka basen贸w, pole golfowe. Sklep贸w, aptek, bank贸w, poczty itp. nie wymieniam bo to oczywiste.
Ja wiem, czy to faktycznie taka dziura??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Pedro
Go舵
PostWys砤ny: 13 Kwi 2006, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzie艅 dobry
Nazywam si臋 Konrad Chrz膮stowski. (z tych Chrz膮stowskich)
Chcia艂bym poinformowa膰, 偶e od pewnego czasu dost臋pny jest ju偶 nowy przewodnik po Akranes w empiku, aktualny. Prosze przepisywa膰 informacje z nowego. Ten starszy jest troszk臋 "nieaktualny". Troszk臋 si臋 zmieni艂y realia. Oczywi艣cie hoteli jest du偶o, sporo. Jeden jest ale jako艣 zamkni臋ty od paru miesi臋cy. Ale nie, jest jeszcze jeden, Hotel Sobieski! Mieszka tam du偶o rodak贸w i sobiesk膮 produkuj膮 w ka偶dy pi膮tek.
Powr髏 do g髍y
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 13 Kwi 2006, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pedro napisa:

(z tych Chrz膮stowskich)
.

czy mo偶e mi kto艣 na艣wietli膰 kim s膮 Chrz膮stowscy ?
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 13 Kwi 2006, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy mo偶e mi kto艣 na艣wietli膰 kim s膮 Chrz膮stowscy ?


Nie znasz tych Chrz膮stowskich!!?

Nie przejmuj si臋 ja te偶 nie!!!
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kubu艣_wojteksson
Go舵
PostWys砤ny: 14 Kwi 2006, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pedro... kto艣 ci to musi powiedziec... NIE JESTE艢 S艁AWNY ! lol
Powr髏 do g髍y
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 14 Kwi 2006, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.. Chrz膮... ?
Pierwsze s艂ysz臋.
No c贸偶, panowie. Sp贸jrzmy prawdzie w oczy - jeste艣my niedoedukowani Very Happy .

Co do samego Akranes - nie wypowiadam si臋, bo by艂em tam jedynie przejazdem.. i szczerze m贸wi膮c, nie utkwi艂o mi to miejsce w pami臋ci.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 14 Kwi 2006, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do samego Akranes - nie wypowiadam si臋, bo by艂em tam jedynie przejazdem..


A to ciekawe co piszesz! Bo zastanawiam si臋 gdzie mo偶na dojecha膰 przez Akranes? chyba 偶e do oceanu je艣li masz poduszkowiec... Ale otwarty jestem na informacje!
Powr髏 do g髍y
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 14 Kwi 2006, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinienem napisa膰 "przejazdem". Zatrzymali艣my si臋 tam, gdy偶 potrzebny by艂 bank.. lub trzeba by艂o zatankowa膰. Szczerze m贸wi膮c - nie pami臋tam. Bo pami臋膰 mam dobr膮, lecz kr贸tk膮.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 14 Kwi 2006, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A to ciekawe co piszesz! Bo zastanawiam si臋 gdzie mo偶na dojecha膰 przez Akranes?

Jedzie si臋 w kierunku Vestfjardar Wink Ja przynajmniej tamt臋dy by艂em wieziony.
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Kwi 2006, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nazywam si臋 Konrad Chrz膮stowski i reprezentuj臋 KSPD. Chcia艂bym jednak pozosta膰 anonimowy.


Ale cichosza facet chce by膰 anonimowy schowany
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:

Jedzie si臋 w kierunku Vestfjardar Wink Ja przynajmniej tamt臋dy by艂em wieziony.


Lepiej na map臋 sobie popatrz! Nie wiem jak mo偶na jechac gdzie艣 przez Akranes, je偶eli jest to miasto na samym ko艅cu ma艂ego p贸艂wyspu! Na samym czubku!
Powr髏 do g髍y
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczyta艂e艣, 偶e ja by艂em tamt臋dy wieziony ? Widocznie szofer uzna艂 miejsce za ciekawe. Do Isafjordur mo偶na te偶 pojecha膰 przez Egilssstadir je艣li kto艣 ma tylko na to ochot臋. Czy to oznacza, 偶e kto艣 nie wie gdzie to jest ?
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto mi powie co to jest KSPD,bo ja malo chyba obeznana jestem.Co do Akranes to prowadza do niego 2 drogi wiec mozna przez nie przejechac -na upartego nawet jadac na Vestfiordy Very Happy .Kiedys bylo to misteczko przelotowe ,kiedy kursowal tam prom z Rvk.Teraz jest moze mniejszy ruch bo kazdy po przejechaniu tunelem kieruje sie na polnoc.Ale szczerze wam powiem ,ze jak na 6 tys miasteczko to naprawde ma duzo atrakcji.Trzeba tylko poszukac.A jesli ktos szuka atmosfery Nowego Yorku to pomylil miejsce.Islandia ma 300 tys mieszkancow i jest gorzystym krajem o niezbyt milym klimacie-to dla tych "swiatowych i zadnych atrakcji"-PAMIETAJCIE O TYM ,ZEBY NIE BYLO ROZCZAROWAN Twisted Evil .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Islandia ma 300 tys mieszkancow i jest gorzystym krajem o niezbyt milym klimacie-to dla tych "swiatowych i zadnych atrakcji"-PAMIETAJCIE O TYM ,ZEBY NIE BYLO ROZCZAROWAN


Karuta prosz臋 ci臋...
Ich 艣wiatowo艣膰 polega na tym 偶e wyrwali si臋 po dwudziestu paru latach ze swoich mie艣cin.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Ich 艣wiatowo艣膰 polega na tym 偶e wyrwali si臋 po dwudziestu paru latach ze swoich mie艣cin.

Nie to sk膮d kto艣 pochodzi czyni j膮/jego 艣wiatowcem. Tak samo jak nie ka偶dy pochodz膮cy z miasta jest obrazem elokwencji, a ka偶dy ze wsi jej braku. Pisz膮c "ich" kogo masz na my艣li ? Tych kilkaset tysi臋cy Polak贸w, kt贸rzy wyjechali za granic臋 po przyj臋ciu Polski do UE ? Uwa偶asz siebie za 艣wiatowca ? Wed艂ug jakich kategorii dzielisz ludzi ?Z tego co czytam wed艂ug czasokresu przebywania za granic膮 (czyt.Islandii) Smile . Co oznacza 艣wiatowcy i ma艂omiasteczkowcy ?
Jak to m贸wi艂 pewien m膮dry cz艂owiek:

艢wiat nie dzieli si臋 na ... tylko prosto na m膮drych i g艂upich. Wink

karuta napisa:
A jesli ktos szuka atmosfery Nowego Yorku

Z tego co jest mi wiadomo to tury艣ci g艂贸wnie je偶d偶膮 by pozna膰 wysp臋, bo knajp, kin, teatr贸w, muze贸w itd itd itd pe艂no jest na miejscu z du偶o bogatszym repertuarem ni偶 w ca艂ej Islandii x 10 (je艣li nie nale偶a艂oby doda膰 kilu zer). Kwestia oczekiwa艅 od wycieczki jest wci膮偶 spraw膮 indywidualn膮 ka偶dego cz艂owieka bez r贸偶nicy jaki ma paszport w kieszeni. Tak wi臋c nie rozumiem tego stwierdzenia przyznam si臋 szczerze.
Karuta napisa:
na upartego nawet jadac na Vestfiordy

Na upartego to Islandi臋 przez Akranes mo偶na objecha膰 wok贸艂 Wink Kwestia ch臋ci pokazania i zobaczenia.
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 16 Kwi 2006, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom ty sie poprostu czepiasz-stwierdzenie ze nie ma atmosfery NY napisalam do kogos- komu sie potwornie tam nudzi(autor watku).Skonczmy ten watek ,bo "skreca" nie tam gdzie chcemy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron