reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Drogi dla zwykłego samochodu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lukaszm

Doczy: 24 Maj 2009
Posty: 1
PostWysany: 25 Maj 2009, 21:20    Temat postu: Drogi dla zwykłego samochodu Odpowiedz z cytatem

Witam,

W sierpniu moja pierwsza wyprawa na Islandię (mam nadzieję że nie ostatnia). Wciąż waham się czy wypożyczyć zwykłego Yarisa (jakim jeżdżę w Polsce) czy droższy samochód 4x4. Tym razem nie zamierzam wjeżdżać do Interioru, ale przewodniki tak mętnie opisują pozostałe trasy, że już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Np. trasa 917 jest opisana jako:
"stroma, kręta, wąska o kiepskiej nawierzchni, jednak można ją pokonać zwykłym samochodem. Kierowcę może to kosztować nieco nerwów, jednak piękne widoki powinny wszystko wynagrodzić (o ile nie ma mgły)" Smile

Proszę Was terenowych wyjadaczy o informację czy można bez przesadnych nerwów i z prędkością większą niż 10 km/h przejechać po następujących drogach wypożyczonym zwykłym samochodem:

Fiordy Zachodnie: 62, 63, 612 do Latrabjarg (Bjargtangar), 619 do Selardalur, 643 - do Djupavik
917 - skrót z Egilsstadir do Vopnafjordur, 85 z Vopnafjordur do Kopasker
864 - na wschód od Jokulsa a Fjollum oraz 862 na odcinku Asbyrgi - Detifoss
82/76 z Akureyi do Siglufjordur
365 - skrót z Thingvellir do Laugarvatn.

Pozdrawiam,
Łukasz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 26 Maj 2009, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

365 bez najmiejszego problemu
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
pi

Doczy: 27 Lip 2009
Posty: 1
PostWysany: 27 Lip 2009, 14:59    Temat postu: Polo Odpowiedz z cytatem

Wybieramy się na prawie 2 tyg. na Islandię, transport prom+ własny samochód. Pytanie: czy Polo zda egzamin? Zaznaczam, że planujemy poruszać się drogą nr.1, (taka rundka dookoła wyspy:) Pytanie 2: Jakie opony we wrześniu, czy już zimowe?
Dziękuję z góry za pomoc:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 27 Lip 2009, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry ze tak pozno ale lepiej pozno niz wcale nie.

Fiordy zachodnie:
droga 62 i 63 bez problemu pelno osobowek jezdzi, sa odcinki szutrowe ale nie straszne.

612 i 619 szutrowe ale tez nie ma problemu, dolozyl bym jeszcze 614 do raudasandur

643 nie wiem.

i jak roger pisal 365 tez bez problemu

co do reszty jeszcze nie mialem przyjemnosci
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rokfor32

Doczy: 03 Lip 2009
Posty: 65
PostWysany: 31 Lip 2009, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie macie opisany aktualny stan dróg, jest to oficjalna strona islandzkiego zarządu dróg:

http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/the-entire-country/island1e.html

Tam, gdzie jest oznakowane 4x4 osobówką się nie pchać, bo są do przejechania brody przez rzeki (zazwyczaj) lub inne przeszkody niemożliwe dla płaskiego. Reszta - jak w opisie (zielony)- czyli łatwizna ... Wink

I tak będzie aż do pierwszych śniegów, czyli gdzieś ok. połowy października.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
tautao

Doczy: 04 Mar 2010
Posty: 8
PostWysany: 4 Mar 2010, 20:30    Temat postu: F 35 Odpowiedz z cytatem

witam,
a jak jest z drogą F35 na tej mapce co przesłałes jest zaznaczona na czerwono, ale w sumie nie wiem czy akurat teraz (bo jest marzec)
czy przez cały rok tak jest. Ktoś nią jechał jakieś wrażenia. Da rady bez 4x4. słyszałem rózne opinie i nie wiem które są trafne?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
hv567

Doczy: 23 Pa 2009
Posty: 67
Skd: rvk, zamość
PostWysany: 4 Mar 2010, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mapka sie zmienia, a po ostatnich opadach sniegu raczej bm nie próbowal
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 5 Mar 2010, 0:41    Temat postu: Re: F 35 Odpowiedz z cytatem

tautao napisa:
witam,
a jak jest z drogą F35 na tej mapce co przesłałes jest zaznaczona na czerwono, ale w sumie nie wiem czy akurat teraz (bo jest marzec)
czy przez cały rok tak jest. Ktoś nią jechał jakieś wrażenia. Da rady bez 4x4. słyszałem rózne opinie i nie wiem które są trafne?


F35 latem bez problemu przejezdna osobówką, chociaż nie rozwijał bym większych prędkości, "tarka" daje w kość nawet jak jedziesz 4x4.

Jak na mapce jest jakas trasa na czerwono to zdecydowanie nie polecam próbować osobówką (ale to oczywiście tylko sugestia).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
betty1974

Doczy: 29 Wrz 2008
Posty: 63
PostWysany: 29 Cze 2010, 23:19    Temat postu: Re: F 35 Odpowiedz z cytatem

ansswis napisa:
tautao napisa:
witam,
a jak jest z drogą F35 na tej mapce co przesłałes jest zaznaczona na czerwono, ale w sumie nie wiem czy akurat teraz (bo jest marzec)
czy przez cały rok tak jest. Ktoś nią jechał jakieś wrażenia. Da rady bez 4x4. słyszałem rózne opinie i nie wiem które są trafne?


F35 latem bez problemu przejezdna osobówką, chociaż nie rozwijał bym większych prędkości, "tarka" daje w kość nawet jak jedziesz 4x4.

Jak na mapce jest jakas trasa na czerwono to zdecydowanie nie polecam próbować osobówką (ale to oczywiście tylko sugestia).
Mam pytanie czy drogą 550 Kaldidalur- od Þingvellir do Reykholt uda mi sie pokonac osobowym?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
rokfor32

Doczy: 03 Lip 2009
Posty: 65
PostWysany: 1 Lip 2010, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz w lecie bez większych kłopotów. Choć nie jest to zupełnie gładziutki szuter, raczej po prostu dosyć dziurawa droga. Ale bez przeszkód terenowych.

Tak jak pisałem wyżej, trzeba przed wyjazdem zerknąć na mapkę drogowców. Jest aktualizowana na bieżąco, i zaznaczają tam, jeżeli coś z danym odcinkiem się dzieje (np. remont i droga zryta przez ciężki sprzęt).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
asceta

Doczy: 30 Mar 2010
Posty: 33
Skd: sudur land
PostWysany: 1 Lip 2010, 21:51    Temat postu: chyba ze ...___??? Odpowiedz z cytatem

chyba ze na twojej drodze stanie rwąca rzeka która na mapce nie wygląda nawet na strumyczek... i wtedy yarys idzie ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rokfor32

Doczy: 03 Lip 2009
Posty: 65
PostWysany: 2 Lip 2010, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na drogach, na których nie ma oznaczenia że tylko dla 4x4 nie ma żadnych strumyczków, albo są mosty.

Generalnie - drogi oznakowane na mapach literką F przed numerem drogi są drogami 4x4. Osobówką na takiej drodze czasem może się udać, a czasem nie. Natomiast drogi oznakowane tylko cyframi, z trzycyfrowym oznaczeniem włącznie, są ogólnie dostępne. Chyba że na stronie drogowców zaznaczono inaczej. Ale też wtedy zwykle jest też fizycznie przy drodze ustawiony odpowiedni znak.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
betty1974

Doczy: 29 Wrz 2008
Posty: 63
PostWysany: 4 Lip 2010, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rokfor32 napisa:
Na drogach, na których nie ma oznaczenia że tylko dla 4x4 nie ma żadnych strumyczków, albo są mosty.

Generalnie - drogi oznakowane na mapach literką F przed numerem drogi są drogami 4x4. Osobówką na takiej drodze czasem może się udać, a czasem nie. Natomiast drogi oznakowane tylko cyframi, z trzycyfrowym oznaczeniem włącznie, są ogólnie dostępne. Chyba że na stronie drogowców zaznaczono inaczej. Ale też wtedy zwykle jest też fizycznie przy drodze ustawiony odpowiedni znak.
Odnośnie drogi 550 Kaldidalur,przejechałam passatem ale...nie polecam szczególnie ,ze pogoda musi dopisac aby cos zobaczyc,ja dzis trafiłam na mgłe i deszcz,nie ukrywam,ze słoneczny dzien dodaje wielkiego uroku temu obszarowi.Trasa ma długosc 42 km i na niektórych odcinkach dosc sporo kamieni:)Super droga na rajdy samochodowe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
betty1974

Doczy: 29 Wrz 2008
Posty: 63
PostWysany: 4 Lip 2010, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

betty1974 napisa:
rokfor32 napisa:
Na drogach, na których nie ma oznaczenia że tylko dla 4x4 nie ma żadnych strumyczków, albo są mosty.

Generalnie - drogi oznakowane na mapach literką F przed numerem drogi są drogami 4x4. Osobówką na takiej drodze czasem może się udać, a czasem nie. Natomiast drogi oznakowane tylko cyframi, z trzycyfrowym oznaczeniem włącznie, są ogólnie dostępne. Chyba że na stronie drogowców zaznaczono inaczej. Ale też wtedy zwykle jest też fizycznie przy drodze ustawiony odpowiedni znak.
Odnośnie drogi 550 Kaldidalur,przejechałam passatem ale...nie polecam szczególnie ,ze pogoda musi dopisac aby cos zobaczyc,ja dzis trafiłam na mgłe i deszcz,nie ukrywam,ze słoneczny dzien dodaje wielkiego uroku temu obszarowi.Trasa ma długosc 42 km i na niektórych odcinkach dosc sporo kamieni:)Super droga na rajdy samochodowe.
Oczywiscie nie polecam osobowym.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron