reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 218, 219, 220 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
agata83

Do潮czy: 24 Cze 2010
Posty: 13
Sk眃: kalisz
PostWys砤ny: 24 Cze 2010, 14:37    Temat postu: :)) Odpowiedz z cytatem

dzieki by艂am w przychodni wszystko jest ok tylko mam odpoczac po podrozy i narazie sie oszczedzac nastepna wizyte mam za tydzien bardzo mila po艂ozna by艂a w tej przychodni a na kennitale czekam z gory dziekuje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
beatka:)

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 145
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 24 Cze 2010, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny duzo czytalam na forum o tym jak mialyscie wywolywane porody, a powiedzcie mi czy ktoras z Was byla w sytuacji gdzie porod miala wstrzymywany?
Ja wlasnie wrocilam po kilku dniach ze szpitala bo dostalam w 26tc skorczy.
W szpitalu dostawala zaszczyki i tabletki na zatrzymanie akcji skorczowych i zaszczyk na szybszy rozwoj plocek Malego.
Troche mnie to wzystko przeraza. Czy mozecie mi napisac czy mialyscie podobna sytuacje i jak to wszystko wplynelo na zdrowie dzieciaczka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kocurek
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 24 Lut 2009
Posty: 96
Sk眃: Rvk
PostWys砤ny: 2 Lip 2010, 14:56    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Hej kobietki mam pytanko, jestem obecnie w 17tyg ci膮偶y i chce jechac na miesiac do Polski, obecnie jestem na zasi艂ku od 2 miesiacy. Czy bez problemu pozniej bede mogla starac sie o macierzy艅ski? Gdzies wyczytalam, ze powinien byc ciag wyplat bez przerywania. Mozecie mi napisa膰 jak to jest? pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 3 Lip 2010, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musi by膰 ci膮g艂o艣c bo oni patrza przede wszystkim czy przez ostatni rok by艂y odprowadzane podatki przez ciebie, jesli nie bedziesz musiala wyjasniac itp moj m膮偶 akurat byl w takiej sytuacji ale dostal zaswiadczenie z pracy ze byl na urlopie bezplatnym.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 4 Lip 2010, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne to dla mnie, ja bylam na urlopie 6tyg razem z mezem w polowie ciazy i nie mielismy zadnego problemu z zailkiem, radze sie dopytac w urzedzie. Jesli masz problemy z jezykiem moge zadzwonic za Ciebie bo nie zawsze udaje sie porozmawiac po polsku
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 5 Lip 2010, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja obecnie rowniez jestem w ci膮偶y i od tygodnia przebywam na wakacjach w polsce. mialam watpliwosci co do wakacji wlasnie przez macierzynski.ale szefowa ,moja jak i babeczka w urzedzie powiedziala nam ze mozemy smialo jechac na urlop. zobaczymy.hhehe
pozdrawiam wszytstkie obecne jak i przyszle mamusie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 5 Lip 2010, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie czesto teoria a praktyka to co innego. Dzwonilam dzis do urzedu pracy, rozmawialam z islandka, powiedziala mi ze zeby dostac macierzynski pol roku przed porodem trzeba miec ciaglosc skladek, czyli ze nie mozna wyjezdzac na urlop, troche sie z nia posprzeczalam ale ona uparcie twierdzila ze pol roku co msc musza wplywac na konto pieniadze i skladki musza byc odciagane. Przy pierwszej ciazy bylam na wakacjach do 5 msc ciazy, ale wtedy pracowalam i to byl urlop bezplatny, mowilam tej kobiecie w urzedzie ze przeciez tez skladek nie placilam a nie mialam zadnych problemow z macierzynkim a ona ze jak ma sie prace to inne przepisy obowiazuja. Takze kocurku moze najlepiej zrobisz jak pojedziesz do nich osobiscie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
kocurek
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 24 Lut 2009
Posty: 96
Sk眃: Rvk
PostWys砤ny: 5 Lip 2010, 16:44    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

W艂asnie wr贸ci艂am i dowiedzia艂am sie, 偶e ostatnie 6 miesi膮cy przed porodem nie mo偶na opuszcza膰 Is, bo musi by膰 ta ci膮g艂o艣膰 wyp艂at i skladek, inaczej robia straszne problemy 偶eby da膰 macierzy艅ski. Powiedziano mi,偶e w takich sytuacjach nie daja jak brakuje nawet tyg czy dw贸ch. A no i inne zasady s膮 jak pracujesz, masz p艂atny urlop i wtedy wszystko gra. To sie porobi艂o nieciekawie ;/
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 5 Lip 2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jednak kobieta z ktora rozmawialam miala racje. Moze ktoras z Was orientuje sie jak oni naliczaja macierzynki, wiem ze z ostatniego roku przed porodem, ale czy jest jakas ogolna kwota, czy to jakis procent od zarobkow?? ja juz tego nie pamietam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
patryk23l
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lip 2010, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z macierzymskim to jest tak ze pol roku przed urodzeniem dziecka trzeba byc aktywnym na islandzkim rynku pracy, czyli byc zatrudnionym lub pobierac zasilek. oczywiscie ktos moze jechac sobie na urlop jesli jest w dalszym ciagu zatrudniony. Inaczej ma sie sytuacja gdy ktos zawiesza zasilek podczas wakacji, wtedy nie bedzie mu przyslugiwal macierzynski w 100 procentach.
Do obliczenia macierzynskiego biora zarobki z 12 miesiecy ale 6 miesiecy przed urodzeniem dziecka czyli tak naprawde cofamy sie 18 miesiecy od urodzenia dziecka i z kolejnych 12 miesiecy naliczaja 75 procent od kwot brutto.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 5 Lip 2010, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
z macierzymskim to jest tak ze pol roku przed urodzeniem dziecka trzeba byc aktywnym na islandzkim rynku pracy, czyli byc zatrudnionym lub pobierac zasilek. oczywiscie ktos moze jechac sobie na urlop jesli jest w dalszym ciagu zatrudniony. Inaczej ma sie sytuacja gdy ktos zawiesza zasilek podczas wakacji, wtedy nie bedzie mu przyslugiwal macierzynski w 100 procentach.
Do obliczenia macierzynskiego biora zarobki z 12 miesiecy ale 6 miesiecy przed urodzeniem dziecka czyli tak naprawde cofamy sie 18 miesiecy od urodzenia dziecka i z kolejnych 12 miesiecy naliczaja 75 procent od kwot brutto.

Tez tak myslalam bo znajoma tlumaczyla mi te zasady wlasnie w taki sam sposob.Bylam w zeszlym tygodniu zlozyc wniosek i zapytalam jak naprawde to jest z tym naliczaniem.Pani powiedziala,ze biora z urzedu podatkowego nasze zarobki za dwa ostatnie lata.I powiedziala doslownie tak -urodzisz w 2010 wiec beda brane pod uwage twoje zarobki z 2009 i 2008 roku.I badz tu madrym czlowieku czasami to mysle,ze oni sami nie wiedza co do czego!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mucha
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 27 Kwi 2009
Posty: 73
PostWys砤ny: 6 Lip 2010, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry 偶e tu pisz臋 ale pilnie szukam mieszkania z dwiema sypialniami do 90 000kr mo偶e kt贸ra艣 z Was co艣 wie bo du偶o rodak贸w wylatuje do Polski na sta艂e a Islandczycy nie daj膮 og艂osze艅 tylko chc膮 偶eby byli lokatorzy kogo艣 polecili Z g贸ry serdecznie dzi臋kuj臋 Dodam 偶e sprawdzam legulistin ale nic nie ma....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mak30

Do潮czy: 11 Wrz 2009
Posty: 15
Sk眃: breythold
PostWys砤ny: 6 Lip 2010, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam w swoim imieniu i nie tylko na czwartkowe spotkanie polskich mam z dzie膰mi kt贸re jest ju偶 prowadzone od d艂u偶szego czasu w budynku Czerwonego Krzy偶a na Borgatuni w godz 11-13
Jest to czas na poznanie nowych kole偶anek oraz przyjaci贸艂 dla swoich pociech Mo偶na sobie porozmawia膰 na r贸偶ne tematy,poradzi膰 si臋 wypic kaw臋 w mi艂ym towarzystwie a dzieciaki maj膮 okazj臋 pobawi膰 si臋 z innymi dzie膰mi
Serdecznie zapraszam jest mi艂o i weso艂o :-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Buszmenka

Do潮czy: 26 Wrz 2008
Posty: 56
PostWys砤ny: 7 Lip 2010, 23:38    Temat postu: Porod na islandii Odpowiedz z cytatem

hey dziewczyny mam pytanie,moze ktoras z was miala taki sam przypadek,otoz moja corcia skonczyla roczek i tak od kilku tygodni zaowazylam ze ucieka jej prawe oko na zewnatrz gdy patrzy np.z dala na mnie jak ja wolam.Pomozcie co mam robic,gdzie sie udac i dlaczego tak sie dzieje,co moze byc przyczyna???strasznie sie tym martwie a nie wiem gdzie sie udac.Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 8 Lip 2010, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojej corci tez uciekalo oczko, bylam u okulistki dzieciecej w kringlanie, okazalo sie ze mala jest dalekowzroczna i ma astygmatyzm po tatusiu, nosi okularki i juz oczko coraz mniej ucieka, jutro dam Ci tel do tej lekarki, super babeczka, cierpliwa, dokladna
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 8 Lip 2010, 11:49    Temat postu: PODR脫Z Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko odnosnie biletu dla maluszka.Ze wzgledu na to iz po narodzinach malego chcemy wracac do Polski mam problem z biletem.Mianowicie potrzebuje rady bo chcemy wykupic miejsce jak dla dziecka 2 letniego.Czy kupujac przez internet bilet zaznaczam dziecko od2-11 i podaje dane?Czy nikt nie przyczepi sie na lotnisku?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 8 Lip 2010, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze najlepiej kupic osobiscie w biorze albo zadzwon i ich dopytaj
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 9 Lip 2010, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy macie jakies doswiadczenia badz wiedze na temat obracania dziecka w 艂onie.Ma艂y le偶y miednicowo i babka kazala mi przyjsc na probe obracania do szpitala,a jak zapytalam czy moge sie nie zgodzic to powiedziala,ze tak ale wtedy bede rodzic posladkowo dodam,ze to moje pierwsze dziecko
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karolciaisk

Do潮czy: 08 Gru 2008
Posty: 39
PostWys砤ny: 9 Lip 2010, 16:29    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

nie martw sie moja szwagierka tez miala obracanego dzidziusia i wszystko bylo dobrze jak tylko ja cos zabolalo pielegniarka przestawala obracac maluszka widocznie jest to maly uparciuch nie martw sie bedzie dobrze mozesz zawsze odmowic ale mysle ze warto sprobowac to bezpieczniejsze niz posladkowe pozdrawiam i powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Lip 2010, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jenny83 ja rodzi艂am 3 lata temu w Is tez mia艂am synka,synek tez tak samo sie u艂o偶y艂 a w szpitalu mi go obr贸cili
nic sie nie b贸j,to potrwa tylko kilka minut Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 218, 219, 220 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 219 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron