reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polska zacofana jeśli chodzi o internet. Łotwa nr 1 w UE.
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 10 Lip 2010, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany, akurat kolor włosów czy tym bardziej oczu ma niewielkie znaczenie w ocenie rasy. Liczą się przedewszystkim cechy twarzy i czaszki, których jest około 40. Aczkolwiek rzeczywiście większość Łotyszy jest blondynami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 10 Lip 2010, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np. są zarówno ciemno ocy bruneci należacy do rasy nordyckiej jak i blond włosi, niebiesko ocy ludzie nie mający z rasą nordycką nic wspólnego za wyjątkiem tych dwóch cech. Ciemnoocy ludzie o czarnych włosach występują wśród rdzennej ludnośći także na Północy Europy i prezentują, zazwyczaj, rasowe cechy nordyckie.

Aczkolwiek blond włosy i jasne oczy (niebieskie, zielone i szare) są cechą nordycką, ale to tylko 2 z około 40,. Cechy twarzy i czaszki decydują o wszystkim. Polecam książkę "Races of Europe"- jeden z wyznaczników w antropologii rasowej.

W tym temacie jestem bardzo dobry.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 10 Lip 2010, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zresztą to Ty nawiązujesz do tego, ja o tym nie pisałem... I to co napisałem o tym, kto jest Łotyszem nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem czy rasizmem, to tylko fakt, tak uważa większość Łotyszy i ja też i tak poprostu jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 10 Lip 2010, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropos rasy ludzkiej (czyli wyglądu zewnętrznego), prawie wszyscy ludzie mają obecnie, przez działania Hitlera, praktycznie zerową wiedzę na temat antropologii rasowej.

Ja powiem tylko co wpływa na rasę ludzką, to do jakiej rasy należymy, jakie cechy liczą się w ocenie rasy.
Zdecydowana większość ludzi, w Polsce to prawie wszyscy, to mieszanki rasowe. W określaniu rasy liczy się więc przewaga danych cech w rasie, bardzo jest mało ludzi spełniających idealnie wszystkie kryteria danego typu rasowego, chodź nawet i ci oczywiście mogą mieć jakieś cechy z innego typu, liczy się przewaga danych cech.

Oto co ma znaczenie w ocenie przynależności rasowej (w przypadkowej kolejności):

-wzrost
-budowa ciała
-długośc nóg
-długość rąk
-grubość kości
-długość kości
-indeks cefaliczny czaszki (proporcje czaszki obliczone wg pewnego wzoru)
-wysokość czaszki
-wielkość czaszki
-kształt czaszki
-budowa obszaru skroni
-wygląd czaszki przy widoku z góry
-potylica
-wysokość czoła
-nachylenie czoła
-szerokość czoła
-zaznaczenie granicy między czołem, a bocznymi kośćmi czaszki
-profil czoła
-szerokość twarzy
-długość twarzy
-wydatność kości policzkowych
-kształ twarzy
-szerokość dolnej szczęki
-wydatność dolnej szczęki
-dystans między ustami i końcem podbródka
-wygląd szczęki patrząc z dołu
-szerokość ust
-grubość ust
-szerokość podbródka
-wydatność podbródka
-dystans między oczodołami
-głębokość oczodołów
-wielkość łuków nadoczodołowych
-grubość brwi
-linia brwi
-ułożenie szpary ocznej
-wysokość szpary ocznej
-opadanie fałdy powiekowej
-wydatność nosa
-szerokość nosa
-długość nosa
-wgłębienie między grzbietem nosa, a czołem
-wysokość nasady nosa
-szerkość nasady nosa
-grzbiet nosa
-wygląd szkrzydełek nosa
-profil nosa
-koniuszek nosa
-kolor włosów
-kształt włosów
-kolor oczu
-kolor skóry
-właściwości skóry

Te wszystkie cechy, chyba 54 jest ich, decydują o tym do jakiego typu rasowego należymy. Ludzi idealnie spełniających cechy danego typu jest bardzo mało, a już szczególnie w takich krajach jak Polska.
Część antropologów wyznaczna jeszcze więcej takich cech.
Woogle to temat rzeka, bardzo skomplikowany i niejednoznaczny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Lip 2010, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
Zresztą to Ty nawiązujesz do tego, ja o tym nie pisałem... I to co napisałem o tym, kto jest Łotyszem nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem czy rasizmem, to tylko fakt, tak uważa większość Łotyszy i ja też i tak poprostu jest.


To jest rasizm na tle szowinistycznym, ohyda i obrzydliwosc oraz dowod glebokiego zsowietyzowania. Przy okazji jest to tragikomiczne. Wyobrazmy sobie ze w tym co piszesz zamiast Łotysz podstawiamy Polak, to byloby zalosne. Sprawdzaniem kto jest a kto nie jest "prawdziwym" Polakiem zajmuja sie w Polsce najgorsi szmaciarze i szmatlawce dla holoty i chorych psychicznie. Dochodzi wowczas do wyciagania "dziadkow z Wehrmachtu" albo pytan czy Lepper to na pewno Polak bo nazwisko niepolskie. Oczywiscie nie wystarcza nazwisko na -ski bo jakis przodek mogl perfidnie podszyc sie pod nie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Lip 2010, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
zatroskany, akurat kolor włosów czy tym bardziej oczu ma niewielkie znaczenie w ocenie rasy. Liczą się przedewszystkim cechy twarzy i czaszki, których jest około 40. Aczkolwiek rzeczywiście większość Łotyszy jest blondynami.


Taaa, rasa. Rasa to bylo pojecie modne w XIX wieku i wtedy mowilo sie o "rasach Europy". Stad wzial sie obled Hitlera bo rasa germanska byla lepsza od rasy slowianskiej. Obecnie o rasach mowi sie w kontekscie bardzo ogolnego podzialu na typy azjatyckie, kaukaskie i afrykanskie. Podzial na rasy wewnatrz tych typow to nonsens.

A na Lotwie brakuje tylko zakazu zwiazkow mieszanych, szczegolnie z Rosjanami i bedzie jak w Niemczech za Hitlera.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron