reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pracująca Polka zachodzi w ciążę - co wtedy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 6 Lip 2006, 14:41    Temat postu: Pracująca Polka zachodzi w ciążę - co wtedy? Odpowiedz z cytatem

sytuacja teoretyczna..
osiedlamy sie z żoną.. zaczynamy prace.. po 4 miesiacach zona zachodzi w ciąze.. :-) po 9 rodzi sie mały polaczek na obczyznie.. JAKIE WARUNKI SOCJALE MOŻE (o ile wogóle może) ZAPROPONOWAC NAM ISLANDZKI RZĄD.. i co z obywatelstwem dziecka ?? :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 6 Lip 2006, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po 6 miesiacach legalnej pracy zona i ty macie prawo do 9 cio miesiecznego urlopu macierzynskiego (razem 9 ,przewaznie kobieta bierze 6 a facet 3).Wysokosc macierzynskiego uzalezniona jest od zarobkow.Jesli okres jest krotszy to wyplacaja chyba jakies mniejsze dodatki.Slyszalam ze mial byc wydluzony macierzynski do 12 miesiecy ale nie wiem czy ta zmiana juz weszla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Lip 2006, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i co z obywatelstwem dziecka ??


Obywatelstwo na Islandii jest po Matce.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 6 Lip 2006, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli nie bedzie miało podwójnej narodowosci ??
załórzmy ze zarabiamy po we dwoje 170 000 koron.. to przez okres macierzynskiego (6 miesiecy) zonie jaka bedzie wypłacana kwota miesiecznie ??a moze komus z rodaków zdaryło sie cos takiego ?? :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Lip 2006, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macierzyński to średnia z ostatnich 6 miesięcy pracy i z tego żona dostanie 80% co miesiąc.

Cytat:
czyli nie bedzie miało podwójnej narodowosci ??


Będzie miało pod warunkiem że otrzyma je najpierw Matka dziecka.
Na Islandii obywatelstwo dziecku jest nadawane "krwi".
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 6 Lip 2006, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to całkiem ciekawie :-) ciekawi mnie jeszcze jak z opieką medyczną położna płatna/niepłatna.. w sumie to nie musicie odpowidac bo napewno lepiej niz u nas :-) a to juz wystarczy :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 7 Lip 2006, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Macierzyński to średnia z ostatnich 6 miesięcy pracy i z tego żona dostanie 80% co miesiąc.

Cytat:
czyli nie bedzie miało podwójnej narodowosci ??


Będzie miało pod warunkiem że otrzyma je najpierw Matka dziecka.
Na Islandii obywatelstwo dziecku jest nadawane "krwi".

Maciezynski nie jest wyliczany z ostatnich 6 miesiecy lecz brana jest srednia z calego roku na dwa miesiace prfzed planowanym porodem czyli dwa ostatnie miesiace przed porodem nie sa wogole liczone do macierzynskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bufetowy1980

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 10
PostWysłany: 3 Paź 2006, 0:20    Temat postu: aa Odpowiedz z cytatem

moze glupie pytanie kwota ktora dostanie matka czyli te 80% naliczane jest o kwoty brutto czy netto?
ps. prosze o wyrozumialosc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 3 Paź 2006, 10:03    Temat postu: Re: aa Odpowiedz z cytatem

bufetowy1980 napisał:
moze glupie pytanie kwota ktora dostanie matka czyli te 80% naliczane jest o kwoty brutto czy netto?
ps. prosze o wyrozumialosc

Od kwoty przed odjeciem podatku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p.moniagd

Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 7
Skąd: Golub-Dobrzyń
PostWysłany: 25 Sty 2007, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie: jezeli pojade do mojego narzeczonego i nie bede pracowac na Islandii(on pracuje tam od roku) czy w zwiazku z tym on dostanie jakies pieniadze na dziecko, lub doplate do mieszkania??(nie jestesmy malzenstwem i narazie nie mamy zamiaru sie zenic) czy wtedy cos mi przysluguje jako samotnej matce?? napiszcie bo juz nie wiem co mam robic. Bo mĂłj facet narazie nie wroci do Polski, a nie chcemy zeby dziecko bylo daleko od ojca, ale nie wiem czy sobie damy rade, jezeli nie bedzie zadnych dodatkow od panstwa, a chcemy tam zamieszkac na stale. Prosze o wyrozumialosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 25 Sty 2007, 19:30    Temat postu: nauka.. Odpowiedz z cytatem

Jako samotna matka na zapomogach wyjdziesz lepiej.
A jeśli chodzi o obywatelstwo czy zieloną kartę to sprawa jest prosta :
dziecko nabywa takie same prawa jak rodzice. jeśli jedno ma paszport a drugie jeszcze nie to dzieci też go nie dostaną. Chyba że mama jest niezamężna / rozwiedziona.
Tak było ze mną żona zrobiła jednak dzieci i ja nie bo mi brakowało zaliczonego kursy j. Islandzkiego. Jednak gdy i ja dopełniłem formalności dokument otrzymała reszta rodziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 25 Sty 2007, 19:36    Temat postu: p.. Odpowiedz z cytatem

Narzeczeństwo tak jak w Polsce nie ma statusu prawnego. Na Islandii jesteście kolegami nie rodziną. Chyba, że kolega jest tatą twego dziecka wtedy metrykę urodzenia tłumaczysz np. na angielski i wtedy jest ok., ale musisz mięć dokument
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 25 Sty 2007, 22:49    Temat postu: Re: p.. Odpowiedz z cytatem

marekgc napisał:
Narzeczeństwo tak jak w Polsce nie ma statusu prawnego. Na Islandii jesteście kolegami nie rodziną. Chyba, że kolega jest tatą twego dziecka wtedy metrykę urodzenia tłumaczysz np. na angielski i wtedy jest ok., ale musisz mięć dokument

Ma status prawny jezeli zawra tzw sambud. Moga wtedy rozliczac sie razem, brac kredyty itp..
Jezeli chce sie miec status samotnej matki to nie mozna byc zameldowanym pod tym samym adresem co ojciec dziecka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 26 Sty 2007, 1:14    Temat postu: nauka.. Odpowiedz z cytatem

a tego nie doczytałem. o to pani ma jasy obraz sytuacji dzięki za popraki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
p.moniagd

Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 7
Skąd: Golub-Dobrzyń
PostWysłany: 26 Sty 2007, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za informacje. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asia19829

Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5
PostWysłany: 22 Sie 2010, 10:01    Temat postu: URLOP WYCHOWAWCZY Odpowiedz z cytatem

WITAM PROSZE O PODPOWIEDZ KONCZY MI SIE URLOP MACIERZYNSKI A DO PRACY NIE MOGE WROCIC PONIEWAZ NIE MAM Z KIM ZOSTAWIC DZIECKA. PRZEDSZKOLA U NAS W MIESCIE BIORA DZIECI POWYZEJ 2 LAT A MOJ SZKRAB SKONCZY ROK WE WRZESNIU. CZY W TAKIM RAZIE MOGE PRZEJSC NA URLOP WYCHOWAWCZY A JESLI TAK TO CO MAM PRZEDSTAWIC PRACODAWCY JAKIE DOKUMENTY I JESLI TO MOZLIWE PROSZE O WZOR ALBO LINK DO STRONY PROSZE O POMOC DZIEKUJE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 22 Sie 2010, 10:24    Temat postu: Re: nauka.. Odpowiedz z cytatem

marekgc napisał:
Jako samotna matka na zapomogach wyjdziesz lepiej.
A jeśli chodzi o obywatelstwo czy zieloną kartę to sprawa jest prosta :
dziecko nabywa takie same prawa jak rodzice. jeśli jedno ma paszport a drugie jeszcze nie to dzieci też go nie dostaną. Chyba że mama jest niezamężna / rozwiedziona.
Tak było ze mną żona zrobiła jednak dzieci i ja nie bo mi brakowało zaliczonego kursy j. Islandzkiego. Jednak gdy i ja dopełniłem formalności dokument otrzymała reszta rodziny
W momencie otrzymania obywatelstwa przez jednego z rodzicow dzieci otrzymuja je automatycznie ( po zlozeniu wniosku ).
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 22 Sie 2010, 10:28    Temat postu: Re: p.. Odpowiedz z cytatem

marekgc napisał:
Narzeczeństwo tak jak w Polsce nie ma statusu prawnego. Na Islandii jesteście kolegami nie rodziną. Chyba, że kolega jest tatą twego dziecka wtedy metrykę urodzenia tłumaczysz np. na angielski i wtedy jest ok., ale musisz mięć dokument
Oczywiscie ze ma, trzeba tylko wypelnic kwitek o konkubinacie w Phjodskra i oficjalnie traktuja pare jak malzenstwo, bez tego kwitka jest mniej przywilejow ale lepiej dla matki z dzieckiem, a podatek i tak mozna razem rozliczac.
Powrót do góry
gloomibir

Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 15
Skąd: Blonduos
PostWysłany: 2 Kwi 2014, 21:10    Temat postu: niepracujaca w ciazy Odpowiedz z cytatem

Jestem w 5 miesiacu ciazy na zasilku dla bezrobotnych. Jak wyglada sytuacja takich kobiet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
oleolaj

Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Opoczno
PostWysłany: 26 Sie 2014, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też w sumie mnie to ciekawi ?! I czy ciąża musiała być zdiagnozowana na Islandii jako pierwsza ? Bo właśnie brat zapraszam na nas na wyspę, no ale nie chce by kobieta została bez pomocy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron