reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Subway - :)
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Pa 2010, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:

Wiecie, że wszyscy mańkuci mówią po polsku?
Serio, znam pięciu leworęcznych i wszyscy mówią po polsku.
pzdr.


Lepszego komentarza już nie trzeba Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piwpaw

Doczy: 10 Sie 2010
Posty: 21
PostWysany: 27 Pa 2010, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harpo napisa:
należy zacząć od tego, że zwrot "nie obsługujemy gejów" nie miał nigdy miejsca i został użyty jedynie dla zwiększenia rozgłosu. Sam szef Subway'a przyznał, że wie o tym, że sytuacja opisana w gazecie różni się od prawdziwej.

Chłopiec z uroczego zdjęcia z gazety przyszedł pewnej nocy pijany ze znajomymi. Zachowywali się w sposób jak na pijanych przystało, czyli jestem zaje..sty i wszystko nam wolno. By pokazać co mają zamiar zjeść użyli nawet reklam stojących na początku lady, których nie mieli prawa ruszać. [...] pierwszą próbę obsługi zignorował wyciągając telefon i rozpoczynając rozmowę, podczas drugiej próby w najbardziej zniewieściały sposób jaki miałem nieprzyjemność pierwszy raz w życiu oglądać zażyczył sobie kanapkę oczekując aplauzu na sama jego cześć. W tym momencie poprosiłem koleżankę, po cichu, na ucho wręcz, czy mogłaby skończyć kanapkę dla niego, bo nie lubię gejów i tu zaczęły się problemy.
Zdaje sobie sprawę, że po pierwsze na stanowisku obsługi klienta nie ważne są moje osobiste poglądy, jednak już nie raz go obsługiwałem i nie było to dla mnie problemem, tak jak i wielu innych homo. Główną przyczyną było jego zachowanie,a to, że akurat był ... no wiemy jaki przyczyniło się tylko do mojego określenia jego osoby, poza tym jeśli miałem wybór by obsłużyć go do połowy a drugą część kontynuowała moja koleżanka to postanowiłem spróbować. Nie powinienem też wypowiadać tego na głos, jednak określenie "gej" nie jest niczym obraźliwym. Tzn dla mnie by było ale dla ludzi homo nie powinno być, co innego jakbym powiedział pedał czy cwel. Ale moje szepty usłyszała koleżanka chłopca (już nie użyje określenia które padło za pierwszym razem gdyż przekonałem się, że dożyłem czasów gdy hetero zaczyna mieć mniej praw), więc usłyszała, powtórzyła coś do chłopca i jego innej koleżanki po czym rozpoczęła się litania wszystkich możliwych wyzwisk islandzkich, kilka kojarzyłem, innych się dopiero miałem okazję nauczyć podczas tej groteskowej sytuacji, bynajmniej wpadli w furie. Przyznaję się do błędu popełnionego jako pracownik-było to nieprofesjonalnie, jednak osobiście niczego nie żałuję, a szczególnie po tym co było później. Pijanym dzieciom włączył się agresor oraz bujna wyobraźnia niczym z filmów gangsterskich. Podczas całego zajścia które trwało ponad godzinę usłyszałem ze Polacy są głupi (choć nie wiem co pogląd seksualny może mieć wspólnego z narodowością), że jestem pier... obcokrajowcem (te ich helvitis czy jakkolwiek się to pisze użyte w różny sposób) oraz masa innych których nie byłem w stanie zrozumieć, jednak po bardzo groźnych minach pijanych dzieci mogłem się domyślać, że wymyślają wręcz nowe wyzwiska na moją cześć. Następnie zagrożono mi pobiciem, odnalezieniem miejsca zamieszkania oraz zdewastowania mieszkania, wywiezienia mnie oraz wyrzucenia z wyspy, koleżanka chłopca zadzwoniła po swoich większych kolegów i nagle pojawiła się grupka atakujących mnie (słowami jak na razie) pijaczków. Jeden z nich, który okazał się być trzeźwy namówił mnie bym spróbował przeprosić "poszkodowanych" (wszyscy poczuli się obrażeni w tym momencie) i tym zakończył tą komedie. Wiec postanowiłem w pewnym stopniu nadrobić pracownicze podejście i dwukrotnie przeprosiłem, na co usłyszałem długi bełkot z którego najbardziej zrozumiałym słowem było "fuck" w odmianie przez różne przypadki. Należy również zaznaczyć, że podczas całego zajścia ochrona stała obok i przyglądała się z uśmiechem całej sytuacji. W takiej sytuacji i mi nie pozostało nic innego jak tylko oglądać dalej z uśmiechem to całe groteskowe przedstawienie. Na sam koniec, gdy sie odwróciłem, na moich plecach została rozbita jedna z reklam, a bohaterski chłoptaś, który nie został należycie przeze mnie obsłużony z szybkością światła znalazł się za regałami tuż przy wyjściu zerkając jeszcze czy przypadkiem udało mu się powalić mnie z nóg tym prawdopodobnie najmocniejszym w jego życiu i jedynym aktem przemocy. Niestety ku rozczarowaniu jedyne co zobaczył to mój śmiech. Wartym zaznaczenia jest również, że inne osoby kupujące akurat w tym czasie przepraszały mnie za tak prostackie zachowanie jakie spotkało mnie ze strony pijanych Islandczyków. Czuły się bardzo skrępowane ich zachowaniem i od razu opuszczały lokal.
Cała sytuacja śmieszy mnie nieustannie do dnia dzisiejszego i nie mam zamiaru się nią przejmować, a żale "poszkodowanego" opisane w gazecie są tylko dopełnieniem groteski całej sytuacji.
Całą sytuację opowiedziałem szefowej która stwierdziła, że za takie coś sama by mnie pobiła i to dużo mocniej, i stwierdziła że mieli absolutne prawo mnie tam zwyzywać, zastraszać oraz pobić (od uderzenia na szczęście poza siniakiem nic się nie stało jednak było to 5cm od potylicy) i że nie mam czego szukać ani na policji ani gdziekolwiek ponieważ powinienem być przygotowany, że pijany człowiek może wszystko. Po tym zajściu poszedłem po poradę do Eflingu gdzie również usłyszałem, że jedyne co mogę zrobić to przeczekać całe zamieszanie, gdyż jeśli pójdę do mediów to mogę być pewny, że wszystko przekręcą na jeszcze większą moją niekorzyść.

Tak więc, jak sami widzicie, sytuacja długa i kompletnie nie warta rozgłosu ale jak cały kraj można porównać do małej wioski gdzie każdy wszystko wie to każdy materiał do gazety dobry, tym bardziej jak się wybieli swojego a koloryzuje obcokrajowca.

Jakby sytuacja była krótsza to może i jakiś żart do opowiadania by wyszedł choć dla innych to sprawa wagi państwowej, poważna niczym akt terroryzmu. Mnie tylko utwierdziła w przekonaniu, by nie zmieniać opinii co do homo, tak jak mnie na lekcjach religii uczono, a co do wiary to moich przekonań nie zmienią.

Pozdrawiam użytkowników forum, może moja sytuacja będzie przypomnieniem żeby jednak w 21 wieku gdzie mamy wolność słowa uważać co się mówi o gejach.

PS. wiem, że winny się tłumaczy jednak cała sytuacja została nagrana kamerami subway'a które jednak ani mediów ani samego szefa niewiele obchodzą.

Ale historia...uuuuuu.
Miales chlopcze szczescie ze to tylko pijane islandzkie pryszczaki bo gdybys trafil na pijanych chlopakow łomżyniakow poszybowal bysl do szpitala na 4 miechy jak moj koles z Gdyni.Nazwal na centrum chlopaka łomżyniaka "rudy rydz" to dopiero po 10 tygodniach go ze szpitala wypisali.
A tak miedzy nami jak juz sie decydujesz na prace zwiazana z obsluga
ludzi to masz byc mily (kazdy profesjonalny kelner,barman ci to powie) nawet dla chlopakow łomżyniakow napitych jak zwykle samogonem.Ba nawet dla wszystkich [...] (pol-inteligenta zareczam ze to nie to samo) szatanisow,papieza czy innego wynalzku.Swoje poglady orietacji seksualnej,wyznaniowe czy rasistyczne wsac sobie w ten zacisniety nie [...] tylek albo zmien prace.Zostan szewcem.I [...] jak szewc na [...] islanczykow,czecznow, [...] ,arabow,ruskich itd..jak to polak .
Gdybym ja cos takiego uslyszal ze mnie nie obsluzysz bo jestem gruby albo ryzy albo czarny albo gej to bylbys zwyzywany od glupich polakow. A potem sciagnabym ci spodenki i [...] po pupci paseczkiem (a sile mam moge cie zapewnic)


Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Pa 2010, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piwpaw napisa:

Ale historia...uuuuuu.
Miales chlopcze szczescie ze to tylko pijane islandzkie pryszczaki....................nawet dla wszystkich [...] .........................u.Swoje poglady orietacji seksualnej,wyznaniowe czy rasistyczne wsac sobie w ten zacisniety nie [...] tylek...........................I [...] jak szewc na xxxxxxx ....................
A potem sciagnabym ci spodenki i xxxxxxx po pupci paseczkiem (a sile mam moge cie zapewnic)


Cóż za wyszukany język...
Przesłanie w porządku ale jest to podane w tak ordynarny sposób, ze nie mam pewności czy każdy zrozumiał o co chodzi.


Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piwpaw

Doczy: 10 Sie 2010
Posty: 21
PostWysany: 27 Pa 2010, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
piwpaw napisa:

Ale historia...uuuuuu.
Miales chlopcze szczescie ze to tylko pijane islandzkie pryszczaki....................nawet dla wszystkich [...] .........................u.Swoje poglady orietacji seksualnej,wyznaniowe czy rasistyczne wsac sobie w ten zacisniety nie [...] tylek...........................I [...] jak szewc na xxxxxxx ....................
A potem sciagnabym ci spodenki i xxxxxxx po pupci paseczkiem (a sile mam moge cie zapewnic)


Cóż za wyszukany język...
Przesłanie w porządku ale jest to podane w tak ordynarny sposób, ze nie mam pewności czy każdy zrozumiał o co chodzi.

Coz za roznica.I tak nawet jakbym to samo napisal tyle ze w kulturalny sposob, zostalbym glupawym palantem (bo przeciez on ma racje i swietnie postapil ).A tak chociaz sobie ulzylem.


Cytat został poddany edycji przez Administratora Forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Pa 2010, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piwpaw napisa:

Ale historia...uuuuuu.
Miales chlopcze szczescie ze to tylko pijane islandzkie pryszczaki bo gdybys trafil na pijanych chlopakow łomżyniakow poszybowal bysl do szpitala na 4 miechy jak moj koles z Gdyni.

To oczywiste, nie trza nawet mówić!11jedenjeden!!!
Chłopaki łomżyniaki to zuchy na schwał, każdy im się grzecznie kłania, i doyebać mogom komu chcom.
Zresztom poaczmy sami to muszom być łomżyniaki! Innych takich tfardzieli niema!
Cytat:
Nazwal na centrum chlopaka łomżyniaka "rudy rydz" to dopiero po 10 tygodniach go ze szpitala wypisali.

Ba, i tak miał farta.
Cytat:
A tak miedzy nami jak juz sie decydujesz na prace zwiazana z obsluga ludzi to masz byc mily (kazdy profesjonalny kelner,barman ci to powie)

Rzekłeś.
Cytat:
nawet dla chlopakow łomżyniakow napitych jak zwykle samogonem.

Nie "nawet" tylko "szczególnie", nie zapoinaj, że mówimy o chłopakach łomżyniakach, najtwardszych wojownikach jakich ziemia mała zaszczyt nosić ziom!
Cytat:
Ba nawet dla wszystkich [...}(pol-inteligenta zareczam ze to nie to samo)


Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
pół-inteligent będzie na pewno wdzięczny iteligentowi całościowemu za oświecenie: cóż to jest w takim razie.

Cytat:
Gdybym ja cos takiego uslyszal ze mnie nie obsluzysz bo jestem gruby albo ryzy albo czarny albo gej to bylbys zwyzywany od glupich polakow. A potem sciagnabym ci spodenki i xxxxxxx po pupci paseczkiem (a sile mam moge cie zapewnic)

Nikt nie wątpi, przecież jesteś łomżyniakiem chłopakiem, szacóón albo śmierć!

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 27 Pa 2010, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:

Naprawdę ocenianie całych grup ludzi na podstawie cechy tak mało znaczącej jak miejsce urodzenia to nie jest dobry pomysł.


Przeca nie pisałem o wszystkich Islandczykach mieszkańcach Islandii. Tylko a o tych określonych islandczykach, grupie przyjaciół.

Inną droga może kolega sprzedawca jest wyznawcą starej wiary?
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 27 Pa 2010, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piwpaw napisa:

xxxxxxx islanczykow,czecznow,[...],arabow,ruskich itd..jak to polak .

Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.


Ty sam żeś polak, a właściwie polaczek do tego pewnie jeździsz wolkswagenem.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Pa 2010, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
foo napisa:

Naprawdę ocenianie całych grup ludzi na podstawie cechy tak mało znaczącej jak miejsce urodzenia to nie jest dobry pomysł.

Przeca nie pisałem o wszystkich Islandczykach mieszkańcach Islandii. Tylko a o tych określonych islandczykach, grupie przyjaciół.

A to przepraszam, źle zrozumiałem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 29 Pa 2010, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 29 Pa 2010, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ciekawe czy by se łomrza rade dała z hłopakami z maaskantje!?
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
asceta

Doczy: 30 Mar 2010
Posty: 33
Skd: sudur land
PostWysany: 29 Pa 2010, 21:40    Temat postu: srac na to Odpowiedz z cytatem

[...] począwszy od rządu po rozrywkę , telewizje i wszystkie dziedziny życia i co najgorsze oni są dumni ze sa tak tolerancyjni ..... do momentu kiedy to obcokrajowiec osiągnie sukces lub zacznie kierować sie odmiennymi regułami .... aaa srać na to niech sie [...] ich to boli ... aby nie na moich oczach ..... a dla bohatera tej przygody trzeba bylo go [...] porządnie z miejsca zacząłby sie inny cyrk ... łzy i łzy i łzy i szlochania


Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
_________________
RISE AND RISE AGAIN UNTIL LAMBS BECOME LIONS


PRIMO VICTORIA
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
RealDeal

Doczy: 21 Cze 2010
Posty: 107
Skd: RVK
PostWysany: 29 Pa 2010, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ja to czekam,aż zalegalizują liście... zastanawia się skoro zalegalizowali homo związki to i może w końcu za przykładem Holendrów, Islandczycy pójdą Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
RealDeal

Doczy: 21 Cze 2010
Posty: 107
Skd: RVK
PostWysany: 29 Pa 2010, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RealDeal napisa:
...ja to czekam,aż zalegalizują liście... zastanawia się skoro zalegalizowali homo związki to i może w końcu za przykładem Holendrów, Islandczycy pójdą Rolling Eyes Rolling Eyes

..tzn. w całości pójdą bo jak narazie są w połowie drogi Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 30 Pa 2010, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harpo chyba nie chcesz im odpuscic, gardze tym systemem, ale skoro w taki sie gra teraz to trzeba wykorzystac do konca jego narzedzia, czyli sprawa do prokuratora o wszczecie sprawy z urzedu, zabezpieczenie nagrania. rzadanie odszkodowania 5 baniek od [...] i 10 baniek od firmy ochroniarskiej a jak trzeba to i pracodawce. Skoro wytrzymales presje bez kontraakcji masz wszystkie asy w rekawie, poczawszy od ponizajacych wyzwisk, czynnego ataku i osamotnienia ze strony ochrony. Onie sie rozczulaja nad molestowaniem to ty tez wal z tej strony, oni beda bredzic o stresie to im znokautuj szokiem i permanentna trauma i jeszcze kwity od lekarzy na dobicie. Tak nie moze byc, ze tu sie bawimy w humanitaryzm a z drugiej strony pelna akceptacja scen rodem z rynsztoka czy wiezienia w 3 swiecie. Kiedys przynajmniej mozna bylo trzymac gana pod lada i byla sprawa jasna, ale teraz trzeba sie procesowac chociaz sie tym bedziesz brzydzil nawet do strasburga jak tu bedzie zmowa. [...], ale tu zostaly przekroczone grubo marginesy dyskusyjne.


Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 30 Pa 2010, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadaj kasy, bo tu mozna wiadro podstawic, niech [...] zacznie to odpracowywac, morze bedzie sam musial sprzedawac parowki po godzinach


Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Fernandos

Doczy: 09 Gru 2007
Posty: 49
Skd: Kopavogur
PostWysany: 31 Pa 2010, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem kolegę, jak są pijani to zachowują się jak bydło! A wiele przemyślanych rad użytkowników tego forum możesz puścić bokiem. W czasie podwyższonego stresu i szybkiego przebiegu sytuacji ciężko o racjonalną reakcję.
Zlej to i sam się upij:)
_________________
Kto nie wierzy ten nie wygrywa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron