reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Porywisty wiatr

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kamqs

Doczy: 13 Pa 2009
Posty: 241
Skd: CK/KEFLAVIK
PostWysany: 17 Gru 2010, 21:54    Temat postu: Porywisty wiatr Odpowiedz z cytatem

Próbka tego co może zrobić wiatr ze słabo zabezpieczonym dachem. Rzecz dzieje się w Keflaviku w dniu dzisiejszym... http://www.vf.is/VefTV/46844/default.aspx
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Gru 2010, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś wróciłam z Blönduós, gdzie spedziłam (przymusowo) noc gdyż wczoraj wieczorem zamknięto drogi w kierunku Akureyri, wczoraj wyjechaliśmy z Husafell około godziny 13 i zmierzaliśmy do Hofsós, na odcinku Bifröst - Blönduós, złapała nas burza śnieżna Smile Powiem szczerze, ze wczoraj trudno było mi uwierzyć, ze dojedziemy bezpiecznie, udało się nam to dzieki "pomocy" dwóch kierowców, którzy jechali przed nami na dwóch odcinakch drogi, bo tylko dzięki tylnim światłom samochodu terenowego i ciężarówki holującej samochody dotarliśmy na miejsce. Do Blönduós dotarliśmy koło godziny 20 Smile Spora dawka stresu musze przyznac, ale przezycie niesamowite Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Gru 2010, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to kilka klatek z filmów

początek Smile








dalej nie kreciłam, bo byłam zajęta wypatrywaniem drogowych "słupków" i odsniezaniem szyb Smile to i tak lepsze z ujęc, gdyż czasami jedyne co widzieliśmy to czerwone swiatło z samochodu przed nami.

Nie ma to jak islandzka autostrada Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 18 Gru 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezłe focie, przeżylem nie jedna burze sieżną. zawsze dostarczaja wielu pozytywnych emnocji Very Happy .
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Gru 2010, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty to rzeznik jestes , to wiem Smile nie zdziwię się jak kiedys zobaczę Twoje zdjęcie jak wisisz na krawędzi wewnątrz krateru a pod stopami bedzie bulgoczaca lawa Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 18 Gru 2010, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w maju 2009 roku wyjechalem do Akureyri, jak juz dotarlismy na miejsce byl jakis nawrot zimy i spore opady sniegu - gdyby nie lancuchy kolega z ktorym jechalem chyba by nie dojechal na lotnisko - 100km w dwie godziny zrobilismy... na Blafjoll tez mielem niedawno jazde cos jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=a-pYHtP8PGs gdyby nie pomoc Islandczykow w terenowym aucie musialbym zostawic samochod w gorach, 11km jechalismy tez ok 1.5- 2h , 3x trzeba bylo wyciagac auto ale bylo bardzo bardzo fajnie bo dobrze sie skonczylo
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 21 Gru 2010, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na polnocy w Raufarhofn na niedziele zapowiadaja 66m/s czyli okolo 240 na godzine. :shock:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
krystof

Doczy: 05 Lis 2010
Posty: 6
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Gru 2010, 0:10    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciężką drogę mieliście. Przeżyłem coś podobnego, tylko że zamiast obfitego śniegu padał popół, który ciągnął się nad nami jak wielka chmura. Efekt był jak bym jechał jakimś tunelem, z tym że wycieraczki nie nadążały ścierac popiołu który osiadał wszędzie jak śniek podczas zamieci. W głowie krążyła mi myśl ile zostało jeszcze płynu do spryskiwaczy, gdyż w przeciwieństwie do śniegu, popiół nie chciał tak lekko się zmywac. Ja również trafiłem na inny samochód przed sobą i patrzyłem głównie na jego światła. Zapewne osoby które jechały zanami postępowały podobnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Gru 2010, 4:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No było mało ciekawie, z wycieraczkami mieliśmy tez problem, bo po jakimś czasie w kilku miejscach zaczął gromdzić się lód, takze mielismy na wycieraczkach bryły lodu, które tylko drapały szybę niewiele pomagając, zatrzymać się nie mogliśmy, bo byśmy zgubili samochód przed nami, a oni nie czekaliby na nas, bo sami mieli własne problemu zwłaszcza, ze to oni jechali w "ciemno" nie mogac liczyc na czyjąś pomoc. Takze kierowca miał dosc trudne zadanie, uwazac by nie zostac w tyle, nie uderzyc w samochód przed nami i w miedzyczasie jedna ręką kierować a drugą rozwalać te bryły lodu Smile Nie mielismy GPS, znaków prawie nie było widać, ale wczesniej zapytalismy dokad jadą ci kierowcy, zeby nie pojechać za daleko, my tylko osobówką jechaliśmy więc mielismy szczescie, ze trafilismy na kogos przed nami w większych samochodach. I trzeba było uwazać na mosty bo tam zbierało się duzo śniegu, takze dodatkowo zasypywało nam przednią szybę Smile

66m/s to dosc sporo, powiem szczerze, ze trudno mi to sobie wyobrazić bo wychodząc z samochodu prawie odlatywałam przy sile dwudziestukilku Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron