reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca przy budowie huty w Reyđarfjörđur
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43%
 43%  [ 54 ]
NIE
38%
 38%  [ 47 ]
Nadal nic nie wiem...
17%
 17%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 123

Autor Wiadomość
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 5 Cze 2006, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma już naborów do pracy przy budowie Huty.Niedługo częśc ludzi będzie wracało do Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Horpyna

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 40
Skąd: KALISZ
PostWysłany: 5 Cze 2006, 11:52    Temat postu: Nie mogę głosować w ankiecie!!! Odpowiedz z cytatem

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach

Niestety nie mogę głosować w ankiecie

Dłaczego???


Mam na ankiecie taki obraz
Czy zanim dostałeś ofertę z Reyđarfjörđur wiedziałeś coś o Islandii?
TAK
43% [ 37 ]
NIE
38% [ 33 ]
Nadal nic nie wiem...
17% [ 15 ]

Wszystkich Głosów : 85
_________________
Moja Horpyna to najpiękniejszy bokser
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Svensk

Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 165
Skąd: Zabrze (PL)
PostWysłany: 5 Cze 2006, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo juz zagłosowałes
_________________

Silvia Night
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 6 Cze 2006, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadzicie tu jakieś abstrakcyjne pseudo dysputy filozoficzne.
Co to ma wspólnego z hutą na Islandii ?

Po polsku nazywa się to "oderwaniem od rzeczywistości"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zorro

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
PostWysłany: 7 Cze 2006, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad Surprised Neutral Shocked Evil or Very Mad te dywagacje abstrachują od układu odniesienia lol człowiek chciałby sie dowiedzieć co słychać u ziomali na "lodowej wyspie" - wspierających kapitalistyczne inwestycje, co u barth_x, mariusx i innych. Czy już są w domu? Czy może poznali śliczne icelandgirls i osiedlili się na stałe? Co się dzieje w krainie wiecznej zmarzliny? Czy ktoś odpowie na te nurtujące wszystkich pytania?

No niech ktoś odpowie!!!!!

Odpowiadać!!!!

A Polacy będą mistrzmi świata ? (bo dom zastawiłem u buckmachera) głupek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grzegosz
Gość
PostWysłany: 7 Cze 2006, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

No więc budujemy, budujemy... Prawie wszystkie ważniejsze budynki już postawione, oczywiście nie do końca, ale już wizualnie postępy są bardzo widoczne. Kilku Polaków zostało już zatrudnionych przez Alcoa, mają zapewnioną pracę na rok (na razie) Smile Zatrudnienie zbliża się do maxa i jakoś w lipcu osiągnie 1500 osób.

Poza tym zaczyna robić się zielono (do końca maja praktycznie popadywał śnieg), cieplej i mniej wietrzniej Smile Niektórzy w czasie wolnym zwiedzają, inni piją (a propos stosunkowo dużo ludzi zostało usuniętych z powodu nadużycia), jeszcze inni śpią albo włóczą się po campie Smile

No i tak jakoś leci....

Pozdrawiam.
Powrót do góry
zorro

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
PostWysłany: 7 Cze 2006, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzegosz napisał:
Witam,

No więc budujemy, budujemy... Prawie wszystkie ważniejsze budynki już postawione, oczywiście nie do końca, ale już wizualnie postępy są bardzo widoczne. Kilku Polaków zostało już zatrudnionych przez Alcoa, mają zapewnioną pracę na rok (na razie) Smile Zatrudnienie zbliża się do maxa i jakoś w lipcu osiągnie 1500 osób.

Poza tym zaczyna robić się zielono (do końca maja praktycznie popadywał śnieg), cieplej i mniej wietrzniej Smile Niektórzy w czasie wolnym zwiedzają, inni piją (a propos stosunkowo dużo ludzi zostało usuniętych z powodu nadużycia), jeszcze inni śpią albo włóczą się po campie Smile

No i tak jakoś leci....

Pozdrawiam.


No i bardzo dziękuje "grzegosz" że odpowiedziałeś - bo od paru tygodni wiało nudą i brakiem informacji że szock.
Co do tego nadużywania to podobno nasza narodowa specjalność (choć inne narody postronne też lubią %) więc nie dziwota. Rozłąka Crying or Very sad pewnie też robi swoje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Darius

Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Polska
PostWysłany: 13 Cze 2006, 18:42    Temat postu: huta Odpowiedz z cytatem

Tak to prawda , ze prace nabieraja tempa.
Widac to wszedzie,superintendenci coraz bardziej patrza na rece i byle czego sie czepiaja. Najczestrza bolaczka to brak materialu, bo wszystko jest przywozone statkami ,nawet piasek.
Nieprawda jest to , przynajmniej na razie , ze Alcoa kogos przejela.
Na ta chwile ci ludzie sa wyporzyczeni, jak to sie zakonczy to czas pokaze. Pogoda jest kiepska,jak nie leje to wieje.
Prawda jest natomiast , ze miejscowy sklepik alko. ma najlepsze zyski w calej Islandii.
Na szczescie , czy sie pracuje, czy nie to i tak ameryka placi.
U nas taki system juz dawno padl a tu sie trzyma dobrze.
Pozdrawiam rodakow i niech zaluja ze ich tu nie ma.
buzi, buzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zorro

Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
PostWysłany: 13 Cze 2006, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mój szwagier był w iraku to arabi też się cieszyli że mają takich dobrych klijętów tego trunku którego oni nawet nie mogą powąchać(sic!)hihhihi.

A co do obecności naszej na Islandii to też chcielibyśmy,ale nas niechcą. Z taką drużyną narodową - mówią - na Madagaskar!!!

dance Już za cztery lata , już za cztery lata Polska będzie mistrzem świata dance[/quote][/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grzegosz
Gość
PostWysłany: 14 Cze 2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darius napisał:

Cytat:

Nieprawda jest to , przynajmniej na razie , ze Alcoa kogos przejela.


Odwołuję to co powiedziałem wcześniej, faktycznie, ludzie ci nie zostali zatrudnieni w Alcoa, zostali wypożyczeni i pracują dla nich teraz.

Poza tym, mam do dodania jedną rzecz: za 3.5 tygodnia urlop Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
melosz

Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 48
PostWysłany: 18 Cze 2006, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto wam takie pseudo informacje dostarcza ?
North Star i Rimec zakończyły już dawno rekrutację do huty.Owszem przyjeżdżają nowi ludzie ok 10 osób tygodniowo.Ale to jest już koniec.Alcoa poszukuje osób do pracy w hucie po ukończeniu budowy.Są wsokie wymagania.Owszem było spotkanie w zeszłym tygodniu ale... zgłosili się : pijaczki ,nawiedzeni , kopnięci , nie w specjalizacji zawodowej
itd.
Dla wyjaśnienia : takie osoby jak BARTH i inni "dziwni" opowjadają Wam ploty z budowy,nie mające nic wsplnego z rzeczywistością.
Jest taka grupa TTA - oszołomów co w rurze byli i korek widzieli.
To są popychadła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 19 Cze 2006, 11:39    Temat postu: Do Melosza Odpowiedz z cytatem

Uwaga! Twój post Melosz jest napisany językiem, który może kogoś obrazić lub wywołać kłótnie.
Jeżeli masz jakieś konkretne zarzuty, to opisz je dokładnie obiektywnym językiem podając cytaty odpowiednich osób i je komentując.
Być może niektóre osoby przedstawiają plotki z placu budowy, bo widocznie nie mają innego źródła informacji.
Często pracodawcy nie informują pracowników o swoich planach, więc ci ostatni muszą korzystać z plotek.
Jeżeli jesteś bliżej informacji, to po prostu je przekaż bez zbędnego obrażania kogokolwiek.
Bo dopóki nie udowodnisz złych intencji, to trzeba wierzyć, że ewentualna "plotka" została zamieszczona w dobrej intencji.

_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zbrojarz

Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1
PostWysłany: 19 Cze 2006, 14:28    Temat postu: PAN MELOSZ...cokolwiek by to znaczylo Odpowiedz z cytatem

Chialbym cos napisac bo od przeszlo 8 miesiecy czytam tylko posty, ale miarka sie przebrala i kilku ludzi podnioslo mi cisnienie jak czytam ich wypowiedzi
Wiecie co, przyjechalem tutaj pol roku temu z North Stara z Wrocka.
Po pierwsze nie widzialem nigdzie w swoim zyciu (a nie jestem tylko zbrojarzem) tak profesjonalnego biura posrednictwa. Wszystkie dziewczyny okazaly sie rzetelne i sumienne, oczywiscie trzeba bylo czekac ale jak ktokolwiek byl na kontrakcie to wie ze czasami tak bywa. Ja juz 25 lat na wyjazdach pracuje ale powiem wam jedno, takiej nacji jak my Polacy nie znajdziecie nigdzie. Taka zlosliwosc, upierdliwosc, podejrzliwosc, chamskosc i inne cechy sa nasza domena na zachodzie. Wszyscy to widza i sie z nas smieja. Osoby jak Melosz choc jest na budowie zaledwie 3 miesiace potrafi juz kpic z ludzi ktorzy tu zakladali ten temat i opisywali jak to wyglada nie dla przyjemnosci ale dla nas zeby innym pomoc.
Mnie osobiscie Barth_x pomogl bardzo osobiscie mu za to podziekowalem jak i inni pracownicy ktorzy przyjechali do Islandii za chlebem. Ponadto widze ze juz nie umieszcza zadnych wiadomosci od dluzszego czasu nie wiem czemu. NIe wiem czemu dla czego sa dziwni. Mysle ze jestes jednym z nielicznych na budowie ktorzy dostaja juz powoli depresji bo sa slabi psychicznie i nie moga pracowac na takim kontrakcie.
Na icelandzie nigdy nie przeczytalem nieprawdziwych informacji!!!!!!!! nigdy!!! wszyscy dziekuja ze moga sie czegos dowiedziec a ty placzesz ze zle ze nie dobrze, ze to nie pasuje, ze to zle, tamto do bani. POLECAM WSZYSTKIM PRZECZYTANIE WSZYSTKICH TEMATOW MELOSZA.....Chlopie typowy obraz polaka przedstawiasz i nie rozumiem cie. Ale uwierz mi ze czlowiek tak sie zachowuje jesli dostaje w tylek od innych z ekipy, widocznie nie umiesz sie przystosowac. Jak nie umiesz to uciekaj stad, w polsce sa jeszcze ludzie ktorzy tutaj przyjada z pocalowaniem reki.
Co do TTA jest tak jak w kazdej grupie, w swojej ekipie tez znajdziesz ludzi ktorzy malo co potrafia i nie maja doswiadczenia, ilu kierowcow juz zjechalo bo nie umialo jezdzic? ile operatorow? ilu ciesli? ilu zbrojarzy? a ilu tych ktorzy zapili??
Jestes NIE OBIEKTYWNY!!!!!
TTA sa mlodymi inzynierami, czesc pracuje w biurze, czesc jako brygadzisci, i to dzieki wlasnie ich obecnosci wiemy co mamy robic na rozejsciach, do nich idziemy jak tajmszity sa zle wypelnione, to oni wszystko zalatwiaja, i nie opowiadaj bzdur ze nic nie widzieli w zyciu, czasami swieze spojrzenie na rzeczywistosc jest lepsza niz zapyziale od czlowieka ktory twierdzi ze wszystko wie i zjadl wszystkie rozumy. Pochwal sie soba czlowieku, powiedz kim jestes i co robisz na budowie.

Jednymi slowy, uwazam ze to co napisali poprzednicy jest prawda i ciesze sie ze moge tutaj pracowac. A jak tobie sie MELOSZ nie podoba zycie to nie marnuj go tutaj i nie truj krwi innym, oskarzajac ich!!!
Aha zeby bylo smieszniej, bo co ja moge napisac - ja zbrojarz prosty czlowiek, nawet teraz TTA mi pomog i pozyczyl mi komputera w czasie lanczu!!

Pozdrawaim tych normalnie myslacych bez skrzywien!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kalosz

Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1
PostWysłany: 20 Cze 2006, 13:16    Temat postu: taaaaaa Odpowiedz z cytatem

hehe
Oto Ja Kalosz
myslacy bez skrzywien

wiecie co wam powiem? nic szczegolnego poza tym ze to szczegolna budowa i ze jest tam wielu na serio wspanialych ludzi i jakze wielu niewspanialych ktorzy niestety wypowiadaja sie na forum o bechtelum bo panuje nam wspaniala wolnosc slowa.
generalnie nie widze powodu zeby obrazac ludzi dlatego wnosze o wielki solidarny pokoj na polu budowy.
wybudujmy ta hute w spokoju. bez impertynencji pod adresem nadawcow.
dajmy rekrutujacym rekrutowac a spawaczom spawac.
to bylem ja
sedzia Kalosz.
oddany swej pracy i pieniazkom dzieki ktorym zbuduje swoja wlasna hutke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
murzyn

Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 18
Skąd: Iceland
PostWysłany: 30 Cze 2006, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedny ten Melosz w robocie tez mu nic nie pasuje - ot to już taki szwarccharakter. Z moich informacji wynika, ze Barth awansował i jest już superwisorem chyba od ochrony srodowiska. Dawniej widzialem go w porcie jak kierowal rozladunkiem statku i wlasnie jemu najlepiej to szlo. Zgadzam sie ze Zbrojarzem ze to sprytny chlopak i swoim nie da krzywdy zrobic. Wcale sie tez nie dziwie ze nie odpisuje na posty bo po prostu nie ma czasu. Caly czas pogoda kiepska, snieg i deszcz na przemian. Ja tez niedlugo wyjezdzam na urlop oj nawet nie wiecie jak mi sie go chce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lutek

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 6 Lip 2006, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !!!


Wybieram się 15-07 z Katowic

Very Happy

po przeczytaniu całości wiele bym chciał napisać, brak komentarza wydaje się jednak bardziej na miejscu

Cieszmy się tym co mamy. Pozdrawiam wspaniałą ekipę do zobaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynka

Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 12
PostWysłany: 13 Lip 2006, 9:43    Temat postu: jak doleciec? Odpowiedz z cytatem

Wybieram sie 4 sierpnia z Rejkjaviku do Huty. I nie mam pojecia jak sie tam dostac. Samolotem, ale do jakiego miasta??? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lutek

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 17 Lip 2006, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jestem.
Przepieknie tutaj. Podobaja mi sie koledzy starsi stazem mowiacy "kiedys to tu bylo lepiej a teraz to..." Smile nie wiedzialem ze na niekture zeczy mozna nazekac.
No ale swiezy jestem to sie nie znam Smile .
Troche trudno zalapac ze trza by do spania bo calyczas jest jasno.
Cos czuje ze przybedzie mnie z 10kg.
Pozdrawiam tych co maja jeszcze sile po robocie na internet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rebTewje

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 19 Lip 2006, 12:02    Temat postu: Re: jak doleciec? Odpowiedz z cytatem

rodzynka napisał:
Wybieram sie 4 sierpnia z Rejkjaviku do Huty. I nie mam pojecia jak sie tam dostac. Samolotem, ale do jakiego miasta??? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam :)
do Eggilstadir, stamtad autobusem do Reydafjordur - i jestes :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynka

Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 12
PostWysłany: 19 Lip 2006, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz mam bilet Smile tylko martwi mnie to, jak sie dostane z lotniska do huty i czy w weekendy i swieta kursuja autobusy...
wlasnie jestem na etapie szukania noclegu na jedną noc ...

ale to wszystko skomplikowane Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następny
Strona 36 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron