reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

demokracja a tolerancja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 16 Cze 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LooCKeRWooD napisa:
Po coś żyjemy na tym świecie, no nie Question Musi być jakiś sens tego wszystkiego...

Zebym Cie dobrze zrozumiala: mowisz, ze zycie osob homoseksualnych jest pozbawione sensu? I jezeli tak, to jakim prawem smiesz tak mowic?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 20 Cze 2006, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 20 Cze 2006, 23:03    Temat postu: Re: Znam Boga osobiście... Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Twój post LooCKeRWooD jest wypowiedzią chaotyczną, napisaną bardzo niedbale, przez co odbiorca może mieć problem ze zrozumieniem co chcesz powiedzieć.
Proszę pamiętać, że Forum to miejsce, gdzie szanując odbiorców, należy pisać wypowiedzi językiem klarownym, budując pełne zdania.
Wypowiedź powinna zawierać jakąś tezę i jej dowód (argumentację).
Zlepek różnych wniosków nie jest jeszcze syntetyczną wypowiedzią.

nie obraz sie Odzajer, ale gdyby wszyscy byli tak idealni jak wydaje mi sie Ty jestes, a przynajmniej starasz sie byc,uzywali pieknej polszczyzny, robili wszystko jak najlepiej mozna, nie popelniali bledow i wogole wszsytko perfect, to byloby na tym swiecie cholernie nudno...
to taka drobna uwaga OT.... owieczka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Cze 2006, 18:01    Temat postu: Re: Znam Boga osobiście... Odpowiedz z cytatem

lenny napisa:
gdyby wszyscy byli tak idealni jak wydaje mi sie Ty jestes
Nie jestem idealny... popełniam wiele błędów. Sam nie zawsze wykazuję się obiektywizmem i nie zawsze potrafię przekazać w dyskusji o co mi chodzi. Ale staram się... Smile

Cytat:
gdyby wogole wszsytko perfect, to byloby na tym swiecie cholernie nudno...

Sęk w tym, że nigdy nic nie będzie idealne... Ale to nie zwalnia z obowiązku dołożenia wszelkich starań. Dlatego właśnie nie jest nudno.
Ale trzeba odróżnić lenistwo, zaśmiecanie, lanie wody od normalnej dyskusji.
Ja też z pewnością popełniam błędy (literówki, ortografy, interpunkcja), ale jest mi z tego powodu przykro, bo chciałbym ich nie popełniać.

Ty lenny, to wydaje mi się, że masz jakiś problem z tym, że ktoś mógłby być zbyt idealny i mądry...
Nie żebym taki był, ale gdy tylko wypowiem się w stylu pouczającym, Ciebie to denerwuje... Dlaczego?
Ot, tak dla zasady? Czy masz może jakieś problemy z autorytetami?

Jeszcze raz powtarzam, że nie jestem najmądrzejszym człowiekiem na Ziemi, ale z drugiej strony, nie będę udawał, że nie umiem czytać i myśleć... Akurat tak się składa, że na tle wielu istot ludzkich mój poziom inteligencji wydaje się być spory. Ponieważ nie jestem demokratą i większość nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, więc porównuję się do wąskiego grona mędrców, przy których niestety, jestem jeszcze w przedszkolu Confused
Jeżeli lenny automatycznie nie lubisz każdego, kto mógłby mieć zbyt często rację, to przykro mi z tego powodu, gdyż ja dążę do sytuacji, gdy rację będę miał bardzo często. Dlatego właśnie uczestniczę w dyskusjach: by się uczyć. :jezyk:
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 21 Cze 2006, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się zawsze wydawało, że z mądrością w parze idzie skromność.
No wlaśnie - wydawało mi się. Confused
Co do Odżajera, czasem też mnie drażni ten przeintelektualizowany intelektualizm (ianczej mówiąc - przerost formy nad treścią) jego wypowiedzi, ale są i tacy, którzy wielbią uprawiać onanizm twórczy.
Z drugiej strony - lepiej dyskutować z takim osobnikiem, niż z osobnikiem mu przeciwnym.

Poza tym - nie ma to nic wspólnego z tematem dyskusji.
Niecierpliwie czekam na odpowiedź Lockerwooda..
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Cze 2006, 18:50    Temat postu: Peterans Odpowiedz z cytatem



Widzę Peterans, że manifestujesz się jako osoba, która nie uprawia seksu homoseksualnego na stojąco... :jezyk:
Rozumiemy więc, że robisz to na leżąco Mr. Green

A tak serio, to należałoby wyróżnić dwa rodzaje seksu:
1) seks dla poczęcia nowego człowieka (małżeński* lub nie)
2) seks dla przyjemności (małżeński*, poza, homo, zoo, pedo, auto itd.)

Najważniejsze więc pod względem użyteczności seksu dla społeczeństwa, było by określenie, czy pozwalamy na drugi rodzaj seksu?
Jeżeli Peterans jest przeciw homoseksualności, to właściwie powinien pójść na całość i zaprotestować przeciw bezproduktywnemu seksowi (tylko dla przyjemności).
Tak z ciekawości: jaki byłby symbol zakazu uprawiania seksu dla przyjemności? Proszę o propozycje Very Happy


*) za seks małżeński rozumiem małżeństwo katolickie, bo urzędniczo to można się zgodzić nawet na małżeństwa między ludźmi i zwierzętami.

P.S. Kościół katolicki de facto zgadza się na seks dla przyjemności pomiędzy małżonkami, a nawet na masturbację w przypadku, gdy w czasie stosunku np. żona nie osiągnęła orgazmu. Jednak wydaje się, że zgoda ta ma podłoże praktyczne i ma spowodować większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę (bo kościół zabrania antykoncepcji [poza naturalną]).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Cze 2006, 19:21    Temat postu: Skromność Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Mi się zawsze wydawało, że z mądrością w parze idzie skromność.

Ale nie z fałszywą skromnością. Ponieważ dyskutujemy o mnie, więc nie będę tu uprawiał poprawnej politycznie skromności, tylko po to, by ktoś powiedział "nie jesteś aż taki głupi...".
Co do mojej mądrości, to podtrzymuję zdanie, że nie jest ona duża (w porównaniu z osobami na prawdę mądrymi).

Cytat:
Co do Odżajera, czasem też mnie drażni ten przeintelektualizowany intelektualizm (ianczej mówiąc - przerost formy nad treścią) jego wypowiedzi

Może jakieś przykłady? Cytaty?
Jeżeli intelektualizm to coś dobrego, to "przeintelektualizowanie" czegokolwiek to pojęcie czysto abstrakcyjne, które (gdybym był złośliwy) mógłbym przetłumaczyć na: "mówi tak mądrze, że aż nie rozumiem", Jednak myślę, że bardziej odpowiednie tłumaczenie to takie: "używa argumentów, które wydają się być prawidłowe, ale nie przystają do mojej wizji rzeczywistości... więc muszą być błędne".

Cytat:
ale są i tacy, którzy wielbią uprawiać onanizm twórczy.

Skoro tworzenie (idei, pojęć, argumentów itp.) sprawia mi przyjemność, więc rzeczywiście można to porównać z seksem, ale z drugiej strony, te idee dzielę z ludźmi, z którymi rozmawiam, więc w żaden sposób nie jest to onanizm :jezyk:

Tak obiektywnie patrząc, to Ty elloth również posługujesz się podobnym językiem i gdyby nie to, że bierzesz na cel innego "mądralińskiego", to pewnie ktoś o Tobie by napisał, że przeintelektualizowujesz swoje posty :jezyk:
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 21 Cze 2006, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, uważasz się po prostu za autorytet, którym nie jesteś.
Myślę, że tak mógłbym prosto i jasno to ująć..

A teraz, powróćmy do dyskusji na temat, bo nie dążymy do żadnego celu. Wyraziłem swoje zdanie.. nie znaczy, że Cię potępiam.. Trochę krytyki jednak nigdy nie zaszkodzi.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Cze 2006, 17:41    Temat postu: Autorytet Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Odżajer, uważasz się po prostu za autorytet, którym nie jesteś.

Po pierwsze: skąd wiesz, że się uważam?
Po drugie: skąd wiesz, że nie jestem?

Wypowiedziane przez Ciebie zdanie jest raczej pozbawione sensu, gdyż nie masz żadnych przesłanek, że któreś z powyższych twierdzeń jest prawdziwe.
Gdy mówiłem o autorytetach, to miałem na myśli pewien mechanizm u lennego (a widzę, że u Ciebie on też chyba działa); otóż jeżeli podejrzewacie, że ktoś mógłby być autorytetem, to staracie się go kontestować.
Ludzie nie znoszą ludzi mądrzejszych od siebie, którzy dysponuja całą gamą mądrych argumentów i zwykle w boju, na argumenty, wygrywają.
Podświadomie większość ludzi stara się wtedy wygrać innymi "argumentami" jak np. humorem (zawsze można zrobic sobie jaja ze zbyt poważnego i mądrego dyskutanta) lub poprzez obrażanie (inwektywy mają wytrącić mądrą osobę z równowagi i pokazać, że jest taka jak wszyscy).
Istnieje jakaś ksenofobia i alienacja wobc ludzi rozsądnych.
I choć przez większość mego życia myślałem o sobie jako o osobie raczej średnio, to wyraźna kontestacja mojej osoby przez wiele innych osób, sprawiło, że zacząłem się na serio zastanawiać, czy nie jestem jednak trochę bardziej mądry niż szare masy społeczne.

Natomiast ja nie twierdzę, że jestem autorytetem. A nawet, gdybym myślał, że w jakichś dziedzinach nim jestem, to z pewnością nie głosiłbym tego, bo od razu stałbym się łupem autorytetożerców. Smile

Cytat:
Myślę, że tak mógłbym prosto i jasno to ująć..

Skoro twierdzisz, że ująłeś to jasno, to się mylisz. Z drugiej strony, wygłaszając o mnie opinie, twierdzisz niejako, że jesteś autorytetem od tego typu spraw... więc ja mogę zacytować złośliwie: "uważasz się po prostu za autorytet, którym nie jesteś." Smile

Cytat:
Trochę krytyki jednak nigdy nie zaszkodzi.

Krytyki nigdy dość. Ale musi to być krytyka rzetelna, konstruktywna i logiczna, a nie czysta kontestacja czegokolwiek lub kogokolwiek, kogo podejrzewamy o bycie autorytetem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 22 Cze 2006, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, wybacz, ale w poprzedniej wypowiedzi raczyłem napisać:

Cytat:
A teraz, powróćmy do dyskusji na temat, bo nie dążymy do żadnego celu.


Nadal swoje zdanie podtrzymuję.
Nie będę wertował wszystkich Twoich wypowiedzi w poszukiwaniu jakichś kruczków, bo mi się po prostu nie chce.
Wypowiedziałem swoje zdanie.. nie popieram go argumentami, bo jestem zbyt leniwy. Nie znaczy to, że możesz mnie traktować jak pseudointeligenta, który powiedział coś i nie skończył. Przychodzimy tu, by dyskutować o islandii, a nie wypisywać płomienne apologie swoich osób.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Cze 2006, 9:38    Temat postu: Apologia Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Odżajer, wybacz, ale w poprzedniej wypowiedzi raczyłem napisać:

Cytat:
A teraz, powróćmy do dyskusji na temat, bo nie dążymy do żadnego celu.

Nie można kogoś obrażać i żądać powrotu do dyskusji, szczególnie, że jesteśmy w off-topicu i rozmawiamy właśnie o tolerancji, której Ci brakuje.

Cytat:
Nie będę wertował wszystkich Twoich wypowiedzi w poszukiwaniu jakichś kruczków, bo mi się po prostu nie chce.
Wypowiedziałem swoje zdanie.. nie popieram go argumentami, bo jestem zbyt leniwy.

Twoja wypowiedź może oznaczać znów apologię na twój własny temat. Bo rozumiem z niej, że Tobie nie potrzeba argumentów, gdyż jesteś światowej klasy autorytetem od oceniania innych osób...
Krytykujesz mnie, a sam nie widzisz, że postępujesz dużo gorzej...
Gdybym ja napisał to co Ty, to już bym tu dostał pomidorem...

Cytat:
Nie znaczy to, że możesz mnie traktować jak pseudointeligenta, który powiedział coś i nie skończył.

Sam się tak traktujesz, bo powiedziałeś i nie skończyłeś (przynajmniej zabrakło Ci argumentów).


Cytat:
(...)a nie wypisywać płomienne apologie swoich osób.

A kto wypisuje? Bo to twoje ostatnie teksty są jakby apologią twej osoby - starasz się tutaj grać rolę sędziego, a brakuje Ci podstawowych cech tego zawodu.
Gdy ja opisuję siebie, to daleko jest do idealizmu. Każdy ma prawo opisywać siebie samego, a ponieważ staram się być obiektywny, to wymieniam również cechy, które niektórzy uważają za samochwalstwo. No cóż, ludzie są zawistni i zawsze podejrzewają innych o złe intencje.
Gdyby tylko wiedzieli, byłoby im głupio...
W końcu zawsze istnieje choć cień szansy, że nie jestem taki głupi... i że mam rację w swoich niektórych wypowiedziach. Czy ktoś, kto mnie tak automatycznie i z rozpędu krytykuje, pomyślał kiedyś o tym?

A ja wcale nie piszę o sobie samych powchwał, trąbię, że mam wady, i że się mylę często...
Ale może Ty nie czytasz moich słów dokładnie i nawet nie wiesz co piszę?
Jeżeli nie zamierzasz dyskutować zgodnie z zasadami uczciwej dyskusji, to lepiej nie dyskutuj.
Dyskusja to nie tylko lanie wody dla własnej przyjemności, to również czas innych osób, które muszą to czytać. Jeżeli coś piszesz, to spraw, by twój tekst zawierał obiektywne fakty i argumenty a nie tylko inwektywy lub informacje w stylu "bóg mi powiedział, że Odżajer E. to idiota".
Skoro piszesz, że jesteś leniwy i nie chce Ci się zbierać argumentów, to nie pisz i nie obrażaj nikogo, bo to niezgodne z powszechnie obowiązującymi zasadami etycznymi.

Najchętniej bym kasował posty, które z lenistwa obrażają innych bez podania dowodów, ale w tym przypadku zaraz podniósłby się krzyk, że usuwam posty "przeciwko mnie". To by było nawet śmieszne, bo ja tylko czekam na rzetelną dyskusję, do której okazję mam bardzo rzadko, bo ludzie zwykle rzucą inwektywę i potem kryją się za zasłoną typu "nie chce mi się już gadać".
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 23 Cze 2006, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, rzetelnie podyskutować to ja mogę o książce, filmie, o jakimś problemie społecznym etc. Dyskusja na temat twojej osoby jest ostatnią rzeczą o jakiej marzę, uwierz.

Więc, żeby nie było, że stwierdzam coś autorytatywnie, to podkreślę: po Twoich wypowiedziach mam często wrażenie, że uwielbiasz odczuwać intelektualną wyższość nad ludzmi. Podkreślam, to tylko moje odczucie. Z drugiej strony, uważam, że jesteś inteligentny i masz sporą wiedzę.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 23 Cze 2006, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony jest to koniec tematu.
Możesz mnie traktować jak idiotę, który wyraża opinię o innej osobie, nie popierając jej setką argumentów. Trudno.
Ja potrafię się z tym pogodzić. Rolling Eyes
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 23 Cze 2006, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam... Odżajer, czy ty cały swój wolny czas poświęcasz forum iceland.pl?? Bo po długości twoich postów można dojść do takiego wniosku... No i elloth ma trochę racji, jakąś prostąracje przedstawiasz w najdłuższy i najbardziej rozpisany sposób.

__
Mogę się założyć, że jeśli odpowiesz na tego posta, to będzie on dłuższy od mojego Wink Chyba że siębędziesz hamował...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Cze 2006, 19:14    Temat postu: Forum Odpowiedz z cytatem

Squallo napisa:
Tak się zastanawiam... Odżajer, czy ty cały swój wolny czas poświęcasz forum iceland.pl??

Góra 1-2 godziny dziennie Smile

Cytat:
Bo po długości twoich postów można dojść do takiego wniosku...

Nie długość lecz jakość się liczy :jezyk:
Ale teraz już wiem wszystko! Jesteś facetem i długość ma dla Ciebie znaczenie... Jak widzisz dłuższy post to zazdrościsz :jezyk:
Typowy kompleks faceta z krótkim... postem głaszcze

Cytat:
No i elloth ma trochę racji, jakąś prostąracje przedstawiasz w najdłuższy i najbardziej rozpisany sposób.

Ale Elloth wcale nie ma zastrzeżeń do długości moich postów - przynajmniej tego głośno nie powiedział (chyba że masz z Nim kontakt prywatny lub telepatyczny...).

Ja mam wrażenie, że każdy próbuje po swojemu zaatakować quasiautorytet (czyli takie indywiduum, któremu można wmówic, że się wymądrza, a potem go gnoić na całego).
Piszę długie posty, by dokładnie wyłożyć swoje racje; chcę w ten sposób uniknąć nieporozumień (jak to się czasem zdarza na forach).
Wolę coś pokazać na 3 przykładach niż potem prowadzić jałową dyskusję o czymś, czego nie miałem na myśli.

Ale i nawet długie posty są czasem za trudne dla niektórych, bo elloth ich chyba nie czyta do końca, a swoje opinie wyrabia na podstawie pierwszego zdania. Sad

Cytat:
Mogę się założyć, że jeśli odpowiesz na tego posta, to będzie on dłuższy od mojego Wink Chyba że siębędziesz hamował...

A o ile się założysz i z kim? Bo ja też się dołożę do tego zakładu, bo chyba rzeczywiście mam więcej do powiedzenia niż Ty :jezyk:
A tak serio, to popatrzcie się na to obiektywnie z boku (jeśli Was na to stać): co chwila ktoś próbuje w jakiś sposób mnie krytykować.
Owszem, krytyka jest OK, jeśli jest czymś podparta.
A jak się kończą grubsze oskarżenia, to zawsze można się czepić długości postów :jezyk:
A komu się nie podoba awatarek? A może nick? A może kolor czcionki?
Ludzie! Idźcie na siłownie wypalić adrenalinę lub do łóżka wypalić testosteron...
Bo Forum nie jest miejscem do linczowania tylko do dyskutowania.
Jeżeli ktoś ma jakieś drobne uwagi to zapraszam na priva. Jeżeli ktoś ma ogólniejsze zarzuty do przedyskutowania publicznie, to proszę najpierw uzbroić się w argumenty, bo pojedynek może być trudny rewolwerowiec

Pamiętajcie: zawsze jest cień szansy, że nie mam złych intencji i że czasem mam rację... czy zastanawiacie się nad taką możliwością zanim napiszecie do mnie coś przykrego?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Cze 2006, 19:42    Temat postu: Pies ogrodnika Odpowiedz z cytatem

Kontynuację dyskusji o mnie proponuję (dla wytrwałych) tutaj:
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=17396#17396
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 19 Lip 2006, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Czy wiesz, ze przy glosowaniu nad zwiazkami partnerskimi tylko JEDEN czlonek islandzkiego parlamentu byl przeciw? Z takimi wstecznymi pogladami wracaj do Mlodziezy Weszpolskiej, gdzie Twoje miejsce Twisted Evil Evil or Very Mad .

Ireth nie podniecaj się tym! To się nazywa poprawność polityczna. Osobiście spotkałem się z przejawami nietolerancji w stosunku do homoseksualistów ze strony Islandczyków. I wcale nie mają młodzieży wszechpolskiej...

Ireth napisa:
..spróbuj sobie wyobrazić, ze ktos nagle zaczyna kwestionować Twoja seksualność, z którą sie urodziłeś, na ktora nie masz wplywu. I ze przez to odmawia Ci sie prawa do istnienia.

Bez przesady homoseksualiści! nie róbcie z siebie męczenników...

Ireth napisa:
..mozecie sobie nie chciec, by pary homo mialy dzieci, ale to sie juz dzieje, nawet w naszej ojczyznie. Instynkt macierzynski czy ojcowski jest silniejszy niz wszystkie nakazy i zakazy. Lesbijka moze dziecko urodzic, gej moze byc ojcem.

Może i są takie związki już, ale czy to dobrze dla dziecka?
Czy Ty jako lesbijka skleisz z "synkiem" jego pierwszy samolocik?, zabierzesz na weekendowe wędkowanie za miasto? nareperujesz rower?, pokażesz jak działa silnik w samochodzie?, porozmawiasz an męskie tematy? itd. Czy może raczej pokażesz jak dobrze haftować, i prasować kolorowe ubranka? Czy jako lesbijka pójdziesz na "odsiecz" gdy dziecko wróci z płaczem, bo ktoś na szkolnej ławce napisał "syn pedałów"? Spojrzysz dziecku w oczy wtedy?

Ireth napisa:
caly cywilizowany swiat przestal walczyc z czyms, czym rzadzi genetyka , a ci, ktorzy sa innego zdania, nie znaja problemu.

Homoseksualiści wymyślili sobie teorię własnego usprawiedliwienia, że kolor czarny jest też kolorem białym. I trwają w tych oparach stworzonej przez siebie teorii, przekonani o jej słuszności. A przecież i tak wszyscy wiedzą, że kolor czarny nie jest kolorem białym, więc po co świat miałby walczyć z gejowską teorią?
Czy uważasz, że homoseksualizm jest zgodny z naturą? naturalny? Więc skoro natura Cię taką zrobiła, to dlaczego wyposażyła Cię w narządy rozrodcze przystosowane do rozmnażania poprzez kontakt z osobnikiem płci przeciwnej?

Ireth napisa:
Tyle, ze właśnie my walczymy o to, by norma bylo uznanie ROZNYCH orientacji: homo, hetero, bi. By różnorodność byla norma, nie jedynie sluszna orientacja

Normą zawsze będzie heteroseksualizm i nikt nigdy tego nie zmieni! Normą jest to co występuje w większej ilości, a jak narazie heteroseksualizm liczbowo przewyższa (jak nie miażdży) homoseksualizm. Nic mi nie wiadomo by szale miały się odwrócić...!
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Lip 2006, 2:18    Temat postu: Skrót Odpowiedz z cytatem

Ja bym w skrócie podsumował wcześniejszą dyskusję, bo niektóre kwestie się powtarzają:
Wedle obiektywnej analizy homoseksulalizm (z punktu widzenia biologii) jest zboczeniem (bez pejoratywnego i negatywnego znaczenia tego słowa), czyli jest mniejszością. To "zboczenie" nie powinno być nazywane orientacją seksualną, tak jak kaleka nie powinien być nazywany "sprawnym inaczej".
Jednak to "zboczenie" jest niegroźne. Nie czyni nikomu krzywdy.
Oczywiście kościół katolicki widzi w tym pewną krzywdę, ale to wynika z pewnych dogmatów religijnych.
Jako naukowiec mogę stwierdzić, że miłość nie rozróżnia płci i wieku.
Seks między osobnikami tej samej płci daje im przyjemność, więc krzywda im się nie dzieje.

Co do posiadania dzieci, to już wcześniej się wypowiedziałem, że w moim systemie prawnym nie ma "ustaw", że takim wolno a takim nie. Liczy się dobro dziecka.
Jeżeli syn śmieciarza wróci do domu z płaczem, bo ktoś napisał mu na ławce "syn śmieciarza", to rodzice też będą mieć problem. Rodzice tych dzieci, które to zrobiły. Tu właśnie powinny zadziałaćmechanizmy wychowacze w szkole.
"Syn pedałów" czy "syn śmieciarza" - tak na prawdę nie liczy się, że jest to prawda; intencją autora było zrobienie komuś krzywdy i to jest złe i powinno być piętnowane.
Powodów do wyzwisk może być wiele: kolor skóry (syn murzyna), narodowość (syn cygana), pozycja społeczna (syn sprzątaczki). Wina nie leży po stronie rodziców, chyba, że tych rodziców, którzy uczą dzieci, by tak traktowały swoich kolegów.

Z punktu widzenia dobra dziecka, być może pary homoseksualne będą miały rzadszą możliwość adopcji, ale jeśli tylko taka rodzina jest w stanie według specjalistów, wychować dziecko na porządnego obywatela to OK.

Czasem w rodzinie hetero również zdarzy się tatuś humanista, który nie zna budowy silnika i brzydzi się młotka Smile
Nie można generalizować. Jeśli syn będzie chciał pogrzebać w silniku, to trzeba będzie zapisać go do klubu lub poszukać w rodzinie wujka-mechanika.
Ważne jest, by dziecko było kochane i było szczęśliwe. Miłość jest w stanie pokonać różne przeszkody. A czasem nawet któraś z mamusi może przeczytać podręcznik budowy silnika, by zaimponować swemu synkowi.
Nie można tworzyć sztywnego prawa. Każda sprawa jest indywidualna.
Dlatego LOGITYKA nawołuje do zniesienia sztywnego prawa na rzecz słuszności.

Jeżeli chodzi o stanowisko kościoła katolickiego, to homoseksualizm jest grzechem, natomiast miłość do dowolnego człowieka, grzechem nie jest.
Więc pary homo powinny ograniczyć sferę seksualną i wtedy będą nadal katolikami.
Jest też duże prawdopodobieństwo, że homoseksualizm (upodobanie seksualne do osobników tej samej płci) jest wyleczalne. Oczywiście miłość wyleczalna nie jest Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 19 Lip 2006, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
Ireth nie podniecaj się tym! To się nazywa poprawność polityczna. Osobiście spotkałem się z przejawami nietolerancji w stosunku do homoseksualistów ze strony Islandczyków. I wcale nie mają młodzieży wszechpolskiej...

Zapewniam Cie, ze tym sie nie podniecam... Rolling Eyes I wierze, ze spotkales nietolerancyjnych Islandczykow. Glupota nie zna granic.
Cytat:
Bez przesady homoseksualiści! nie róbcie z siebie męczenników...

Powiedz to chlopakowi zabitemu w USA przez grupke obroncow czystosci i moralnosci.

Cytat:
Czy Ty jako lesbijka skleisz z "synkiem" jego pierwszy samolocik?, zabierzesz na weekendowe wędkowanie za miasto? nareperujesz rower?, pokażesz jak działa silnik w samochodzie?, porozmawiasz an męskie tematy? itd. Czy może raczej pokażesz jak dobrze haftować, i prasować kolorowe ubranka? Czy jako lesbijka pójdziesz na "odsiecz" gdy dziecko wróci z płaczem, bo ktoś na szkolnej ławce napisał "syn pedałów"?

Czemuz to synka piszesz w cudzyslowie Shocked ?
Robic z nim bede to, co bedzie chcial. Poza tym, bedzie tez mial ojca, choc niemieszkajacego z nim, zdaje sie nie jest to jakas wyjatkowa sytuacja, prawda? A stereotypy przez Ciebie przemawiaja az milo z tym haftowaniem i prasowaniem...
Na odsiecz nie bede musiala przychodzic, bo mieszkam w Danii. Kraju, ktory jako pierwszy na swiecie zrownal w prawach pary homo i hetero.
Cytat:
Czy uważasz, że homoseksualizm jest zgodny z naturą? naturalny? Więc skoro natura Cię taką zrobiła, to dlaczego wyposażyła Cię w narządy rozrodcze przystosowane do rozmnażania poprzez kontakt z osobnikiem płci przeciwnej?

Tak, uwazam ze jest zgodny z natura. Moja. Nie mam innej.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Lip 2006, 19:16    Temat postu: Homoseksualizm Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:

Cytat:
Bez przesady homoseksualiści! nie róbcie z siebie męczenników...

Powiedz to chlopakowi zabitemu w USA przez grupke obroncow czystosci i moralnosci.

Podsumujmy fakty:
1) zdarza się, że źli ludzie, nie mając innego wroga wyżywają się na różnych mniejszościach, które wirtualnie stanowią ich wroga
2) geje i lesbijki to nie jest jakaś jednolita grupa ludzi, którzy mogą być wszyscy męczennikami, bo jak zabiją gdzieś łysego, to nie znaczy, że wszyscy łysi to męczennicy; ciągle źli ludzie mordują innych ludzi; nie tylko mordują, ale gwałcą i torturują. Nie tylko dorosłych ale i dzieci. Ale nie tylko ludzi. Także zwierzęta. Nie róbmy więc uogólnień. Zło się dzieje ciągle. I nie można walczyć ze złem tylko w stosunku do Cyganów, Żydów, homoseksualistów itd. Ze złem trzeba walczyć ogólnie.
3) Ludzie, którzy z różnych przyczyn społecznych nie mogą liczyć na ogólną tolerancję (inwalidzi, obcokrajowcy, geje itd.) z pewnością mają w życiu gorzej. Ale to nie powód, by z tego powodu dostawali książęczkę kombatancką, bo to sprawia, że tym bardziej będą żyli jak w getcie.
Tolerancja ma polegać na tym, że muszą sami uporać się z trudami życia, bez żadnych ulg.

W komedii pod tytułem bodajże "Zwierz" przerysowano to do bólu. Oto lokalna społeczność ma zlinczować (powiesić) policjanta-fajtłapę podejrzewanego o zbrodnie, gdy nagle całą winę bierze na siebie czarnoskóry kolega tego policjanta. Nagle się okazuje, że wieszać afroamerykanina, to niepoprawne politycznie i tłum się rozchodzi. Nasz bohaterski Murzyn jest natomiast szczerze wkurzony, bo czuje, że nie jest traktowany jak biały... Śmieszne i tragiczne zarazem.

Dlatego, gdy biją geja, to nie mówmy "biją geja". Powiedzmy: "biją człowieka". To naprawdę wystarczy, by nazwać zło.
Gdy natomiast sami geje uwypuklają to, że "biją geja", to uczą innych, że "są ludzie i geje". W ten sposób tworzą sobie jakby getto.
Podobny problem był pokazany we francuskim filmie (Plotka), gdzie grał Gerard Depardieu. Tam znowu, by uniknąć zwolnienia z pracy, jeden z pracowników tworzy plotkę, że jest gejem, co skutecznie chroni go przed zwolnieniem.

Podobnie jest z tymi paradami. W jakiś sposób dzielą one świat na homo i heteroseksualnych. A są lepsze podziały: dobrzy i źli; mądrzy i głupi.
Homoseksualiści wszędzie walczą o prawo do adopcji dla par homoseksualnych, a to źle! Powinni walczyć o to, by dzieciom wybierano DOBRE i odpowiednie rodziny. Cokolwiek to znaczy. A może czasem oznaczać też samotną osobę, które ma odpowiednie predyspozycje i środki by wychować dziecko...
Gdy geje walczą o prawa dla gejów to jakby sami podpisują się pod jakimiś podziałami.
Zamiast żądać prawa, by dowolne grupy osób mogły zawierać małżeństwa, to homoseksualiści walczyli tylko o "swoje" prawa.
A co z prawami trójkątów, czworokątów?
Zamiast mnożyć przepisy, lepiej je redukować. Jeżeli istnieje instytucja małżeństwa, niech służy tym, którzy tego potrzebują - to jest wystarczjący przepis!
Walka o dobro i rozsądek jest lepsza niż walka o "prawa gejów", bo to jest właśnie nierówność.
Homoseksualiści walczący o swoje prawa są właściwie siewcami nierówności.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron