reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Dobry przewodnik po Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
maxmara

Doczy: 20 Lut 2009
Posty: 2
PostWysany: 29 Sty 2011, 13:55    Temat postu: Dobry przewodnik po Islandii Odpowiedz z cytatem

Znalazłam przewodnik po Islandii National Geographic, ale nie wiem, czy nie lepiej by było kupić na przykład Pascala?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 30 Sty 2011, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzednie wydania Pascala o Islandii były oparte albo na Lonely Planet albo na Rough Guide [???]. Jeśli aktualne również, to jego zaletą jest sporo informacji praktycznych, co ma zasadnicze znaczenie przy niskobudzetowym podróżowaniu. Chyba,że jedziecie autem [np. z wypożyczalni], co rozwiązuje sporo problemów logistycznych i bytowych.
Część krajoznawcza ihistoryczna wcześniejszych wydań Pascala też była O.K. Mogę też polecić pod tym katemjako dośc dobrą pozycję "Islandia" (2007) z serii "Podróże marzeń", wydawane swego czasu jako dodatek do GW. Oparte na angielskiej serii "Insight Guides" z 2006. Do zabrania w teren raczej w wersji samochodowej, bo to spora cegła w sztywnej okładce. Część praktyczna ma charakter zintegrowany i ogólny, ale sporo przydatnych informacji i adresów.
Z przewodnikiem NG po Islandii nie zetknąłem się, trudno mi oceniać. Podejrzewam jednak, że nie jest to raczej typ przewodnika backapckers-kiego, ale moja opinia jest niezweryfikowana i moze byc 100% błędna. Zawsze mozęsz objerzeć dowolnyprzewodnik z tej serii w najbliższej ksiegarni i ocenić jego profil.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
soley

Doczy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skd: HFJ
PostWysany: 15 Mar 2011, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten przewodnik i wedlug mnie jest swietny , kupilam razem z przewodnikiem Pascala. Jest bardzo obszerny i zawiera bardzo duzo informacji. Jest duzo lepszy niz Pascala pod wzgledem obszernych informacji, pascala jest za to poreczniejszy ,( ma przydatna zakladke), i jest mocno skrocona forma NG.
Korzystam z obydwoch, zalezy czy potrzebuje wszystkich informacji na dany temat czy tylko ogolne, jak np gdzies trafic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron