reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 5 Lut 2011, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa dzi臋kuj臋 za odpowied藕, a o tych 艣wiadkach to nie s艂ysza艂am, a kiedy z tymi 艣wiadkami si臋 uda膰 do urz臋du? Czy to na pi艣mie ma by膰, jejciu ale wymy艣laj膮. A ja z okazji, 偶e dzi艣 mia艂am termin porodu to po艂azi艂am sobie po smaralindzie hehe. Nic u mnie si臋 nie dzieje, ale kupi艂am za to 艂adn膮 po艣ciel dla ma艂ego na zmian臋 Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 5 Lut 2011, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdeczko,wystarcza podpisy tych swiadkow .ja pojechalam do znajoych,i w ciagu 5minut bylam juz z podpisami. nie wiedzialam rowniez ze taki papier musze wypisac.(znaczy sie tatus--heh)

ja w czwartek zrobilm sobie wyjsciowke i na kringlan pojechalam. obladowana wrocilam ciuszkami dla mlodego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ewcia

Do潮czy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2011, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My juz w domku, naszczescie juz nas wypuscili. W nocy z czwartku na piatek moj syneczek sie urodzil - sliczny kochany maluszek SmileSmileSmile
Oczywiscie moj cukier - maly mial skoki cukru ale juz dobrze. Od pierwszych chwil w szpitalu do urodzenia malego mialam 3 polozne - zmienialy sie dyzury i bardzo dobrze, bo ostatnia polozna ktora byla z nami w najwazniejszym momencie byla rewelacyjna, swietna kobitka.
Norbi gratuluje...
Gwiazdeczka - jeszcze ty zostalas czekamy na dobre wiesci.
tyle teraz, ide odpoczac. pozdrawiam wszystkich
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 5 Lut 2011, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia gratuluj臋 synka Smile Napisz jak si臋 czujecie i jak si臋 czujesz w roli mamusi, to Twoje pierwsze?
U mnie nic si臋 nie dzieje, kuzynka mi napisa艂a, 偶e mam teraz du偶o chodzi膰, hmmmm to mo偶e p贸jd臋 na spacer.... dobrze, 偶e si臋 dzi艣 na zakupy wybra艂am
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
keseni

Do潮czy: 07 Cze 2010
Posty: 31
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy i przysz艂e mamy. Naczyta艂am si臋 tu bardzo interesujacych informacji- za, kt贸re dziekuj臋. Bardzo sympatycznie sie to wszystko czyta. Very Happy

Wspomina艂y艣cie o prywatnych usg, czy mog艂abym dosta膰 jakie艣 info, gdzie mog艂abym takie badanie zrobi膰? Jestem w 7tyg cia偶y, widzia艂am ju偶 moj膮 kropeczk臋 na monitorku i my艣l臋, 偶e teraz na badanie po艂o偶na skieruje mnie za jakie艣 8 tyg. A tak na pocz膮tku marca posz艂abym prywatnie i mo偶e uda艂oby si臋 znowu cosik podej偶e膰.
Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewciu gratulacje!!!!Jak sie czuje mloda mamusia?i jak synek??Super ze juz jestescie w domku.
Gratulacje rowniez dla Norbi,ciekawe kiedy nas odwiedzi.

Gwiazdeczko,musisz duzo sie ruszac,spacerki,sprzatanie,basen,cieple ale nie gorace kapiele. Ja tak duzo sie ruszalam po terminie,ze nawet zaliczylam a raczej moj tylek zaliczyl bliskie spotkanie z ziemia.Tak chcialam uchwycic katedre na zdjeciu dla tesciow ze przewrocilam sie,a raczej polozylam.tescie w szoku,panika a ja banan na twarzy..hehe

Keseni---Gratulacje.
Kochana, nastepne badanie USG na ktore skieruje sie polozna powinno byc w okolicach 12tyg,na tak zwane badanie przeziornosci karczku(prenatalne)brzmi groznie,ale z tego co sie orientuje to duzo par,decyduje sie na to USG wlasnie po to zeby zobaczyc dzidzi.a wtedy to juz jest nawet 6cm czlowieczek.
Kolejne ustawowe badanie jest w 20tyg.
a pozniej hmmmm jak sie zagada z polozna to kolo 35tyg.
oczywiscie czasami kieruja na USG kiedy cos wg nich jest nieprawidlowe.
Poszperalam troszke na forum i znalazlam stronke http://www.9manudir.is/
Szkoda ze nie wpadlam na nia kiedy ja bylam w ciazy,bo z checia bym poszla zobaczyc jak moj synus wygladal w brzuszku

pozdawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dorota9397

Do潮czy: 18 Lis 2008
Posty: 22
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 13:10    Temat postu: Praca na pol etatu w ciazy Odpowiedz z cytatem

witam,
ktoras z Pan pisala, ze chcialaby pracowac na pol etatu, a za drugie pol pobierac zasilek chorobowy. Takie rozwiazenie nie ma racji bytu, gdyz w takiej sytuacji pracodawca pobiera, za kazde pol dnia zwolenienia np. pracujemy 4h, caly dzien chorobowego. I tak gdy np. pracujesz 5 dni na pol etatu, pracodawca pobierze ci 5 dni chorobowego, a nie np. 20h. Sama bylam w takiej sytuacji. Niestety nikt mnie nie uprzedzil. Zamiast sie w ciazy przemeczac moglam spokojnie odpoczywac. Nie polecam tego rozwiazania.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Dorota9397

Do潮czy: 18 Lis 2008
Posty: 22
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 13:14    Temat postu: zakrywanie nosidelka lub wozka kocem Odpowiedz z cytatem

Drogie mamy i przyszle mamy. Uwazajcie z zakrywaniem nosidelka czy wozka szczelnym kocykiem np. z polaru. Wiem, ze Islandki stosuja ta metode, ale od kiedy piecioro dzieci zmarlo z tego powodu, polozne przestrzegaja, zeby tego nie robic. Dziecko musi miec dostep do powietrza. Kazde dziecko jest inne, jedne maja slabsze serduszka. Chronmy je.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
keseni

Do潮czy: 07 Cze 2010
Posty: 31
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany, faktycznie prenatalnie nie za mi艂o brzmi... z tego co wiem nasza po艂o偶na nie kieruje na takie badanko (je偶eli nie ma potrzeby). A ja pewnie pojad臋 na normalne usg.

Dziekuj臋 za stronk臋 napewno skorzystam prywatnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 13:46    Temat postu: Re: zakrywanie nosidelka lub wozka kocem Odpowiedz z cytatem

Dorota9397 napisa:
Drogie mamy i przyszle mamy. Uwazajcie z zakrywaniem nosidelka czy wozka szczelnym kocykiem np. z polaru. Wiem, ze Islandki stosuja ta metode, ale od kiedy piecioro dzieci zmarlo z tego powodu, polozne przestrzegaja, zeby tego nie robic. Dziecko musi miec dostep do powietrza. Kazde dziecko jest inne, jedne maja slabsze serduszka. Chronmy je.


Hmm no chyba mo偶na si臋 domy艣li膰, 偶e dzidzia jak ma bu藕k臋 czym艣 przykryt膮, nawet najcie艅szym prze艣cierad艂em to ma mniej powietrza, a co dopiero kocykiem, no bez przesady, ja napewno bym tak nie zrobi艂a. Mo偶na sobie to sprawdzi膰 przykrywaj膮c g艂ow臋 np. ko艂dr膮 albo kocem w 艂贸藕ku, ciekawe czy by by艂o Wam przyjemnie, bo mi nie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
chomik1
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tinacycek napisa:
czy ktos wie gdzie powinnam sie udac z mezem ktory ma s艂abe plemniki.czy ktos mia艂 podobny problem jak my? bede wdzieczna za kazda informacje na ten temat.pisa艂am ju偶 kilka razy ale nikt nie mo偶e pom贸c



znalazlam jest to klinica artmedica.
tutaj namiary: ART Medica is located at Baejarlind 12 , 200 Kopavogur,

Opening hours are Monday to Friday from 8:00-16:00

Appointments for consultation , Monday-Friday 13:00-16:00

Appointments for seminal analysis tel 515-8110 Monday-Friday 10:30-11:30

Telephone secretary (+354) 515 8100 from 9-12 am and 13-15 pm
a ich sstrona internetowa to www.artmedica.is

powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorota absolutnie sie nie moge zgodzic z tym co napisa艂a艣 o pracy w ciazy na p贸艂 etatu,ze zamiast paru godzin vejkura biora ca艂y dzie艅. U mnie by艂o przeliczone na godziny. Dlatego ja najpierw pracowa艂am na 68 % ,a p贸藕niej na 50%,a m贸j zak艂ad p艂aci艂 mi 100% ponad 4 miesiace. Widzia艂am te wyliczenia,zosta艂y przes艂ane faksem z centrali do mojej szefowej,wiec mo偶e Ciebie niestety oszukano lub takie sprawy reguluj膮 wewnetrzne przepisy firmy,niestety tego nie wiem


Keseni po艂ozna nie mo偶e Cie zmusi膰 do przeprowadzenia bada艅 prenatalnych dlatego,偶e nie s膮 one w 100 % refundowane,ale powinna sie Ciebie zapytac czy chcesz i艣膰. Ja je polecam. To jest zwyk艂e badanie USG przez sk贸re brzucha,ale dok艂adnie zobaczysz dzidzi臋,dowiesz sie jak sie rozwija i czy jest zdrowe-koszt badania to ponad 8000 . do tego mo偶esz zrobic sobie test na syndrom Downa,Edwarda i jakiegos tam jeszcze:) (zapomnia艂am jak sie nazywa),test jest w cenie ca艂ego badania.Dostaniesz zdjecia na pamiatk臋.

Ewcia gratuluje synusia. Opowiedz jak sie czujecie:)

Gwiazdeczko Ty uparciuchu ,dalej nierozpakowana:D Faktycznie popr贸buj sposob贸w na wywo艂anie,mo偶e jakis seksik;)

Mi艂ej niedzieli dziewczyny:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 6 Lut 2011, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och ju偶 mog艂abym urodzi膰, bo ju偶 m臋czy mnie ten brzuch i to wstawanie w nocy do 艂azienki oraz obracanie si臋 na drugi bok. Znowu mnie zmuli艂o w dzie艅, wi臋c si臋 zdrzemn臋艂am, ale to dobrze, bo niewiadomo kiedy mnie chwyci i lepiej 偶ebym by艂a wyspana. Troch臋 mam lenia, ale musz臋 go pokona膰 i wybra膰 si臋 zaraz na spacer p贸ki jeszcze jasno. Faktycznie musz臋 si臋 troch臋 porusza膰, bo ostatnio to ma艂o tego ruchu mia艂am, ci膮gle w domu siedzia艂am, jedynie na jakie艣 zakupy ale to chwila by艂a. Buziaki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 7 Lut 2011, 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie dziewczyny!! ja tak na chwilk臋. Wczoraj urodzi艂am c贸reczk臋 3880kg i 53cm, jeste艣my przeszcz臋艣liwi:) zbyt d艂ugo zwleka艂am z wyjazdem do szpitala, odesz艂y mi wody a wspomina艂am Wam 偶e w takiej sytuacji b臋d臋 musia艂a wzywa膰 karetk臋 i niestety spe艂ni艂 si臋 ten scenariusz, grza艂am karetk膮 na sygnale, po ok 40 min w szpitalu urodzi艂am, 艣liczn膮, zdrow膮 c贸reczk臋. Innym razem opowiem wi臋cej.
Ewcia GRATULACJE!!!!! Gwiazdeczko uszy do g贸ry i Ty urodzisz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 7 Lut 2011, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi jeszcze raz GRATULUJE.duzo zdrowka dla kruszynki!
Zostala jeszcze Gwiazdeczka! Jak sie czujesz kochana??
Pozdrawiam mumuski !!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 7 Lut 2011, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi jak znajdziesz czas to czy mo偶esz napisa膰 czy to prawda 偶e przy drugim dziecku por贸d jest 艂atwiejszy, mniej bol膮cy i szybszy? Jak by艂o u Ciebie? ? Coraz bli偶ej i zaczynam si臋 ba膰 tego b贸lu bo ju偶 wiem co nas czeka Wink
Pozdrowienia i gratulacj臋!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 7 Lut 2011, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lew a na kiedy masz termin? Podobno przy drugim dziecku jest 艂atwiej, ale bywaj膮 wyj膮tki jak ze wszystkim.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 7 Lut 2011, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termin mam na 19 luty do tej pory si臋 nie ba艂am zw艂aszcza 偶e pierwszy por贸d by艂 ok. Jednak teraz coraz bardziej si臋 boje, zw艂aszcza kiedy mam lekkie skurcze i to okropne k艂ucie...wtedy wracaj膮 wspomnienia o tym jak to bola艂o, jak trudne by艂y pierwsze tygodnie kiedy walczy艂am o karmienie piersi膮, to okropne zm臋czenie i b贸l po porodzie..... Staram si臋 my艣le膰 tylko pozytywnie ale teraz na finiszu ro偶ne my艣li przychodz膮 do g艂owy. Do tego ci膮gle martwi臋 si臋 o starsze dziecko, m贸j synek ma 2 latka i nie wiem jak poradzi sobie z zazdro艣ci膮, jak zostanie z kole偶ank膮 kiedy ja b臋d臋 rodzi膰 i jak to wszystko na niego wp艂ynie...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
keseni

Do潮czy: 07 Cze 2010
Posty: 31
PostWys砤ny: 7 Lut 2011, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja si臋 przy艂膮cze do gratulacji!!!
Lewku nie martw si臋, a b臋dzie dobrze. G艂owa do g贸ry Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kiki
Go舵
PostWys砤ny: 8 Lut 2011, 2:01    Temat postu: Re: zakrywanie nosidelka lub wozka kocem Odpowiedz z cytatem

Dorota9397 napisa:
Drogie mamy i przyszle mamy. Uwazajcie z zakrywaniem nosidelka czy wozka szczelnym kocykiem np. z polaru. Wiem, ze Islandki stosuja ta metode, ale od kiedy piecioro dzieci zmarlo z tego powodu, polozne przestrzegaja, zeby tego nie robic. Dziecko musi miec dostep do powietrza. Kazde dziecko jest inne, jedne maja slabsze serduszka. Chronmy je.

A ktora normalna kobieta zakrywa ca艂kiem dziecko ?? hmm... mo偶na zakry膰 tetr膮 czy kocykiem fotelik na czas np przej艣cia w czasie deszczu z klatki do samochodu, ale chyba ka偶dy zdrowo my艣l膮cy wie 偶e ka偶dy musi miec dost臋p do powietrza.... Confused
No ale jak to m贸wi膮... g艂upota nie zna granic...
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 248 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron