reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiki
Gość
PostWysłany: 1 Lut 2011, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Dlaczego zasilek byl wiekszy w grudniu to juz nikt nie zapytal. Tylko teraz pytania jak jest mniejszy

a zasiłek grudniowy (nie liczac desemberuppot) był co do koronki taki sam !! przynajmniej tam gdzie ja słyszałam .
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Lut 2011, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze brutto taki sam ale netto juz nie. Mniej podatku bylo do zaplacenia co wiazalo sie z uzyciem calej skattkorty za grudzien.
W styczniu tylko wzieli ze skattkorty 20 dni wiec podatek wiekszy do zaplaty, tym samym zasilek mniejszy. Ot cala historia mniejszego zasilku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 1 Lut 2011, 15:08    Temat postu: podatek Odpowiedz z cytatem

AMEN Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anita123

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysłany: 2 Lut 2011, 5:19    Temat postu: karta Odpowiedz z cytatem

a jesli zasilek pobiera dopiero sie od 1 lutego? i ma sie nowa nieuzywana stattkarte?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nikiwoju

Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 9
PostWysłany: 2 Lut 2011, 13:11    Temat postu: littlekid Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was był w sytuacji, gdy nie był wpisany do rejestru ludności Islandii a ubiegał się o zasiłek dla bezrobotnych. Dokładnie chodzi o to, Ĺźe zakładając konto w celu rejestracji jako osoba bezrobotna po wprowadzeniu kennitala pojawia się informacja "Kennitala finnst ekki Ă­ þjĂłðskrĂĄ".
Okazaju się, że osoba z pracy (menedżer) wysyłając podanie o kennitala zaznaczyła pobyt od 0-3 m-ce a od 1 sierpnia 2008 chcąc przebywać dłużej na Islandii trzeba się zarejestrować w spisie ludności poprzez złożenie wniosku.
Jednym z warunków jest posiadanie pracy dlatego pytanie czy ktoś po utracie pracy, nie będąc zarejestrowanym w spisie ludności zdołał otrzymać zasiłek (np. na podstawie odcinków z wypłat, kontraktu itp.) lub czy ktoś zdołał zarejestrować się w tym spisie nie mając już pracy...?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje w ww. temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 2 Lut 2011, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz kennitala, to Cię tu nie ma... lub jesteś turystą, tranzytem itd. Nie pracujesz, nie masz świadczeń ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nikiwoju

Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 9
PostWysłany: 2 Lut 2011, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stef_an napisał:
Nie masz kennitala, to Cię tu nie ma... lub jesteś turystą, tranzytem itd. Nie pracujesz, nie masz świadczeń ...



Mam kenitala i pracowałem na Islandii 2 lata. Legalnie, opłacałem wszystkie składki, podatki itd. Mój nr kenitala funkcjonuje prawidłowo tylko po upływie pierwszych 3 m-cy pobytu i pracy na Islandii nie zgłosiłem się do rejestracji w spisie ludności. W związku z tym nie mogę ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych mimo iż prawnie się należy. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji i udało mu się zarejstrować w tym spisie powiedzmy "po czasie"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 3 Lut 2011, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie rozumiem co to jest za wymóg "zgłoszenie do rejestracji" po 3 m-cach? Nigdzie się z tym nie spotkałem. Kennitala > praca > podatki > zwolnienie z pr. > zasiłek i inne świadczenia, prawa itd. Nie pomogę niestety. Chętnie również dowiem się więcej! Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nikiwoju

Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 9
PostWysłany: 3 Lut 2011, 3:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym wprowadzić kogoś w błąd... Ale sytuacja wygląda tak, że osoby które składają wniosek o przyznanie numeru kenitala (za pierwszym razem) muszą zaznaczyć na formularzu jak długo planują zostać na Islandii. I jest tam kilka opcji do wyboru. W moim przypadku menedżer zaznaczył od 0 do 3 miesięcy. I zgodnie z prawem, które zmieniło się 1 sierpnia 2008 miałem obowiązek lub poprawniej - powinnienem zarejestrować się w takim spisie ludności jeżeli planowałem zostać dłużej. Niby błacha rzecz, tylko bez tego wpisu teoretycznie nie można wnioskować o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Nie wiem, czy można po fakcie zrobić ten wpis np. przekładając dokumenty z pracy, banku, biura podatkowego etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 3 Lut 2011, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec najlepiej sie dowiedziec. Nie jest to prosta rzecz ale wiem ze wykonalna.
Najwazniejsze jest to by znow trafic do systemu bez tego ani rusz.
Najpierw zalecalbym wizyte w thjodskra, jesli tam nic nie wskorasz to zostaje tylko prawnik.
Najwzaniejsza rzecza jest meldunek i duzo osob mialo problemy z tym zwiazane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nikiwoju

Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 9
PostWysłany: 3 Lut 2011, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje, że wykonalne. Tak naprawdę różnica jest tylko w tym, że pracowałem tutaj dłużej niż menedżer zaznaczył we wniosu o kenitala. Po 3 miesiącach nikt tego nie zgłosił nigdzie i tak już zostało. W tym momencie zbieram wszystkie dokumenty i muszę jechać do jakiegoś biura w Reykjaviku z prośbą o ten wpis. Mam nadzieje, że większych problemów nie będzie bo przecież pracowałem i przebywałem na Isladii legalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania88_2010

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 57
PostWysłany: 3 Lut 2011, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej a czy ktoś z was po macierzyńskim zwolnił sie sam i dostał zasiłek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaki87
Wulgarny uĹźytkownik, do zbanowania
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 17
PostWysłany: 4 Lut 2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jezeli ktos byl tutaj zarejestrowany jako bezrobotny i przeniosl zasilek do Polski-transfer-i chce wrocic po dluzszym czasie niz 3 miesiace to zasilek juz mu sie nie nalezy.Jedynie mozna wrocic i poszukac sobie pracy.Wiem to napewno bo znajoma byla w Polsce rok i chciala wrocic na zasilek i powiedzieli w urzedzie ze juz nic jej sie nie nalezy.Niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 5 Lut 2011, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaki87 napisał:
... znajoma byla w Polsce rok i chciala wrocic na zasilek i powiedzieli w urzedzie ze juz nic jej sie nie nalezy.Niestety.


na szczęście
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A2009

Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 40
PostWysłany: 6 Lut 2011, 23:06    Temat postu: Zasiłek dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

Witam. Może ktoś miał podobną sytuację i potrafi mi pomóc. Otóż zjechałam do Pl latem, do grudnia byłam na macieżyńskim. Z Islandii się nie wymeldowywałam (ani tak naprawdę oficjalnie nie wyjeżdżałam), teraz mam zamiar wrócić z powrotem, czy należałby się mi zasiłek dla bezrobotnych od dnia zarejestrowania w urzędzie pracy??? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magda87

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 33
PostWysłany: 8 Lut 2011, 15:34    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. wczoraj minelo mi 40 dni kary. I powiedzcie mi czy teraz w lutym dostane jeszcze zasilek za luty czy dopiero w marcu? Wjaki sposob jest to naliczane? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaki87
Wulgarny uĹźytkownik, do zbanowania
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 17
PostWysłany: 8 Lut 2011, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.dostaniesz pieniazki dopiero 1 marca za okres do 8 do 19 lutego.A 1 kwietna dostaniesz juz za caly miesiac.Zasilki sa naliczane od 20-stego zeszlego miesiaca do 19 -stego biezacego miesiaca .Czyli 1 kwietnia dostaniesz wyplate za okres od 20 lutego do 19 marca.Tak to wlasnie dziala. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rozpierdalator
w oczekiwaniu na zablokowanie
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: Zakład Karny
PostWysłany: 11 Lut 2011, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oriętuje sie ktos za co wczoraj z bezrobocia wypłacali pieniadze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LadyGaga

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysłany: 11 Lut 2011, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpierdalator napisał:
oriętuje sie ktos za co wczoraj z bezrobocia wypłacali pieniadze

Wczoraj wyplacili dlatego , ze tak im wyszlo z rozliczenia za ostatni miesiac . A takze za to , ze jestes bezrobotnym , bezrobotnĂĄ . I jeszcze za to , ze w Islandii czlowiek jest czlowiekiem i gdy traci prace to chocby nie wiem jak sie zapieral , to potrzebuje pieniadze dla podtrzymania zycia biologicznego . Jest to rzecz niebywala i rzad islandzki to rozumie . Niestety w naszej starszej Ojczyznie nikt tego do dzisiaj nie pojĂĄl . Na dodatek o ludziach lub stworzeniach bozych ( do wyboru ) , ktĂłrzy straca prace i chca codziennie jesc ( co najmniej ) i odwaza sie wyjechac do krajĂłw inaczej dzialajacych ( czytaj nie pozwalajacych zdechnac ) , mĂłwia jako o nieudacznikach , albo zbieglych przestepcach albo co najwyzej zdrajcach swietego narodu , panstwa polskiego . I co w tym wszystkim najsmieszniejszego - sa tacy tu obecni na bezrobociu , ktĂłrzy do dzisiaj nie wiedza po co to jest ( VinnumĂĄlastofnun )? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anita123

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysłany: 11 Lut 2011, 16:45    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

kazdy bezrobotyn na zasilku dostal 17 tysiecy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 64 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron