reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Warunki pracy kelner贸w i barman贸w

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
maestro67

Do潮czy: 24 Sie 2007
Posty: 2
Sk眃: Crawley, Wielka Brytania
PostWys砤ny: 24 Sie 2007, 20:12    Temat postu: Warunki pracy kelner贸w i barman贸w Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od jakiegos czasu interesuje mnie Islandia i wzwiazku z tym mam pytanie: czy jest tam zapotrzebowanie na pracownikow typu kelner lub barman?
Znacie moze kogos kto ma tam taka prace? Jak mniej wiecej wygladaja warunki?
Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2007, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapotrzebowanie jest
Powr髏 do g髍y
kandydat65

Do潮czy: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWys砤ny: 6 Pa 2007, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ja na przysz艂y rok te偶 wybra艂bym si臋 do Islandii i poszuka艂 pracy jako kelner.
Pracowa艂em ju偶 jako kelner w hotelu 5 gwiazdkowym w Grecji.

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Tomek_krk

Do潮czy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 6 Pa 2007, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuja.
zima wydaje mi sie ze wiecej barmanow, latem zas jest bardzo duze zapotrzebowanie na kelnerow - wszedzie, nie tylko w Reykjaviku (choc najwiecej lokali jest skupionych w samym centrum miasta)

ogolnie jak ktos zna angielski i ma doswiadczenie nie powinien sie zgadzac na stawke ponizej 1000 ISK na godzine.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 6 Pa 2007, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisa:
potrzebuja.
zima wydaje mi sie ze wiecej barmanow, latem zas jest bardzo duze zapotrzebowanie na kelnerow - wszedzie, nie tylko w Reykjaviku (choc najwiecej lokali jest skupionych w samym centrum miasta)

ogolnie jak ktos zna angielski i ma doswiadczenie nie powinien sie zgadzac na stawke ponizej 1000 ISK na godzine.


stawka jest raczej nizsza niz 1k/h. & to moze byc nawet 500-600isk. dorabiasz napiwkami.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tomek_krk

Do潮czy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 6 Pa 2007, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spotkalem sie z taka stawka, przewaznie byla ona wieksza niz 1 tys isk na godzine, wiec jak ktos zarabia mniej niz 1 tys isk jako kelner powinien szybko zmienic prace gdyz jest po prostu wykorzystywany.

napiwkami nie za bardzo dorobisz bo ceny w restauracjach sa tak wysokie ze malo kto chetnie zostawia napiwki, moze pomijajac amerykanow
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 6 Pa 2007, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisa:
nie spotkalem sie z taka stawka, przewaznie byla ona wieksza niz 1 tys isk na godzine, wiec jak ktos zarabia mniej niz 1 tys isk jako kelner powinien szybko zmienic prace gdyz jest po prostu wykorzystywany.


moze nie wykorzystywany a po prostu slabiej oplacany. poza reykjavikiem stawki w granicach 650isk/h sa chyba.

Tomek_krk napisa:
napiwkami nie za bardzo dorobisz bo ceny w restauracjach sa tak wysokie ze malo kto chetnie zostawia napiwki, moze pomijajac amerykanow


no niestety tak. jednak plusem pracy kelnera jest na ogol tanie zakwaterowanie bedace dodatkiem do pensji + darmowe wyzywienie. wiec nie jest az tak zle. ;]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
martin7708

Do潮czy: 15 Lut 2011
Posty: 16
PostWys砤ny: 19 Lut 2011, 16:47    Temat postu: zamkni臋ta fabryka na 3miesi膮ce Odpowiedz z cytatem

witam.
nie dawno dowiedzia艂em si臋,偶e fabryka w kt贸rej pracuj臋(przetw贸rnia ryb) mo偶e latem zosta膰 zamkni臋ta na 3 miesi膮ce.mamy od wyp艂aty odci膮gany orlof i wiem,偶e to jest na miesi臋czny urlop.czy mog臋 liczy膰 na jaki艣 zasi艂ek na reszte tego czasu?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 19 Lut 2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fabryka? masz na mysli klub Factory? tam robisz za barmana?
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
MARCINIS1

Do潮czy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Sk眃: husavik
PostWys砤ny: 19 Lut 2011, 21:21    Temat postu: Re: zamkni臋ta fabryka na 3miesi膮ce Odpowiedz z cytatem

martin7708 napisa:
witam.
nie dawno dowiedzia艂em si臋,偶e fabryka w kt贸rej pracuj臋(przetw贸rnia ryb) mo偶e latem zosta膰 zamkni臋ta na 3 miesi膮ce.mamy od wyp艂aty odci膮gany orlof i wiem,偶e to jest na miesi臋czny urlop.czy mog臋 liczy膰 na jaki艣 zasi艂ek na reszte tego czasu?

oczywiscie mozesz isc do urzedu pracy zarejesstrowac sie jako bezrobotny i dostawac zasilek , jedyna taka rzecz no ewentualnie znalezc sobie prace na wakacje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
fini

Do潮czy: 21 Lut 2011
Posty: 4
PostWys砤ny: 21 Lut 2011, 10:57    Temat postu: Prosz臋 o pomoc w ocenie oferty pracy Odpowiedz z cytatem

Witam mam jakie艣 24 godziny na przyjecie albo odrzucenie oferty (zmywak na rok) , kt贸r膮 wklejam poni偶ej , mug艂bym prosi膰 o opinie czy warto jest z niej skorzysta膰 i ile mog臋 realnie zaoszcz臋dzi膰 ( i czy ci臋偶ko jest znale藕膰 dodatkow膮 robot臋). Praca jest w stolicy, jeden tydzie艅 2 dni po 12 godz, drugi 5 dni po 12 godz, szczeg贸艂y wygl膮daj膮 tak:
The starting salary after taxes are ca. 150-170.000 ISK per month in the beginning, can be more depending on how many overtime you do.
The regular work hours are 173,33 hours per month. You can expect overtime. The salary pr. day hour is ca. 940 ISK, which makes 162.975 ISK as a monthly payment. Work after 17:00 is paid with 33% on top of day hour payment and weekend work is paid with 45% on top of day hour payment. Overtime payment is1695 ISK per hour. You will also get paid 10,17% vacation money on top of the monthly salary. You will get food while you are at work, but when you are not working you will take care of your own meals. An accommodation (a room) will be provided for you in a walking distance. You are responsible for the rent which I suppose can be around 40.000 ISK or 45.000 ISK. The company will pay your return flight ticket up to max. 30.000 ISK as a bonus for a good work in end of the year.

Pozdr
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fini

Do潮czy: 21 Lut 2011
Posty: 4
PostWys砤ny: 21 Lut 2011, 10:58    Temat postu: Re: Prosz臋 o pomoc w ocenie oferty pracy Odpowiedz z cytatem

sorki za mug艂bym lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
MARCINIS1

Do潮czy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Sk眃: husavik
PostWys砤ny: 21 Lut 2011, 11:43    Temat postu: Re: Prosz臋 o pomoc w ocenie oferty pracy Odpowiedz z cytatem

stawki wahaja sie juz powyzej tysiaca koron w stolicy znalezc pokoj raczej latwo na dodatkowa prace nie licz bo juz w tej bedziesz pewnie robil ile sie da , ja w wakacje w hotelu niedaleko akureyri wyciagam 300 tysiecy z czego mieszkanie i jedzenie kosztuje mnie 20 tysiecy i
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
fini

Do潮czy: 21 Lut 2011
Posty: 4
PostWys砤ny: 21 Lut 2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki za szybk膮 odpowied藕,
Chodzi mi o mo偶liwe okre艣lenie zarobk贸w w jak najdok艂adniejszym przybli偶eniu czyli:
The regular work hours are 173,33 hours per month czyli standardowo 173,33 godz/miesi膮c
The salary pr. day hour is ca. 940 ISK to pr. znaczy 偶e 艣rednia czy podstawowa 940 ISK? 173,33 x 940=wychodzi 162930 ISK / miesi臋cznie
przy czym po 17 jest 33% do ilo艣ci przepracowanych godzin, a w weekend 45% (czy dobrze rozumiem)
Do tego nadgodziny 1695 IsK/godzin臋 z tego co pisze to mog臋 ich oczekiwa膰 ale ile nie wiem
get paid 10,17% vacation money on top of the monthly salary co to vacation money, to jest miesi臋czny dodatek wakacyny od zarobk贸w miesi臋cznych (te 10,17%)?
nio i wydatki- mieszkanie ok 40-45 tys ISK i 偶arcie (poza prac膮)
i zwrot do 30 tys ISK (wow do 738 z艂Smile za bilet na koniec roku(je艣li b臋d膮 zadowoleni)
Dlatego pytam ile realnie mog臋 od艂o偶y膰 i czy warto wyje偶d偶a膰.

A pisz臋 dlatego ,i偶 w nast臋pnym roku chcia艂bym rozpocz膮膰 drugie studia.
I potrzebuje jak najwi臋cej kasy na wydatki i na inwestycj臋 w biznes (pszczelarstwo), kt贸ry pozwoli mi na utrzymanie si臋 podczas przynajmniej 5-6 lat studi贸w. My艣l臋,偶e tak min ok 50 tys PLN. I czekam na ciekaw膮 ofert臋 pracy. My艣la艂em 偶e wr贸c臋 na ok rok do Irlandii (pracowa艂em tam 2,5 roku przy zarobkach ok 2,2 tys euro/mies, sam zaoszcz臋dzi艂 bym min 1,5 tys euro/mies, w Irlandii p艂aci艂em przy tych zarobkach 0 podatku! a do tego p艂acili rodzinne ok 150 euro na dziecko ),ale narazie moja by艂a firma nie przyjmuje (co mo偶e si臋 zmieni膰 w ci膮gu kilku miesi臋cy). Dlatego nie chc臋 si臋 uwi膮za膰 kontraktem na rok. A poza tym wys艂a艂em CV do kilku r贸偶nych firm min Norwegia, Irlandia i mam nadziej臋 偶e co艣 si臋 w ko艅cu wyklaruje. A widz臋,偶e tyle co w Irlandii to nie da rady tam zaoszcz臋dzi膰 a do tego te podatki. Serdecznie dzi臋kuj臋 za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
MARCINIS1

Do潮czy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Sk眃: husavik
PostWys砤ny: 21 Lut 2011, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="fini"]Dzi臋ki za szybk膮 odpowied藕,
Chodzi mi o mo偶liwe okre艣lenie zarobk贸w w jak najdok艂adniejszym przybli偶eniu czyli:
The regular work hours are 173,33 hours per month czyli standardowo 173,33 godz/miesi膮c
The salary pr. day hour is ca. 940 ISK to pr. znaczy 偶e 艣rednia czy podstawowa 940 ISK? 173,33 x 940=wychodzi 162930 ISK / miesi臋cznie
przy czym po 17 jest 33% do ilo艣ci przepracowanych godzin, a w weekend 45% (czy dobrze rozumiem)
Do tego nadgodziny 1695 IsK/godzin臋 z tego co pisze to mog臋 ich oczekiwa膰 ale ile nie wiem
get paid 10,17% vacation money on top of the monthly salary co to vacation money, to jest miesi臋czny dodatek wakacyny od zarobk贸w miesi臋cznych (te 10,17%)?
nio i wydatki- mieszkanie ok 40-45 tys ISK i 偶arcie (poza prac膮)
i zwrot do 30 tys ISK (wow do 738 z艂Smile za bilet na koniec roku(je艣li b臋d膮 zadowoleni)
Dlatego pytam ile realnie mog臋 od艂o偶y膰 i czy warto wyje偶d偶a膰.

realnie jezeli jestes zyla mozna odlozyc wszystko no drobne wydatki ale to nie koniecznie natomiast jezeli nie chcesz jesc w dni wolne skrzydelek z bonusa siedziec non stop w domu mysle ze realna cena jest 700 euro no w wakacje przy lepszych zarobkach do 1000 , decyzja nalezy do ciebie ja osobiscie jestem tu juz cztery lata i nie mam ochoty wracac do polski dwa razy zmienialem prace z roku na rok lepsza teraz w fabrykach rybnych dostajesz na start 1000 koron takze decyzja nalezy do ciebie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
fini

Do潮czy: 21 Lut 2011
Posty: 4
PostWys砤ny: 21 Lut 2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli widz臋 z tego 偶e na Islandii zarobki wcale nie powalaj膮 na kolana.700 euro hmm? no to bardzo ma艂o (przynajmniej x2 jest ok), czyli b臋d臋 szuka艂 dalej, w Ire mia艂em takich wsp贸艂pracownik贸w co przy zarobkach 2,2 tys euro odk艂adali 2 tys euro Smile to si臋 nazywa oszcz臋dno艣膰. Pozdro i dz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron